جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با تزریق ژل و بوتاکس

تابش آفتاب باعث تغییرات هورمونی و بروز علائم پیری در پوست‌تان می‌شود. با گذر زمان و از دست رفتن اسید هیالورونیک و کلاژن در پوست شما، خط و خطوط روی چهره ظاهر می‌شود و پوست، پری و سفتی خود را از دست می‌دهد. جوان سازی پوست صورت شامل مجموعه جامعی از روش‌ها است که نه تنها باعث درخشش پوست می‌گردد، بلکه به سلامت عمومی ما نیز کمک می‌تماید. با انتخاب این درمان برای صورت، مشکلات زیادی، مثل چین و چروک، تغییر رنگ پوست، لکه‌های پوستی و بسیاری مشکلات دیگر قابل درمان می‌باشد. جوان سازی پوست صورت یک روش غیر جراحی بدون درد، برای کاهش اثرات افزایش سن است که به حس و ظاهری جوان در بدن کمک می‌کند. روش‌های جوانسازی پوست صورت، شامل انواعی از روش‌های غیر جراحی، مانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس است که برای ایجاد ظاهری درخشان‌تر و جوان‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر افزایش سن، اثرات خود را در چهره شما نشان داده است و شما خواهان ظاهری صاف و بدون چروک هستید، راه‌های متعددی برای جوانسازی صورت شما وجود دارد. این راه‌ها عبارتند از: تزریق بوتاکس و تزریق ژل .
این تکنیک‌های می‌توانند به‌صورت سرپایی انجام شوند و روش‌هایی کم تهاجمی بوده و دوره بهبودی کوتاهی دارند. این روش‌ها، روش‌هایی امن و موثر در بازیابی صافی پوست و بهبود زیبایی و در نتیجه اعتماد به نفس شما هستند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های جوانسازی صورت یا تعیین وقت قبلی می‌توانید باشماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ 

تماس حاصل فرمایید.

مزایای روش‌های غیر جراحی جوانسازی صورت


 • بر خلاف تکنیک‌های جراحی، در کلینیک قابل انجام هستند.
 • معمولاً فوراً نتایج خود را نشان می‌دهند.
 • روش‌های مطمئن با عوارض جانبی و واکنش‌های آلرژیک کم هستند.
 • ممکن است بی‌هوشی نیاز نداشته باشد.
 • زمان بهبودی آن بسیار کوتاه است.
 • نتایج موقتی بوده، که برای بیمارانی که به هر دلیلی از نتیجه درمان خود راضی نیستند، حائذ اهمیت است.

شرایط قابل رفع و اصلاح


 • آکنه جای زخم و جای جوش و آکنه
 • تفاوت رنگ نقاط مختلف پوست
 • خط و خطوط صورت
 • چین و چروک گوشه چشم
 • خط خنده و چین و چروک دور لب
 • خط اخم و چین و چروک پیشانی 
 • تغییر رنگ پوست

روش‌های جوانسازی


تزریق بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین خالص شده طبیعی است که با آرام کردن عضلات ایجاد کننده چروک، به فرد ظاهری جوان‌تر و صاف‌تر می‌بخشد. ماده فعال تکشیل دهنده بوتاکس، بوتولونیوم نوع A است که در شرایط استریل آزمایشگاهی، از باکتری گرفته شده است. تزریق بوتاکس یک روش غیر جراحی است که برای صاف کردن چروک‌های عمیق و پایدار که با گذر زمان روی صورت ظاهر می‌شود. تزریق بوتاکس، ظاهر چین و چروک دور لب و دور چشم و خطوط زخیمی که اطراف گردن ظاهر می‌شود، را به‌طور موقت کاهش می‌دهد. تزریق این ماده سمی، باعث صاف شدن و شل شدن عضلات ایجاد کننده چین و چروک می‌شود. تزریق بوتاکس به‌طور کلی یک ظاهر کلی صاف‌تر به صورت می‌دهد و صورت بیماران را شاداب‌تر می‌نماید. برخی مطالعات نشان می‌دهند که بوتاکس به از رفع سردردهای میگرنی ، تعریق شدید و انقباض عضلات ناحیه گردن و  ناحیه چشم و همچنین جوان شدن پوست دست، کمک می‌کند.

نحوه انجام

در درمان بوتاکس از سوزن‌های بسیار ریز برای تزریق بوتاکس به منطقه مورد نظر استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس چند دقیقه زمان می‌برد و نیاز به بی‌هوشی ندارد، هر چند، ممکن است قبل از تزریق بوتاکس، ناحیه تحت درمان را سرد کنند. درد تزریق بوتاکس کم و کوتاه است. انواع مختلف بوتاکس، برای درمان چروک‌های مختلف صورت بکار می‌رود. دیسپورت و انواع مختلف بوتاکس نیز جهت جوانسازی پوست صورت استفاده می‌شود.

بهبودی

از آنجایی‌که تزریق بوتاکس نیاز به بی‌هوشی ندارد، اکثر بیمار بعد از درمان، می‌تواند به فعالیت‌های نرمال روزانه و کار خود بازگردند. هرچند بهتر است تا ۶ ساعت پس از درمان از انجام ورزش اجتناب شود. شروع زود هنگام ورزش‌های سنگین، می‌تواند بوتاکس را قبل از جذب کامل، شسته و از بین ببرد.

نتیجه

درمان بوتاکس حدود چند دقیقه زمان می‌برد و نتیجه آن بین ۴-۶ ماه دوام خواهد داشت. بوتاکس، یکی دور روز بعد از تزریق، اثر خود را خواهد گذاشت. اگر از ظاهر جدید خود راضی بودید، می‌توانید با تکرار سریع و هر چند ماه یکبار تزریق بوتاکس، ظاهر جدید خود را حفظ نمایید. انجام تزریق حدود ۱۵ دقیقه زمان می‌برد، بنابراین به سادگی می‌توانید ظاهر جدید و جوان‌تر داشته باشید.

آیا تزرق بوتاکس درد دارد؟

هر نوع تزریقی می‌تواند درد و ناراحتی داشته باشد. هر چند، در تزریق بوتاکس، دکترتان از سوزن‌های کوچک استفاده می‌کتد که درد و ناراحتی را به حداقل می‌رساند، در ضمن، پزشکتان در صورت تمایل شما، قبل از تزریق بوتاکس، با مالیدن کرم بی‌حس کننده روی ناحیه هدف، درد تزریق را کاهش دهد.

هزینه

هزینه تزریق بوتاکس به ناحیه تحت درمان، تعداد واحد‌ها و نوع بوتاکسی که برای آن ناحیه استفاده می‌شود و هزینه پزشک می‌باشد.

تزریق ژل

ژل‌های مورد استفاده برای صورت ژل‌هایی استریل هستند که نواحی مختله پوست را پر و برجسته کرده و باعث سفت‌تر شدن و بازیابی ظاهر جوان پوست می‌شوند. صاف و نرم کردن چین و چروک‌ها تفاوت بسیاری در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد. با بازیابی حجم از دست رفته، پوست شما صاف‌تر و نرم‌تر شده و به شما صورتی شاداب و درخشان می‌بخشد.

نحوه انجام 

به منظور کاهش درد و ناراحتی هنگام تزریق، قبل از آن می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده نمود.فرآیند معمولاً ۱۵-۲۰ دقیقه طول می‌کشد، اما این زمان بسته به تعداد نواحی تحت درمان و هدف خاص شما ممکن است تغییر نماید، به همین جهت هیچگونه درد و مشکلی حس نخواهید کرد. ژل با یک سوزن بسیار نازک زیر سطح پوست تزریق می‌شود.

آیا تزریق ژل با درد همراه است؟

بسته با محل چین و چروکی که نیاز به تزریق دارند، درد تزریق ژل متفاوت خواهد بود. بسته ژل‌های ژوودرم و رستیلن، خود حاوی مواد بی‌حس کننده می‌باشد. به این معنی که به محض ورود سوزن زیر پوست، تزریق خودش باعث بی‌حسی موضعی می‌شود. متخصصین ما از سوزن ۳۱ گرمی نازک که نازک‌ترین نوع سوزن در بازار است استفاده می‌کنند و قبل از تزریق، اول ناحیه را با کرم بی‌حس می‌کنند و از یخ برای خنک کردن ناحیه (تقریباً مثل منجمد کردن مغز) استفاده می‌کنند که درد و احتمال کبودی را کاهش می‌دهد. اگر فردی بعد از این اقدامات هنوز احساس ناراحتی داشت، می‌توانیم از صفحات مسدود کننده مانند مورد مشابه مورد استفاده در دندانپزشکی، استفاده نماییم. اغلب افراد، تزریق ژل را نسبتاً بدون درد گزارش کرده‌اند.

نتیجه

اغلب افراد به منظور حفط نتیجه، بعد از ۹-۱۲ ماه، نیاز به تکرار تزریق ژل دارند: با گذر زمان، فاصله زمانی بین تزریق‌ها بیش‌تر و مقدار ژل مورد نیاز کمتر می‌شود.

عوارض و خطرات

احتمال اثرات جانبی، هرچند غیر معمول، وجود دارد: واکنش‌های پوست به تزریق که ممکن است شامل ورم و ناراحتی، خارش و کبودی ‌باشد. چنین واکنش‌هایی معمولاً خفیف بوده و در عرض چند ساعت بر طرف می‌شوند. خطر واکنش آلرژیک به ژل که با کورتیزون خوراکی یا تزریق آن، یا برداشتن ژل با استفاده از مواد آنزیمی (هیالورونیداز)، قابل بر طرف شدن است. مانند هر تزریقی، تزریق ژل نیز با خطر عفونت همراه است، ولی استفاده از سرنگ استریل و احتیاطات لازم مربوط به مواد تزریقی همواره رعایت می‌شود.

هزینه

هزینه تزریق ژل بسته به مقدار ماده مورد استفاده برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، نوع ژل مورد استفاده و هزینه پزشک، متفاوت خواهد بود.

 به این پست امتیاز دهید.
جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با تزریق ژل و بوتاکس
۴ از ۱ رای