این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

لیزر موهای زائد بدن و صورت : چگونگی، تعداد جلسات و هزینه

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » لیزر موهای زائد بدن و صورت : چگونگی، تعداد جلسات و هزینه

لیزر موهای زائد به طور فزاینده‌ای به روش محبوب رفع موهای زائد تبدیل شده است. قیمت روش‌های جایگزین رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون با موم و بند انداختن به تدریج افزایش یافته است. این روش‌ها همچنین عوارض جانبی ناخوشایندی مانند موهای زیر پوستی دارند. لیزر موهای زائد می‌تواند نتایجی فوق‌العاده و بلند مدت داشته باشد و نسبت به سایر روش‌های حذف مو عوارض جانبی ناخوشایند و دردناکی ندارد.

همانند دیگر درمان‌های پیشرفته زیبایی، در صورتی که قصد انجام لیزر رفع موهای زائد داشته باشید ،  تحقیق و بررسی شخصی بسیار مهم است. مهمترین مساله در مورد لیزر موهای زائد یافتن پزشک مناسب، با مهارت و تجربه و دانش متناسب برای این کار است. در غير اينصورت، ممکن است چندين جلسه لیزر انجام دهید بدون این که نتیجه‌ای بگیرید و در نهايت ممکن است خطری هم برایتان پیش بیاورد. “این مساله بسیار مهم است که بیماران پزشک یا اپراتور لیزر با تجربه‌ای را پیدا کنند که  بداند برای هر نوع پوست و رنگ مویی چه درمانی را به کار ببرد. هدف متخصصین کلینیک زیبایی رازی این است که تمامی درمان‌ها را تا جایی که ممکن است آسان و در دسترس کنند – بنابراین اگر شما به رفع دائمی موهای زائد خود فکر می‌کنید، لیزر رفع موهای زائد گزینه مناسبی برای شما مناسب است.

فهرست مطالب

لیزر رفع موهای زائد چه مزایایی دارد؟


دقت

لیزر رفع موهای زائد ، به خاطر محتوای رنگدانه‌ای که موها دارند به طور خاص موها را هدف قرار می‌دهد و نه پوست را. این روش ریشه مو را هدف درمان قرار داده ، آن را تخریب کرده و توانایی رشد آن را از بین می‌برد.

موفقیت

این روش در رفع موهای زائد ، مخصوصا برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است. برای بسیاری از افراد موهای زائد طی 3 تا 7 جلسه درمان به طور دائمی برطرف خواهند شد. البته افراد مختلف تجربه‌های مختلفی خواهند داشت و موهای روشن‌تر نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارند زیرا این موها انرژی بیشتری لازم دارند تا به حرارت لازم برای مختل کردن چرخه رشد مو برسند.

مقرون به صرفه بودن

اگرچه هزینه اولیه لیزر حذف موهای زائد بیشتر از سایر روش‌ها است، اما در دراز مدت باعث صرفه‌جویی خواهد شد و پس از اتمام کار تا آخر عمر دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ برای اپیلاسیون یا بند انداختن و یا تعویض تیغ اصلاح نخواهید داشت. به مرور زمان ، با انتخاب لیزر موهای زائد، پول زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

بخوانید:  تزریق ژل پرفکتا در کلینیک زیبایی رازی

سرعت عمل

زمان لازم برای هر جلسه درمانی بسته به اندازه ناحیه تحت درمان متفاوت خواهد بود. لیزر یک ناحیه کوچک مانند پشت لب ممکن است تنها ده دقیقه طول بکشد، در حالی که لیزر پا می‌تواند یک ساعت طول بکشد.

عوارض جانبی بسیار کم

بر خلاف دیگر روش‌های رفع موهای زائد، در این روش خبری از موهای زیر پوستی دردناک و سوزش و جوش‌های بعد از اصلاح خبری نیست. احتمالا فقط تا چند ساعت پس از درمان سوزش خفیفی در پوست خود خواهید داشت.

بدن دائما بدون مو

برای استفاده از موم و اپیلاسیون  موهای زائد باید مدتی صبر کنید تا موها به اندازه‌ای که بتوان ان‌ها را اپیلاسیون کرد رشد کنند.  در روش لیزر حذف موهای زائد، 12 ساعت قبل از درمان باید موهای زائد خود را شیو کنید ، بنابراین در این روش بین جلسات درمانی همواره بدنی بدون مو خواهید داشت.

عملکرد لیزر رفع موهای زائد  چگونه است؟


لیزر موهای زائد روشی با نتایجی طولانی مدت و حتی دائمی برای رفع موهای زائد است. در این روش از یک پرتو نور بر روی پوست استفاده می‌شود که نواحی که حاوی رنگدانه زیادی هستند را هدف قرار داده و آنها را تا جایی که فولیکول مو تخریب شود حرارت می‌دهند. این کار مانع رشد مو شده و فولیکول موها را کوچک کرده و در نهایت منجر به توقف رشد مو در آن منطقه می‌شود.

