این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …) ندارد.

درمان و رفع خط خنده با تزریق بوتاکس و ژل

زمان مطالعه: 1 دقیقه

برای بیشتر افراد، لبخند زیبا اولین چیزی است که در چهره فرد جلب‌توجه می‌کند. اثر یک لبخند زیبا در اولین برخورد می‌تواند تا مدت‌ها در ذهن دیگران باقی بماند. لبخند زدن باعث می‌شود که شما خوشحال و خوب به نظر برسید و به طور طبیعی باعث جذاب‌تر شدن افراد می‌شود. به همین دلیل افرادی که روی صورت خود خط خنده دارند ناراحت بوده و از ظاهر خود ناخرسند هستند. چین و چروک‌هایی که روی صورت ایجاد می‌شوند باعث ناراحتی فرد می‌شود. هر کسی دوست دارد بخندد اما وقتی از ظاهر لبخند خود خجالت‌زده یا ناراحت است حتی خندیدن هم نمی‌تواند برای او لذت‌بخش باشد. زمانی که به چین و چروک‌های اطراف دهان توجه می‌شود، تزریق بوتاکس و تزریق ژل روش‌های مناسبی برای از بین بردن خط خنده و از بین بردن چین و چروک‌های روی صورت است.

حتی اگر بسیاری از مردم روی صورت خود خط خنده داشته باشند، این نوع از چین و چروک‌ها می‌توانند بر اعتماد به نفس و احساس فرد نسبت به خودش به مرور زمان تأثیر بگذارد. در این موارد روش‌های مؤثر و مطمئنی برای رفع خطوط خنده بدون این که طرح لبخند طبیعی و سالم خدشه‌دار شود وجود دارد. درمان با استفاده از ژل‌های تزریقی باعث لیفت پوست و پر شدن داخل پوست می‌شود همچنین تزریق بوتاکس، چین و چروک‌ها را از بین برده و عضلات صورت را به طور موقتی فلج می‌کند.برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه درمان خط خنده با تزریق بوتاکس و ژل یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

خط خنده


خط خنده خطی است که در هنگام خندیدن روی صورت دیده می‌شود. معمولاً این خطوط از کنار بینی شروع شده و تا گوشه دهان ادامه می‌یابند. همچنین خطوط ریزی که اطراف چشم‌ها در هنگام خندیدن دیده می‌شود نیز خط خنده نامیده می‌شود. این خطوط در هنگام خندیدن دیده می‌شوند و به عنوان چین و چروک‌های اطراف چشم نیز در نظر گرفته می‌شوند. چین و چروک‌های نازولابیال، خط نازولابیال و خطوط خنده نیز جزء خطوط خنده محسوب می‌شوند.

 علت به وجود آمدن خط خنده


این خطوط از خطوط دیگر روی صورت متفاوت بوده و همیشه نشانه پیری و افزایش سن نیستند. خطوط لبخند به دلیل حرکات مکرر صورت ایجاد می‌شوند. خطوط لبخند در افرادی که زیاد می‌خندند عمیق‌تر از افراد دیگر است. به همین دلیل برخی افراد در سنین نوجوانی و در سنین 20 سالگی دچار خطوط خنده می‌شوند اما پوست بقیه قسمت‌های دیگر صورت صاف است. ژن نیز در ایجاد چین و چروک‌های صورت تأثیر دارد و ممکن است ما برخی الگوها و ویژگی‌ها را در صورت از والدین خود به ارث برده باشیم. به یاد داشته باشید که خطوط لبخند همیشه نگران‌کننده نیستند و نیازی نیست که شما به دنبال رفع هر خطی روی صورت خود باشید. زمانی که این خطوط تبدیل به چین و چروک شده و عمیق شدند و بر لبخند شما تأثیر گذاشتند باید به فکر رفع و از بین بردن آنها باشید. خطوط خنده عمیق‌تر که در زمان خندیدن و لبخند زدن مشخص می‌شوند باعث ایجاد چین و چروک روی پوست صورت می‌شوند. افزایش سن، آسیب‌دیدگی‌های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و کاهش تولید کلاژن و الاستین به دلیل استعمال دخانیات باعث ایجاد خطوط خنده می‌شوند. زمانی که خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد، بیشتر قسمت‌های پوست صورت شروع به شل شدن کرده و گونه‌ها حالت افتاده پیدا می‌کنند. زمانی که گونه‌ها دچار افتادگی می‌شوند، خط نازولابیال از بین رفته و در نتیجه خطوط لبخند شکل می‌گیرند.

چه افرادی نیاز به رفع خطوط خنده از روی صورت خود دارند؟


اگر خطوط خنده روی صورت شما ظاهر شده است، بهتر است از پزشک خود بپرسید که آیا تزریق بوتاکس یا ژل‌های پوستی برای شما مناسب است یا نه. اینزریق‌هااید در دوران بارداری، شیردهی یا همزمان با مصرف برخی داروها انجام نشود. بهترین روش و دوره درمانی توسط پزشک تعیین می‌شود و اثر بوتاکس همزمان با مصرف برخی آنتی‌بیوتیک‌ها یا داروهای دیگر افزایش می‌یابد. همچنین، اگر شما سابقه ابتلا به بیماری‌های عصبی عضلانی، زخم‌های عمیق، اختلالات پوستی یا علائم عدم تقارن در صورت دارید، باید از تزریق بوتاکس خودداری کنید. افراد مبتلا به آکنه باید ابتدا بیماری خود را درمان کنند زیرا این بیماری‌های پوستی ممکن است احتمال ابتلا به عفونت را پس از تزریق ژل‌های پوستی افزایش دهند.

 بوتاکس چیست؟


بوتاکس (سم بوتالینیوم) یک پروتئین خالص‌شده است که مورد تأیید سازمان غذا و دارو بوده و روش درمانی مؤثری برای درمان اسپاسم  پلک چشم، اسپاسم و گرفتگی عضلانی ناشی از مشکلات چشمی و گرفتگی صورت است. به علاوه مشخص شده است که تزریق بوتاکس به عنوان یک روش غیر جراحی برای رفع چین و چروک‌ها و خطوط صورت مؤثر است.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

به طور طبیعی مغز پیام‌های الکتریکی را به سمت عضلات ارسال می‌کند تا عضلات منقبض شده و حرکت کنند. پیام‌های الکتریکی با موادی به نام استیکولین به عضلات منتقل می‌شوند. بوتاکس ترشح استیکولین را مسدود کرده و در نتیجه عضلات سیگنالی برای منقبض شدن دریافت نمی‌کنند. در نهایت پس از تزریق بوتاکس، گرفتگی عضلات متوقف می‌شود یا کاهش می‌یابد. بوتاکس در عضلات تزریق می‌شود. پزشک عضلاتی را که باید تحت درمان قرار گیرند مشخص می‌کند. یک سوزن بسیار ریز برای یک تا سه تزریق در هر عضله استفاده می‌شود. برخی بیماران در هنگام تزریق دچار ناراحتی‌های جزئی و موقتی می‌شوند. معمولاً پس از 3 روز اثر بوتاکس مشخص می‌شود. بیشترین تأثیر بوتاکس پس از چند هفته مشهود می‌شود.

اثر تزریق بوتاکس چه مدت باقی می‌ماند؟

معمولاً اثر هر بار تزریق بوتاکس تا چند ماه باقی می‌ماند و با گذشت زمان ممکن است اثر بوتاکس کاهش یابد. در این صورت باید به پزشک مراجعه کرده و تزریق را تجدید کنید. تعداد مراتب تزریق بوتاکس در سال ممکن است متفاوت باشد و علائم ممکن است در هر دوره درمان متفاوت باشد. همچنین، مدت و میزان تأثیر بوتاکس در پوست هر فرد ممکن است متفاوت باشد. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب با تزریق بوتاکس، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید. درمان با بوتاکس را می‌توانید به طور نامحدود تکرار کنید و این درمان بی‌خطر بوده و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل


ژل‌ها ممکن است موادی بر پایه اسید یا کلاژن باشند. هر دو این مواد به طور طبیعی در بافت‌های همبند پوست وجود دارند. اساساً برجسته‌سازی پوست در اطراف خطوط خنده باعث کاهش ظاهر آنها ظرف مدت چند ماه می‌شود. ژل‌های بر پایه کلاژن بهترین ماده برای از بین بردن خطوط خنده شدید است. ممکن است نیاز به مراجعه به متخصص پوست برای تزریق دوباره ژل وجود داشته باشد. برخی ژل‌های اسیدی معروف برای از بین بردن خط خنده شامل پرلین، رستالین و جوودرم می‌شود. شما باید در مورد بهترین نوع فیلر که مناسب شرایط و وضعیت شما است با متخصص مشورت کنید حتی اگر یک گزینه برای درمان شما وجود داشته باشد. در حالی که ژل‌ها اثر شگفت‌آوری در رفع چین و چروک‌ها و خطوط صورت دارند اما ممکن است در مواردی تزریق این ژل‌ها بهترین روش برای از بین بردن خطوط خنده نباشند.

عوارض جانبی

تمام درمان‌ها احتمال دار عوارض جانبی داشته باشند. پس از انجام فرایند درمانی ممکن است احساس ناراحتی، تورم و قرمزی در پوست خود را تجربه کنید که پس از یکی دو روز برطرف می‌شود و می‌توانید آن را با استفاده از آرایش پنهان کنید. به طور نادر، ممکن است محل تزریق کبود شود. عوارض جانبی خطرناک شامل واکنش‌های آلرژیک و عفونت‌ها هستند که به ندرت رخ می‌دهند. پس از تزریق بوتاکس، عوارض جانبی معمولاً گذرا و خفیف هستند. برخی افراد ممکن است به طور موقت دچار ضعف عضلانی یا احساس ناراحتی در محل تزریق شوند. همچنین، در برخی موارد ممکن است پس از تزریق ژل در زیر پوست برآمدگی یا التهاب موضعی در محل تزریق ایجاد شود. برای رفع این عوارض، می‌توان از تزریق استروئید یا معکوس کننده جزئی اثر تزریق بر پایه اسید هیالورانیک استفاده کرد.

پیشگیری از به وجود آمدن خطوط خنده


با این که بیشتر مردم از بوتاکس برای از بین بردن خطوط خنده استفاده می‌کنند اما می‌توان از بوتاکس برای پیشگیری از ایجاد شدن خطوط خنده هم استفاده کرد. با تزریق بوتاکس قبل از ایجاد چین و چروک‌ها می‌توان میزان این خطوط را که به مرور زمان روی پوست صورت شکل می‌گیرند کاهش داد. بوتاکس عضلات را به طور موقتی بی حس می‌کند و صورت آزادتر می‌شود. پس از تزریق بوتاکس، پوست بیمار هموارتر شده و ظاهر کلی آن جوان‌تر و پرانرژی‌تر به نظر می‌رسد.

مقالات مرتبط

Call Now Buttonمشاوره رایگان