زاویه دار کردن صورت و چانه (کوچک کردن فک) با تزریق ژل و بوتاکس

صورت زاویه دار شکل غالباً به عنوان یک ویژگی زیبا و نشانه‌ی ظرافت و زنانگی دیده می‌شود. برخی افراد از صورت مربعی شکل خود ناراضی هستند. خط فک وسیع و مربعی شکل به استخوان برجسته‌ی فک، عضله‌ی قوی جویدن یا غده‌ی پاراتیروئید بزرگ مربوط می‌باشد. تغییر دادن ظاهر صورت و خط چانه‌ی وسیع و مربعی شکل و تبدیل آن به یک صورت زاویه دار یا V شکل، می‌تواند ترکیب صورت را بهبود داده و جذابیت و زیبایی فرد را افزایش دهد. لاغر کردن صورت یا کوچک کردن فک می‌تواند توسط جراحی انجام شود، با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا حد امکان از جراحی پرهیز کنند. برای انجام این کار، تزریق بوتاکس در عضلات مسطح (عضلاتی که برای جویدن استفاده می‌شوند)، می‌تواند به ایجاد فکی تراش‌خورده و زاویه‌دار و در نتیجه صورتی باریک‌تر کمک کند. ژل صورت نیز می‌تواند در کنار تزریق بوتاکس برای دست یافتن به نتیجه‌ی بهتر استفاده شود.

اگر فک شما بزرگ به نظر می‌رسد، این ممکن است به دلیل بزرگ بودن ماهیچه‌های جویدن باشد که باعث می‌شود چهره‌ی شما گردتر، بزرگ‌تر یا به شکل مربع دیده شود. با استفاده از تکنیک‌های بسیاری پیشرفته و نیز استفاده‌ی تخصصی از سم بوتولینوم، قدرت و اندازه‌ی این ماهیچه‌ها کاهش می‌یابد بدون اینکه در جویدن شما تغییری ایجاد کند. خط فک شما به شکل یک بیضی صاف و نرم درآمده و شکل مربعی خود را در زاویه‌ها از دست می‌دهد. این تغییر، ظاهر جوان‌تر و ظرافت بیشتر به شما می‌بخشد. برای آشنایی بیشتر با شیوه‌های زاویه دار کردن صورت و چانه (کوچک کردن فک) با تزریق ژل و بوتاکس و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس چیست؟


بوتاکس، یک شکل تصفیه شده از سموم تولید شده از باکتریهای مسمومیت غذایی کلستریدیوم بوتولینوم بوده و به طور گسترده برای صاف کردن چین و چروک استفاده می‌شود. بوتاکس همچنین برای کم کردن ظاهر مربعی شکل فک و زیبایی چانه و فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تزریق بوتاکس در محل اتصال عصب و عضله، ارتباطی که از سمت عصب به عضله‌ی در حال کار منتشر می‌شود، متوقف شده و در نتیجه عضله آزاد و شل می‌شود. در مورد عضلات جویدن که دارای کار بیش از حد هستند، این آزاد کردن، یک اثر چشم‌گیر فرم‌دهی به شکل صورت را به دنبال دارد.

چگونه تزریق بوتاکس به کوچک کردن فک منجر می‌شود؟


عضلات جویدن، دو ماهیچه‌ی بزرگ در هر طرف زاویه‌ی فک می‌باشند و به شما کمک می‌کنند تا غذاها را بجوید. چانه‌ی مربعی معمولاً نتیجه‌ی رشد بیش از حد این عضلات است؛ اگر این عضلات را با شدت بکشید یا مدام دندان قروچه کنید، این عضلات برجسته‌تر شده و خط فکی قوی و مردانه را ایجاد می‌کنند. ماده‌ی بوتولینوم عضله‌ی متصل را با گذشت زمان ضعیف کرده و در نتیجه موجب کاهش اندازه‌ی خط فک می‌شود.
پزشک متخصص می‌تواند درمان را دقیقاً بر مکانی که سه سر ابتدایی عضلات به هم می‌رسند متمرکز کند (برای دست یافتن به بیشترین تأثیر) و یا درمان را در بخش‌های عمیق و سطح عضلات پیگیری نماید که در این صورت با مکانی که عضله به استخوان وارد می‌شود، مطابقت دارد. با کوچک کردن عضله در قسمتی که به استخوان می‌رسد، استخوان نیز می‌تواند در طول زمان کاهش یابد که به دریافت نتایجی طولانی مدت بدون به خطر انداختن استحکام و قدرت استخوان منجر می‌شود.

