تاثیر بوتاکس کنیتوکس بر رفع چین و چروک پیشانی و دور چشم

بوتاکس کنیتوکس  یک برند معروف بوتاکس بوده و دارای سمومی است که از انقباض عضلات جلوگیری می کند. این ماده، عوامل شیمیایی سیگنال دهنده تحرک پوستی را هنگام تزریق به پوست متوقف می کند.

بوتاکس کنیتوکس 50 و 100 واحدی برای رفع چروک دور چشم و پیشانی و بالا بردن ابروها استفاده می شود. تاثیر بوتاکس کنیتوکس بعد از چند روز کاملا قابل مشاهده خواهد بود.

بوتاکس کنیتوکس چگونه عمل می کند؟


بوتاکس با مسدود کردن تکانه های عصبی قادر به جلوگیری از سفت شدن عضلات خاص است. این فعالیت همان چیزی است که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک های خاص روی صورت می شود ، مانند خطوط بین ابرو (همچنین به پوست بین ابرو و بالای بینی یا "11" نیز معروف است). با استفاده مداوم ، این خطوط می تواند به صورت چشمگیری کاهش یابد.  بوتاکس فقط برای صورت و زیبایی نیست. بوتاکس می تواند تعدادی از شرایط پزشکی را نیز درمان کند.

تاثیر بوتاکس کنیتوکس بر زیبایی


حتی با وجود بسیاری از کاربردهای پزشکی ، بوتاکس به دلیل محصولات و استفاده های آرایشی مشهور است. از صاف کردن خطوط گرفته تا رفع خط لبخند ، بوتاکس کاربردهای زیبایی بسیاری دارد.

بوتاکس برای تعریق بیش از حد

بوتاکس برای تعریق بیش از حد یک راه حل برای کسانی که از هایپرهیدروزیز رنج می برند ارائه می دهد. هایپرهیدروزیز به تعریق بیش از حد اشاره دارد که در خارج از شرایط معمولی عرق مانند وقتی که هوا بسیار گرم است یا وقتی فعالیت بدنی بالایی دارید ، صورت می گیرد.

شما ممکن است بوتاکس را به دلیل تعریق بیش از حد، وقتی داروهای ضد تعریق نسخه ای کمک نمی کنند در نظر بگیرید.

بوتاکس برای تعریق بیش از حد با متوقف کردن سیگنال هایی تعرق در رسیدن به غدد تولید کننده عرق ، فعالیت می کند. بوتاکس معمولاً برای تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل استفاده می شود. همچنین می توان بر روی دست ، پا و صورت استفاده کرد. بوتاکس برای مواردتعریق بیش از حد، فقط در مناطقی که تزریق می شود کارکرد دارد.

پزشک می تواند با بوتاکس در جلوگیری از هایپرهیدروزیز یا تعریق بیش از حد کمک کند. با این روش درمانی آسان تعرق زیاد خود را ازبین ببرید.

بوتاکس را می توان برای معالجه سایر شرایط پزشکی از جمله:

 • دیستونی گردن رحم
 • تنبلی چشم
 • انقباضات عضلات
 • اختلال عملکرد مثانه
 • پیچ خوردگی چشم استفاده کرد.

بوتاکس برای پنجه کلاغی

پنجه کلاغی خطوط  اطراف چشم است. این خطوط وقتی لبخند می زنید ظاهر می شوند ، اما این خطوط همیشه حالت شادی را برایتان به ارمغان نمی آورند. بسیاری از خانمها و آقایان نسبت به خطوط پنجه کلاغی خود آگاه هستند و به دنبال راه حلی برای صاف کردن این خطوط اند.بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی با فلج کردن عضلات صورت که به سمت بالا می رود و باعث ایجاد خطوط اطراف چشم می شود ، کار می کند. عضلات را شل کرده و خطوط را صاف می کند. ممکن است بیشترین نتایج بوتاکس را هنگام لبخند زدن یا خندیدن متوجه شوید. در طی چند روز از درمان، نتایج بوتاکس را برای خطوط پنجه کلاغی مشاهده خواهید کرد.

مطالعه بیشتر  سوالات رایج اتوپلاستی (هزینه و بهترین سن جراحی زیبایی گوش)

مهم است که اگر شما از بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی استفاده می کنید،این پروسه حتما توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود.

بوتاکس برای لبخند لثه ای

لبخند شما می تواند یک اتاق را روشن کند. اما اگر در مورد لبخند لثه ای خود آگاه هستید (ارتباط به مقاله لبخند لثه ای) ، ممکن است اجازه ندهید که اتاق با لبخند لثه ای تان بدرخشد! خوشبختانه ، با روش بوتاکس، لبخند لثه ای تان را اصلاح کرده و دندان های سفید خود را به همه نشان دهید. لبخند لثه ای به دلیل داشتن لبخند بالارو ایجاد می شود. این بدان معنی است که هنگام لبخند زدن ، دهان و لب ها از خط لثه بالا می روند. بوتاکس برای لبخند لثه ای، در هنگام لبخند زدن با ریلکس کردن عضلاتی که لب ها را بلند می کند و باعث می شود لثه ها کمتر دیده شوند،کار می کند. برای این امر تزریق به دهان فوقانی تجویز می شود. مانند سایر درمان های بوتاکس ، به زودی بعد از تزریق نتیجه را متوجه خواهید شد.

