قیمت تزریق بوتاکس چقدر است؟ هزینه بوتاکس خط اخم و چروک پیشانی

پیدا کردن دلیل قیمت‌های بوتاکس به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور کلی، بستگی به این دارد که چه کسی این کار را انجام می‌‌دهد و محل مطب او و همچنین تعداد واحدهای مورد نیاز و بسیاری از عوامل دیگر از جمله میزان رقابت در منطقه و اینکه آیا تخفیف تبلیغاتی برای آن وجود دارد یا خیر.

بوتاکس یکی از محبوب ترین روش‌های ضد پیری صورت در جهان در مورد چین و چروک‌ها است، اما اگر در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشید، تصمیم گیری برای امتحان کردن آن می‌تواند خسته کننده و پیچیده باشد.

بوتاکس چیست؟


از نظر فنی، به آن سم بوتولینوم، که یک پروتئین عصبی است گفته می‌شود که با مسدود کردن سیگنال‌ها از اعصاب به عضلات هدف کار می‌کند، بنابراین آنها نمی‌توانند منقبض شوند. این باعث می‌شود چین و چروک‌ها شل و نرم شوند. بوتاکس رایج ترین مارکی است که بیشتر مورد استفاده آن در خطوط پیشانی، خطوط اخم و خطوط دور چشم (یا پنجه کلاغی) است. به خاطر داشته باشید که بوتاکس روی چروک‌های ناشی از آسیب آفتاب اثر نمی‌کند.

این سم انواع مختلفی دارد که هم خانم‌ها و هم آقایان از آنها برای درمان‌های آرایشی استفاده می‌کنند. امروزه بوتاکس برای کمک به افراد در مقابله با علائم پیری استفاده می‌شود. بوتاکس اغلب در مقایسه با گزینه‌های تهاجمی و گران قیمت مانند جراحی پلاستیک، راه حل ایده آلی است.

قیمت تزریق بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت تزریق بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد

درمان بوتاکس یک روش مؤثر برای کاهش چین و چروک و سایر علائم است که معمولاً با افزایش سن و فشارهای محیطی همراه است. با این حال، شما ممکن است ببینید که قیمت این روش بسیار متفاوت است. این امر به این دلیل است که چندین عامل می‌توانند بر میزان هزینه تزریق بوتاکس تأثیر بگذارند.

واحدهای بوتاکس

بوتاکس یک روش درمانی یکسان برای تمام صورت‌ها نیست. درعوض، هر منطقه از صورت طیف وسیعی از بوتاکس دارد که برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود لازم است. مقدار ژل مورد استفاده، به عنوان یک واحد اندازه گیری حساب می‌شود. در اینجا محدوده واحد برای برخی از قسمت‌های متداول صورت شما که ممکن است بخواهید بدانید آورده شده است:

  • بالای ابرو: 2-5 واحد
  • چروک‌های پنجه کلاغی (در هر طرف): 5-15 واحد
  • مربع فک: 40-60 واحد
  • چال چانه: 2-6 واحد
  • خطوط گردن و غیغب: 25-50 واحد
  • خطوط پیشانی: 10-30 واحد
  • خطوط بینی: 5-10 واحد
  • گوشه‌های دهان: 3-6 واحد
مطالعه بیشتر  ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ بوتاکس صورت چقدر دوام دارد؟

از آنجا که این واحدها پس از تزریق نمی‌توانند از صورت شما خارج شوند، ممکن است در انتهای پایینی این محدوده‌ها جمع شوند. پزشک به شما مشاوره خواهد داد تا بتوانید هزینه مناسب را با توجه به میزان پرشدگی و ظاهری که می‌خواهید بدست بیاورید تعیین کنید.

تجربه ارائه دهنده 

ممکن است برخی از ارائه دهندگان بوتاکس میزان تخفیف و محصولات کم هزینه را تبلیغ کنند.

همانطور که در بالا دیدید، دامنه واحدهای مورد نیاز می‌تواند برای هر بخشی متفاوت باشد. پر کردن بیش از حد صورت با بوتاکس می‌تواند به ظاهر غیر طبیعی و مشکل در بیان حالت صورت منجر شود. افراد بی تجربه ممکن است نتوانند اهداف کلی شما را برای انجام این روند در نظر بگیرند. آنها ممکن است از تجهیزات منسوخ شده استفاده کنند، در زمان بندی تجدید تزریق خطا داشته باشند و غیره.

یک ارائه دهنده با تجربه ممکن است هزینه بیشتری دریافت کند، اما در دراز مدت نتیجه کلی بهتری کسب می‌کنید. دفاتر مختلفی با یافتن یک طرح درمانی بوتاکس و آنچه را که شما به دنبال آن هستید به شما کمک می‌کنند تا رویکرد مشترکی را اتخاذ کنید. پیگیری قرار ملاقات‌های بعدی این اطمینان را می‌دهد که هیچ عارضه‌ای رخ نداده است و از نتایج خود راضی هستید.

با در نظر گرفتن این عوامل هنگام شروع جستجوی یک مطب مناسب که تزریق بوتاکس را فراهم می‌کند، می‌توانید برای هزینه‌ها برنامه ریزی کرده و بدانید که چطور آن‌ها به این قیمت‌ها رسیدند.

بوتاکس گران یا ارزان؟ 


برخی پزشکان بر اساس واحد تزریق شده هزینه دریافت می‌کنند و برخی دیگر بر اساس محل تزریق. مهم نیست که قیمت گذاری چگونه انجام می‌شود بلکه باید درک کنید که تا چقدر می‌توانید بپردازید. این بدان معناست که شما می‌خواهید تعداد واحدهای مورد نیاز و میزان پرداخت بازای هر واحد را بدانید. هیچ پزشکی در ارائه قیمت دقیق به شما تردید نخواهد کرد.

این بدان معنی نیست که پزشکان گران قیمت بهتر از پزشکان ارزان قیمت هستند.

اما اگر درمان بسیار ارزان است باید تردید کنید. مطمئناً، قیمت بسیار پایین نشانگر عدم تجربه، یا تزریق واحدهای کمتر است.

مطالعه بیشتر  مزایای استفاده از ترالی اورژانس در مراکز خدمات درمانی چیست؟

از آنجایی که استفاده از درمان بوتاکس کاملاً امکان پذیر است، انجام آن توسط یک شخص ماهر باید انجام شود.

انتخاب مطب یا پزشک نادرست می‌تواند برای شما از اضطراب و افسردگی ناشی از نتایج را به بار آورد. این همچنین می‌تواند در نهایت افزایش هزینه اقتصادی شما را به همراه داشته باشد که مجبور شوید به پزشک دیگری مراجعه کنید.

به طور خلاصه، باید انتظار داشته باشید که چند صد دلار برای درمان بوتاکس خود هزینه کنید. در حالی که تحقیق در مورد قیمت می‌تواند به شما در تعیین دامنه قیمتی بوتاکس کمک کند، خرید خدمات فقط بر اساس قیمت ایده خوبی نیست. درمان‌های بوتاکس را بر اساس تخصص و همچنین تعداد واحدهای مورد استفاده انتخاب کنید یا اینکه چه مناطقی تحت درمان قرار می‌گیرند و قبل از خرید مطمئن شوید که بوتاکس برای شما مناسب است.

اثرات طولانی مدت استفاده از بوتاکس 


اثرات طولانی مدت استفاده از بوتاکس

با گذشت زمان، بوتاکس ممکن است برای شما ارزانتر شود. زیرا در حالی که ممکن است قیمت بوتاکس یکسان بماند یا با گذشت زمان بالا برود، دوز مصرفی و تعداد دفعات درمانی شما کاهش می‌یابد.

با استفاده مکرر از بوتاکس، چین و چروک‌ها به نظر می‌رسد بهتر می‌شود و اگر به طور مرتب از تزریق استفاده می‌کنید، بدتر نمی‌شوند.

حالت‌های روزمره صورت باعث می‌شوند خطوط موقت روی صورت شما ظاهر شود، خواه این‌ها بیان  احساسات مانند لبخند زدن باشند یا از روی عادت. این خطوط به اصطلاح پویا، از بین می‌روند اما هرچه شما اینها را تا مدت بیشتری حفظ کنید، این خطوط بیشتر شروع به شکل گیری می‌کنند و عمیق تر و عمیق تر می‌شوند. این هنگامی است که شما خطوط اخم دائمی و پنجه کلاغی را مشاهده می‌کنید که وقتی لبخند شما محو می‌شود، از بین نمی‌روند.

هنگامی که تزریق به طور منظم انجام شود، از ادامه پتانسیل ایجاد چین و چروک در ناحیه تحت درمان جلوگیری می‌شود. از آنجا که بوتاکس محدوده حرکتی عضلات تحت درمان را که به صورت ماهرانه انجام شود، محدود می‌کند، هرگز منجمد به نظر نمی‌رسد، بنابراین نمی‌توانند با گذشت زمان بدتر شوند.

اگر عادت دارید ابروهای خود را بلند کرده یا کمی اخم کنید، استفاده از بوتاکس به طور مداوم می‌تواند به شما کمک کند این عادت خود را کنار بگذارید و از چروک شدن پوست خود پس از سال‌ها جلوگیری کنید. بعلاوه، همانطور که عضلات صورت شما ریلکس می‌شوند، کاهش دوز تزریقی در آینده یا تزریق مکرر کمتر، ممکن است برای حفظ نتایج مطلوب شما کافی باشد.

مطالعه بیشتر  فروش تجهیزات پزشکی: تجهیزات اتاق عمل، تشخیصی و درمانی

به طور خلاصه، اگرچه ممکن است نیازی به استفاده همیشگی از بوتاکس نداشته باشید، اما استفاده از آن به طور مرتب باعث می‌شود تا برای شما مفیدتر باشد. به عبارت ساده‌تر، در صورت استفاده از بوتاکس، چین و چروک‌ها با گذشت زمان بدتر نمی‌شوند.

اما آیا واقعا بوتاکس ارزش آن را دارد؟ 


نتایج موقت با پیامدهای کوتاه مدت و بلند مدت؟ صرف نظر از قیمت بوتاکس، آیا واقعاً ارزش آن را دارد؟ در کوتاه مدت می‌توانید ظاهر بهتری داشته باشید. در دراز مدت، می‌توانید خود را از بدتر شدن حفظ کنید. برای بسیاری از مردم، این ارزش زیادی دارد.

مطمئنا، بوتاکس واقعاً ضروری نیست، اما کاملاً ارزش آن را دارد. آن را برای خودتان امتحان کنید و ببینید. کرم‌های صورتی در بازار وجود دارد که خودشان به عنوان یک گزینه جایگزین موضعی بوتاکس هستند و می‌توانند چین و چروک‌هایی را که بوتاکس رفع می‌کند را مسدود کنند. وقتی آنها این نتیجه را برای شما ایجاد می‌کنند، غالباً شگفت زده می‌شوید.

به طور خلاصه، اگر پول دارید و پزشک مناسبی پیدا کنید، بوتاکس اغلب می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند و این بدان معنی است که کاملا ارزش آن را دارد. هنگامی که همراه با یک برنامه مناسب برای پوست و ضد آفتاب مناسب استفاده شود، استفاده طولانی مدت از بوتاکس از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند و باعث بدتر شدن و بیشتر شدن آنها می‌شود. استفاده از آن بی خطر است و همچنین عوارض جانبی کمی نیز دارد. چه چیزی را نمی‌توان دوست داشت؟

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است