یک پرتو نور روی پوست تابانده می‌شود. انرژی نور توسط مناطقی که رنگدانه زیادی دارند، به عنوان مثال، موها جذب شده و به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. انرژی گرمایی مو را گرم کرده و به فولیکول مو آسیب می‌زند. پس از آن فولیکول دیگر قادر به رویاندن موی جدیدی نیست.

از آنجا که انرژی نوری بیشتر توسط مناطقی که رنگدانه بیشتری دارند جذب می‌شود، لیزر رفع موهای زائد برای افرادی که موهای تیره‌تر و پوست روشن‌تری دارند موثرتر است. در این افراد، رنگدانه‌های مو خیلی بیشتر از پوست است، و بنابراین مو بیشتر انرژی نوری را جذب کرده و بیشتر گرم می‌شود.

لیزر رفع موهای زائد را در کدام نواحی از بدن می‌توان به کار برد ؟


زنان می‌توانند لیزر حذف موهای زائد را برای اکثر نقاط بدن خود انجام دهند، از جمله صورت، زیر چانه ، زیر بغل، ناحیه بیکینی و پاها. مردان نیز در بعضی مناطق می‌توانند این کار را انجام دهند، از جمله نواحی مانند کمر و سینه، اما موهای صورت را با این روش نمی‌توان درمان کرد چرا که تراکم مو در صورت مردان بسیار زیاد است. لیزر رفع موهای زائد نه در مردان و نه در زنان نباید برای موهای سر، نوک سینه و یا ناحیه تناسلی انجام شود .

آیا نتایج لیزر حذف موهای زائد دائمی است یا موهای مجددا باز خواهند گشت؟


لیزر حذف موهای زائد می‌تواند بسیار موثر باشد. چنان که مطالعات نشان داده‌اند به طور متوسط این روش باعث  60٪ کاهش رشد مو می‌شود. با این حال، متاسفانه، هیچ روش رفع مویی کاملا دائمی نیست، اما رفع موهای زائد با لیزر نتایج خوبی دارد. روش با اسیب رساندن به فولیکول‌های مو باعث می‌شود تا موها رشد نکنند و موهایی که بعد از آن رشد می‌کنند رشدی بسیار کند داشته و اغلب نازک‌تر از قبل هستند. پس از تکمیل دوره درمان، ممکن است هر از گاهی به یک جلسه لیزر برای حفظ نتایج درمان نیاز داشته باشید.

آیا لیزر حذف موهای زائد برای من مناسب است؟


حذف موهای زائد با لیزر می‌تواند بسیار موثر باشد اما متاسفانه برای همه مناسب نیست. این که قبل از درمان بفهمید آیا این روش رفع موهای زائد برای شما مناسب هست یا خیر اهمیت زیادی داشته، و از اتلاف وقت و پول شما جلوگیری خواهد کرد.

رنگ پوست

پزشکان برای ارزیابی رنگ پوست از مقیاسی به نام مقیاس فیتزپاتریک استفاده می‌کنند. در این مقیاس ژنتیک و چگونگی واکنش پوست فرد به نور خورشید، در نظر گرفته می‌شود. بر اساس این مقیاس رنگ پوست‌ها از 1 تا 6 درجه‌بندی می‌شوند. پوست‌های نوع 1 حاوی ملانین بسیار کمی هستند و بنابراین بسیار روشنند و به راحتی می‌سوزند، در حالی که پوست نوع 6 بیشترین میزان ملانین را دارد و بنابراین بسیار تیره‌تر بوده و نمی‌سوزند.

بخوانید:  عمل ژنیکوماستی: قیمت جراحی کوچک کردن سینه مردان در کلینیک

پزشکان و اپراتورهای لیزر رفع موهای زائد با استفاده از مقیاس فیتزپاتریک تعیین می‌کنند که آیا لیزر مو‌های زائد برای شما مناسب است یا خیر. به کمک این مقیاس همچنین میزان موفقیت درمان و تنظیمات کاربرد آن نیز تعیین می‌شود.

افرادی که پوستشان در مقیاس فیتزپاتریک درجه‌ پایین‌تر داشته و موهایشان تیره‌‌تر باشد، بهترین واکنش را به درمان لیزر موهای زائد نشان خواهند داد. برای پوست نوع 5 نتایج به میزان قابل توجهی پایین‌تر است زیرا پوست بیشتر انرژی نوری را جذب خود می‌کند. برای پوست نوع 6 نمی‌توان لیزر موهای زائد انجام داد زیرا ممکن است باعث بروز سوختگی‌های زیادی در اثر جذب زیاد نور شود.

