این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …) ندارد.

درمان و رفع خطوط و چین چروک روی بینی با تزریق بوتاکس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

چین و چروک بینی خطوطی است که هنگام لبخند زدن در دو طرف بالای بینی ظاهر می‌شود. این چروک‌ها خطوط افقی، و کمی به سمت بالا هستند که در مسیری مشابه خطوط خنده در اطراف چشم قرار می‌گیرند. افراد معمولا بیش از یک چین و چروک روی بینی دارند و در اثر بروز احساسات روزمره در صورت ایجاد می‌شود. وقتی سنمان بالا می‌رود، به طور طبیعی چین و چروک روی بینی، به عنوان یک اثر سال‌ها لبخند زدن، اخم، و بروز سایر احساسات با چهره تشکیل می‌شود. ثابت شده‌ که تزریق بوتاکس در کاهش ظهور خطوط و چین و چروک دور چشم و پیشانی موثر است. این فرآیند عضلات صورت را آزاد کرده، میزان چین و چروک صورت را کاهش می‌دهد که به بیماران یک پل بینی صاف و ظاهر جوان تر هدیه می‌دهد.

خطوط و چین و چروک در نهایت هر چقدر هم مراقب پیشگیری از آنها باشید تشکیل خواهد شد. تزریق بوتاکس یک راه مناسب برای درمان چین و چروک است و همچنین یک راه حل بسیار رضایت بخش برای چین و چروک روی بینی می‌باشد. تزریق بوتاکس از انقباض عضلات صورت که باعث خط افتادن روی بینی می‌شود جلوگیری می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کاهش چین و چروک روی بینی و سایر خطوط یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

دلایل


مانند تمام خطوط چهره، این چین و چروک‌ها معمولا توسط حرکات تکراری صورت در ناحیه‌ای، مانند چین و چروک روی بینی ایجاد می‌شود. برخی افراد بر اساس نحوه‌ای که حالات چهره خود را ایجاد می‌کنند، بیشتر مستعد ابتلا به خطوط روی بینی هستند. برخی از افراد بینی خود را هنگام خنده تاب می‌دهند. این افراد چین و چروک روی بینی بسیار شدید دارند. دیگر افراد هرگز بینی خود را تاب نمی‌دهند، در نتیجه دچار چین و چروک روی بینی نمی‌شوند.

این چین و چروک روی بینی همچنین می‌تواند در افرادی که در طولانی مدت بوتاکس تزریق کرده‌اند، ایجاد شود. دلیل این اتفاق این است که زنانی که تزریق بوتاکس در خط اخم بین دو ابرو (و یا در اطراف خطوط پا کلاغی) انجام می‌دهند، مجبور به استفاده از سایر عضلات برای نشان دادن حالات چهره هستند. این اغلب منجر به استفاده بیشتر از عضلات بینی برای لبخند می‌شود. بنابراین افزایش فشار در بافت صورت به سادگی به یک منطقه دیگر حرکت می‌کند و باعث آشکار شدن چین و چروک جدید می‌شود.

تزریق بوتاکس


بهترین راه برای درمان چین و چروک روی بینی استفاده از تنها مقدار کمی بوتاکس در هر طرف بینی برای صاف کردن و رفع این چین و چروک‌ها است. نتایج در همان لحظه ظاهر می‌شود، ولی به طور معمول دوره بهبودی سه تا چهار ماه طول می‌کشد. با تزریق بوتاکس عضلاتی که پوست را برای ایجاد چین و چروک جمع کرده‌اند، بی‌حس می‌شوند.

فرایند درمان


 • بیمار بر روی تختی با پشتی صاف شده می‌نشیند.
 • ناحیه تمیز می‌شود.
 • پوست پوشاننده عضلاتی که باید برایشان تزریق انجام شود با یک ماژیک پوست مشخص می‌شوند.
 • تزریق بالای بینی، دو طرف پل بینی و به سطح حداکثر چین و چروک تزریق می‌شود.
 • عمق تزریق بسیار سطحی روی پوست پوشاننده عضلات بینی انجام می‌شود. سپس بوتاکس به سمت پایین و در عضلات داخل بینی پخش می‌شود.
 • باید دقت شود تزریق به پهلو (به دو طرف) و یا تحتانی (پایین) انجام نشود، تا از اثر روی عضله‌ای که طرفین بینی را به لب بالا متصل می‌کند جلوگیری شود.
 • تزریق عضلات انجام می شود. حدود 30 ثانیه طول می‌کشد.
 • فشار کمی به منطقه برای جلوگیری از بروز کوفتگی اعمال می‌شود.
 • علائم نشانگر پوست پاک می‌شوند.

