این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …) ندارد.

درمان و رفع خط اخم و چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس و ژل

زمان مطالعه: 1 دقیقه

با پیری، خطوط و چین و چروک‌های زیادی بر روی چهره ظاهر می‌شوند که می‌توانند ظاهر شما را تغییر دهند. یکی از مهم‌ترین اینها، خطوط و چروک‌هایی است که بین ابروها و روی پیشانی ظاهر می‌شوند. این خطوط می‌توانند ظاهر شما را به شکلی که همیشه به نظر بیایید، تغییر دهند. با پیری، پوست کمتر الاستیک می‌شود و خطوط بیشتر نمایان می‌شوند. در برخی موارد، این خطوط به طور دائمی باقی می‌مانند و شما را به نظر عصبانی یا اخمون می‌آورند. بنابراین، درمان این خطوط می‌تواند تأثیر زیادی بر روی احساسات شما و نگاه دیگران به شما داشته باشد.

اگر شما از وجود خطوط اخم و چین و چروک‌های پیشانی ناراحت هستید، می‌توانید به منظور کاهش این خطوط درمان با بوتاکس را در نظر بگیرید. بوتاکس و ژل در کاهش این خطوط و شاداب‌تر و جوان‌تر نشان دادن شما بسیار موثر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تزریق بوتاکس و ژل برای رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

علل ایجاد خطوط و چین و چروک‌های پیشانی


خورشید

آسیب‌های ناشی از نور خورشید یکی از بزرگترین دلایل ایجاد خطوط اخم هستند. قرار گرفتن پوست در معرض اشعه‌های UV خورشید باعث تجزیه سریع کلاژن و الاستین می‌شود تا جایی ‌که حرکت ماهیچه باعث شکل گیری خطوط اخم و ثابت‌تر شدن آنها در طول زمان می‌شود.

پیری

با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین در ما کمتر و کمتر شده و همین باعث می‌شود پوست بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک شود. انقباض و سفتی مداوم عضلات صورت باعث پراکندگی کلاژن و الاستیک و در نتیجه تسریع ایجاد خطوط اخم می‌شوند.

اخم بیش از حد

گذشته از عوامل محیطی و بیولوژیکی که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند، حرکت عضلات عامل اصلی ایجاد خطوط است؛ بنابراین، اخم بیش از حد باعث ایجاد خطوط اخم بسیاری بر روی پیشانی می‌شود.

ارث

ضخامت پوست یک ویژگی ژنتیکی است و پوست نازک به طور معمول بیشتر تحت تأثیر آسیب‌های خورشیدی قرار می‌گیرد که ممکن است منجر به ایجاد چین و چروک‌های بیشتر شود. آسیب‌های خورشیدی می‌توانند باعث ایجاد خطوط و چروک‌های بیشتر در افرادی با پوست نازک شوند نسبت به افرادی که پوست آن‌ها ضخیم‌تر است.

سیگار کشیدن

قرارگیری پوست در معرض دود سیگار باعث کاهش تولید کلاژن شده و باعث می‌شود پوست بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک، به ویژه خطوط اخم شود.

درمان


بوتاکس

یکی از درمان‌های رایج پیشنهادی برای خطوط روی برآمدگی پیشانی میان دو ابرو، بوتاکس است. برای شل کردن عضلات چین دهنده که باعث بروز خطوط روی برآمدگی پیشانی میان دو ابرو شده‌اند می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. این مسئله موجب کاهش ایجاد خطوط eleven (خطوط یازده بین دو ابرو) شده و همچنین مانع بدتر شدن خطوط می‌شود.

فرایند درمان

برای تزریق بوتاکس، نیازی به بیهوشی نیست، اما ممکن است از کرم‌های بی حس کننده موضعی یا کیسه یخ برای بی حسی محل درمان استفاده شود. تزریق جزئی بوتاکس به عضلاتی که خط اخم بین ابروهای شما را ایجاد می‌کنند، انجام می‌شود. دو تزریق برای هر عضله چین دهنده و یک تزریق برای ماهیچه هرمی بینی انجام می‌شود. این تزریق‌ها می‌توانند باعث کاهش خطوط و چین‌های روی صورت شما شوند و کل درمان تنها ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. هزینه بوتاکس پیشانی بسته به تعداد واحد تزریقی و شخصیت هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

آیا عمل دردناک است؟

ناراحتی ناشی از این روش مختصر و کوتاه است. بیشتر بیماران نیازی به گذراندن دوران بهبودی ندارند.

بهبودی

بلافاصله پس از درمان ممکن است متوجه یک برآمدگی صورتی کوچک در محل تزریق شوید که در حدود 10 دقیقه باقی مانده و به راحتی می‌توانید قبل از ترک مطب آنرا با آرایش بپوشانید.

