این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل خط خنده: برطرف کردن خطوط دور لب با تزریق فیلر

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » تزریق ژل خط خنده: برطرف کردن خطوط دور لب با تزریق فیلر

احتمالاً فکر می‌کنید منظور از خط خنده خطوطی است که هنگام خندیدن گوشه چشم‌ها به وجود می‌آید. خطوط ریز گوشه چشم که به آنها خطوط پنجه کلاغی هم گفته می‌شود، به تدریج در اثر خنده‌های مکرر ایجاد می‌شود. اما عضلات دیگری هم هنگام خندیدن درگیر می‌شود، بنابراین خط خنده‌های دیگری هم وجود دارد. مشخص‌ترین خط خنده چین نازولبیال است که از بینی تا گوشه دهان کشیده می‌شود. تزریق ژل یا فیلر یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن خط خنده است. پزشکان درمان‌های زیبایی مختلفی مانند تزریق ژل و فیلر و تزریق‌های ضدچروک را برای رفع خط و جوانسازی صورت پیشنهاد می‌دهند.

چین نازولبیال یا خط خنده چیست؟


چین نازولبیال به خطی گفته می‌شود که از کنار بینی تا گوشه دهان کشیده شده است. هرچه سن بالاتر می‌رود، خط خنده واضح‌تر می‌شود و در نهایت پیر شدن حالتی خسته و خموده به چهره می‌دهد. پیری و خستگی صورت پی‌آمد تحلیل رفتن چربی گونه‌ها ولاغر شدن صورت است که باعث می‌شود چین‌ها عمیق‌تر به نظر برسد. خط خنده به مرور زمان و در اثر لبخندهای مکرر دائمی می‌شود.

علل ایجاد شدن خط خنده


بالا رفتن سن و ترکیبی از عامل‌های مختلف باعث ایجاد شدن خط خنده می‌شود. علل اصلی به وجود آمدن چین و چروک روی صورت به شرح زیر است:

 • حالت‌های مکرری که به مرور زمان به صورت می‌دهیم.
 • کاهش تدریجی تولید الاستین و کلاژن
 • کم شدن چربی صورت به موازات بالا رفتن سن

کاربردهای تزریق ژل

وقتی پنجاه سالگی را پشت سر می‌گذاریم، هر سال یک درصد هیالورون‌ها، الاستین‌ها و کلاژن پوست را از دست می‌دهیم. در نتیجه تغییرات زیر در صورت به وجود می‌آید:

 • نازک شدن لایه درم پوست
 • فرورفتن گونه‌ها و ناحیه دهان
 • عمیق شدن خطوط چین‌های نازولبیال
 • پایین آمدن لایه‌های چربی به دلیل جاذبه زمین
 • برجسته‌تر و واضح‌تر شدن استخوان‌های صورت
 • باریک شدن لب‌ها
 • صاف شدن برآمدگی بین بینی تا دهانی
 • پایین افتادن گوشه‌های دهان که باعث پایین آمدن لب و ایجاد خطوط “حزن” می‌شود.
 • افتادگی نوک بینی
 • کاهش حمایت از یک سوم پایینی صورت
بخوانید:  علت و درمان تعریق زیاد بدن(زیربغل،کف دست و پا) با تزریق بوتاکس

پزشکان امروزه می‌توانند فرورفتگی و لاغری صورت را با تزریق فیلرها و ژل‌های مختلف جبران کنند. البته از ژل برای برجسته کردن و شکل دادن به لب‌ها نیز استفاده می‌شود.

نحوه تزریق ژل خط خنده


نحوه تزریق ژل خط خنده

از آنجایی که لاغر شدن صورت و تحلیل رفتن چربی صورت باعث مشخص‌تر شدن خط خنده می‌شود، تزریق ژل روش فوق‌العاده‌ای برای رفع خط خنده است.

متخصص پوست ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید را که به طور طبیعی نیز در بدن وجود دارد، در  ناحیه‌های مختلف صورت تزریق می‌کند. برای مثال اگر برجسته‌سازی و جوانسازی گونه‌ها مد نظر باشد، متخصص ژل را با توجه به آناتومی صورت بیمار در نقاط مختلف گونه تزریق می‌کند. نقاط تزریق ژل برای از بین خط خنده در افراد مختلف متفاوت است؛ ممکن است تزریق در نیمه پایینی یا بالایی گونه‌ها انجام شود.