باید برای لبخند لثه ای بوتاکس در یک نقطه دقیق در عضله تزریق شود تا مفید واقع شود. و نیز به یک متخصص ماهر نیاز دارد تا لبخند لثه ای را با بوتاکس درمان کند. مهم است که به یک متخصص پزشکی ماهر اجازه دهید تا لبخند لثه ای خود را درمان کنید.

بوتاکس برای دور چشم های چروک

پیری یک واقعیت زندگی است. برای بسیاری از زنان و مردان ، پوست چروک دور چشم ها، اولین جایی است که آثار بالا رفتن سن شان را نشان می دهد. بوتاکس برای دور چشم های چروک درواقع یک راه حل آسان برای دستیابی به یک پوست صاف و ظاهری جوان تر است. بوتاکس برای چشم های چروک با ریلکس کردن عضلات اطراف چشم عمل کرده تا خطوط ظاهری صاف داشته باشند. بوتاکس برای نقاط استراتژیک اطراف چشم تجویز می شود. در طی چند روزبعد از ترزیق بوتاکس، نتایج قابل مشاهده است.

از آنجا که محل تزریق مهم است ، ضروری است که به دنبال پزشکی متخصص برای انجام این روش درمانی باشید. هنگامی که بوتاکس توسط ارائه دهندگان غیر متخصص انجام شود ، احتمال بروز عوارض و نتایج ضعیف افزایش می یابد.

بوتاکس برای چین و چروک در پیشانی و بین چشم ها

چین و چروک های پیشانی و بین چشم ها (همان خطوط بین ابروها و بالای بینی) به راحتی با بوتاکس قابل درمان است. خطوط گلابلار خطوط اخم هستند که در پیشانی و بین چشم ظاهر می شوند.

بوتاکس برای چین و چروک پیشانی و بین چشم با شل کردن عضله زیرین و صاف کردن ظاهر خطوط عمل می کند.

همچنین بوتاکس برای درمان خطوط افقی در سراسر پیشانی که هنگام بالا بردن ابروها و ایجاد حالت بیان صورت ظاهر می شود ، تأیید شده است. بسیاری از پزشکان در هنگام استفاده از بوتاکس برای چین و چروک در پیشانی و بین چشم ، ماهر و باتجربه هستند. با انتخاب ارائه دهنده مناسب برای درمان بوتاکس، نتایج عالی کسب کرده و احساس اطمینان خواهید داشت.

مطالعه بیشتر  جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با تزریق ژل و بوتاکس

قیمت بوتاکس کنیتوکس چقدر است؟


هزینه بوتاکس متفاوت است. دلیل این امر این است که قیمت گذاری بوتاکس بر اساس تعداد واحدهای استفاده شده تعیین می شود. هزینه کل تمام شده برای بوتاکس بستگی به تعداد واحد لازم برای درمان خاص شما دارد.

به عنوان مثال ، برای درمان خطوط روی پیشانی بین چشم ممکن است 20 یا 30 واحد لازم باشد. مناطق کوچکتر ، مانند پنجه کلاغی ، به واحدهای بوتاکس کمتری نیاز داشته و احتمالاً هزینه کمتری نیز خواهند داشت.

هنگامی که هزینه بوتاکس را در نظر می گیرید ، مهم است که بدانید پولی که دارید خرج این روش درمانی می کنید ارزش نتایج آن را دارد یا خیر. شاید پیدا کردن مکانی با کمترین هزینه بوتاکس وسوسه‌انگیز باشد ، اما قیمتهای بسیار پایین نشانگر خوبی نیستند. اگر هزینه بسیار کمتری از هزینه متوسط درمانها بپردازید ، ممکن است بوتاکس رقیق شده برای شما استفاده شود. علاوه بر این ، فردی که بوتاکس را با هزینه کم به شما ارائه می کند ممکن است مهارت و تجربه لازم را برای ارائه نتایج مورد نظر شما نداشته باشد. این سهل انگاری، خطر عارضه و آسیب جدی به پوست و عضلات شما را افزایش می دهد.

آیا بوتاکس باعث می شود جوان تر به نظر برسید؟

چروک ها می توانند باعث شوند شما پیرتر از سن واقعی تان بنظر برسید. خطوط خشن روی صورت نیز می تواند شما را عصبانی جلوه دهد. بوتاکس می تواند این خطوط را صاف کرده و جلوه ای نرم تر به پوست ببخشد. این بدان معنی است که بوتاکس می تواند شما را جوان تر نشان دهد. اما اگر به طور جدی نگران پیر شدن هستید ، به یک روش صحیح مراقبت از پوست نیاز دارید.

