بوتاکس پیشانی: مزایای رفع چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس

چین و چروکهای پیشانی با بوتاکس به طور کامل درمان می شوند. سطح پیشانی به دو گروه تقسیم می شود. قسمتی سطح پیشانی است که در آن خطوط افقی قرار گرفته و ناحیه اخم ابرو در آنجا قرار دارد. ناحیه بین دو ابرو به دلیل اخم شدن چروکیده است. این چین و چروک ها به مرور زمان عمیق تر می شوند. بوتاکس پیشانی برای وقتی که چروک های عمیق و شدید در پیشانی احساس می شود استفاده می گردد.

چرا چین و چروک روی پیشانی ها بوجود می آید؟


دلیل شکل گیری چین و چروک پیشانی ممکن است متفاوت باشد.

 • زمانی کمی طول می کشد تا که پوست حساس، دوام بیشتری در برابر تقلید داشته باشد.
 • عضلات پیشانی درطی سالهای طولانی ممکن به مرور زمان دچار چین و چروک شود. ماهیچه هایی که باعث ایجاد این خطوط عرضی می شوند ، عضلات جلویی پیشانی هستند. این خطوط در سنین پایین برای برخی از افراد ظاهر می شود. دربرخی ممکن است بعداً روی پیشانی افراد مشاهده شود. اما با گذشت زمان این چروک ها عمیق تر می شوند. دلیل شکل گیری دو خط ابرو یا به عبارت دیگر مشکل اخم چشم ، تقلید ابرو است. هنگام اخم کردن خطوط عمودی شکل می گیرند. ماهیچه هایی که این خطوط را فعال می کنند ، عضلات چین دهنده هستند. همانطور که مشاهده شد ، دلیل اصلی چین و چروک حرکات تقلیدی است. بنابراین ، تقلید بیشتر به معنای ایجاد چین و چروک بیشتر است. "بوتاکس پیشانی یک روش درمانی مؤثر برای از بین بردن خطوط ریز ناشی از اخم است."

کاربرد بوتاکس در خط پیشانی


عملیات بوتاکس در خط پیشانی به یک برنامه ارجح تبدیل شده، که اغلب دارای نتایج موفقیت آمیز بوده است. بوتاکس این امکان را به وجود می آورد که خطوط موقت در ناحیه پیشانی از بین برود و صورت را جوانتر و روشن تر جلوه دهد.

برای استفاده از بوتاکس پیشانی ، باید این عمل توسط یک متخصص خوب انجام شود. روش صحیح  درمانی با توجه به میزان چین و چروک  پبشانی تعیین می شود. دستورعمل های زیر برای قبل از پروسه بوتاکس تهیه شده است:

 • ابتدا ، پیشانی فرد با دست کشیده می شود. وضعیت چین و چروک ها بررسی می شود.
 • سپس وضعیت این چین و چروک ها قبل از کشش بررسی می شود. هرچه تفاوت بین این دو کمتر باشد ، مشکل آسان تر برطرف خواهد شد.
 • حتی اگر پیشانی کشیده باشد چین و چروک های عمیق ظاهر شود ، پروسه باید با روش های دیگر پشتیبانی شود.

استفاده از روشی بسیارمناسب برای چین و چروک ها است. حتی می توان آن را مؤثرترین روش نامید. اما اگر مشکل گسترده باشد و چین و چروک ها عمیق باشد ، باید یک برنامه  ژل پر کننده نیز به پروسه اضافه شود. با این روش حمایتی می توان نتایج مؤثرتری بدست آورد. همین امر در مورد ناحیه اخم نیز صدق می کند.

مطالعه بیشتر  ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ بوتاکس صورت چقدر دوام دارد؟

"روش درمانی بوتاکس چین و چروکهایی را که ممکن است در آینده ایجاد شود، کاهش می دهد."

سؤالات متداول در مورد بوتاکس پیشانی


 مدت زمان ماندگاری روند بوتاکس پیشانی چیست؟ چه موقع اثر خود را نشان می دهد؟

شما بعد از اعمال بوتاکس چروک پیشانی، از زندگی اجتماعی خود دور نخواهید شد. فقط چند ساعت استراحت لازم است تا روش موثر واقع شود. مدت زمان حفظ خطوط پیشانی بعد از درمان بوتاکس برای چهار ماه اول 60٪ بوده ، در حالی که دو ماه دیگر 40٪ را نشان می داد. درمان بوتاکس برای چین و چروکهای پیشانی بدون درد و بسیار عملی است. مدت زمان انجام این روند کاملاً کوتاه است. درمان بوتاکس بین 5 تا 15 دقیقه انجام می شود. پس از عمل بوتاکس پیشانی ، طی 2-3 روز اثر مشاهده می شود.