نوع مو

درست همان طور که رنگ‌های مختلف پوست پاسخ‌های متفاوتی به لیزر می‌دهند، موها با رنگ‌های متفاوت نیز نور را به طرق متفاوتی جذب می‌کنند  که این نیز به دلیل تفاوت مقدار ملانین (رنگدانه) موجود در آن‌ها است. موهای سفید و خاکستری حاوی هیچ ملانینی نیستند و موهای قرمز و بلوند حاوی ملانین کمی هستند، در حالی که موهای قهوه‌ای تیره و سیاه ملانین بسیار بیشتری دارند. هرچه موها بیشتر ملانین داشته باشند، رفع آن‌ها با لیزر رفع موهای زائد بهتر خواهد بود زیرا این موها انرژی بیشتری را جذب می‌کنند. بنابراین، افرادی که موهای تیره‌تری دارند، نسبت به افرادی که موهای روشنتری دارند، شاهد نتایج بهتری خواهند بود و به جلسات لیزر کمتری برای دستیابی به نتایج مشابه نیاز خواهند داشت. متاسفانه، بعید به نظر می‌رسد که روش‌ لیزر موهای زائد برای موهای بلوند و قرمز تاثیری داشته باشد.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند


لیزر موهای زائد برای هر کسی مناسب نیست. لازم است بدانید که استفاده از لیزر موهای زائد برای افرادی که هر یک از شرایط زیر را داشته باشند می‌تواند موجب آسیب شدید شود. این افراد عبارتند از:

کسانی که در حال حاضر شرایط زیر را داشته باشند

• باردار هستند ، شیردهی می‌کنند و یا قصد بارداری دارند.

• کسانی که در بدن خود ایمپلنت دارند. به عنوان مثال کسانی که ایمپلنت ضد بارداری داشته باشند نمی‌توانند لیزر موهای زائد زیر بغل انجام دهند.

کسانی که سابقه موارد زیر را داشته باشند

• بیماری‌های خود ایمنی از جمله لوپوس، اسکلرودرمی یا پیسی (ویتیلیگو)

• صرع یا تشنج در اثر نور چشمک زن

• تبخال

• حساسیت بالا نسبت به درد

• اسکار کلوئید یا گوشت اضافه

• ملانوما

• خال گوشتی

• به تازگی آفتاب سوخته شدن یا برنزه کردن

• سندروم درد

• زخم‌های مشکوک

کسانی که از داروهای زیر در یک سال گذشته استفاده کرده باشند

• اکوتان ( راکوتان)

• مخمر سنت جان

• تتراسیکلین

لیزر موهای زائد و IPL چه عوارض جانبی دارند؟


عوارض جانبی IPL یا لیزر موهای زائد معمولا کوتاه مدت و جزئی هستند. اغلب این عوارض جانبی در عرض 24 ساعت برطرف می‌شوند، اما برخی موارد ممکن است تا چند روز پس از لیزر طول بکشند. این عوارض جانبی عبارتند از:

• احساس درد یا ناراحتی

• تحریک شدن پوست

• سوختگی

• ایجاد زخم و اسکار

• تغییرات رنگدانه

روش IPL  در مقایسه با لیزر موهای زائد


اساس روش‌  IPL  و لیزر موهای زائد بر یک اصل استوار است. تفاوت اصلی این دو روش در نوری است که به موها تابانده می‌شود. بر خلاف نور، لیزر یک پرتو متمرکز است که می‌تواند در یک ناحیه کوچک متمرکز شده و در یک فاصله طولانی پهن و گسترده نمی‌شود. نور روی یک پرتو لیزر طیف بسیار محدودی دارد، بنابراین فقط می‌تواند یک رنگ را منتشر ‌کند. از سوی دیگر، نور معمولی نمی‌تواند باریک و متمرکز شده و هر چه از منبع خود بیشتر فاصله بگیرد، گسترده می‌شود. همچنین پرتوهای نور طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را شامل می‌شوند.

بخوانید:  درمان میگرن با تزریق بوتاکس

لیزر موهای زائد  با استفاده از این خواص لیزر، پرتو نور را مستقیما به داخل منافذ پوستی فرستاده و فولیکول‌های مو را مستقیما هدف قرار می‌دهد، در حالی که نور مورد استفاده در روش رفع موهای زائد با IPL در منطقه گسترده‌تری پخش می‌شود. هر دو روش فولیکول‌ها را گرم کرده و باعث آسیب دیدن آن‌ها ‌می‌شوند، اما لیزر موهای زائد دقیق‌تر است و بنابراین برای کسب نتایج یکسان ممکن است نیاز به جلسات درمانی کمتری باشد.

