این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق بوتاکس نورونوکس در کلینیک زیبایی رازی

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » تزریق بوتاکس نورونوکس در کلینیک زیبایی رازی

نورونوکس محصولی از سم بوتولینوم نوع A است که دارای خواص و کاربردهایی مشابه با بوتاکس است. این دارو تنها با نسخه پزشک قابل تهیه است و عضله یا ماهیچه‌هایی را که به آن تزریق شده است را به طور موثر شل می‌کند و یک محلول ضد پیری عالی است که می‌تواند برای معالجه سایر مشکلات مانند اسپاسم عضلات، دیستونی گردن و غیره نیز استفاده شود.

فکر استفاده از بوتاکس ممکن است هنگامی که متوجه چین و چروک پوستتان می‌شوید به ذهنتان خطور کند، یا حتی وقتی که پوست صورت شما صاف و بدون چروک است. این خطوط به عنوان چین و چروک‌های استاتیک شناخته می‌شوند. بسته به ژنتیک، سبک زندگی، ماهیچه‌های صورت و رژیم مراقبت از پوست، ممکن است چین و چروک‌های ساکن در اواسط دهه بیست یا حتی در اواخر دهه سی سالگی شما ظاهر شوند. در این مدت، تولید کلاژن کندتر می‌شود و به این معنی است که پوست مقداری از حجم و کشش خود را از دست می‌دهد. این باعث می‌شود چین‌های پوست سریع رفع نشوند و به حالت اولیه برنگردند. اگر ظاهر خطوط و چین و چروک‌های ظریف روی صورتتان، شما را آزار می‌دهد، می‌تواند زمان مناسبی برای تزریق بوتاکس باشد.

بوتاکس نورونوکس چیست؟


این محصول با کیفیت به شکل یک پودر سفید لیوفیلیزه در یک ویال شفاف عرضه می‌شود و به منظور کاهش فعالیت عضلات به آن‌ها تزریق می‌شود. با انجام این کار، این مزیت‌ها را ارائه می‌دهد:

  • بهبود موقتی بروز چین و چروک‌های متوسط ​​تا شدید صورت
  • کاهش موقت فعالیت عضلانی کنترل نشده ناشی از یک وضعیت بالینی
  • درمان ناهنجاری‌های مربوط به اسپاسم
  • درمان اسپاسم عضلات بعد از سکته مغزی
بخوانید:  مراقبت بعد کاشت مو: تغذیه و مراحل رشد مو بعد از پیوند مو

از درمان استاندارد با نورونوکس چه انتظاری می‌توان داشت؟ 


از درمان استاندارد با نورونوکس چه انتظاری می‌توان داشت

نورونوکس فقط باید توسط پزشکان متخصص و مجرب استفاده شود. این کار از طریق تزریق انجام می‌شود و تزریق کل محصول تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد. اثرات آن فوری نیستند و به طور طبیعی 3-6 روز پس از تزریق ظاهر می‌شوند و 4-6 ماه دوام می‌آورند.

بیمارانی که می‌توانند با نورونوکس درمان شوند 


نورونوکس به گونه‌ای طراحی شده است که در بیماران مسن بین 21 تا 65 سال (هم زن و هم مرد) مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که به بعضی از مواد موجود در این تزریق مانند بوتاکس حساسیت دارند یا به هر یک از محصولات سمی بوتولینوم نوع A حساسیت دارند، نباید این دارو را دریافت کنند. به بیمارانی که در حال حاضر با عفونت پوستی در اطراف نقطه تزریق دست و پنجه نرم می‌کنند، توصیه می‌شود تا تزریق خود را به تاخیر بیندازند.

پرسش و پاسخ


بوتاکس نورونوکس چیست؟ ماندگاری تزریق انواع بوتاکس نورونوکس

آیا مردم می‌توانند تشخیص دهند که من تزریق بوتاکس داشته‌ام؟

این یک سؤال متداول است و اغلب پرسیده می‌شود. اگر تزریق به درستی انجام شود، مردم نمی‌توانند آن را تشخیص دهند. اگر آن‌ها خودشان این کار را انجام داده باشند یا به تزریق بوتاکس علاقه مند هستند، ممکن است سوء ظن پیدا کنند، اما مطمئناً هرگز نمی‌توانند با قطعیت بفهمند مگر اینکه خودتان به آن‌ها بگویید. مشتری‌ها اغلب می‌گویند که در مورد اینکه چقدر خوب به نظر می‌رسند، ممکن است مردم بپرسند راز آن‌ها چیست، اما بستگی به این دارد که این راز را به آن‌ها بگویید یا نه!

زمان ریکاوری آن چقدر است؟ 

ریکاوری وجود ندارد. شما می‌توانید به طور مستقیم بعد از درمان به سر کار یا اکثر فعالیت‌های عادی برگردید، در طی چهار ساعت آینده به منطقه تزریق نباید فشاور وارد کنید. این شامل هیچ ورزش شدید، سونا، یوگا، مصرف الکل، ماساژ آن ناحیه یا هرگونه فعالیت دیگری است که به طور بالقوه می‌تواند باعث فشار شود. ممکن است دچار قرمزی و تورم موقتی شوید، اما این حالت معمولاً طی نیم ساعت کاهش می‌یابد، اگرچه در صورت ایجاد کبودی، احتمال کبودی بعید است، اما با آرایش می‌توانید این را به راحتی پنهان کنید. شما باید یک هفته بعد از تزریق از هرگونه کرم صورت و یا درمان‌های صورت از جمله ماساژ خودداری کنید.

برخی داروهای گیاهی و طبیعی می‌توانند خطر ابتلا به کبودی را افزایش دهند مانند امگا، روغن ماهی، تومریک، ویتامین E و چای سبز. بیشتر افراد حدود یک هفته قبل از درمان و یک هفته پس از درمان، مصرف این موارد را قطع می‌کنند تا بیشتر به جلوگیری از کبودی کمک کنند. لطفاً مصرف هیچ دارویی را که پزشک برای شما تجویز کرده است، قطع نکنید.

بخوانید:  تزریق بوتاکس کنیتوکس(canitox): نحوه عملکرد و اقدامات مراقبتی پس از تزریق

آیا من فوراً متوجه نتایج خواهم شد و خطوط صورت من کاملاً از بین می‌رود؟ 

حدود 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا عضلات تحت تزریق به طور موقت آرام شوند و خطوط چین و چروک صاف شوند. این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد و میزان تاثیر بوتاکس در این خطوط، بستگی به عمق خطوط، میزان دوز تزریق شده، قدرت عضلات و سن بیمار خواهد داشت. بیشتر افراد به این تزریق بسیار خوب پاسخ می‌دهند و با درمان‌های منظم هر سه تا چهار ماه نتایج می‌تواند برای مدت طولانی‌تری بماند و خطوط صورت به مرور کاهش می‌یابد. از بوتاکس برای نرم کردن و آرام کردن خطوط صورت استفاده می‌شود، در حالی که هنوز هم به شما این امکان را می‌دهد که حرکات طبیعی بیان صورت را حفظ کنید.

نتایج تزریق تا چه مدت دوام خواهد داشت و تا چه زمانی باید درمان را ادامه دهم؟

بسته به منطقه تحت درمان با دوز تزریق شده، آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستیم و اینکه چقدر خوب به درمان پاسخ می‌دهید، نتایج می‌تواند از ده هفته تا چهار ماه ادامه یابد. در بیشتر موارد بین سه تا چهار ماه به طول می‌انجامد. اگر خوش شانس باشید حتی ممکن است بیشتر طول بکشد.

برای حفظ اثرات مطلوب توصیه می‌شود هر سه تا چهار ماه یکبار تزریق بوتاکس انجام شود. دوزهای پایین تر به طور مکرر برای کسب نتیجه طبیعی‌تر هستند. یک برنامه درمانی پیشنهادی در جلسه مشاوره به شما داده خواهد شد و با توجه به اینکه هر فردی منحصر به فرد است و همه ما کمی متفاوت پاسخ می‌دهیم، اغلب می‌توان چندین روش درمانی را انجام دهد و بهترین عملکرد درمانی را برای شما پیدا کرد. به همین دلیل ضروری است که پس از معالجه اولیه، ویزیت‌های بعدی خود را حتما ادامه دهید.

هر جلسه درمانی چقدر طول می‌کشد؟

اگر قبلاً بوتاکس نداشته‌اید، ابتدا باید با پزشک مشورت کنید. این یا می‌تواند در یک جلسه جداگانه باشد و تقریباً 30 تا 45 دقیقه طول بکشد، یا به شرطی که هیچگونه منع مصرفی برای درمان نباشد، می‌تواند در همان روز مشاوره انجام شود و کل جلسه 45 تا 60 دقیقه طول بکشد. تزریق‌های بعدی بوتاکس 30 دقیقه طول خواهد کشید، اما خود تزریق کمتر از 10 دقیقه طول می‌کشد.

بخوانید:  تزریق ژل استایلج در کلینیک زیبایی رازی

آیا تزریق نورونوکس درد دارد؟

مردم غالباً آن را خیلی خفیف توصیف می‌کنند. درد تزریق فقط چند ثانیه طول می‌کشد. سوزن‌ها بسیار ظریف و ریز هستند و بسته به منطقه تزریق شده گاهی اوقات آن را به سختی احساس می‌کنید، در حالی که مناطق دیگر می‌توانند کمی حساستر باشند. درد آن کاملا قابل تحمل است.

آیا بوتاکس نورونوکس عوارض دارد؟ 

عوارض جانبی موقت آن می‌تواند شامل درد در محل تزریق، کبودی گاه به گاه، تورم و قرمزی و در برخی موارد سردرد خفیف باشد. در موارد نادر، سنگینی پلک حدوداً چهار هفته می‌تواند طول بکشد. لازم است که برای انجام این تزریق به دنبال متخصص با تجربه باشید تا دچار نتایج احتمالی ناخواسته حاصل از روش‌های تزریق غلط نشوید.

اگر تزریق بوتاکس را متوقف کنم چه اتفاقی می‌افتد؟ 

افراد غالباً فکر می‌کنند که اگر استفاده از بوتاکس را متوقف کنند، نسبت به قبل از شروع این تزریق، بدتر به نظر می‌رسند. اگر استفاده از بوتاکس را متوقف کنید، ماهیچه‌های بدن شما به سادگی دوباره شروع به کار می‌کنند. این اتفاق می‌تواند شش تا دوازده ماه زمان نیاز داشته باشد تا اتفاق بیفتد، اما پس از آن، خط هایی که از قبل وجود داشته و به آن‌ها بوتاکس تزریق شده است، دوباره نمایان می‌شوند. در هر صورت، شما می‌توانید روند پیری را در منطقه‌ای که تزیرق دریافت کرده‌اید، در طول مدت زمان مداوا کاهش دهید.

بوتاکس نورونوکس چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس با مسدود کردن ارسال سیگنال‌ها از اعصاب به عضلات، باعث آرامش عضله و نرم شدن خطوط یا چروک‌های پوستی می‌شود و با ادامه این درمان می‌توان به جلوگیری از شکل گیری خطوط جدید کمک کرد.

چه میزان بوتاکس نورونوکس لازم است؟

بوتاکس توسط واحد آن تعیین می‌شود. تعداد واحدهای مورد نیاز بستگی به شخص دارد. بهترین نتیجه زمانی مشاهده می‌شود که دوز به صورت صحیح و متناسب با چهره فرد انجام شود تا اطمینان حاصل شود که دوز صحیح به او داده می‌شود و چهره وی طبیعی به نظر می‌رسد، فقط کمی با طراوت‌تر و جوان‌تر است. با داشتن دوزهای کوچک‌تر در دفعات بیشتر، می‌توانید به نتایج طبیعی دست پیدا کنید.

Call Now Buttonتماس با ما