آیا بوتاکس پیشانی مضر است؟ آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

اگر بوتاکس پیشانی توسط یک متخصص در محیط بالینی انجام شود ، هیچ عوارض جانبی ندارد. حداقل عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد ، راش های پوستی در محل تزریق است. راش های حاصله موقتی است. در صورت عدم استفاده دائمی از بوتاکس و در صورت استفاده از دوز مناسب، هیچ عارضه ای وجود ندارد.

"با روند بوتاکس که بصورت دوره ای اعمال می شود می توانید زیبایی خود را تکمیل کنید."

انواع بوتاکس مورد استفاده در چین و چروک ها و خطوط پیشانی چیست؟

انواع بوتاکس: به طور کلی ، دو نوع بوتاکس استفاده می شود. مورد اول سم بوتولینوم نوع A است.نوع  دوم فرآیند دیسپورت است. دوزهای این دو برای هر موضع متفاوت است. اما به طور کلی ، دیسپورت در دوزهای بالاتر از سم بوتولینوم استفاده می شود. تنظیم دوز در افراد مختلف و نوع حاد بودن مشکل، متفاوت است. اما به طور کلی برای بوتاکس، 25 واحد ترجیح داده می شود.

روش های درمانی جدا از بوتاکس برای خط پیشانی چیست؟

معمولا بوتاکس پیشانی و پرکننده های ژلی برای خطوط پیشانی استفاده می شود. اگر چین و چروک ها عمیق نیست ، نیازی به پر شدن با ژل وجود ندارد. اما اگر پر کردن با ژل بوتاکس بر روی چین و چروک های عمیق اعمال شود ، مناطق آسیب دیده بین آن پر می شوند. این روند مانع از ایجاد چین و چروک های جدید می شود. چین و چروک هایی که با بوتاکس باز شده اند با روش پر کردن اصلاح می شود.

کدام مناطق دیگر قابل درمان است؟

  در مبحث زیبایی شناسی ، پزشکان عمدتاً نواحی خاصی از صورت را که خطوط و حالت بیان چهره را نشان می دهد مورد درمان قرار می دهند. این چین و چروک ها در اثر تکرار حرکات صورت در هنگام ابراز احساسات یا هنگام صحبت کردن ایجاد می شود. در جوانان، پوست، ظاهر صاف خود را بعد از هر انقباض ماهیچه بازیابی می کند. با افزایش سن ، پوست نه تنها خاصیت ارتجاعی، بلکه استحکام و درخشندگی خود را از دست می دهد. از این به بعد ، چین و چروک ها به تدریج عمیق تر می شوند و برای همیشه قابل مشاهده می شوند. نتیجه "شکستگی" مداوم پوست است.

مطالعه بیشتر  تزریق ژل پرفکتا برای لب، گونه، چانه، خط خنده و اخم و زیر چشم

3 ناحیه اصلی وجود دارد که با تزریق بوتاکس قابل درمان است:

 • چین و چروک پنجه کلاغی: این چین و چروک ها در گوشه چشم ها شکل می گیرند و با بیان لبخند یا خنده ایجاد می شوند.
 • چین و چروک های شیر(واقع در بین ابروها): چین و چروک شیر هنگام ابراز نارضایتی یا تأمل ظاهر می شود.
 • چین و چروک های افقی بر روی پیشانی ایجاد شده توسط حرکات چشم و یا در حالت تعجب.

از طرف دیگر ، مناطق دیگر نیز قابل درمان هستند اما تکنیک های دشوارتری باید بکار گرفته شود:

 • چین و چروک های عمودی بر روی لب: هنگام صحبت و حرکت لب ها به جلو ظاهر می شود.
 • چین های بینی در هر دو طرف دهان به سمت چانه.
 • چین ها و تاخوردگی های بینی ……

درمان سم بوتولینوم چگونه است؟

این روش نسبتاً ساده است زیرا با استفاده از سرنگ سوزن بسیار نازک برای تزریق زیر پوست انجام می شود ، که خیلی دردناک نیستند.

 • تزریق بوتاکس معمولاً در عمق چند میلی متری (در عضلات پوست) انجام می شود.
 • در چندین نقطه توزیع شده توسط تمام عضلات منطقه تحت درمان انجام می شود.
 • برای چروک های افقی پیشانی نیاز به ده نقطه تزریق دارد.
 • در حالی که برای چین و چروک های پنجه کلاغی ، پزشک به 3 تا 5 تزریق برای هر ناحیه احتیاج دارد.
 • پس از تمیزکاری دقیق پوست صورت ، پزشک نقاط تزریق را روی صورت شما ترسیم می کند و تزریق را شروع می کند.
 • درهر تزریق، سم بوتولینوم با حداقل مقدار تزریق می شود.
 • پس از اتمام تزریق ، لازم است که مراقب باشید هیچ گونه ماساژی بعد از انجام تزریق بوتاکس، برای جلوگیری از شیوع بوتاکس و ایجاد عوارض انجام نشود.

بوتاکس چه مدت طول می کشد؟

بعد از گذشت تنها چند روز ، می توانید اولین اثرات را مشاهده کنید. این زمان لازم بوده تا سم کار کند و پروسه شل شدن عضلات صورت انجام گیرد.

پس از 4 تا 6 روز ، اثرات سم قابل مشاهده است: صاف شدن خودبخودی نیمی از قسمت بالای صورت. پیشانی صاف شده ، حالت خشن و غم انگیز خود را از دست می دهد. چین های پنجه کلاغی بسیار کاهش یافته و اطراف چشمان باز می شود.

مطالعه بیشتر  افزایش سایز و طول آلت تناسلی مردان با دارو،تزریق ژل،دستگاه و جراحی

چه مدت نتایج به طول می انجامد؟

 • به طور متوسط ، بسته به واکنش بدن شما به بوتاکس ، اثر آن بین 4 تا 6 ماه دوام خواهد داشت. این اثر پس از چند جلسه درمانی طولانی تر خواهد شد.
 • چند بار اول ، اثر تزریقات بعد از 4 ماه کاهش می یابد. هنگام تمدید جلسه (در صورت نداشتن تأخیر بیش از حد)، معمول است که (پس از 3 جلسه) مدت اثر آن به مدت زمان 6 تا 7 ماه یا حتی بیشتر بیانجامد.
 • از یک طرف ، دوزهای بوتاکس بهتر کالیبره می شوند و مهمتر از همه ، به تدریج عادت استفاده از عضلات ایجاد کننده چین و چروک کننده از بین می رود.
 • اثرات تزریق سم بوتولینوم در 6 ماهگی از بین می رود (گاهی اوقات بشتر،بسته به واکنش بیمار) بنابراین لازم است که جلسات را به طور متوسط از 6 یا 7 ماه تکرار کنید.
 • اگر جلسات به اندازه کافی در فاصله زمانی درستی قرار نگیرند ، ممکن است اثر تجمع بوتاکس در مناطق تحت درمان وجود داشته باشد. خطر قابل توجهی که وجود دارد این است که بدن شما در مقابل سموم آنتی بادی تولید کند، که این امر باعث کاهش اثربخشی در درمان می شود.
 • اگر می خواهید تزریق سم بوتولینوم خود را متوقف کنید ، عضلات شما دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد. استراحت ناکافی نیز ظاهر شدن تدریجی چین و چروک های شما را به همراه خواهد داشت.

موارد منع مصرف بوتاکس چیست؟

موارد منع مصرف قبل از پروسه درمان با تزریق سم بوتولینوم:

 • اگر یک زن باردار هستید ، حتی در ابتدای بارداری نباید از بوتاکس درمانی استفاده کنید.
 • اگر شیر می دهید.
 • اگر یک بیماری عصبی و عضلانی مانند میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت ایتون دارید.
 • اگر یک درمان ضد انعقادی ، ضد التهابی یا آنتی بیوتیک دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

تزریق بوتاکس به ورزشکاران توصیه نمی شود زیرا (1٪) خطر به وجود آمدن تنوس عضلانی وجود دارد.

موارد منع مصرف پس از تزریق با سم بوتولینوم:

 • بعد از تزریق بوتاکس ، منطقه درمان شده را فشار ندهید.
 • در صورت امکان یک هفته بعد از جلسه ، آسپرین یا داروهای ضد التهاب مصرف نکنید.

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی چقدر است؟

هزینه بوتاکس بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تعداد واحدی که برای رفع چروک پیشانی لازم است. محل جغرافیایی کلینیک و شهرت پزشک نیز از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت بوتاکس پیشانی است.

به این پست امتیاز دهید.