این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

درمان و رفع چین و چروک دور و زیر چشم با تزریق ژل و بوتاکس

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » درمان و رفع چین و چروک دور و زیر چشم با تزریق ژل و بوتاکس

وقتی پا به‌سن می‌گذاریم میزان بازسازی و تولید کلاژن در پوست کاهش می‌یابد. کلاژن ساختار پروتئینی پوست است که تاثیر فراوانی در سفتی، انعطاف و رفع چین‌وچروک پوست، خصوصا پوست نازک اطراف چشم دارد. پوست اطراف چشم به‌نسبت قسمت‌های دیگر بدن نازک‌تر بوده و دارای بافت متفاوتی است. عوامل خارجی مانند قرارگرفتن در معرض اشعه یو‌وی، رژیم غذایی ناسالم و عدم انجام فعالیت‌های ورزشی می‌تواند موجب چین‌وچروک اطراف چشم شود.

بوتاکس و تزریق ژل از موثرترین و سریع‌ترین روش‌های درمانی چین‌وچروک اطراف چشم هستند.

رفع چروک دور چشم به دلیل نزدیکی به چشم و نازکی پوست اطراف چشم به نسبت مابقی قسمت‌های صورت کمی سخت‌تر است. امروزه بدون نیاز به جراحی و با کمک تزریق ژل و بوتاکس می‌توان خطوط و چروک اطراف چشم را برطرف کرد. بوتاکس پروتئینی است که‌موجب تضعیف و غیرفعال شدن ماهیچه‌هایی می‌شود که باعث چروک پوست می‌شوند. تزریقات پوستی حاوی مواد طبیعی و یا مصنوعی هستند که به پوست تزریق شده و موجب پرشدن پوست، رفع چروک و در نهایت زیبایی پوست می‌شوند. تزریق ژل با تجویز متخصص و یا پزشک مجرب تاثیر به‌سزایی در رفع چروک زیر چشم دارد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک دور و زیر چشم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس چیست و چگونه عمل می‌کند؟


بوتاکس نام اختصاری سم بوتولینوم است. سم بوتولینوم، ماده طبیعی و پروتئین خالصی است که با تزریق به پوست، فعالیت عضلات آن ناحیه را کم کرده و شیارها و چروک را به‌طور موقت رفع می‌کند. از آن‌جایی‌که بوتاکس مانع انتقال جریانات عصبی از عصب به عضلات می‌شود در نتیجه عضله قادر به انقباض نبوده و شل می‌شود. این امر به رفع موقت چروک‌ها و صاف شدن  پوست کمک شایانی می‌کند.

بخوانید:  ژل لب مدل عروسکی: نحوه‌ی تزریق، مدت ماندگاری و مراقبت‌ها

تزریق بوتاکس به پوست با کمک سوزن‌های بسیار ظریف صورت می‌گیرد، با درد خیلی کم توام است، چند دقیقه‌ای بیشتر طول نمی‌کشد و نیازی به بیهوشی بیمار ندارد. معمولا 3 تا 7 روز و گاهی 2 هفته طول می‌کشد تزریق تاثیر خود را نشان دهد. تزریق بوتاکس یک درمان موقت است و بیش از 4 تا 6 ماه ماندگاری ندارد. بعد از گذشت زمان و کم شدن تاثیر تزریق، عضلات کم‌کم منقبض شده و دوباره چین‌وچروک و خطوط در پوست نمایان می‌شوند. دراین زمان پوست نیاز به تزریق مجدد دارد. بعد از تزریقات مکرر چون عضلات پوست تحت درمان قرارگرفته‌اند درنتیجه شیارها و چروک‌ها در پوست به نسبت قبل کم‌عمق می‌شوند.

پرکننده‌های پوستی چیست و چگونه عمل می‌کنند؟


با افزایش سن لایه درم پوست نازک‌تر می‌شود. ازدست دادن قابلیت ارتجاعی و چربی پوست صورت موجب نمایان شدن چروک‌های استاتیک می‌شود. چروک‌های دینامیک شیارهای عمیق و همیشگی هستند و معمولا با تزریق بوتاکس نیز از بین نمی‌روند. اما پر کننده‌های پوستی یا همان ژل، به حجم لایه درم افزوده و کمک می‌کنند چروک‌های دینامیک از بین بروند.

تزریق ژل موجب افزایش حجم بافت شده، جوانی و شادابی را به پوست برمی‌گرداند و چروک‌های پوست را از بین می‌برد. حجم‌دهنده‌ها انواع مختلفی دارند: حجم‌دهنده‌های اسید هیالورونیک مانند رستیلن وحجم‌دهنده‌های کلاژن مانند کازموپلاست

تزریقات پوستی معمولا با سوزن‌های کوچک و ظریف انجام می‌شود. از آن‌جایی‌که این پروسه خیلی طول نمی‌کشند درنتیجه بیمار درد زیادی احساس نمی‌کند و بعد از تزریق خیلی سریع می‌تواند نتایج حاصل از درمان و تزریق را مشاهده نماید. مطالعات حاکی از آن است که تزریق ژل معمولا تا 18 ماه ماندگاری و دوام دارد اما باتمام این حرف‌ها باید خاطر نشان کرد که درمان چروک‌ها با پرکننده‌ها کاملا برگشت‌پذیر هستند.

تزریق بوتاکس و ژل برای چه افرادی مناسب است؟


افراد بزرگسالی که در وضعیت جسمی سالمی به‌سر می‌برند و نسبت به نتایج حاصل از تزریقات و ماهیت موقت نتایج نگرش واقع‌بینانه دارند، گزینه‌های مناسب این نوع درمان هستند. این تزریقات برای افراد باردار و یا شیرده و یا افرادی که قبلا نزدیک محل موردنظر تزریقات مکرر انجام داده‌اند، مناسب نیست. نداشتن سابقه بیماری‌های عصبی مانند (اسکلروز متعدد و یا میاستنی گراویس) از شرایط ضروری برای تزریق بوتاکس است.

افرادی که دارای شرایط زیر هستند نمی‌توانند بوتاکس تزریق کنند :

  • عضلات منطقه پوستی مورد نظر برای تزریق ضعیف است.
  • افتادگی پلک دارند.
  • روی صورت زخم عمیق دارند.
  • پوست صورت نامناسب و کلفت دارند.
  • دارای تقارن صورت نیستند.
  • اطراف منطقه پوستی موردنظر اختلالات پوستی دارند.
بخوانید:  تزریق ژل تئوسیال (Teosyal) چگونه به جوانسازی پوست کمک می کند؟

انواع چروک چشم و درمان آن


چروک پنجه‌کلاغی

چروک‌های پنجه‌کلاغی به شیارهای عرضی و یا شیارهایی که به سمت گوشه خارجی چشم گسترش می‌یابند اتلاق می‌شود. این خطوط اغلب به چین‌وچروک اطراف چشم نیز معروف هستند. گاهی این شیارها به سمت استخوان گونه و حتی پایین‌تر از گونه نیز پراکنده می‌شوند. خنده و یا جمع‌کردن چشم همراه با کم‌شدن حجم و کلاژن صورت در اغلب افراد عامل پیدایش چروک پنجه کلاغی اطراف چشم است.

چروک‌های پنجه کلاغی در برخی افراد به‌مرور بیشتر شده و گسترش می‌یابند. بیشتر این چروک‌ها معمولا سطحی هستند اما ممکن است در برخی افراد عمیق هم بشوند. تعداد چروک‌های پنجه کلاغی از چند شیار تا چندین شیار متغیر است.

درمان چروک پنجه کلاغی با تزریق بوتاکس

برای بیمارانی که چروک‌های اطراف چشم آن‌ها عمیق نیست، تزریق بوتاکس گزینه درمانی مناسبی است. پزشک معمولا بوتاکس را با فاصله 2 میلی‌متر از لبه قدامی مداراستخوانی یا کاسه‌چشم درمحدوده چروک اطراف چشم قرار می‌دهد. در پزشکی تخصصی، بوتاکس را در 2 یا 3 نقطه درامتداد عضله اوربیکیولاریس اوکولی (عضلات کنارچشم) تزریق می کنند. بامرور زمان بوتاکس تزریق شده موجب رفع چروک و شیار اطراف چشم می‌شود. درمورد شیارهای عمیق‌تر و طولانی‌تر پزشک ممکن است بوتاکس دیگری با فاصله نیم‌سانتی‌متری از نقاط تزریق شده و یا به کنار نقاط اول تزریق کند.

درمان چروک پنجه کلاغی با تزریق ژل

درمواقعی که شیارها عمیق هستند، پزشک مجبور خواهد بود با پرکننده‌های پیشرفته‌تر مانند ژوویدرم و رستیلن اقدام به رفع چروک اطراف چشم کند. ژل ها معمولا زیرپوست و درامتداد چروک‌ها و یا شیارهای پنجه کلاغی اطراف چشم تزریق می‌شوند.