افزایش حجم ناشی از تزریق ژل در اطراف خط خنده موجب صاف‌تر و پرتر شدن پوست صورت می‌شود. تزریق ژل از افتادگی پوست و واضح‌تر شدن چین و چروک‌ها جلوگیری می‌کند و جوانی دوباره را به ارمغان می‌آورد.

مزایای تزریق ژل برای رفع خط خنده


تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده چه مزایایی نسبت به روش‌های دیگر دارد؟ در این بخش با مزایای تزریق ژل آشنا می‌شوید.

غیرجراحی بودن تزریق ژل

جراحی لیفت صورت نیز یکی از روش‌های رفع چین و چروک‌های صورت است که نسبت به تزریق ژل خطرها و عوارض جانبی بیشتر و دوران بهبود طولانی‌تر دارد. چون تزریق ژل درمانی غیرجراحی است، روشی موثر، ایمن و سریع برای جوانسازی صورت محسوب می‌شود.

درمان کردن کل صورت

تزریق ژل را بر روی هر نقطه‌ای از صورت که نیاز به افزایش حجم داشته باشد، می‌توان انجام داد و از مزایای رفع افتادگی کلی صورت، برجسته‌سازی و کاهش چین و چروک آن برخوردار شد. بااین توصیف نتایجی طبیعی از تزریق ژل به دست می‌آید و متخصص می‌‌تواند تزریق را با توجه به تقارن و ساختار صورت هر بیمار انجام بدهد.

سریع و موثر بودن

کل درمان تزریق ژل کمتر از یک ساعت زمان‌ می‌برد و نتایج آن ظرف چند روز مشخص می‌شود. ماندگاری اثر تزریق ژل نیز بالا است و برای حفظ نتیجه کافی است که تزریق ژل را هر شش تا دوازده ماه یکبار تکرار کنید.

بخوانید:  تزریق بوتاکس زئومین آلمانی در کلینیک زیبایی رازی

متقاضی ایدهآل تزریق ژل


اگر خطوط عمیق دور دهان، چشم یا ابرو ناراحتتان می‌کند، می‌توانید صورتتان را با تزریق ژل دوباره صاف کنید. همچنین می‌توانید تزریق ژل را برای برجسته‌سازی و رفع لاغری ناخوشایند اجزای صورت انجام بدهید. تزریق ژل به مشخص‌تر شدن خطوط تعریف کننده صورت کمک می‌کند و با بازیابی انحناهای ظریف صورت باعث زیباتر شدن آن می‌شود. یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از تزریق ژل باید انجام بدهید، این است که از خودتان بپرسید، آیا واقعاً متقاضی ایده‌آلی برای تزریق ژل به شمار می‌آیید یا خیر. متقاضیان ایده‌آل تزریق ژل در صورت باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • انتظاری منطقی و واقع‌بینانه از نتیجه درمان داشته باشند.
 • از سلامت کافی برخوردار باشند.
 • از خطرات و عوارض احتمالی درمان آگاه باشند.

لازم است که انتظاری منطقی از نتیجه درمان داشته باشید؛ حتماً از پزشک معالجتان بخواهید که نتیجه احتمالی را به شما توضیح بدهند و بررسی کنید که آیا از نتیجه مورد انتظار رضایت خواهید داشت یا خیر. برای انجام دادن تزریق ژل لازم است که از سلامت نسبی برخوردار باشید. تزریق ژل درمانی سریع و آسان است، اما لازم است که احتیاط کنید و خودتان را به خطر نیندازید. از پزشک معالجتان درباره روش تزریق ژل سوال کنید و ایشان را از بیماری‌هایی که به آن مبتلا هستید، مطلع کنید. همچنین لازم است که از عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق ژل آگاهی داشته باشید. ممکن است پزشک مجربی انتخاب کنید و دستورات پزشک را درباره آمادگی قبل از درمان و مراقبت بعد از درمان به دقت رعایت کنید، اما باز هم از نتیجه رضایت نداشته باشید و دچار عوارض شوید.

