اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

برخی افراد حس می‌کنند که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه‌هایشان مشخص می‌شود و یا وقتی می‌خندند لثه‌هایشان بیش از حد قابل مشاهده هستند که اغلب تحت عنوان لبخند لثه‌ای نامیده می‌شود. لبخند لثه‌ای پدیده‌ای است که هنگامی که شخص می‌خندد لب بالا بسیار بالاتر از دندان‌های بالا قرار می‌گیرد و لثه‌ها را در معرض نمایش قرار داده و لبخندی غیر جذاب را بوجود می‌آورد. خوشبختانه خنده لثه ای را می‌توان به سادگی و به طور مؤثر با استفاده از تزریق سم بوتولینوم (که معمولاً به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود) به منظور کاهش فعالیت عضله‌ای که لب بالا را به طرف بالا می‌کشد، اصلاح کرد و از مزایای اصلاح لبخند بهره برد .

اگر حس می‌کنید که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه‌تان در معرض دید قرار می‌گیرد و این موضوع باعث می‌شود که نخندید یا با اعتماد به نفس با دیگران ارتباط بر قرار نکنید، با یکی از متخصصین ما مشورت کنید تا وضعیت شما را بررسی کرده و راه حلی برای شما ارائه دهند. متخصصین ما تزریق بوتاکس را برای اصلاح لبخند لثه‌ای توصیه می‌کنند زیرا روشی بی‌خطر و مؤثر است که نیازی به دوره بهبودی ندارد. تزریق بوتاکس می‌تواند لبخندی زیبا را برای شما ایجاد کرده و اعتماد به نفستان را باز گرداند.به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اصلاح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

[dopts id="1"]

لبخند لثه‌ای چیست؟


لبخند لثه‌ای حالتی است که در آن هنگام خندیدن لثهٔ فرد بیش‌ازحد معمول نمایان می‌شود و نسبت بین لثه به دندان مناسب نمی‌باشد. بااینکه لبخند لثه‌ای یکی از انواع طبیعی آناتومی انسان در نظر گرفته می‌شود، بسیاری از افراد دارای لبخند لثه‌ای احساس خجالت کرده و فاقد اعتمادبه‌نفس کافی هستند. آن‌ها اغلب لبخند خود را دوست نداشته و به دنبال راهی برای اصلاح این مشکل هستند. خبر خوب این است که راهی برای رفع لبخند لثه‌ای وجود دارد.

دلایل لبخند لثه‌ای


 • بالا رفتن بیش از عضله لب بالا
 • لب بالا و لثه بیش‌ازحد نزدیک به هم هستند.
 • بافت اضافه لثه
 • دندان‌های کوچک

انواع لبخند لثه‌ای


لبخند لثه‌ای خفیف

اگر میزان بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن کمتر از ۲۵% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای خفیف در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای متوسط

اگر میزان بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بین ۲۵% تا ۵۰% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای متوسط در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای پیشرفته

اگر مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بین ۵۰% تا ۱۰۰% طول دندان‌ها باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای پیشرفته در نظر گرفته می‌شود.

لبخند لثه‌ای شدید

اگر مقدار بافت لثه‌ای نمایان شده هنگام خندیدن بیشتر از ۱۰۰% طول دندان باشد، به‌عنوان لبخند لثه‌ای شدید در نظر گرفته می‌شود.

تزریق بوتاکس چگونه لبخند لثه‌ای را برطرف می‌کند؟


اگر لبخند لثه‌ای دارید معنی آن این است که عضلات لب بالا بسیار قوی هستند. متخصص می‌تواند عضلات را با تزریق بوتاکس شل و ضعیف کند. تنها با دو تزریق بوتاکس در نزدیکی پایه بینی، عضله لب بالا شل شده و لبخند زیبا و جذاب می‌شود.

مزایا


تعدادی از مزایای اصلاح طرح لبخند لثه ای در ادامه آورده شده است:

 • این روش بیشتر از ۳۰ دقیقه به طول نمی‌انجامد.
 • حداقل تهاجم
 • بدون ناراحتی و درد
 • نتایج فوری
 • روشی مقرون‌به‌صرفه
 • نتایج طبیعی و متناسب با صورت
 • عدم نیاز به استراحت پس از اتمام درمان

متقاضیان درمان


متقاضیان روش درمان لبخند لثه ای با بوتاکس باید لثه‌های سالم داشته و از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این روش داشته باشد.

