این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل برای صورت لاغر: چاق کردن صورت با تزریق فیلر

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » تزریق ژل برای صورت لاغر: چاق کردن صورت با تزریق فیلر

پیری و بالا رفتن سن خود را به صورت کاهش حجم قسمت فوقانی صورت و زیر چشم نشان می‌دهد. تزریق ژل برای افزایش حجم قسمت فوقانی صورت مورد تایید قرار دارد. هنگامی‌ که ما جوان هستیم شکل صورت ما به همه جهان می‌‌گوید که در دوران جوانی به سر می‌بریم و البته بی تجربه هستیم. با بالا رفتن سن ما سطح کلاژن پوست کاهش پیدا می‌‌کند و از ذخایر چربی نیز کم می‌شود و به این ترتیب صورت چروکیده می‌‌شود و به سمت پایین منحرف خواهد شد. ژل می‌‌تواند جایگزین حجم از بین رفته صورت شود و به شادابی و جوانی صورت کمک کند و باعث از بین رفتن علائم و نشانه‌های بالا رفتن سن از قبیل گود شدن زیر چشم و کاهش حجم گونه‌ها شود.

 ژل چیست؟


 ژلی که از آن تحت عنوان درما فیلر نیز یاد می‌شود یک روش درمان غیر جراحی است که به درون پوست تزریق می‌‌شود تا به اصطلاح علائم و نشانه‌های حاصل از بالا رفتن سن را از بین ببرد و چین و چروک صورت و خطوط ریز و درشت آن را برطرف کند. با بالا رفتن سن پوست انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد و حالت افتاده پیدا می‌‌کند. ژل باعث می‌‌شود که خطوط روی صورت از بین بروند و حجم صورت بهبود پیدا کند. هنگامی ‌که به هر ناحیه از صورت تزریق شود باعث می‌‌شود برجسته به نظر برسد، تزریق ژل به لب باعث برجسته شدن و قلوه ای شدن آن خواهد شد، گود افتادگی زیر چشم را پر می‌کند، خطوط صورت را از بین می‌‌برد، چروک صورت را برطرف می‌‌کند و باعث بهبود ظاهر بافت اسکار خواهد شد. تزریق ژل در رفع علائم و نشانه‌های اولیه پیری سودمند است. ژلی که برای تزریق به صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از هیالورونیک اسید که به طور طبیعی در بدن همه ما وجود دارد و با افزایش حجم مورد نظر بهبود ظاهر آن کمک می‌‌کند. محصول دیگری که برای رفع خطوط صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث شل شدن عضلات خواهد شد این محصول می‌‌توانند هم باعث بهبود ساختار صورت شوند و هم از میزان چین و چروک صورت ناشی از بالا رفتن سن بکاهند. تزریق ژل باعث می‌شود که نگرش ما به زیبایی صورت و گاهی اوقات زیبایی بدن تغییر کند. قابلیت اصلاح خطوط صورت با تزریق ژل این امکان را برای پزشکان فراهم کرده است که به طرز قابل توجهی نتایج مثبتی را برای بیماران به وجود بیاورند. پزشکان عقیده دارند که باید همه اطلاعات ضروری را در اختیار بیمار خود قرار دهند تا او بداند که فرایند درمان و چگونه انجام می‌شود و با بهترین نوع ژل برای درمان نقاط مختلف صورت خود آشنا شود.

 کاربردهای ژل چیست؟


کاربردهای ژل چیست؟

 کاربردهای ژل به شرح زیر می‌باشند:

 • افزایش حجم و پر کردن خطوط عمیق صورت که از اطراف بینی تا دهان امتداد یافته است
 • برجسته کردن لب و افزایش حجم و رفع خطوط اطراف لب‌ها
 • افزایش حجم گونه‌ها و جوان سازی آنها و بهبود شکل آنها
 • پر کردن گودی زیر چشم
 • اصلاح ظاهر بافت اسکار حاصل از جوش یا آبله مرغان و یکدست کردن آن با پوست اطراف
 • افزایش حجم قسمت پایین گونه یا ناحیه چانه
بخوانید:  خرید و قیمت انواع ژل و فیلر پوست

 مشاوره با پزشک


 در جلسه مشاوره پزشک به بررسی سابقه پزشکی شما می‌پردازد و با شما در خصوص نگرانی‌ها و اهداف و انتظاراتی که دارید صحبت می‌کند و بهترین روش را برای درمان شما پیشنهاد خواهد داد. در صورتی که پزشک به این نتیجه برسد که تزریق ژل یک بخش از فرایند درمان شما است با شما در خصوص مقدار ژل مورد نیاز، هزینه حاصل از آن و هر گونه خطری عارضه مرتبط با تزریق ژل صحبت خواهد کرد. سپس از صورت شما عکس می‌گیرد تا بتواند آن را با نتایج پس از تزریق ژل مقایسه کند.

 تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟


تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

 

 ژل محصولی است که به کمک یک سوزن کوچک به درون پوست تزریق می‌شود تا باعث افزایش حجم آن ناحیه شود. نتایج حاصل از تزریق ژل با توجه به نوع محصول مورد استفاده می‌تواند از ۶ ماه تا یک سال متغیر باشد. ژل می‌تواند بدن را تحریک کند که به تدریج به تولید کلاژن بپردازد. معمولاً فرایند تزریق ژل چیزی حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. مقدار ژل مورد استفاده و نوع آن متفاوت است و پزشک پس از ارزیابی شرایط شما مقدار و نوع ژل مورد نیاز را مشخص خواهد کرد.

 چرا به انواع مختلف ژل برای تزریق به نقاط متفاوت است صورت نیاز داریم؟


 برخی از نقاط صورت حساس تر هستند و در مقایسه با سایر نقاط صورت مستعد آسیب پذیری بیشتری می‌باشند به عنوان مثال عضلات اطراف چشم حساس هستند و در مقایسه با سایر عضلات صورت از قبیل عضلات پوشاننده فک سریع‌ تر چروک می‌‌شوند. ترکیبات مختلف موجود در عضلات صورت یک فاکتور مهم برای انتخاب انواع مختلف ژل از این ترکیبات در کنار عوامل دیگری از قبیل شدت چروک صورت و عمق آنها و سن چروک در تعیین نوع ژل مورد نیاز نقش دارد.

در هنگام تزریق ژل چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


 حجم ژل مورد نیاز برای تزریق به مقدار افزایش حجم ناحیه مورد نظر شما بستگی دارد به عنوان مثال اگر شما بخواهید حجم یک قسمت از صورت خود را خیلی افزایش دهید پزشک ترجیح می‌دهد که تزریق ژل را در چند جلسه و طی مدت چند هفته یا چند ماه انجام دهد تا به تدریج حجم مورد نظر به دست بیاید و البته این کار باعث می‌‌شود که تزریق ژل یک روش مقرون به صرفه باشد. تزریق ژل به کمک سوزن کوچک یا کانوله مخصوص انجام می‌‌شود و این فرآیند چیزی حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید البته زمان لازم برای تزریق ژل به میزان افزایش حجم مورد انتظار شما و تعداد نقاطی که قرار است درمان شود بستگی دارد. پزشک با استفاده از یخ و پماد یا کرم بی حس کننده یا استفاده از بلاک عصب در قسمتی که قرار است تزریق ژل انجام شود به کاهش سطح درد خواهد پرداخت. پزشک در هنگام تزریق ژل به ماساژ قسمتی می‌‌پردازد که تزریق ژل در آنجا انجام شده است تا ژل به طور یکسان درون پوست توزیع شود. برخلاف تزریق محصولات ضد چروک در این روش شما می‌توانید پس از تزریق و مشاهده نتایج حاصل از درمان باشید. در محل تزریق ژل مقدار قرمزی به وجود می‌‌آید که معمولا طی مدت چند ساعت از بین خواهد رفت.