طرح درمان تزریق ژل برای رفع خط خنده


وقتی تصمیم به انجام دادن یک عمل زیبایی می‌گیرید، باید از طرح درمان اطلاع داشته باشید. از پزشک معالجتان سوال کنید که چگونه باید خودتان را برای درمان آماده کنید و تمام ابهام‌ها و سوالات را قبل از تزریق مطرح کنید. مطمئن شوید که عوارض و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل را نیز به خوبی درک کرده‌اید، بهتر است یکی از نزدیکانتان همراهتان باشد تا بعداً بتواند به شما کمک کند. به علاوه متخصص مراقبت‌های بعد از درمان را به صورت مکتوب به شما ارائه می‌دهد تا نکته‌ای را فراموش نکنید. همچنین پزشک باید شماره‌ای برای تماس اورژانسی به شما بدهد تا اگر با مشکلی مواجه شدید، مجبور نشوید تا صبح صبر کنید.

دوران نقاهت پس از تزریق ژل


دوران نقاهت پس از تزریق ژل

پزشک عوارض احتمالی بعد از درمان را توضیح می‌دهد؛ می‌گوید که چه علائمی نگران کننده است و در صورت مواجهه با آنها باید با ایشان تماس بگیرید. دوران نقاهت بعد از تزریق ژل به طور کلی طولانی نیست، اما یک تا دو هفته طول می‌کشد تا ورم و کبودی برطرف شود و بتوانید نتیجه نهایی را ببینید.

بخوانید:  تزریق ژل استایلج (STYLAGE) برای درمان چروک‌های پوستی

 

سوالات رایج


چه ژلهایی برای از بین بردن خط خنده تزریق میشود؟

پزشک ژل مناسب را در جلسه مشاوره تعیین می‌کند. ژوویدرم، رادیس و رستیلن ژل‌هایی هستند که معمولاً برای برطرف کردن خط خنده تزریق می‌شوند.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

متخصص ژل را با سوزنی بسیار ظریف تزریق می‌کند. برخی بیماران ناراحتی موقتی و خفیفی را در اثر تزریق ژل احساس می‌کنند.

ماندگاری اثر تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری اثر تزریق ژل کاملاً به خود بیمار بستگی دارد، اما انتظار می‌رود که دوام اثر یک تزریق تقریباً سه تا نه ماه باشد. اثر تزریق ژل به تدریج محو می‌شود، در این زمان می‌توان تزریق را برای حفظ نتیجه تکرار کرد.

هزینه تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده چقدر است؟

متخصص هزینه تزریق ژل را در جلسه مشاوره رایگان برآورد می‌کند. متخصص نوع و میزان ژل مورد نیاز را برای رسیدن به طبیعی‌ترین نتیجه ممکن پس از تحلیل صورت بیمار تعیین می‌کند. هزینه تزریق ژل برای رفع چین و چروک براساس نوع ژل و تعداد سرنگ‌های تزریق شده محاسبه می‌شود. نوع ژل و تعداد تزریق‌ها در جلسه مشاوره تعیین می‌شود.

تزریق ژل چه معایبی دارد؟

پس از تزریق ژل نیز مانند هر درمان دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد. بهترین راه برای جلوگیری از بروز عوارض این است که در انتخاب پزشک و کلینیک دقت کنید. انتخاب پزشک مجرب و کلینیک معتبر احتمال بروز عوارض را به شدت کاهش می‌دهد. بزرگترین مشکل تزریق ژل دائمی نبودن نتایج آن است و اگر بخواهید نتیجه را حفظ کنید، باید تزریق را به صورت دوره‌ای تکرار کنید. همچنین احتمال بروز ورم و کبودی بعد از تزریق ژل وجود دارد، البته این عوارض موقتی و جزئی است.

نتایج تزریق ژل چگونه است؟

از پزشک معالجتان سوال کنید که انتظار دارند چه نتیجه‌ای از تزریق ژل به دست بیاید. همچنین پزشکان معمولاً عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلیشان را به متقاضیان درمان نشان می‌دهند. هرچند نتیجه هر بیماری منحصر به فرد و خاص خودش است، اما به این ترتیب می‌توانید به ایده‌ای کلی از نتیجه مورد انتظار برسید.

Call Now Buttonتماس با ما