هزینه تزریق ژل برای جوانسازی پوست به چه عواملی بستگی دارد؟

تزریق ژل  یکی از گزینه‌های مناسب برای جوان‌سازی پوست صورت می‌باشد. دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش و زمان بهبودی کوتاه بدون نیاز به روش‌های تهاجمی باعث محبوبیت این روش درمانی شده است. اطلاع از هزینه تزریق فیلر یا ژل برای کسانی که برای اولین بار از این روش استفاده می‌کنند اهمیت زیادی دارد.

هزینه تزریق ژل چقدر می‌باشد؟


متأسفانه تعیین هزینه تزریق در مورد انواع مختلف ژل‌های موجود در بازار به طور دقیق و ثابت امکان‌پذیر نیست. متغیر بودن هزینه تزریق ژل دلایل زیادی دارد از جمله :

 • موقعیت جغرافیایی کلینیک : محل تزریق ژل یکی از عوامل تعیین‌کننده هزینه این روش می‌باشد. برای مثال هزینه درمان در کلینیک‌های معتبری که در قسمت‌های گران‌تر شهر قرار دارند بالاتر است.
 • رقابت : به علت رقابت مستقیم بین ارائه‌دهندگان خدمات تزریق ژل هرچه تعداد بیشتری کلینیک‌های زیبایی در یک منطقه جغرافیایی وجود داشته باشد، هزینه درمان پایین‌تر می‌باشد.
 • تعداد سرنگ‌های مورد استفاده : تعداد سرنگ مورد نیاز برای تکمیل روند درمانی در مورد افراد مختلف، متغیر می‌باشد. چنانچه شخص در یک جلسه درمانی به بیش از یک سرنگ نیاز داشته باشد، هزینه درمان در مقایسه با فردی که در یک جلسه تنها به یک سرنگ نیاز داشته باشد بالاتر است.
 • مهارت و تجربه پزشک در تزریق ژل : هرچه مهارت و تجربه پزشک در تزریق ژل بیشتر باشد، هزینه درمان بالاتر خواهد بود.

البته مهم‌ترین عامل مؤثر در هزینه تزریق ژل، نوع ژل مورد استفاده است.

انواع مختلف ژل


انواع مختلف ژل

 

برای جوان‌سازی پوست از انواع مختلف ژل استفاده می‌شود. در واقع امکان استفاده تنها یک نوع ژل برای همه افراد وجود ندارد. در این قسمت معروف‌ترین ژل‌های موجود در بازار معرفی خواهند شد :

ژل بلافیل :

 • ژل بلافیل که با نام آرتفیل نیز شناخته می‌شود، از کلاژن بووین (گاوی) تشکیل شده است.
 • با استفاده از کلاژن طبیعی بدن، تأثیر ژل بلافیل با گذشت زمان بیشتر می‌شود و با هر بار تزریق نتیجه بهتری ارائه می‌شود.
 • مانند بیشتر انواع ژل، تزریق ژل بلافیل در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و نتیجه درمان فوراً قابل مشاهده است.
 • بلافیل جایگزین مناسبی برای ژل‌های موقتی است و مورد تأیید سازمان اف دی ‌ای می‌باشد.
مطالعه بیشتر  نقش ژل الانسه در رفع چروک، خط خنده و جای جوش

ژل‌های رستیلن :

 • ژل‌های رستیلن به جهت کیفیت بالا و سهولت در استفاده محبوبیت زیادی دارند.
 • مانند ژل ولوما، رستیلن حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد که به طور طبیعی در بدن تجزیه می‌شود.
 • رستیلن برای رفع خطوط خنده که بین بینی و دهان ایجاد می‌شوند بسیار مؤثر عمل می‌کند.
 • رستیلن-ال از لحاظ میزان تأثیر، مشابه نوع اصلی رستیلن است ولی به منظور کاهش درد حاوی ماده بی‌حس‌کننده لیدوکائین نیز می‌باشد.
 • ژل رستیلن لیفت از لحاظ اندازه ذرات موجود در محصول و همچنین عمق تزریق، با نوع اصلی رستیلن و رستیلن-ال تفاوت دارد و به همین دلیل برای رفع چین و چروک‌های عمیق مناسب است.
 • ژل رستیلن سیلک برای افزایش حجم لب‌ها و کاهش چین و چروک‌های اطراف دهان مناسب است.

ژل ژوویدرم :

 • ژل ژوویدرم حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد و یکی از بهترین ژل‌های موجود در بازار محسوب می‌شود.
 • این ژل دارای تأثیر بلندمدت است و در واقع تنها ژل حاوی اسید هیالورونیک است که طبق تأیید سازمان اف دی ‌ای، از زمان اولین تزریق تأثیر آن تا بیش از 12 ماه ماندگار است. البته توصیه می‌شود که مانند همه انواع ژل‌های موجود در بازار جهت دستیابی به نتایج رضایت‌بخش، تزریق ژل ژوویدرم به صورت منظم انجام شود.
 • این ژل برای افرادی که در صورت خود دارای چین و چروک‌های متوسط یا عمیق هستند مناسب است.
 • هزینه ژل ژوویدرم  با توجه به تعداد سرنگ مورد استفاده مشخص می‌شود. برای افرادی که تمایل به رفع خطوط دور لب دارند امکان دارد تزریق یک سرنگ کافی باشد. ولی برای رفع چین و چروک در قسمت‌های دیگر صورت معمولاً به تزریق سرنگ‌های بیشتر در هر جلسه نیاز است.

