بوتاکس مسپورت (مصپورت) مزایا و عوارض بوتاکس ایرانی (MASPORT)

انواع مختلفی از بوتاکس با برندهای مختلف ایرانی و خارجی در کلینیک‌های درمانی و زیبایی وجود دارد. بوتاکس ایرانی مسپورت (مصپورت) که ساخت خود کشور ایران است، بوتاکسی شبیه به بوتاکس خارجی دیسپورت است و از لحاظ کیفیت تقریباً با دیسپورت برابری می‌کند و قیمت مناسب‌تری دارد. این نوع بوتاکس، در ویال‌های ۵۰۰ واحدی در بازار ایران عرضه شده است. اما عملکرد بوتاکس چیست؟بوتاکس (سم بوتولینوم) نوعی تزریق است که سیگنال‌های عصبی را که باعث انقباض عضلات می‌شوند، مسدود می‌کند. تزریق بوتاکس باعث از بین بردن و صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های ناشی از حرکات تکراری صورت – معمولاً بین ابروها ، اطراف چشم و چین‌های افقی پیشانی می‌شود. بوتاکس همچنین به صورت زیبایی برای متعادل‌سازی عدم تقارن صورت و همچنین از نظر پزشکی برای کاهش تعریق و درمان سردردهای میگرنی و اسپاستیسیته عضلانی استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس تقریباً روشی ایمن و بی‌خطر محسوب می‌شود البته اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. بوتاکس مسپورت مزایا و معایب زیادی دارد که در ادامه مطلب درباره آن بیشتر توضیح داده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس مسپورت (مصپورت)  و یا رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن‌­های 02186094283 و 02186094180 و 02186094147 و 02186094542 و 09198298010 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد تزریق بوتاکس مسپورت


کاربرد تزریق بوتاکس مسپورت

کاربرد بوتاکس مسپورت (مصپورت) و موارد استفاده از آن:

 • در صورت وجود خطوط و چین و چروک بر روی صورت، تزریق بوتاکس مسپورت گزینه درمانی مناسبی محسوب می‌شود. بسته به عوامل ژنتیکی، امکان دارد در اواخر دهه دوم تا اوایل دهه چهارم زندگی چین و چروک بر روی صورت ایجاد شوند.
 • برخی از افراد بیشتر از دیگران در معرض ایجاد خطوط اخم هستند. حالات چهره این افراد به گونه‌ای است که سبب ایجاد چروک بر روی پوست صورتشان می‌شود. در این حالت امکان دارد پزشک استفاده از بوتاکس مسپورت را جهت پیشگیری از ایجاد چین و چروک برای شخص توصیه کند.
 • استفاده از بوتاکس تنها جنبه بهبود زیبایی ظاهری ندارد. یکی از کاربردهای درمانی بوتاکس مسپورت، رفع تعریق بیش از حد است. به این منظور بوتاکس مسپورت به جای عضله در پوست تزریق می‌شود. عملکرد بوتاکس جهت رفع تعریق پس از 7 روز آغاز می‌شود و اثر آن حدود 7 ماه ماندگار است. در صورت تکرار تزریق به صورت مداوم، اثر درمان تا 16 ماه نیز دوام دارد.
 • از تزریق بوتاکس مسپورت جهت درمان سردرد میگرنی نیز استفاده می‌شود. بوتاکس در درمان بیماران مبتلا به سردرد مزمن روزانه بسیار مؤثر است.

نحوه تزریق بوتاکس مسپورت


امکان دارد تزریق بوتاکس مسپورت در روز ارزیابی اولیه انجام ‌شود. پس از تصمیم‌گیری پزشک و متقاضی در ارتباط با گزینه مناسب درمان، پزشک اقدامات مورد نیاز پیش از تزریق را انجام خواهد داد. به این منظور پزشک ناحیه تزریق را تمیز می‌کند. پیش از تزریق معمولا به استفاده از بی‌حسی نیاز نمی‌باشد. سوزن‌های مورد استفاده جهت تزریق بسیار کوتاه و ظریف هستند و درد ناشی از تزریق بسیار کم می‌باشد. بسته به درخواست بیمار، جهت دستیابی به نتیجه مورد نظر به چند تزریق نیاز می‌باشد. در اثر تزریق بوتاکس مسپورت احتمال بروز درد خفیف، ورم کوتاه‌مدت و مقدار کمی قرمزی و خونریزی وجود دارد.

پس از تزریق بوتاکس مسپورت، چند روز طول می‌کشد تا تأثیر درمان قابل مشاهده باشد و چند هفته تا چند ماه پس از تزریق اولیه، به منظور تکرار درمان برنامه‌ریزی خواهد شد.

در صورتی که تزریق بوتاکس مسپورت توسط پزشک با تجربه و ماهر انجام شود، عوارض بسیار کمی ایجاد خواهد شد. جهت موفقیت درمان و دستیابی به نتیجه دلخواه، آگاهی کامل و دقیق پزشک از عضلات صورت و بدن الزامی می‌باشد.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس مسپورت


همه روش‌های درمانی دارای عوارض ناخواسته می‌باشند، ولی در صورتی که تزریق بوتاکس مسپورت توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود، این روش درمانی باعث ایجاد عوارض بسیار کمی خواهد شد. عوارض ناشی از تزریق بوتاکس مسپورت عبارتند از:

 • ضعف موقتی عضلانی
 • قرمزی، سوزش و ورم در ناحیه تزریق
 • به ندرت امکان دارد خشکی دهان، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ ایجاد شود.

در صورت بروز عوارض شدید مانند راش پوستی یا دشواری در تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

با رعایت نکات مطرح شده از جانب پزشک قبل و بعد از تزریق بوتاکس مسپورت، می‌توانید عوارض ایجاد شده ناشی از تزریق را به حداقل برسانید.

ماندگاری تزریقات بوتاکس چقدر است؟


بسته به سن و وضعیت پوست متقاضی و نحوه زندگی، تأثیر بوتاکس مسپورت می‌تواند از سه تا شش ماه ماندگار  باشد.

چند هفته یا چند ماه پس از تزریق امکان دارد جهت ارزیابی مجدد برنامه‌ریزی شود. با توجه به این که اثر بوتاکس مسپورت مانند دیگر انواع بوتاکس دائمی نمی‌باشد، توصیه می‌شود به طور مداوم با پزشک در ارتباط باشید و جهت تکرار درمان برنامه‌ریزی کنید.

آیا قیمت بوتاکس مسپورت با دیسپورت فرق دارد؟


آیا قیمت بوتاکس مسپورت با دیسپورت فرق دارد

هزینه تزریق بوتاکس مسپورت به عواملی مانند تعداد و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. هزینه این روش درمانی بر اساس میزان بوتاکس استفاده شده در قسمت‌های مختلف صورت تعیین می‌شود. برای مثال تزریق در قسمت‌های بزرگ‌تر مانند زیر بغل نسبت به صورت به میزان بیشتری از دارو نیاز دارد. مشورت با پزشک در ارتباط با هزینه تزریق بوتاکس مسپورت پیش از آغاز درمان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

اما لازم به ذکر است که این نوع بوتاکس به علت اینکه در خود ایران تولید می‌شود، قیمت آن نسبت به سایر برندهای خارجی مانند دیسپورت مناسب‌تر است.

اقدامات مراقبتی و دوره بهبود


مانند سایر برندهای بوتاکس، پس از تزریق بوتاکس مسپورت متقاضی می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را بلافاصله ادامه دهد. البته از انجام فعالیت شدید جسمانی درطول روز بایستی خودداری شود. قرمزی و ورم در زمان تزریق معمولاً به سرعت بهبود پیدا می‌کند. هر گونه کبودی پس از تزریق بوتاکس مسپورت عموماً پس از یک یا دو هفته رفع خواهد شد. جهت دستیابی به بهترین نتیجه مورد نظر رعایت موارد زیر توصیه می‌شود:

 • پس از تزریق بوتاکس مسپورت از ماساژ دادن یا لمس ناحیه تزریق خودداری کنید؛ در غیر این صورت امکان دارد بوتاکس ناخواسته به قسمت‌های دیگر منتقل شود.
 • دراز کشیدن یا خوابیدن بر روی شکم بلافاصله پس از تزریق می‌تواند باعث بروز عوارض شود.
 • از انجام فعالیت شدید و سنگین در طول روز خودداری کنید.
 • پیش از مصرف هر گونه دارو از جمله داروهای مُسکن با پزشک مشورت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان