تزریق ژل پرفکتا برای لب، گونه، چانه، خط خنده و اخم و زیر چشم

ژل پرفکتا، یک ژل فیلر HA بسیار پیشرفته است که برای پر کردن و برطرف کردن چین و چروک‌ها، آب‌رسانی پوست و حجم دادن قسمت‌هایی از صورت به کار برده می‌شود. ژل پرفکتا، با کاهش و به حداقل رساندن تأثیرات اکسیژن در بدن، بهترین نتایج را حاصل می‌کند. همه‌ی فیلرهای پوستی یا همان ژل‌های تزریقی از جمله ژل پرفکتا، برای برطرف ساختن چین و چروک‌ها، کانتور کردن صورت و حجم دهی و به دست آوردن نتایجی فوری و با ظاهری کاملاً طبیعی طراحی و ساخته می‌شوند. ژل پرفکتا حاوی ژل هیالورونیک اسید (HA) غیر حیوانی دو فاز می‌باشد که اندازه‌ی ذرات این ژل برای درمان مشکلات و قسمت‌های مختلف متفاوت است. این محصول با استفاده از مواد خامی با بهترین کیفیت و مؤلفه‌هایی با کیفیت بالا برای ارائه‌ی بهترین و با کیفیت‌ترین درمان برای شما تهیه می‌شود.

محصولات ژل و فیلر پوستی، نتایج طبیعی، با دوام و بی‌خطری را برای شما فراهم می‌آورند که البته دائمی نبوده و به شما این اجازه را می‌دهد تا ظاهرتان را به‌مرورزمان تغییر دهید. نتایج حاصل از تزریق ژل با استفاده از ژل‌های پرفکتا را می‌توان خیلی فوری مشاهده کرد و این ژل‌ها به طور طبیعی به صورت حجم داده و نیز علائم پیری و چین و چروک را به صورتی طبیعی برطرف خواهند کرد.

در کلینیک زیبایی رازی از بهترین مارک‌های فیلر برای جوان‌سازی و حجم دهی تحت نظر متخصصین با تجربه استفاده می‌شود.

 

ژل پرفکتا از چه موادی تشکیل‌شده است؟


ژل پرفکتا یک فیبر پوستی بر پایه‌ی اسید هیالورونیک است که به حجم دهی و پر کردن پوست جهت اصلاح چین و چروک‌ها و خطوط متوسط تا شدید روی پوست از جمله خطوط لبخند (بین دهان و بینی)، چروک روی گونه‌ها و حجم دهی و بزرگ کردن لب کمک می‌کند. با تزریق این ژل، پوستتان به صورتی زیبا و سالم برجسته و حجم دار شده و حجم از دست رفته‌ی صورتتان بازیابی خواهد شد.

پرفکتا، یک ژل اسید هیالورونیک با منشأ غیر حیوانی است. اسید هیالورونیک یک ماده‌ی طبیعی بوده که در بدن انسان وجود دارد و از آن برای حجم دهی و پر کردن پوست استفاده می‌کنند. اسید هیالورونیک موجود در ژل پرفکتا، یک ژل شفاف کریستالی با تکنولوژی E-Brid می‌باشد. ژل پرفکتا، قابل تجزیه‌ی زیستی و سازگار یا محیط زیست است.

مزایای استفاده از ژل پرفکتا


از ژل پرفکتا می‌توان برای برطرف ساختن چین و چروک‌های پوست خصوصاً در نواحی که در زیر ذکر شده استفاده کرد:

  • افتادگی‌های شدید در پوست
  • افزایش حجم چانه، فک و گونه‌ها
  • کانتورینگ و فرم دهی خط استخوان فک
  • برطرف کردن اسکارهای عمیق بروی بافت پوست

قبل از تزریق ژل چه کارهایی باید انجام داد؟


برای تزریق ژل پرفکتا، نیاز به انجام هیچ تستی نیست، اما قبل از انجام این درمان به چند نکته باید توجه داشت. از مصرف آسپرین و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی پرهیز کنید.

در صورتی که در گذشته دچار تب‌خال روی پوست یا لب‌هایتان شده‌اید، قبل از انجام درمان لطفاً به پزشک یا هر کسی که قرار است برایتان ژل تزریق کند اطلاع دهید. این عفونت ویروسی ممکن است براثر برخی انواع تزریق، مجدداً فعال شود. به شما توصیه می‌شود که روزی که قرار است تزریق انجام دهید و نیز چند روز بعد از انجام تزریق، داروی ضدویروسی مانند زویراکس (Zovirax) (این داروها را قبل از درمان از خود کلینیک تهیه کنید) یا ال لیسین (L-lysine) (می‌توانید از داروخانه) را برای ۲ الی ۳ روز قبل و یک هفته بعد از درمان مصرف کنید. اگر بعد از تزریق ژل تب‌خال زدید، فوراً به کلینیک مراجعه کرده و داروی زویراکس را از آنجا تهیه کنید.

نتایج تزریق این ژل تا چه مدت دوام خواهند داشت؟


این تزریق بدون خطر بوده و نتایج آن فوراً از اولین جلسه درمان قابل مشاهده خواهد بود. تأثیر کلی تزریق ژل پرفکتا از ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگار خواهد بود، این مدت زمان به عواملی تاثیرگذار در نوع پوست فرد از جمله سن، سبک زندگی و تکنیک به کار رفته و البته تجربه‌ی پزشکی فرد تزریق کننده بستگی دارد. تکنولوژی E-Brid ژل پرفکتا کمک می‌کند تا تأثیرات زیبایی تا زمانی که ژل تقریباً از بین برود، حفظ شود.

آیا می‌توان ژل پرفکتا را در هر جایی از صورت تزریق کرد؟


قبل از انجام تزریق ژل، پزشک درباره‌ی نواحی معمول که می‌توان در آن‌ها ژل تزریق کرد با شما صحبت خواهد کرد.

هر چند وقت باید ژل پرفکتا را تزریق کرد؟


تا دو بار در سال می‌توان این ژل را تزریق کرد. اگر قبل از آنکه ماده‌ی ژل کاملاً در زیر پوست از بین رود مجدداً تزریق را انجام دهید، نتیجه‌ی آن دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

آیا انجام این تزریق درد دارد؟


ژل پرفکتا را در مقادیر بسیار کمی با استفاده از یک سوزن بسیار نازک مستقیماً در پوست تزریق می‌کنند و در نتیجه با کمترین درد ممکن همراه خواهد بود. این تزریق ساده و راحت است و نتایج حاصل از آن عملاً فوری می‌باشد. برای راحتی بیشتر بیمار در طی این درمان کوتاه مدت، پزشک ممکن است از بی‌حسی موضعی برای محل تزریق استفاده کند.

آیا تزریق ژل پرفکتا بی‌خطر است؟


بله. از سال ۲۰۰۷، متخصصین پوست و زیبایی و جراحان پلاستیک از ژل پرفکتا استفاده می‌کنند. خطر بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به این ماده بسیار پایین است. ژل پرفکتا، یک ماده قابل تجزیه‌ی زیستی (زیست تجزیه‌پذیر) است و نیازی به انجام تست حساسیت نیست. بعد از انجام تزریق، ممکن است کمی قرمزی یا ورم در ناحیه مربوطه داشته باشید. این عوارض نرمال بوده و به طور عادی در طی دو روز برطرف می‌شوند. تا وقتی که این قرمزی و ورم برطرف نشده است باید از گرفتن حمام آفتاب و انجام کار در هوای خیلی سرد بیرون اجتناب کرد. در صورت بارداری، شیردهی یا اگر سنتان کمتر از ۱۸ سال باشد، تزریق ژل پرفکتا توصیه نمی‌شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل


در طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل، دچار قرمزی، ورم و سوزش در ناحیه مربوطه خواهید شد. این واکنش‌ها نرمال بوده و تا ۲ الی ۴ روز آینده به سرعت و خود به خود از بین خواهند رفت. در صورت لزوم می‌توانید از مواد آرایشی بر پایه‌ی آب یا مواد آرایشی معدنی استفاده کنید. برای ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل، به مقدار فراوان آب سرد بنوشید.

بروز کبودی در ناحیه‌ی تزریق نیز معمول و طبیعی است و در ۱ الی ۱۰ روز آینده کاملاً از بین خواهد رفت. دستورالعمل‌های بعد از تزریق را که ممکن است در پک مراقبت‌هایی که بعد از عمل به شما داده می‌شود مطالعه کنید، نکاتی برای کمک به برطرف کردن این کبودی‌ها در آن‌ها وجود دارد.

وجود ورم و کبودی می‌تواند ظاهری ناهموار را در ناحیه مورد درمان به وجود آورد. این ناهمواری‌ها با از بین رفتن ورم و کبودی، برطرف خواهند شد. اگر بعد از ۱۴ روز هنوز ناهمواری‌هایی روی پوستتان وجود دارد، با پزشک یا کلینیک مربوطه تماس بگیرید. گاهی اوقات در طی ۲ الی ۴ هفته بعد از انجام تزریق ژل، ممکن است به یک درمان ترمیمی نیاز باشد. اگر حجم دهی بیشتری می‌خواهید، این درمان ترمیمی را می‌توان بعد از ۱ الی ۲ ماه انجام داد.

ممنوعیت‌ها

بعد از انجام تزریق ژل، باید از چند چیز اجتناب کنید:

  • برای ۲۴ ساعت باید از مصرف کافئین، نوشیدنی‌ها داغ و غذاهای پر ادویه پرهیز کنید زیرا این خوراکی‌ها ممکن است کبودی و ورم را تشدید کنند.
  • برای ۲۴ ساعت از مصرف داروهایی همچون آسپرین یا نوروفن خودداری کنید زیرا این داروها رقیق کننده‌ی خون هستند و ممکن است کبودی را تشدید کنند (اگر این داروها را پزشکتان توصیه کرده است، قبل از قطع مصرف آن‌ها، با پزشکتان در میان بگذارید).
  • از مصرف مکمل‌هایی مانند مولتی ویتامین‌ها، روغن‌های ماهی، گلوکوز امین و ویتامین B یا ویتامین E به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید زیرا این مواد رقیق‌کننده‌ی خون بوده و ممکن است سبب تشدید کبودی شوند (اگر این مکمل‌ها را پزشکتان توصیه کرده است، قبل از قطع مصرف آنها، با پزشکتان در میان بگذارید).
  • از انجام تمرینات سنگین به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید.
  • برای ۲۴ ساعت، از قرار گرفتن در برابر نور شدید آفتاب یا مصرف سلنیوم اجتناب کنید.

راه‌های پیشگیری و رفع کبودی

به مدت ۶ ساعت بعد از تزریق ژل، هر چقدر که نیاز است از یخ بر روی محل تزریق استفاده کنید. این کار از بروز هر گونه کبودی جلوگیری کرد و یا به کاهش آن کمک می‌کند. این کار همچنین به کاهش هرگونه ورمی کمک خواهد کرد.

برای کمک به کاهش و برطرف ساختن هرگونه کبودی، می‌توانید از کرم آرنیکا و قرص های ارنیکا (در پک مراقبت‌های بعد از عمل یا برای خرید در کلینیک یا داروخانه‌ها موجود می‌باشد) استفاده کنید.

نکته: کبودی‌ها می‌توانند ۱ الی ۱۰ روز ادامه داشته باشند. این کبودی‌ها موقتی بوده و به‌مرورزمان کاملاً از بین خواهند رفت، بدون آنکه هیچ اثری از خود بر جای بگذارند. در صورت بروز کبودی (در ۴۸ ساعت اول رخ می‌دهد)، بهتر است آن ناحیه را گرم کنید تا عکس‌العمل باز جذب طبیعی کبودی از پوست در بدن تسریع شود.

ماساژ

توصیه می‌شود که به مدت ۱ الی ۲ روز و دو بار در روز، نواحی مربوطه را به آرامی با یک مرطوب کننده‌ی چرب یا با کرم آرنیکا ماساژ دهید. در صورت ایجاد هر گونه برآمدگی، ۲ الی ۳ بار در روز برای ۳ تا ۴ روز، آن ناحیه را با انگشتانتان و یک مرطوب کننده‌ی چرب به‌آرامی ماساژ دهید. اگر هیچ برآمدگی به چشم نمی‌خورد، نیازی نیست که ناحیه‌ی تزریق شده را برای مدت طولانی ماساژ دهید.

در صورتی که مواد شل کننده‌ی عضله نیز در همان ناحیه‌ای که ژل تزریق شده است، تزریق کرده باشید، نواحی مربوطه را ماساژ ندهید.

چه زمانی مراجعه به پزشک ضروری است؟

در صورت بروز هرگونه حساسیت، علائم عمومی ادامه‌دار یا هرگونه برآمدگی و ناهمواری که تا ۱۴ روز ادامه داشته باشند، حتماً به پزشکتان مراجعه کنید.

در برخی از این عمل‌ها، ریسک کوچکی وجود دارد که ژل روی رگ‌های خونی کوچک فشار وارد کرده و باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود. این امر می‌تواند منجر به آسیب بافت و شاید بروز اسکار شود. اگر در طی ۲۴ ساعت بعد از تزریق، دچار دردی طولانی در ناحیه‎ی تزریق شده و یا تغییری در رنگ پوست (به جای کبودی صورتی یا قرمزرنگ، لکه‌های سفید یا خاکستری و قهوه‌ای و رنگ‌پریدگی) شده‌اید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید و مشورت کنید.

هزینه‌ی تزریق ژل پرفکتا چقدر است؟


مقدار و نحوه تزریق ژل پرفکتا بر اساس نیازهای منحصربه‌فردتان تنظیم می‌شود، پس هزینه‌ی تزریق آن از فردی به فرد دیگر متغیر است. به‌طورکلی، هزینه‌ی تزریق ژل پرفکتا با هزینه‌ی درمان‌های مشابه دیگر قابل مقایسه است. به خاطر بالا بودن دوام و ماندگاری ژل پرفکتا، این محصول در بلند مدت بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌باشند. برای دریافت بهترین پیشنهاد‌ها و توصیه‌ها برحسب نیازهای بخصوص خود، با پزشک خود مشورت کنید.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است