لیفت صورت و گردن با تزریق بوتاکس و ژل

از آن جا که پوست صورت و گردن حساس‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن ما است، در اثر پیری، قرار گرفتن در معرض آفتاب، افزایش وزن و استعداد ژنتیکی تحت تغییرات فرساینده قرار می‌گیرد. فرایندهای پیری در تمام لایه‌های پوستی، بافت زیر جلدی و یک عضله وسیع به نام پاتیزما اتفاق می‌افتد. به علت توقف در تولید کلاژن و اسید هیالورونیک، پوست به خشک شدن و نازک‌تر شدن در طول زمان محتمل‌تر می‌شود. در نتیجه پوست سبب استحکام و حجم خود را از دست می‌دهد و به دلیل عوامل سبک زندگی و گرانش تغییر می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهم، از دست دادن بافت زیر جلدی و عضلات ضعیف‌تر است که باعث کاهش توانایی پوست در حفظ ایمنی بدن می‌شود. با ظهور پرکننده‌های پوستی و تزریق بوتاکس، شکل‌دهی، حجم‌دهی و لیفت و کشیدن صورت و گردن و ایجاد تغییرات ظاهری قابل توجه بدون نیاز به عمل جراحی ممکن می‌باشد. ویژگی اصلی این روش‌های غیر جراحی این است که نیاز به دوره نقاحت یا بهبودی ندارند.

لیفت صورت و گردن می‌تواند نشانه‌های پیری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. لیفت مایع صورت آخرین پیشرفت در لیفتینگ غیر جراحی صورت است که ظاهر جوان‌تر و تازه‌تر را فراهم می‌کند. این روش بسیاری از مزایای لیفت صورت معمول را بدون نیاز به عمل جراحی و بهبودی آن فراهم می‌کند. اگر لیفت صورت با تزریق ژل و بوتاکس را به عنوان یک روش کم تهاجمی برای دستیابی سریع به نتایج چشمگیر می‌دانید، گام بعدی این است که با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید. پزشک فاکتورهای اساسی و اهداف شخصی را در نظر گرفته و به شما کمک می‌کند تا برنامه درمانی شخصی‌تان را بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود و خواسته‌های‌تان به عنوان یک بیمار تعیین کنید. برای آشنایی بیشتر با شیوه‌های تزریق بوتاکس و ژل برای لیفت صورت و گردن و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

متقاضی درمان


اگر در سلامت عمومی خوبی قرار دارید، بالای ۱۸ سال هستید و به دنبال راه غیر جراحی برای رفع پیری و جوانی صورت هستید، لیفت صورت ممکن است راه حلی باشد که منتظر آن هستید. با این حال، اگر در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارید بهتر است از این درمان‌ها اجتناب کنید. همچنین اگر سابقه بیماری‌های عصبی-عضلانی، زخم‌های عمیق، اختلالات پوستی یا عدم تقارن چهره داشته اید، تزریق بوتاکس بهترین راه حل برای شما نیست. بیماران مبتلا به آکنه ابتدا اید شرایط خود را درمان کنند زیرا چنین شرایط پوستی ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به عفونت به دنبال تزریق ژل شود.

درمان غیرجراحی


تزریق ژل

درجات متغیر از دست دادن حجم در نواحی مختلف صورت و گردن، می‌تواند با استفاده از تزریق ژل در یک روش لیفتینگ صورت مورد توجه قرار گیرد. ژل در زیر پوست در مناطقی مانند خط خنده، خطوط ماریونیت و رشته‌های عصبی دهان تزریق می‌شوند که این مناطق را پر کرده و چروک‌ها را برطرف می‌کنند. برجسته سازی لب نیز با پرکننده‌های پوستی انجام می‌شود. مواد تزریقی در نهایت توسط بدن مصرف می‌شوند، بنابراین نتایج موقت هستند. اینکه نتایج چه مدت طول می‌کشد به محل تزریق و همچنین زمینه ژنتیکی، کیفیت پوست و شیوه زندگی بستگی دارد. نتایج می‌تواند از ۶ تا ۲۴ ماه طول بکشد.

ژل از مصنوعی تا طبیعی و قابل جذب و غیر قابل جذب متغیر هستند، اما رایج‌ترین پرکننده‌های پوستی شامل نام‌های زیر هستند:

  • رادیس
  • رستالین
  • رستالین سیلک
  • رستالین لیفت

اینکه کدام یک بهترین ژل برای شما می‌باشد به توصیه متخصص‌تان پس از ارزیابی کامل ظاهر صورت و پوستتان بستگی خواهد داشت.

بوتاکس

تزریق بوتاکس با آزاد سازی عضلات برای اصلاح چین و چروک به خوبی شناخته شده است. بنابراین، ممکن است عجیب و غریب باشد که یک آزادکننده عضلانی می‌تواند برای محکم کردن و لیفت خطوط چهره مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، این عملکرد را می‌توان با درک چگونگی استفاده هدفمند از بوتاکس در تغییر نقش بینابینی گروهی از عضلات توضیح داد. بعضی از عضلات چین و چروک صورت را به سمت پایین می‌کشند (پایین آرونده)، در حالی که بقیه با کشیدن آن‌ها به سمت بالا (بالابرنده) تعادل را برقرار می‌کنند.

استفاده از بوتاکس برای استراحت عضلات پایین آورنده به عضلات بالابرنده اجازه می‌دهد چین و چروک‌های خاصی از صورت را بدون مزاحمت ماهیچه‌های دیگر به سمت بالا بکشند. نتیجه اثری صاف و محکم خواهد بود.

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می‌کشد و هیچ بیهوشی لازم نیست. بوتاکس با یک سوزن نازک به عضلات خاصی همراه با درد جزئی تزریق می‌شود. به طور معمول سه یا هفت روز طول می‌کشد تا اثر کامل آشکار شود. طول اثر آن از فرد به فرد دیگر متفاوت است. حداکثر ماندگاری از ۲ تا ۶ ماه است در حالی که زمان متوسط ۳ تا ۴ ماه خواهد بود.

لیفت نفرتیتی

لیفت گردن نفرتیتی روش جدیدی است که با قرار دادن چند تزریق بوتاکس در طول فک پایین و همچنین در کنار گردن در امتداد عضله پلاتسما، ظاهر فک را بهبود می‌بخشد، تعادل عضلات پایه و لیفت ناحیه گردن و فک را ایجاد می‌کند.

شکل توصیف نمودار عضله نشان دهنده گروه‌های عضلانی هدف لیفت نفرتیتی و نقاط تزریقی مورد هدف لیفت نفرتیتی است. این عضلات عبارتند از پلاتیسما، منتالیس، عضلات پایین آورنده لب پایین و عضله اخم است. پلاتیسما عامل اثرات پیری ناخواسته شامل نواری شدن گردن و پایین آمدن گونه و فک است. گروه‌های عضلانی باقی مانده مسئول افتادگی دهان هستند.

هنگامی که این عضلات آزاد می‌شوند، اثر خالص، کشش رو به بالا از عضلات صورت است، که خط فک ، گردن و صورت جوان‌تر ایجاد می‌کند. برای یک نتیجه پایدار، درمان باید هر ۳ تا ۴ ماه تکرار شود.

عوارض


به دنبال هر گونه تزریقی ممکن است مقدار کمی کبودی، تورم، قرمزی و حساسیت در محل تزریق ایجاد شود. اگر این عوارض جانبی رخ دهد، باید ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف شوند.

به ندرت، واکنش‌های آلرژیک ممکن است پس از درمان با پرکننده‌ها رخ دهد. این واکنش‌ها شامل قرمزی طولانی مدت، تورم، خارش یا سفتی همراه با توده‌های پوستی است. چنین علائمی ممکن است در هر محل تزریق رخ دهد. گاهی اوقات این علائم می‌تواند برای چند ماه یا بیشتر طول بکشد، اما بسیار غیر معمول است. اگر سابقه تاول تبخالی در ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد دارید، تزریق پرکننده ممکن است موجب عود دوباره آنها شود. در این موارد، توصیه می‌کنیم قبل از درمان از کرم تبخال استفاده کنید تا احتمال ابتلا به تاول‌های تبخالی کاهش یابد.

درصد کمی از بیماران ممکن است پس از درمان با بوتاکس، به افتادگی پلک دچار شوند. این حالت معمولا طی سه هفته برطرف می‌شود. این عارضه معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که بوتاکس به اطراف حرکت کند، بنابراین نباید ۱۲ ساعت پس از تزریق محل درمان را مالش دهید یا سه تا چهار ساعت بعد از آن دراز بکشید.

هزینه


عواملی که بر هزینه لیفت غیر جراحی صورت تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

  • نتایج مورد نظر
  • نوع تزریق استفاده شده ( ژوویدرم، رستالین، بوتاکس و غیره)
  • مقدار تزریق

در نهایت، مشاوره با یک جراح پلاستیک معتبر تنها راه تعیین هزینه دقیق است. بیماری که به دنبال صاف کردن جزئی صورت باشد تزریق کمتر و یک برنامه درمانی کم تهاجمی‌تر نیاز دارد نسبت به بیماری که برای تغییر ات بیشتری اقدام می‌کند.به این پست امتیاز دهید.
لیفت صورت و گردن با تزریق بوتاکس و ژل
۵ از ۱ رای