رفع موهای زائد به چند جلسه درمان با لیزر نیاز دارد؟


میزان رشد مو در افراد و مختلف و حتی مناطق مختلف بدن هر فرد متفاوت است. بنابراین، افراد مختلف و مناطق مختلف نیاز به تعداد مختلفی جلسات درمانی برای کسب نتایج رضایت بخش دارند. برای بعضی افراد حتی یک جلسه درمان کافی است، در حالی که ممکن است بعضی دیگر به 10 جلسه درمان نیاز داشته باشند.

به طور معمول اکثر افراد به چند جلسه درمان نیاز دارند زیرا موها در تمامی مراحل رشد خود به درمان با لیزر پاسخ نمی‌دهند. بیشترین نتایج زمانی حاصل می‌شود که موها در فاز اولیه رشد ( فاز فعال) یا فاز آناژن باشند. این زمانی است که موها به طور فعال رشد می‌کنند و حاوی بالاترین حد رنگدانه، که ملانین نامیده می‌شود هستند. هرچه رنگدانه‌ها بیشتر باشند، نور بیشتری جذب می‌کنند و درجه حرارت بالاتری ایجاد می‌شود. دمای بالاتر به معنای تخریب بیشتر فولیکول مو و در نتیجه موفق‌تر بودن درمان است.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟


اکثر افراد معتقدند  لیزر موهای زائد بیشتر ناراحت کننده است تا دردناک. سطح ناراحتی در افراد و مناطق مختلف تحت درمان متفاوت است. در طول جلسه لیزر، برخی از مردم هیچ چیزی احساس نمی‌کنند، برخی احساس گرما  می‌کنند، و برخی این احساس را شبیه ضربات ملایم یک نوار لاستیکی روی پوست خود توصیف می‌کنند. به طور کلی هر چه موها خشن‌تر و ضخیمتر باشند حساسیت بیشتری ایجاد خواهد شد. پس از درمان نوعی واکنش پوستی، معمولا یک قرمزی ملایم ایجاد می‌شود.

کارکنان کلینیک زیبایی راضی بسیار حرفه‌ای و با تجربه و آموزش دیده هستند، و می‌توانند درمان را با سرعت و به نحو موثری انجام دهند –  جلسه درمانی شما خیلی زود تمام می‌شود!

سوالات متداول


فاصله بین جلسات چقدر باید باشد؟

جلسات درمانی معمولا حدود 6 هفته یکبار انجام می‌شوند تا بتوان موهای بیشتری را در فاز فعال رشدشان هدف قرار داد. در فواصل بین جلسات لیزر به هیچ وجه نباید اپیلاسیون کرده و یا از دستگاه موکن استفاده کنید – اما شیو کردن و اصلاح موها موردی ندارد!

ماندگاری نتایج چقدر است؟

ماندگاری نتایج در افراد مختلف متفاوت است و تغییرات هورمونی نیز می‌تواند بر رشد مو تاثیر بگذارد، اما معمولا نتایج بلند مدت خواهند بود.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است / هزینه برای درمان 2 ناحیه چقدر است؟

این مساله در واقع بستگی به نواحی که تحت درمان قرار می‌گیرند دارد.

آیا ليزر موهای زائد برای کسی که به سندروم تخمدان پلی‌کسیتیک مبتلا است مناسب است؟

اگر کسی سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) داشته باشد و بخواهد لیزر موهای زائد انجام دهد ، حتما باید قبل از شروع درمان، از شرایط درمان و نتایج احتمالی آن به خوبی مطلع شود .

بسیاری از افرادی که سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند نتایج عالی از لیزر موهای زائد کسب می‌کنند و این درمان می‌تواند به شدت باعث افزایش اعتماد به نفس آن‌ها شود. اگر چه نتایج برای بسیاری از افراد ممکن است موفقیت آمیز باشد ، و اغلب باعث تحولی در زندگی آن‌ها شود، اما این افراد باید مرتبا درمان با لیزر رفع موهای زائد را ادامه دهند تا بالاخره موهای زائدشان کمتر شود .

در مواردی که یک بیماری مانند سندروم تخمدان پلی‌کیستیک بر روند رشد موهای بدن تاثیر می‌گذارد، تضمین ماندگاری یا کسب نتیجه غیر ممکن است، چرا که علی رغم درمان معمول لیزر موهای زائد، افزایش رشد مو همچنان ادامه خواهد داشت.

پیش از شروع دوره درمان لیزر موهای زائد، برای اطمینان از اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای این درمان هستید یا خیر، یک مشاوره رایگان خواهید داشت.

من نسبت به نور حساس هستم. آیا لیزر موهای زائد گزینه‌ای مناسب / بی خطری برای من است؟

در تمامی مواردی که بیماری یا مشکل پیچیده پزشکی وجود داشته باشد، برای تعیین این که آیا درمان برای شخص مناسب هست یا خیر، نیاز به مراقبت فردی خاص و ارزیابی و معاینه توسط پزشک است.

Call Now Buttonتماس با ما