رفع لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس


با استفاده از این روش بوتاکس در هر دو طرف ستون‌های عمودی واقع در زیر بینی که با عنوان بوسه‌گاه نامیده می‌شود تزریق می‌گردد. هنگامی‌که بوتاکس به عضله لب بالا تزریق می‌شود، لب بالا را شل می‌کند. درنتیجه هنگام خندیدن لثه کمتر در معرض دید قرار می‌گیرد زیرا ماهیچهٔ لب نیمه فلج شده است. بنابراین میزان بالا رفتن لب در هنگام خندیدن محدود می‌شود. کل روش بسیار سریع است و در اکثر موارد کمتر از ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد. اگر نازک بودن لب بالا یک عامل مؤثر در ظاهر لبخند لثه‌ای باشد، یک درمان ترکیبی از تزریق ژل  به لب‌ها و بوتاکس ممکن است توسط تیم متخصص ما توصیه شود. هر دو روش را می‌توان در یک جلسه درمان انجام داد و این امکان را به افراد می‌دهد که به‌محض تمام شدن درمان فعالیت‌های روزمرهٔ خود را از سر بگیرند.

آیا درمان دردناک است؟

یک سوزن بسیار ریز استفاده می‌شود و به‌طورکلی این درمان دردناک نبوده و می‌تواند آن را به‌خوبی و بدون نیاز به بی‌حسی تحمل کرد. یخ ممکن است در بی‌حس کردن پوست برای بیماران عصبی و نیز کاهش خطر ابتلا به کبودی مفید باشد.

از لمس کردن، ماساژ یا استفاده از لوازم‌آرایشی یا کرم به این ناحیه به مدت شش ساعت پرهیز کنید. این امر خطر ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد.

نتایج


پس از رفع لبخند لثه ای با بوتاکس انتظار می‌رود که در عرض دو یا سه روز که میزان بالا رفتن لب بالا به‌تدریج کمتر می‌شود، متوجه بهبود لبخند لثه‌ای خود شوید. نتایج نهایی دو هفته پس از درمان حاصل می‌شوند. ممکن است نتیجهٔ کامل پس از ۲ تا ۳ هفته قابل‌مشاهده باشد. همچنین احمال دارد از شما خواسته شود تا پس از دو تا سه هفته مجدداً مراجعه نمایید تا میزان موفقیت درمان بررسی‌شده و در صورت لزوم اصلاحاتی انجام گردد.

ماندگاری نتایج بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود. میزان ماندگاری نتایج متغیر است و برای هر فرد ممکن است یک نتیجه متفاوت حاصل شود. برنامه‌ای برای درمان‌های منظم دیگر جهت حفظ نتایج اولیه را می‌توان برای بیمار ترتیب داد. روش درمانی ما نتایج طولانی‌مدتی فراهم می‌کند اما دائمی نبوده و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در صورت تمایل بتوانید اصلاحاتی انجام دهید.

عوارض جانبی


عوارض جانبی ناشی از تزریق جزئی و موقت هستند مانند قرمزی، تورم و کبودی. از پخش شدن سم بوتولینوم در عضلات مجاور که می‌تواند موجب شل شدن موقت آن‌ها شود، می‌توان به‌راحتی با پرهیز از دست کشیدن یا ماساژ دادن ناحیه تحت درمان به مدت حداقل ۴ ساعت پس از درمان پیشگیری کرد.

درمان‌های جایگزین


 • تزریق ژل لب: با استفاده از این روش، یک ماده شفاف ژل‌مانند به لب بالا تزریق می‌شود. انجام این روش موجب برجسته و بلند شدن ارتفاع لب بالا می‌گردد. درنتیجه هنگام خندیدن لثه کمتری نمایان می‌شود.
 • جراحی تغییر موقعیت لب: این روش یک جراحی نیمه تهاجمی است که در آن داخل لب بالا بریده‌شده و نوار باریکی از پوست جداشده و سپس لب به لثه بخیه زده می‌شود. این روش به‌طورکلی حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. نقطه‌ضعف این روش این است که پزشک تنها می‌تواند بخش کوچکی از بافت داخل لب بالا را جدا کند.
 • دیسپورت: دیسپورت یک درمان تزریقی تهیه‌شده از نوروتوکسین‌های مشابهی است که برای ساخت بوتاکس استفاده می‌شوند. مانند تزریق بوتاکس، دیسپورت نیز به‌طور مستقیم به بافت لب تزریق می‌شود.

هزینه


هزینه اصلاح لبخند لثه ای نسبتاً کم است و بستگی به‌شدت لبخند لثه‌ای، مقدار بوتاکس موردنیاز و حق‌الزحمه پزشک دارد بنابراین هزینه اصلاح لبخند لثه ای برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. به این ترتیب لازم است درباره نواحی دارای مشکل و نتایج مورد انتظار در طول جلسه مشاوره با پزشک صحبت شود تا با طراحی یک برنامه درمان مناسب، هزینه و قیمت اصلاح طرح لبخند به طور دقیق برای بیمار مشخص گردد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است