 پس از تزریق ژل چه احساسی خواهید داشت؟


پس از تزریق ژل چه احساسی خواهید داشت؟

 در هنگام تزریق ژل شما دچار کمی احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن خواهید شد. اکثر بیماران می‌توانند پس از اتمام کار پزشک و ترک کردن مطب به محل کار خود برگردند و فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند. پزشک برای کاهش تورم به شما توصیه می‌‌کند که به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ناحیه مورد نظر یخ بگذارید. پس از تزریق ژل شما شاهد مقدار قرمزی تورم حساسیت و کبودی خواهید بود. شما باید از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب خودداری کنید، از دست زدن به محل تزریق ژل اجتناب نمایید و تا ۴۸ ساعت از انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید. پس از اتمام کار پزشک شما می‌تواند به محل کار خود برگردد یا فوراً به منزل بروید و البته این امر به مقدار تورم و کبودی ایجاد شده بستگی دارد. در صورتی که شما از نتایج حاصل از تزریق ژل رضایت داشته باشید و بخواهید که به حفظ این نتایج بپردازید باید حدوداً ۹ تا ۱۲ ماه بعد دوباره برای تزریق ژل به پزشک مراجعه کنید.

بخوانید:  تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟ چه کسانی بوتاکس نکنند؟

 سوالات متداول درباره تزریق ژل


 علت تفاوت یک ژل با ژل دیگر چیست؟

 قابلیت اثر گذاری بالای هیالورونیک اسید و شباهت آن به هیالورونیک اسید موجود در بدن باعث شده است ژل‌های حاوی این ترکیب از لحاظ ماندگاری و طول عمر با سایر انواع ژل تفاوت داشته باشند. برخی از ژل‌ها با توجه به ساختاری که دارند برای نقاط خاصی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی هرچه ماندگاری ژل بیشتر باشد در ترکیب آن از محصولاتی استفاده شده است که پس از تزریق مدت بیشتری درون پوست باقی می‌‌مانند و به حفظ نتایج به دست آمده کمک می‌کنند. محل تزریق ژل و عمق تزریق از جمله فاکتورهایی هستند که بر سرعت جذب ژل توسط بدن تأثیر می‌گذارند به عنوان مثال ژلی که برای افزایش حجم لب به کار می‌‌رود سریع تر جذب می‌شود زیرا لب عضوی است که بیشترین تحرک را در صورت دارد.

 چه افرادی می‌‌توانند متقاضی بهتری برای تزریق ژل باشند؟

 همه زنان و مردان که قصد دارند از ژل برای افزایش حجم برخی از نقاط خاص صورت خود از قبیل لب و گونه و چانه استفاده کنند و افرادی که می‌‌خواهند علائم و نشانه‌های حاصل از بالا رفتن سن روی صورت خود را از بین ببرند و به افزایش حجم صورت خود بپردازند می‌‌توانند متقاضی مناسب برای تزریق ژل باشند. به طور کلی همه افرادی که ۱۸ سال به بالا سن دارند می‌توانند از مزایای تزریق ژل برای من شوند معمولاً افراد جوان به منظور افزایش حجم برخی از نقاط خاص صورت خود از قبیل لب و گونه به تزریق ژل می‌پردازند و هیچ گونه نگرانی در خصوص کاهش حجم صورت به علت بالا رفتن سن یا کاهش شدید وزن ندارند.

 هزینه تزریق ژل برای صورت لاغر چقدر است؟

 هزینه تزریق ژل برای صورت لاغر بر اساس نوع و مقدار ژل مورد نیاز تعیین می‌‌شود و هرچه مقدار ژلی مورد استفاده بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. مقدار ژل مورد نیاز با توجه به این نکته تعیین می‌‌شود که شما تا چه اندازه است افزایش حجم صورت خود را دارید. از آنجایی که اکثر ژل‌ها به صورت بسته‌های آماده یک میلی لیتری ارائه می‌شوند معمولاً پزشک هزینه تزریق ژل را بر اساس واحد میلی لیتر تعیین می‌کند. پزشک در جلسه مشاوره به طور دقیق هزینه درمان را برای شما توضیح خواهد داد.