نتایج

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس حدود دو تا سه روز بعد ظاهر می‌شوند و حدود سه تا چهار ماه باقی می‌مانند. هنگامی که نتایج شروع به محو شدن کرد، بیماران می‌توانند دوره دیگری از درمان بوتاکس را برای به حداقل رساندن ظهور خطوط روی برآمدگی پیشانی میان دو ابرو انجام دهند. این تزریق بیشتر برای بیمارانی که مبتلا به خطوط خفیف تا متوسط روی برآمدگی پیشانی میان دو ابرو هستند و کسانی که میخواهند درمان غیر جراحی داشته باشند، مناسب است.

عوارض

تجربه نشان داده که عوارض این درمان بسیار غیر معمول هستند. ناراحت کننده‌ترین آنها، افت موقت پلک است، اما بهبود و بازگشت به حالت عادی 2-3 هفته طول می‌کشد. معمولا می‌توان با تزریق مناسب از افت پلک جلوگیری کرد.

تزیرق ژل

ژل‌های حجیم کننده موادی هستند که برای بازگرداندن حجم و خطوط به صورت، در پوست و لب‌ها یا فقط در زیر پوست و لب‌ها تزریق می‌شوند.

فرایند درمان

قبل از درمان شما یک مشاوره کامل خواهید داشت تا نگرانی‌ها و اولویت‌های اصلی‌تان مشخص شود. همچنین سابقه پزشکی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مطمئن شویم ژل‌های حجیم کننده، درمان بی‌خطر و مناسبی برای شما هستند. عکس‌هایی نیز به عنوان مدرک گرفته می‌شوند. همچنین ممکن است نقاط مورد نظر و طرح درمان را روی صورت شما مشخص کرده و یک عکس دیگر به‌عنوان مدرک درمان شخصی گرفته شود.

ممکن است از یک کرم بی حس کننده موضعی برای بی‌حسی محل استفاده کنیم. عمل درمان حدود 15-30 دقیقه طول می‌کشد. این روش شامل تزریق مقدار کمی از یک ژل شفاف به داخل یا دقیقا در زیر پوست پیشانی است. این کار ممکن است با سوزن نازک و یا با یک لوله‌ی (کانول) نوک ضخیم انجام شود. کار با این لوله راحت‌تر بوده و نیاز به محل ورود کمتری داشته و باعث خون‌مردگی کمتری می‌شود. با استفاده از یک سوزن بسیار خوب، می‌توان ژل هیالورونیک اسید را در غشا میانی پوست پیشانی و زیر آن غشا، یعنی در محل ترکیب ژل ها با اسید هیالورونیک طبیعی پوست و ترکیب آنها با آب برای ایجاد حجم و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، تزریق کرد. پس از تزریق، برای اطمینان از توزیع یکسان و روان بودن مواد باید محل را کاملا محکم ماساژ دهیم. ژل آرنیکا کمک می‌کند تا کبودی به حداقل برسد.

آیا تزریق آسیبی ایجاد خواهد کرد؟

قبل از درمان از یک کرم بی‌حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن هر گونه عوارض استفاده می‌شود. با این حال ژوویدرم یک ژل پرکننده پوستی پیشرفته است و اولین ژل در نوع خود است که شامل یک بی‌حس کننده برای راحتتر کردن درمان است.

نتایج

ژل‌های پرکننده‌ی پوست سریع اثر می‌کنند، بنابراین شما نتایج را فورا خواهید دید. اثرات به ‌تدریج محو خواهند شد اما با توجه به نحوه درمان باید بین چهار تا 13 ماه دوام داشته باشند و در این زمان شما می‌توانید برای درمان مجدد و افزایش مقدار ژل مراجعه کنید. اگر تصمیم بگیرید دیگر تزریقی انجام ندهید، ژل در پوست تجزیه‌ شده و از بین می‌رود.

عوارض جانبی

پس از درمان ممکن است برخی از واکنش‌های معمول مربوط به تزریق رخ دهد. این واکنش‌ها و عوارض ممکن است شامل قرمزی، تورم، درد، خارش، کبودی و حساسیت به لمس در محل درمان باشند. این عوارض خفیف تا متوسط گزارش شده و معمولا خود به خود چند روز پس از درمان از بین می‌روند.
دیگر انواع واکنشها بسیار نادر هستند، اما ممکن است شامل تورم و سفتی محل تزریق باشد که گاهی اوقات بر بافت‌های اطراف اثر می‌گذارد. قرمزی، حساسیت به لمس و به ندرت آکنه نیز گزارش شده است. این واکنش‌ها یا چند روز پس از تزریق و یا پس از یک تاخیر چند هفته‌ای آغاز شده و کلا واکنش‌هایی خفیف تا متوسط بوده و خودشان جلوی پیشرفت خود را می‌گیرند.

هزینه


هزینه درمان چین و چروک‌های پیشانی و خط اخم به شدت چین و چروک، نوع محصول مورد استفاده، مقدار محصول استفاده شده و دستمزد دکتر بستگی دارد.

مقالات مرتبط

Call Now Buttonمشاوره رایگان