این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …) ندارد.

اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

برخی افراد حس می‌کنند که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه‌هایشان مشخص می‌شود و یا وقتی می‌خندند لثه‌هایشان بیش از حد قابل مشاهده هستند که اغلب تحت عنوان لبخند لثه‌ای نامیده می‌شود. لبخند لثه‌ای پدیده‌ای است که هنگامی که شخص می‌خندد لب بالا بسیار بالاتر از دندان‌های بالا قرار می‌گیرد و لثه‌ها را در معرض نمایش قرار داده و لبخندی غیر جذاب را بوجود می‌آورد. خوشبختانه خنده لثه ای را می‌توان به سادگی و به طور مؤثر با استفاده از تزریق سم بوتولینوم (که معمولاً به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود) به منظور کاهش فعالیت عضله‌ای که لب بالا را به طرف بالا می‌کشد، اصلاح کرد و از مزایای اصلاح لبخند بهره برد .

اگر حس می‌کنید که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه‌تان در معرض دید قرار می‌گیرد و این موضوع باعث می‌شود که نخندید یا با اعتماد به نفس با دیگران ارتباط بر قرار نکنید، با یکی از متخصصین ما مشورت کنید تا وضعیت شما را بررسی کرده و راه حلی برای شما ارائه دهند. متخصصین ما تزریق بوتاکس را برای اصلاح لبخند لثه‌ای توصیه می‌کنند زیرا روشی بی‌خطر و مؤثر است که نیازی به دوره بهبودی ندارد. تزریق بوتاکس می‌تواند لبخندی زیبا را برای شما ایجاد کرده و اعتماد به نفستان را باز گرداند.

لبخند لثه‌ای چیست؟


لبخند لثه‌ای یک شرایط است که در آن، هنگام خندیدن لثهٔ فرد بیش از حد معمول آشکار می‌شود و نسبت بین لثه و دندان مناسب نمی‌باشد. این نوع لبخند، یکی از طبیعی‌ترین ویژگی‌های آناتومی انسان است، با این حال بسیاری از افراد با این نوع لبخند، احساس خجالت و کمبود اعتماد به نفس می‌کنند. آن‌ها اغلب از لبخند خود راضی نیستند و به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند. خبر خوب این است که راه‌حل‌هایی برای اصلاح لبخند لثه‌ای وجود دارد.

دلایل لبخند لثه‌ای


 • بالا رفتن بیش از عضله لب بالا
 • لب بالا و لثه بیش‌ازحد نزدیک به هم هستند.
 • بافت اضافه لثه
 • دندان‌های کوچک

انواع لبخند لثه‌ای


لبخند لثه‌ای خفیف

اگر میزان بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن کمتر از 25% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای خفیف در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای متوسط

اگر میزان بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بین 25% تا 50% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای متوسط در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای پیشرفته

اگر مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بین 50% تا 100% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای پیشرفته در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای شدید

اگر مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بیشتر از 100% طول دندان باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای شدید در نظر گرفته می‌شود.

تزریق بوتاکس چگونه لبخند لثه‌ای را برطرف می‌کند؟


اگر لبخند لثه‌ای دارید معنی آن این است که عضلات لب بالا بسیار قوی هستند. متخصص می‌تواند عضلات را با تزریق بوتاکس شل و ضعیف کند. تنها با دو تزریق بوتاکس در نزدیکی پایه بینی، عضله لب بالا شل شده و لبخند زیبا و جذاب می‌شود.

مزایا


مزایای اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس در ادامه آورده شده است:

 • این روش بیشتر از 30 دقیقه به طول نمی‌انجامد.
 • حداقل تهاجم
 • بدون ناراحتی و درد
 • نتایج فوری
 • روشی مقرون‌به‌صرفه
 • نتایج طبیعی و متناسب با صورت
 • عدم نیاز به استراحت پس از اتمام درمان

متقاضیان درمان


متقاضیان روش درمان لبخند لثه ای با بوتاکس باید لثه‌های سالم داشته و از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این روش داشته باشد.

رفع لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس در بوسه‌گاه، ستون‌های عمودی زیر بینی، باعث شل شدن لب بالا می‌شود. این باعث می‌شود که هنگام خندیدن لثه کمتر قابل مشاهده باشد، زیرا عضله لب نیمه فلج می‌شود. این روش بسیار سریع است و معمولاً کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. در برخی موارد، ترکیبی از تزریق ژل به لب‌ها و بوتاکس ممکن است به عنوان درمان پیشنهاد شود. هر دو روش می‌توانند در یک جلسه درمانی انجام شوند و این امکان را به افراد می‌دهد که بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

آیا درمان دردناک است؟

یک سوزن بسیار ریز استفاده می‌شود و به‌طورکلی این درمان دردناک نبوده و می‌تواند آن را به‌خوبی و بدون نیاز به بی‌حسی تحمل کرد. یخ ممکن است در بی‌حس کردن پوست برای بیماران عصبی و نیز کاهش خطر ابتلا به کبودی مفید باشد.

از لمس کردن، ماساژ یا استفاده از لوازم‌آرایشی یا کرم به این ناحیه به مدت شش ساعت پرهیز کنید. این امر خطر ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد.

نتایج


بعد از استفاده از بوتاکس برای رفع لبخند لثه ای، انتظار می رود که در عرض دو یا سه روز، ارتفاع لب بالا به تدریج کاهش یابد و بهبود در لبخند لثه ای شما مشخص شود. نتیجه نهایی پس از دو هفته درمان قابل مشاهده خواهد بود و ممکن است بهبود کامل پس از 2 تا 3 هفته مشاهده شود. همچنین، ممکن است خواسته شود تا پس از دو تا سه هفته، مجددا مراجعه کنید تا میزان موفقیت درمان بررسی و در صورت نیاز اصلاحاتی انجام شود.
نتایج این درمان برای مدت زمان 4 تا 6 ماه قابلیت حفظ دارند. میزان ماندگاری نتایج برای هر فرد متفاوت است و ممکن است نتایج متفاوتی حاصل شود. برنامه درمانی ما برای حفظ نتایج اولیه، درمان های منظم را پیشنهاد می کند. این روش درمانی نتایج طولانی مدتی را فراهم می کند، اما دائمی نیست و این امکان را برای شما فراهم می کند تا در صورت تمایل، اصلاحاتی انجام دهید.

عوارض جانبی


عوارض جانبی ناشی از تزریق جزئی و موقت هستند مانند قرمزی، تورم و کبودی. از پخش شدن سم بوتولینوم در عضلات مجاور که می‌تواند موجب شل شدن موقت آن‌ها شود، می‌توان به‌راحتی با پرهیز از دست کشیدن یا ماساژ دادن ناحیه تحت درمان به مدت حداقل ۴ ساعت پس از درمان پیشگیری کرد.

درمان‌های جایگزین


 • تزریق ژل لب: با استفاده از این روش، یک ماده شفاف ژل‌مانند به لب بالا تزریق می‌شود. انجام این روش موجب برجسته و بلند شدن ارتفاع لب بالا می‌گردد. درنتیجه هنگام خندیدن لثه کمتری نمایان می‌شود.
 • جراحی تغییر موقعیت لب: این روش یک جراحی نیمه تهاجمی است که در آن داخل لب بالا بریده‌شده و نوار باریکی از پوست جداشده و سپس لب به لثه بخیه زده می‌شود. این روش به‌طورکلی حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. نقطه‌ضعف این روش این است که پزشک تنها می‌تواند بخش کوچکی از بافت داخل لب بالا را جدا کند.
 • دیسپورت: دیسپورت یک درمان تزریقی تهیه‌شده از نوروتوکسین‌های مشابهی است که برای ساخت بوتاکس استفاده می‌شوند. مانند تزریق بوتاکس، دیسپورت نیز به‌طور مستقیم به بافت لب تزریق می‌شود.

مقالات مرتبط

Call Now Buttonمشاوره رایگان