فرایند درمان


قبل از درمان

پزشک متخصص، سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند تا از مناسب بودن این روش اطمینان حاصل کند. همچنین او عضله‌ی فک را معاینه می‌کند تا محلهای اتصال را تعیین کرده و روش کار، مراقبتهای بعد از عمل و تمامی عوارض را برای شما توضیح داده و پرهیزهای پیش از عمل را با شما مطرح می‌کند.

در طول درمان

بوتاکس به عضلات جویدن در هر سمت صورت شما تزریق شده و در نقاط مختلفی در میان عضله منتشر می‌شود تا نتیجه‌ی مورد نظر را حاصل کند.

مراقبت‌های بعد از درمان

محل درمان شده نباید تا چهار ساعت بعد از تزریق ماساژ داده شده یا ساییده شود. این کار از انتشار دارو جلوگیری می‌کند. توصیه‌های مخصوص برای مراقبت‌های بعد از عمل، توسط پزشک به شما داده می‌شود.

روش یک نقطه‌ای مخصوص

روش بوتاکس برای کوچک کردن فک مربعی، معمولاً شامل سه تا شش نقطه‌ی تزریق در هر طرف صورت می‌باشد. برای بسیاری از افراد داشتن این تعداد تزریق در هر طرف صورت می‌تواند ترسناک باشد. اینجاست که روش تزریق یک نقطه‌ای صورت، امتیاز خود را نشان داده و راه حلی ساده‌تر و امن‌تر را برای دست یافتن به همان نتیجه، ارائه می‌دهد.
در این تکنیک، با فقط یک تزریق در هر طرف صورت شما، پزشک می‌تواند به پنج نقطه‌ی متفاوت دیگر در عضله‌ی جویدن دست یابد. هیچ تفاوتی در نتایج به دست آمده از این روش جدید و روش قدیمی تزریق سه تا شش نقطه‌ای وجود ندارد چرا که در روش جدید، دارو به همان تعداد نقاط در هر طرف صورت می‌رسد و همان نتیجه را به دست می‌دهد.

پر کننده یا تزریق ژل برای زوایه دار کردن صورت


برای به دست آوردن بهترین نتایج، پزشک ممکن است تزریق ژل‌های پر کننده را همراه با انجام بوتاکس پیشنهاد کند. ژل‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند که یک ماده‌ی طبیعی است که در بدن یافت می‌شود.
ترزیق ژل می‌تواند در ناحیه‌ی چانه انجام شود تا چانه‌ی زاویه دار شده را اصلاح کرده و به صورت فرم دهد. ژل‌های پر کننده‌ی صورت با استفاده از تکنیک تزریق خاصی استفاده می‌شوند که به نقاط تزریق کمتری نیاز دارد.

چه موقع می‌توانم نتیجه را ببینم و نتیجه چه مدت طول خواهد کشید؟


تقریباً شش هفته طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت‌ها را ببینید و نتیجه معمولاً بین شش ماه تا یک سال و نیم باقی می‌ماند. با این حال، در انتهای هفته‌ی اول احساس خواهید کرد که فک شما در زمان گاز زدن با دندان پایین به نظر نرم‌تر می‌رسد. توصیه می‌شود که برای مشاهده‌ی تأثیر کلی، نتیجه را در سه ماه بعد از اولین تزریق ارزیابی کنید و ببینید که آیا به درمان بیشتری نیاز دارید یا خیر. بسته به اندازه‌ی فکتان، ممکن است به سه درمان نیاز داشته باشید تا به بهترین نتیجه دست یابید. در هر شش تا دوازده ماه، تزریقهای مرتب برای نگه داشتن نتیجه توصیه می‌شوند.

عوارض جانبی


معمولاً تزریق بوتاکس با ورم همراه نیست. اما اگر کبودی مشاهده شد، پس از چند روز برطرف می‌شود. از آنجا که دارو در مکان درست تزریق می‌شود، احتمال عوارض جانبی بسیار پایین است. بدترین عارضه‌ی ناخواسته، تغییر شکل لبخند است. این اتفاق وقتی می‌افتد که تزریق خیلی بالا یا خیلی جلو انجام شود. این اشتباه می‌تواند به تضعیف ناخواسته‌ی عضلاتی منجر شود که زوایای لب را موقع خندیدن بالا یا عقب می‌کشند. ممکن است بعد از انجام تزریق صورت خیلی لاغر به نظر برسد یا به دلیل اینکه از حجم قسمت پشتی صورت کم شده است، فک برجسته‌تر به نظر برسد.

هزینه


هزینه‌ی زاویه دار کردن صورت برای هر شخص با توجه به استحکام و اندازه‌ی عضلات موجود در ناحیه‌ی فک و تأثیر دلخواه او متفاوت است. در مقایسه با خانم‌ها، مردان معمولاً به دز داروی بیشتری نیاز داشته و در این صورت هزینه‌ی انجام این کار برای آنها افزایش می‌یابد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است