 آیا تزریق ژل خطر دارد؟

 ترکیباتی که در ژل وجود دارد به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند و بیش از دو دهه مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته اند و جز ایمن ترین و بی خطر ترین محصولاتی هستند که برای افزایش حجم صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 آیا تزریق ژل عوارض جانبی دارد؟

 معمولاً تزریق ژل به عوارض جانبی بسیار کمی همراه است و شما پس از تزریق نیاز به استراحت در منزل نخواهید داشت می‌توانید با انجام فعالیت‌های دلخواه خود بپردازید با این حال برخی از عوارض جانبی بسیار شایع حاصل از تزریق ژل به شرح زیر می‌باشند:

 • بروز قرمزی و تورم در محل تزریق ژل که معمولاً طی مدت دو روز کاهش پیدا می‌‌کند.
 • بروز کبودی که معمولاً خیلی شایع نیست و به محل تزریق ژل بستگی دارد به عنوان مثال احتمال کبود شدن لب بیشتر از گونه است.
بخوانید:  تزریق بوتاکس دیسپورت برای درمان چین و چروک صورت

 عوارض جانبی که شیوع کمتری دارند به شرح زیر می‌باشند:

 • سرگیجه و تهوع به نحوه تزریق ژل ارتباط دارد.
 • ایجاد توده که به محل تزریق ژل بستگی دارد و در صورتی که در هفته‌های اول پس از تزریق رخ می‌دهد می‌توان با ماساژ آن را از بین برد.
 • بروز تبخال در صورت تزریق ژل به لب در افرادی که سابقه تبخال دارند.
 • تشکیل توده یا گره در محل تزریق که معمولاً ۳ تا ۶ ماه پس از تزریق ژل به وجود می‌‌آید و این فرآیند یک واکنش التهابی است و می‌‌توان به خوبی و بدون هیچ گونه عارضه جانبی جدی به کنترل آن پرداخت.

 اگر شما یک مراسم مهم پیش رو دارید به شما توصیه می‌‌کنیم که حداقل یک یا دو هفته قبل از آن به تزریق ژل بپردازید تا تورم و کبودی حاصل از آن از بین برود.

 میزان ماندگاری ژل تزریق شده چقدر است؟

 میزان ماندگاری ژل تزریق شده به نوع ژل مورد استفاده قسمتی که قرار است ژل تزریق شود بستگی دارد و معمولاً ماندگاری ژل حدود ۹ تا ۱۸ ماه است و در برخی موارد که از مقدار بیشتری ژل استفاده می‌شود ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. میزان ماندگاری ژل در همه افراد یکسان نیست و در برخی دیگر مدت بیشتری باقی می‌ماند اما در برخی از افراد از قبیل ورزشکاران که سرعت متابولیسم آنها بالا است ژل تزریق شده ماندگاری کمتری دارد. پس از مدتی ژل توسط بدن جذب می‌شود و ناحیه مورد نظر را به تدریج خود را از دست می‌‌دهد و به شکل اول خودش بر می‌‌گردد و در صورت تمایل شما می‌توانید دوباره برای تزریق ژل و حفظ نتایج قبلی به پزشک مراجعه کنید تا فرایند تزریق ژل را در شما انجام دهد.

 آیا تزریق ژل در دوران بارداری امکان پذیر است؟

 معمولاً پزشکان در دوران بارداری یا دوران شیردهی تزریق ژل را به بیماران خود توصیه نمی‌‌کنند.

 تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟

 اگرچه ژل و بوتاکس به کمک سرنگ تزریق می‌‌شوند بیشتر از بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و سایر چروک اطراف چشم و پیشانی استفاده می‌شود. بوتاکس باعث می‌شود که عضلات دیگر حرکت نکنند و باعث تشکیل چروک نشوند اما مانند ژل باعث افزایش حجم نخواهد شد.

 

 برای از بین بردن اثر ژل چه باید کرد؟

 یکی از مهمترین مزایای تزریق ژل این است که می‌‌توان در صورت عدم رضایت از نتایج به دست آمده اثر آن را از بین برد. اگر شما به تزریق ژل پرداخته باشید و از نتایج به دست آمده رضایت نداشته باشید یا آنکه ژل به صورت یکدست تزریق نشده باشد و باعث به وجود آمدن توده شده باشد پزشک می‌تواند با تزریق یک نوع آنزیم اثر ژل را به راحتی از بین ببرد. پزشک در جلسه مشاوره با شما در این خصوص صحبت خواهد کرد. هیالورونیداز یک نوع آنزیم است که می‌تواند اثر ژل را از بین ببرد. این آنزیم یک روش ایمن و بی خطر برای از بین بردن اثر ژل می‌باشد و معمولاً اثر ژل تزریق شده درون صورت یک ساعت پس از تزریق این آنزیم از بین خواهد رفت.

Call Now Buttonتماس با ما