ژل وولبلا :

 • ژل وولبلا که یکی از محصولات ژوویدرم می‌باشد حاوی اسید هیالورونیک است و برای کاهش چین و چروک دور لب استفاده می‌شود.
 • این ژل برای بهبود ظاهری لب‌ها، کاهش چین و چروک دور لب و کاهش ورم صورت پس از تزریق به کار برده می‌شود و باعث کاهش زمان بهبودی می‌شود.
 • هزینه این ژل با توجه به تعداد سرنگ مورد استفاده مشخص می‌شود و به علت کوچک بودن ناحیه تحت درمان، امکان دارد تزریق یک سرنگ در هر جلسه درمانی کافی باشد. البته احتمال دارد طبق توصیه پزشک به تزریق‌های بیشتری نیاز باشد.
مطالعه بیشتر  عوارض تزریق ژل لب: راه های پیشگیری از ایجاد عوارض جانبی

ژل ولوما :

 • ژل ولوما یکی از محصولات ژوویدرم است و برای افزایش حجم در قسمت گونه‌ها و اطراف آن استفاده می‌شود.
 • این ژل حاوی اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و برای رفع مشکلات پوستی استفاده می‌شود.
 • امکان دارد در هر جلسه درمانی به تزریق بیش از یک سرنگ نیاز باشد.

انتخاب ژل مناسب با توجه به هزینه مورد نیاز


 

انتخاب ژل مناسب با توجه به هزینه مورد نیاز

تعیین نوع ژل مورد استفاده با توجه به هزینه مورد نیاز، به انتخاب فرد مراجعه‌کننده بستگی دارد. مطالعه نکات زیر به شما کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن هزینه ژل‌های مختلف، نوع محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

 • نتیجه حاصل از تزریق ژل بلندمدت می‌باشد. برخی از محصولات مراقبت از پوست که در بازار موجود هستند برای کاهش نشانه‌های سالخوردگی استفاده می‌شوند و دارای تأثیر موقتی هستند. در حالی که ژل در مقایسه با این محصولات دارای ماندگاری طولانی است و همچنین این روش نسبت به روش‌های دیگر از لحاظ اقتصادی باصرفه‌تر است.
 • اثربخشی ژل از لحاظ علمی ثابت شده است. طبق ادعای تبلیغات رسانه‌ای بسیاری از محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌های پاک‌سازی یا سرم پوست دارای تاثیرات حیرت‌انگیز هستند. ولی در عمل تنها به شکل ظاهری باعث بهبود پوست صورت می‌شوند. در حالی که تزریق ژل با توجه به قیمت مناسب آن، دارای نتیجه رضایت‌بخش و ماندگار است.
 • جوان‌سازی پوست به کمک ژل به زمان بهبودی زیادی نیاز ندارد. در صورتی که از روش‌های جراحی برای جوان‌سازی استفاده کنید، احتمالاً برای بهبودی به چند روز استراحت نیاز دارید. در حالی که تزریق ژل به راحتی انجام می‌شود و زمان بهبودی نیز کوتاه می‌باشد.
مطالعه بیشتر  کاربرد و دوام انواع ژل استایلج و تفاوت این فیلر با دیگر فیلرها

آیا نتیجه استفاده از ژل‌های ارزان رضایت‌بخش است؟


عوامل مختلفی در هزینه ژل مورد استفاده مؤثر هستند. در نتیجه بهترین راه برای تعیین هزینه، تماس با کلینیک‌های مورد نظر و اطلاع از هزینه تزریق ژل می‌باشد.

تزریق ژل در تعدادی از کلینیک‌ها بسیار پایین می‌باشد. امروزه این ژل‌های ارزان‌قیمت به طور گسترده‌ای در دسترس هستند و چنانچه مهم‌ترین عامل در تعیین گزینه درمانی برای متقاضی ، هزینه درمان می‌باشد امکان دارد این ژل‌های ارزان برای فرد انتخاب بسیار مناسبی محسوب شوند؛ چرا که افراد تمایل دارند که تزریق ژل با هزینه هر چه کمتری انجام شود.

با این حال بهتر است از مصرف ژل‌های ارزان‌قیمت صرف نظر شود. علت پایین بودن هزینه تزریق ژل در بسیاری از کلینیک‌ها، استفاده از محصولات با کیفیت پایین و یا تزریق توسط پزشک بی‌تجربه می‌باشد. این مساله برای افرادی که به دنبال راهی ایمن و بی‌خطر برای تزریق ژل هستند از اهمیت به سزایی برخوردار است.

بنابراین در زمان تحقیق در مورد هزینه ژل‌های گوناگون، بایستی در نظر داشته باشید که امکان دارد ژل‌های ارزان‌قیمت عوارض جانبی زیادی داشته باشند. در صورت استفاده از ژل‌های ارزان احتمال دارد نتیجه درمان رضایت‌بخش نباشد و یا حتی ممکن است تزریق این نوع ژل‌ها باعث ایجاد عوارض جانبی بشود. بنابراین بهتر است از مصرف ژل‌های بسیار ارزان اجتناب شود و از ژل‌هایی استفاده شود که مواد تشکیل‌دهنده آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همچنین تزریق بایستی بوسیله پزشک ماهر و باتجربه انجام شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است