چروک‌های پایین پلک

 از دست دادن حجم صورت و الاستین موجب پیدایش چین‌وچروک در پلک پایین و زیرچشم می‌شود. این چروک‌ها ممکن است به‌صورت خطوط موازی در زیر چشم و یا امتداد پلک پایین نمایان شوند. در برخی افراد پوست شبیه کاغذ مچاله می‌شود. این شیارها گاهی تنها با بوتاکس و یا پرکننده‌های پوستی پیشرفته  و گاهی در درمان ترکیبی برطرف می‌شوند.

درمان چروک پایین پلک با تزریق بوتاکس

در این روش پزشکان معمولا مقدارخیلی کمی از بوتاکس (حدود 2تا4 واحد) را نزدیک دوطرف پل بینی تزریق و چین‌وچروک را درمان می‌کنند.

درمان چروک پایین پلک با تزریق ژل

پزشکانی که تجربه زیادی در تزریق پرکننده‌های پوستی دارند معمولا این محصولات را بالای گونه و نزدیک استخوان پشت پلک پایین تزریق می‌کنند.  Infraorbital rimاستخوانی است که به سمت پلک پایین چشم مایل است. رادیس نوعی ژل است که از طرفی موجب افزایش حجم صورت و از طرف دیگر به کلاژن سازی بدن کمک می‌کند درنتیجه تاثیر فراوانی در ترمیم چروک این مناطق دارد. ژل‌های دیگری ازقبیل، پرلین، ژوویدرم واولتراپلاس نیز توسط بسیاری از پزشکان دراین زمینه به‌طور گسترده استفاده می‌شود. تزریق پرکننده ها اطراف چشم موجب برطرف شدن چین‌وچروک و صاف شدن پوست اطراف چشم شده و چهره تاحدودی زیبایی طبیعی خود را بازمی‌یابد. بیماران برای تزریق حتما باید به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنند.

بخوانید:  مزایای تزریق ژل آیدیا برای حجم دهی به لب، گونه و چانه

چروک‌های بالای چشم

کم‌شدن میزان کلاژن والاستین و بیماریهای اسکلتی در بین عوامل دیگر موجب پیدایش چین‌وچروک بالای چشم می‌شوند. درمان چروک‌ها و شیارهای بالای چشم با انواع تکنیک‌ها و روش‌های تزریق صورت برطرف می‌شوند.

درمان چروک بالای چشم با تزریق بوتاکس

 پزشکان معمولا با تزریق بوتاکس کمک می‌کنند ابروها و پلک بالای چشم بالاتررفته وچین‌وچروک و خطوط بالای چشم برطرف شوند. تزریق بوتاکس به قسمت بیرونی ابرو موجب می‌شود چروک‌ها و خطوط زیر ابرو برطرف شوند.

درمان چروک بالای چشم با تزریق ژل

تزریق حجم‌دهنده‌هایی چون ژوویدرم و رستیلن به زیر ابرو تاثیر خوبی در رفع چروک‌های بالای چشم دارد. این کار موجب بالارفتن قسمت‌های افتاده پلک و درنتیجه رفع چروک‌ها و شیارها ‌شود. برخی از پزشکان ژل ها را برای لیفت بیشتر به مناطقی چون پیشانی و یا گیجگاه نیز تزریق می‌کنند.

عوارض جانبی


کبودی موقت و درد خفیف از شایع‌ترین عوارض تزریق بوتاکس معرفی شده است. درموارد نادر بیمار 24 تا 48 ساعت سردرد دارد. درصد خیلی کمی از بیماران ممکن است دچار افتادگی پلک شوند. به‌همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند به‌مدت 12 ساعت بعد از تزریق نباید مناطق تزریق شده را تحریک کنند و بهتر است بعد از 3 تا 4 ساعت دراز کشیده و یا بخوابند.

طبق گزارشات به‌عمل آمده، سرخی و کبودی موقت و یا تورم درناحیه تزریق شده از شایع‌ترین عوارض جانبی تزریق پرکننده‌ها است. شایان ذکر است که تمام عوارض ذکر شده روز اول با کمک کیسه یخ کمتر شده وظرف 2 تا 3 روز کاملا بطرف می‌شوند.

هزینه تزریق بوتاکس و ژل


هزینه تزریقات صورت در مقایسه با بیشترجراحی‌های زیبایی تهاجمی، مقرون‌ به‌صرفه‌تر است. هزینه تزریقات با توجه به موقعیت صورت و نقاط مورد نظر برای تزریق، پزشک مجربی که تزریق را انجام می‌دهد وهمچنین تعداد تزریقات معمولا متغیر است.

Call Now Buttonتماس با ما