بوتاکس زئومین آلمانی (بهترین بوتاکس برای جوانسازی و چین و چروک)

بوتاکس زئومین یکی از بهترین برندهای بوتاکس در دنیا می‌باشد که ساخت کشور آلمان  است و از طرف  FDA نیز مورد تأیید قرار گرفته است. متخصصین پوست در کلینیک‌های زیبایی از بوتاکسXeomin  به عنوان جایگزینی برای سایر برندهای بوتاکس (لینک به بوتاکس ماده تزریقی برای غیرفعال کردن موقتی عضلات برای کاهش چروک) و یا بوتاکس دیسپورت استفاده می‌کنند. بوتاکس زئومین اگر چه در سال 2010 در ایالات متحده معرفی شد، از سال 2005 در سایر کشورها با موفقیت استفاده می‌شود. مانند بوتاکس دیسپورت و مصپورت، بوتاکس زئومین برای درمان چین و چروک پیشانی، خطوط اخم و خط خنده طراحی شده است. ماده فعال در این نوع تزریق (سم بوتولینوم) دقیقاً مشابه بوتاکس و دیسپورت است. بیمارانی که نتایج تزریق آن‌ها با بوتاکس یا دیسپورت نامطلوب است ممکن است موفقیت بیشتری با بوتاکس زئومین داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت و مزایای بوتاکس زئومین و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن‌­های 02186094283 و 02186094180 و 02186094147 و 02186094542 و 09198298010 تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس زئومین برای چه افرادی مناسب است؟


بوتاکس زئومین برای چه افرادی مناسب است

افراد مناسب برای بوتاکس زئومین:

 • در صورت وجود چین و چروک پیشانی، خطوط پنجه کلاغی و خطوط ظریف اطراف چشم‌ها، شخص کاندیدای مناسبی جهت تزریق بوتاکس زئومین محسوب می‌شود. به طور کلی تزریق بوتاکس زئومین در بهبود ظاهری پوست صورت بسیار موثر است.
 • در صورت تزریق بوتاکس دیسپورت و عدم دستیابی به نتیجه مورد نظر و یا عدم ماندگاری درمان، امکان دارد بوتاکس زئومین گزینه مناسب‌تری محسوب شود. طبق تحقیقات انجام شده، افرادی که از انواع بوتاکس استفاده کرده و نتیجه دلخواه را کسب نکرده‌اند، معمولاً از بوتاکس زئومین رضایت بیشتری دارند. عدم تأثیر انواع دیگر بوتاکس می‌تواند ناشی از تشکیل آنتی‌بادی‌ها و پروتئین‌هایی باشد که ترکیبات فعال بوتاکس را در بر می‌گیرند. با توجه به این که ترکیبات فعال زئومین با پروتئین در بر گرفته نمی‌شود، آنتی‌بادی تشکیل نشده و درمان تأثیر بیشتری خواهد داشت.
 • در صورت بارداری، وجود عفونـت در ناحیه تزریق زئومـیـن و یا ابتلا به بیماری ‌ام اس، میاسـتـنی گراویــس یا سندرم لمبرت – ایتون نباید از بوتاکس زئومین استفاده شود.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌های عصبی یا وجود سابقه فلج موقتی، کاهش دید یا دوبینی نباید از تزریق زئومین استفاده شود. این عارضه‌ها می‌توانند احتمال بروز عوارض ناشی از تزریق بوتاکس زئومین را افزایش داده و سبب تشدید عارضه شوند.

نحوه عملکرد بوتاکس زئومین


سوزن به کار رفته جهت تزریق، ظریف می‌باشد و هوای سرد و کمپرس سرد باعث کاهش احساس سوزش مختصر در زمان تزریق می‌شود. روند درمان فقط 10 دقیقه طول می‌کشد. پزشک ناحیه مورد نظر را تمیز کرده و از بیمار می‌خواهد که اخم کند و یا لبخند بزند و حالت‌های مختلفی را در صورت ایجاد کند. ایجاد این حالت‌های مختلف در صورت سبب فعال شدن عضلات مورد نظر جهت تزریق می‌شود. پزشک نقاط تزریق را مشخص کرده و سپس با انجام 5 تا 20 تزریق، روند درمان را تکمیل می‌کند.

مزایای تزریق بوتاکس زئومین


نتیجه حاصل از تزریق به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. تزریق بوتاکس زئومین سبب رفع چین و چروک‌های پیشانی و خطوط اطراف چشم‌ها شده و همچنین باعث بالا بردن ابروها می‌شود. ممکن است پلک چشم‌ها نیز  با استفاده از این روش بازتر شوند. تزریق زئومین سبب بهبود کلی ظاهر صورت می‌شود. میزان رفع چین و چروک در هر فردی متفاوت می‌باشد و نتیجه درمان نیز معمولاً پیش از نیاز به تزریق مجدد، بین 3 تا 4 ماه ماندگار است. با تکرار درمان، زمان بین هر تزریق جهت حفظ نتیجه مورد نظر تا 6 ماه نیز افزایش پیدا می‌کند. تزریق زودهنگام بوتاکس زئومین (فاصله زمانی کمتر از 3 ماه) می‌تواند سبب کاهش تأثیر درمان شود.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس زئومین