چه مقدار مواد نیاز خواهم داشت؟

مقدار مواد به سایز عضلات، سابقه درمان قبلی، سرعت سوخت و ساز محصول، سن‌، و تمایل شما به تغییر بسیار ظریف یا تغییر کلی و ظاهر بسیار صاف بستگی دارد. مردان معمولا به مواد بیشتری نسبت به زنان نیاز دارند. افراد مسن‌تر معمولا به دوز بیشتر از افراد جوان نیاز دارند.

مراقبت‌های بعد


 • قرمزی خفیف، تورم، حساسیت، و کبودی ممکن است رخ دهد، اما می‌تواند با آرایش پنهان شود. این علائم در چند روز برطرف می‌شود.
 • نتیجه بعد از 3-10 روز آغاز خواهد شد و بین 2 و 7 ماه، بسته به دوز بوتاکس استفاده شده و فیزیولوژی بیماران طول می‌کشد. برخی از بیماران بوتاکس را سریع تر از دیگر بیماران حل می‌کنند.
 • گاهی اوقات از بیمارانی که برای اولین بار درمان می شوند درخواست می‌شود که در صورت نیاز پس از 2-3 هفته برای یک چک آپ و بررسی مراجعه کنند.
 • بیشتر بیماران یک یا دو بار در سال تزریق را تکرار می‌کنند.

عوارض احتمالی این درمان چیست؟


در کل، درمان چین و چروک روی بینی با آزاد کننده چروک هیچ عوارض جانبی قابل توجهی ندارد. با این حال، باید توجه داشت که در برخی افراد ممکن است نیاز به درمان مناطق دیگر مانند گلابلا (اخم مرکزی) باشد تا بهترین نتیجه را بدست آورند. همچنین، در برخی از افراد، خطوط چروک روی بینی به طور کامل آزاد نمی‌شوند به دلیل وجود عضله لواتور لابی سوپریوریس که ممکن است توسط انقباض چروک روی بینی تحت تاثیر قرار گیرد. بنابراین، باید از آزاد کردن بیش از حد این عضلات خودداری شود تا اثرات ناخواسته بر روی لبخند کسی جلوگیری شود.

سوالات رایج


آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق به طور کلی بدون درد است، با این حال اگر بیمار در مورد احساس تزریق نگران باشد، پزشک می‌تواند قبل از تزریق یک کرم بی‌حس کننده موضعی به منطقه درمان اعمال نماید.

آیا همزمان با سایر روش‌های زیبایی می‌توان تزریق بوتاکس چروک روی بینی انجام داد؟

بله! تزریق‌های بوتاکس اغلب هم زمان با فیلر صورت و درمان‌های پوست با لیزر انجام می‌شود. در طول مشاوره در مورد تمام نواحی مشکل خود با پزشکتان بحث کنید به طوری که او بتواند یک برنامه درمانی مناسب برای خواسته‌های منحصر به فرد شما ارائه دهد.

اگر دوباره تزریق را انجام ندهم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر تنها یک بار درمان داشته‌اید و نمی‌خواهید در آینده تزریق آزاد کننده عضله را تکرار کنید، این منطقه به شکلی که قبل از درمان بوده باز خواهد گشت، نه بهتر و نه بدتر.

اگر برای چند سال تزریق آزاد کننده عضله را برای ناحیه‌ای انجام دهید، از بهبودی دراز مدت نفع خواهید برد چون کلاژن در پوست نسبت به حالت بدون آزاد کننده عضلانی کمتر آسیب می‌بیند و پوست شما، در اکثر موارد، نرم و صاف باقی خواهد ماند.

چگونه می‌توان از چین و چروک روی بینی جلوگیری کرد؟

تمام چین و چروک‌ها بخش طبیعی از فرآیند پیری هستند، بنابراین دشوار است که به طور کامل از آنها جلوگیری کرد (گاهی اوقات حقیقت تلخ است). اما یک رژیم مراقبت از پوست ضد پیری خوب همیشه مفید است. اگر بینی خود را زمان خنده تاب می‌دهید و این مسئله را می‌دانید، می‌توانید از حالات تکراری چهره خود آگاه باشید و در جلوگیری از پیچاندن بینی خود تا آنجایی که ممکن است سعی نمایید. همچنین، می‌توانید تزریق بوتاکس پیشگیرانه در منطقه برای شل شدن عضلات و محدود کردن تکرار حالات دریافت کنید.

هزینه


مهارت های جراح، موقعیت جغرافیایی، و میزان تزریقی که دریافت میکنید همگی در تعیین هزینه نهایی درمان بوتاکس‌تان نقش دارند. وقتی پزشک برنامه درمانی شما را مشخص می‌کند، هزینه روش شما تعیین خواهد شد.

مقالات مرتبط

Call Now Buttonمشاوره رایگان