با استفاده از یک رژیم مراقبت از پوست با استفاده از فاکتورهای رشد و رتینول می توانید پوست خود را جوان تر نشان دهید. این مواد ضروری به بهبود سلامت و ظاهر کلی پوست شما کمک می کند. شما می توانید انتظار داشته باشید که با ترکیب مراقبت های مناسب از پوست و تزریق استراتژیک بوتاکس ، چند سال از چهره خود بکاهید.

آیا بعد از تزریق بوتاکس هنوز هم طبیعی به نظر می رسم؟

نتایج بوتاکس وقتی توسط یک متخصص انجام می شود بسیار طبیعی به نظر می رسد. پزشک متخصص هنگامی که پروسه را به درستی انجام دهد ، بعد از درمان، خط و چین و چروک کمتری در چهره شما به نظر خواهد رسید.

تاثیر بوتاکس کنیتوکس چقدر ماندگار است؟

برای اکثر بیماران ، نتایج بوتاکس می تواند 3-4 ماه به طول انجامد.

آیا بوتاکس درد دارد؟

بوتاکس از طریق تزریق تجویز می شود. راستش ، ممکن است کمی درد داشته باشد. بالاخره هیچ چیز نباشد، در این روش از سوزن استفاده می شود. این درد ممکن است شبیه نیش زنبور باشد. با این وجود ، ارائه دهنده شما می تواند با استفاده از کرم بی حسی موضعی، سوزش و درد ناشی از تزریق بوتاکس را کاهش دهد.

مطالعه بیشتر  زاویه دار کردن صورت و چانه (کوچک کردن فک) با تزریق ژل و بوتاکس

در این روش چه اتفاقی می افتد؟

 یک متخصص پوست مقادیر بسیار کمی از سم بوتولینوم خالص را به موضع مورد نظر تزریق می کند. در هنگام درمان خطوط و چین و چروک ها، متخصص پوست ، سم بوتولینوم را به عضلات هدفمند روی صورت یا گردن تزریق می کند. این به طور موقت عضلات هدفمند را شل مکرده و باعث می شود خطوط ریز و چین و چروک ها کاهش یابد. این اثر حدود 3 تا 4 ماه  و گاهی اوقات طولانی تر طول می کشد. هنگام درمان تعریق بیش از حد ، یک متخصص پوست سم بوتولینوم را به طور مستقیم روی پوست زیر بغل تزریق می کند. یک روش درمانی واحد می تواند تا 6 ماه از تعریق بیش از حد کاهش دهد.

چه زمانی می توان یک روش درمانی دیگر را بی خطر دانست؟

هنگامی که اثر تعرق بیش از حد یا خطوط و چین و چروک ها برمی گردد ، می توانید یک روش درمانی دیگر را پیش بگیرید. با درمان مکرر خطوط  چین و چروک ، ممکن است ماهیچه شل و نازک شده و منجر به نتایج طولانی تر شود.

آیا دوره نقاهت وجود دارد؟

بیشتر افراد بعد از پروسه درمانی بلافاصله به فعالیتهای روزمره خود باز می گردند. برای شما خانوم ها، به محض اینکه اتاق درمان را ترک کردید ، می توانید آرایش کنید!

پس از انجام عمل باید چه کاری انجام دهم؟

برای جلوگیری از انتشار ماده تزریقی در مناطق دیگر، باید اقدامات احتیاطی زیادی انجام دهید:

 • نواحی را، جایی که تزریق را دریافت کردید مالش یا ماساژ نکنید.
 • اگر آرایش می کنید ، مواظب باشید که آن را فشار ندهید یا مالش ندهید.
 • دو ساعت قبل از فعالیت بدنی شدید صبر کنید. که شامل بلند کردن وسایل سنگین ، کار کردن و هرگونه فعالیت بدنی دیگری است که ضربان قلب شما را بالا می برد.

عوارض جانبی احتمالی چیست؟

اگر بیمار عوارض جانبی ایجاد کند ، این موارد خفیف و موقتی خواهند بود. به جای خود سم بوتولینوم ،تزریق ها  بیشترین عوارض خفیف را ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، ممکن است بیمار گاهی کبودی در ناحیه تزریق داشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد ، کبودی حدود 1 هفته به طول می انجامد.

بعد از تزریق بوتاکس ممکن است این علایم نیز مشاهده شود:

 • تورم
 • قرمزی
 • درد
 • کبودی
 • سردرد خفیف (غیر معمول)
 • ضعف در عضلات مجاور، ریزش موی ابرو یا پلک چشم (نادر)
 • علائم و نشانه های بوتولیسم، از جمله مشکلات تنفس، بلع، یا مشکل در تلکم و صحبت کردن (بسیار نادر)

به این پست امتیاز دهید.