عوارض احتمالی بعد از انجام تزریق بوتاکس زئومین:

 • در برخی از مواقع تزریق بوتاکس زئومین سبب عدم تقارن صورت می‌شود. همچنین ممکن است تزریق زئومین باعث زاویه‌دار شدن ابروها شود. هر یک از این عوارض توسط تزریق مقدار کمی از بوتاکس زئومین قابل رفع می‌باشند.
 • عوارض دیگر ناشی از تزریق زئومین شامل افتادگی پلک و ابرو، دوبینی و ضعف در بستن چشم‌ها می‌باشد. این عوارض به ندرت ایجاد می‌شوند و تنها در صورتی بروز می‌کنند که بوتاکس زئومین به بافت‌های مجاور منتقل شود. این حالت پس از چند ماه رفع خواهد شد چرا که تاثیرات بوتاکس زئومین موقتی هستند. استفاده از قطره چشمی طبق تجویز پزشک می‌تواند به رفع این حالت کمک کند.
 • تزریق بوتاکس زئومین می‌تواند سبب ایجاد سردرد شود. این حالت به این علت بروز می‌کند که جهت جبران فعالیت عضلاتی که شل و ریلکس شده‌اند، تعداد دیگری از عضلات منقبض می‌شوند. امکان دارد سردرد شدید تا 2 هفته پس از تزریق زئومین ادامه داشته باشد، ولی این حالت به ندرت ایجاد می‌شود.
 • پیش از تزریق بوتاکس زئومین، تمامی عوارض ناشی از این روش درمانی توسط پزشک با متقاضی مطرح شده و ارزیابی خواهند شد.

اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از تزریق بوتاکس زئومین


اقدامات لازم قبل و بعد از بوتاکس (لینک به مراقبت بعد از بوتاکس: ورزش، شستشو و نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس):

 • جهت جلوگیری از ایجاد کبودی پس از تزریق، بری مدت 10 روز پیش از آغاز درمان از محصولات حاوی آسپیرین و یا مقادیر زیاد مکمل ویتامین E استفاده نکنید (مگر طبق دستور و تجویز پزشک). امکان دارد مصرف مولتی ویتامین حاوی ویتامین E در این مدت توصیه شود.
 • برای مدت 20 تا 60 دقیقه، محل تحت درمان مانند گزیدگی پشه به نظر خواهد رسید و در این قسمت برای مدت چند ساعت ورم ایجاد می‌شود.
 • امکان دارد در ناحیه تزریق مقداری قرمزی ایجاد شود که پس از چند روز رفع خواهد شد.
 • به ندرت امکان بروز کبودی وجود دارد ولی در صورت ایجاد کبودی ممکن است رفع این حالت به 7 تا 10 روز زمان نیاز داشته باشد. بلافاصله پس از تزریق بوتاکس زئومین می‌توان از محصولات آرایشی جهت پوشاندن کبودی استفاده کرد.
 • با انجام حرکات مختلف در صورت مانند اخم کردن، بالا بردن ابروها و لبخند زدن می‌توان میزان جذب بوتاکس زئومین را افزایش داد. این حرکات صورت بایستی چندین بار پس از تزریق برای مدت چند ساعت انجام شوند.
 • در طول این مدت زمان بایستی از خوابیدن اجتناب شود چرا که امکان دارد بوتاکس زئومین به قسمت‌های مجاور منتقل شده و به شکل ناخواسته باعث شل شدن عضلات دیگر شود.
 • پس از تزریق می‌توانید اقدامات مراقبت از پوست را طبق روال عادی انجام دهید.
 • از مصرف محصولات حاوی آسپیرین و یا مقادیر زیاد مکمل ویتامین E تا 48 ساعت خودداری کنید. مگر این که پزشک مصرف این موارد را توصیه کرده باشد.

جهت دستیابی به نتیجه مشابه تزریق بوتاکس زئومین چه روشی وجود دارد؟


لایه‌برداری پوست با روش یا لیزر فرکشنال دی‌اکسید کربن یا ای ماتریکس (eMtatrix) باعث دستیابی به نتایج مشابهی می‌شود.

آیا استفاده از بوتاکس زئومین همراه با روش‌های دیگر امکان‌پذیر است؟


بله. تزریق بوتاکس زئومین به همراه روش‌های دیگر بهبود زیبایی صورت قابل استفاده است. بسیاری از افراد جهت دستیابی به بهترین نتیجه از بوتاکس زئومین همراه با روش‌های دیگر استفاده می‌کنند.

هزینه تزریق بوتاکس زئومین چقدر می‌باشد؟


هزینه تزریق بوتاکس زئومین چقدر می‌باشد

هزینه این روش درمانی به مقدار مورد نیاز بوتاکس زئومین بستگی دارد و این مقدار در هر فردی متفاوت می‌باشد. پزشکان هزینه درمان را با توجه به میزان بوتاکس مورد استفاده تعیین می‌کنند. مردان به علت بزرگ‌تر بودن عضلاتشان به مقدار بیشتری تزریق بوتاکس نیاز دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق بوتاکس زئومین، به پزشک یا کلینیک زیبایی مورد نظر خود مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان