لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی بدون جراحی با تزریق بوتاکس و ژل

افزایش سن گاهی می‌تواند به معنای افتادگی ابروها، پدید آمدن چروک بر روی پیشانی و اطراف چشم‌ها باشد. این تغییراتی که در اطراف ابروها اتفاق می‌افتد نه ‌تنها باعث می‌شوند که شما مسن‌تر به نظر برسید بلکه شمارا خسته و عصبانی جلوه می‌دهند.  برای سالیان طولانی بهترین راه برای جوان‌سازی قسمت بالایی صورت لیفت پیشانی و ابروها بوده است. همه‌ی بیماران برای جراحی آماده نیستند و یا از نظر فیزیکی توانایی عمل جراحی را ندارند اما همچنان به دنبال رفع چروک پیشانی و اطراف ابروهای خود هستند. روش‌های غیر جراحی مانند تزریق بوتاکس برای کسانی که به دنبال درمان نشانه‌های پیری در قسمت‌های بالایی صورت خود هستند و نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند که شرایط جراحی را تحمل کنند یک گزینه‌ی مناسب است.

اگر ابروهای افتاده شما باعث ناراحتی‌تان شده و برای دست یافتن به ظاهری زیبا و جوان‌تر به دنبال ابروهایی کشیده و کمانی هستید، چند روش غیر جراحی لیفت ابرو می‌تواند به شما در رسیدن به خواسته‌تان کمک کند. این روش‌ها شامل تزریق بوتاکس و تزریق ژل می‌شود. متخصصین شاخصه‌های صورت شمارا بررسی می‌کنند و بر طبق حالت ابرو و خواسته‌ی شما محل تزریقات را مشخص می‌نمایند. این روش‌ها بسیار بی‌خطر هستندو در بالا بردن اعتماد به‌ نفس مؤثرند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینهٔ لیفت ابرو بدون جراحی یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیفت ابرو با روش‌های غیر جراحی


روش‌های غیر جراحی بالا کشیدن پیشانی و ابرو برای کسانی که خواستار حالت دادن به‌ صورت خود هستند اما نمی‌خواهند از روش‌های سخت و تهاجمی این کار را انجام دهند مناسب است. در این روش برای هر تزریق و اعمال سرم از سوزن‌های بسیار کوچکی استفاده می‌شود و به ‌ندرت به داروی بی‌حسی احتیاج می‌شود. همچنین در روش‌های غیرتهاجمی بعد از انجام درمان فرد به استراحت نیازی ندارد و در هنگام درمان هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند.

مطالعه بیشتر  10 مورد از تجهیزات ضروری اتاق عمل

بسیاری از مراجعه‌کنندگان تأکید دارند که نمی‌خواهند از روش‌های جراحی استفاده کنند چرا که ممکن است هنوز به مرحله‌ای که در آن بیمار به جراحی نیاز داشته باشد، مانند زمانی که پوست شل و یا اضافه می‌شود نرسیده باشند. همچنین بسیاری برای این‌که درمان مؤثرتر واقع شود، تمایل دارند که آن را در چندین جلسه ادامه دهند.

روش‌های غیر جراحی


لیفت ابرو از طریق روش‌های غیر جراحی توسط بی‌حس کردن ماهیچه‌ها و تزریق ژل انجام می‌شود. حالت ابروی شما و میزان تغییراتی که می‌خواهید در ابرو ایجاد کنید محل تزریقات را مشخص می‌کند.

تزریق بوتاکس

لیفت پیشانی و ابرو به کمک تزریق بوتاکس روشی است که به کمک آن می‌توان حالت و شکل ابروها و پیشانی را بهبود بخشید و آثار افزایش سن را از بین برد. این روش از طریق از کار انداختن ماهیچه‌های به خصوصی در چشم عمل می‌کند. جایگاه ابروها به‌وسیله‌ی توازن بین گروهی از ماهیچه‌ها که ابرو را به سمت بالا می‌کشند و ماهیچه‌هایی که ابرو را به سمت پایین می‌کشند مشخص می‌شود. جایگاه عرضی ابروها به‌وسیله‌ی تقابل کشش ماهیچه‌های پیشانی به سمت بالا و کشش ماهیچه‌های حلقوی چشم به سمت پایین مشخص می‌شود. با تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های مشخصی که مسئول بالا و پایین بردن ابروها هستند می‌توان آثار پیری و افزایش سن را از بین برد.

خوشبختانه تزریق بوتاکس بر روی هر نوع پوستی قابل انجام است. این تزریق برای کسانی که دچار افتادگی پلک هستند و یا ابروهای کوتاهی دارند مناسب است. معمولاً بوتاکس به ماهیچه‌هایی که مسئول اخم کردن و خنده هستند و یا ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چروک دور چشم می‌شوند تزریق می‌شود. تزریق بوتاکس بسیار بی‌خطر است و می‌تواند در مطب پزشک انجام شود. متخصصین ما در استفاده از بوتاکس برای بالا کشیدن پیشانی و ابرو و دیگر تجهیزات بسیار مجرب و باتجربه‌اند.

مطالعه بیشتر  عوارض،مزایا و اثرات تزریق بوتاکس

روش انجام

بعد از اینکه صورت به‌ طور کامل پاک‌سازی شد و موهای سر به سمت عقب بسته شد پزشک مقدار کمی از بوتاکس را به ‌دقت به ماهیچه‌های بیرونی ابرو که مسئول پایین کشیدن ابرو هستند تزریق می‌کند. از آنجایی‌که بوتاکس از انقباض ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند، دیگر هیچ مقاومتی در برابر ماهیچه‌هایی که مسئول بالا کشیدن ابرو هستند وجود ندارد، در نتیجه ابرو به شکل نامحسوسی بالاتر می‌رود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو فقط چند دقیقه زمان لازم دارد.

آیا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو دردناک است؟

میزان درد و ناراحتی در طول درمان بسیار کم است. سوزن‌هایی که برای تزریق استفاده می‌شوند بسیار کوچک‌اند و معمولاً دردی شبیه یک خراشیدگی کوچک ایجاد می‌کنند که معمولاً بعد از تمام شدن تزریقات از بین می‌روند. سریعاً بعد از تمام شدن تزریقات به شما کمپرس یخ داده می‌شود که هر گونه درد باقی مانده را در عرض چند دقیقه از بین می‌برد.

نتیجه

بر اثر تزریق بوتاکس و لیفت ابرو بافت پوستی کشیده و انتهای ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود. در نتیجه حلال ابرو چند میلی‌متری بالاتر می‌رود. به‌طور معمول چیزی بین 3 تا 7 روز زمان لازم است تا نتیجه‌ی لیفت ابرو کاملاً مشخص شود. این مسئله در هر نوع درمانی به‌وسیله‌ی بوتاکس صدق می‌کند.  بعد از درمان، اثر بوتاکس بین 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند و لازم است برای تمدید درمان و به دست آوردن نتیجه‌ی دلخواه دوباره به پزشک مراجعه کرد.

هزینه

هزینه لیفت ابرو با تزریق بوتاکس بر طبق واحدهای تزریق بوتاکس محاسبه می‌شود و به میزان تزریقات بستگی دارد. معمولاً برای لیفت ابرو به 4 تا 10 واحد بوتاکس احتیاج است. بیشتر متقاضیان لیفت ابرو  بوتاکس را همراه با دیگر درمان‌ها مانند از بین بردن خطوط افقی روی پیشانی و چروک بین ابروها و اطراف چشم انجام می‌دهند که باعث افزایش واحدهای بوتاکس مورد نیاز می‌شود.

مطالعه بیشتر  درمان طاسی جلو و پشت سر زنان و مردان: طاسی فرق و کف سر

تزریق ژل

تزریق ژل به‌ عنوان یکی از مؤثرترین روش‌های غیر جراحی جوان‌سازی صورت شناخته‌ شده است. تزریق ژل به‌عنوان لیفت صورت و یا لیفت ابروی مایع شناخته‌ شده است. ژل‌های تزریقی مانند ژوویدرم و وولوما شامل اسید هیالورونیک هستند که زمانی که به ماهیچه‌ی هدف تزریق می‌شوند به بافت صورت حجم می‌دهند. این خاصیت حجم‌دهندگی است که باعث لیفت ابرو می‌شود. یک متخصص زیبایی ژل را به ماهیچه‌ی پشت ابرو تزریق می‌کند.

تزریق ژل به ‌آرامی ابروهای افتاده را بالا می‌کشد. تزریق ژل به شقیقه‌ها باعث می‌شود پلک‌ها به‌صورت نامحسوس به سمت بالا کشیده شوند. حجیم کردن شقیقه‌ها کمک می‌کند که از لاغری صورت جلوگیری شود. همچنین می‌توان ژل‌های تزریقی را به پیشانی تزریق کرد و پیشانی را به‌ دقت ماساژ داد تا ژل به‌ خوبی در پیشانی پخش شود با این کار پیشانی به سمت بالا کشیده می‌شود.

روش انجام

ژل‌های تزریقی به ماهیچه‌های بالای ابرو که به ماهیچه‌های گیجگاهی معروف‌اند تزریق می‌شود. مقدار بسیار کمی از ژل باعث کشیده شدن انتهای ابرو می‌شود. نتیجه‌ی تزریق ژل همان لحظه قابل ‌مشاهده است. برای بالا بردن میزان دقت در تزریق، به‌جای سوزن برای تزریق ژل از کانولای ظریفی استفاده می‌شود. با این روش ماهیچه‌ها به میزان کم اما محسوس بالا کشیده می‌شوند.

نتیجه 

تأثیر تزریق ژل بین 9 تا 12 ماه باقی می‌ماند.

هزینه

هزینه‌ی تزریق ژل به میزان ژل تزریقی برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه، نوع ژل و هزینه‌ی پزشک بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است