این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

درمان چین و چروک دور لب با تزریق بوتاکس و ژل

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » درمان چین و چروک دور لب با تزریق بوتاکس و ژل

با افزایش سن چین و چروک‌ها در قسمت‌های مختلف چهره شما مانند پیشانی، زیر چشم، بین ابروها و در اطراف دهان ظاهر می‌شوند. با وجودآن که چین و چروک نهایتاً در هر فرد ظاهر می‌شود، اما زنان بیشتر در معرض ظهور چین و چروک در اطراف دهان قرار دارند، زیرا ساختار پوست آنها در این مورد متفاوت از مردان است. مانند بسیاری از چین وچروک‌های دیگر، چین و چروک در اطراف دهان به علت سن، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین سیگار کشیدن به وجود می‌آیند. عضلات قسمت پایینی صورت شما در موقعیت خاصی قرار دارند و این نحوه‌ی قرار گیری عضلات روی ظاهر پوست تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که تزریق بوتاکس می‌تواند درمانی مناسب برای از بین بردن چین و چروک‌ها و جوان سازی پوست در اطراف دهان شما باشد. همچنین تزریق ژل می‌تواند جایگزین حجم از دست رفته شود و چین و چروک‌های اطراف لب را از بین ببرد.

چین و چروک دور لب می‌تواند با تزریق بوتاکس به گونه‌ای موفقیت آمیزدرمان شود. تزریق بوتاکس یک راه حل ایمن، تأیید شده و غیر جراحی برای از بین بردن بسیاری از چین و چروک‌ها و تغییرات صورت مانند چین و چروک‌های دور لب است که معمولاً این تغییرات با افزایش سن همراه هستند. بوتاکس یک راه حل موقت است و اثرات آن به طور کامل برگشت پذیر است. اگر چه بعد از تزریق بوتاکس ممکن است تاثیرات آن تا چند هفته مشاهده نشود، اما نتایج مثبت حاصل از بوتاکس معمولاً حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشند. تزریق بوتاکس سریع و راحت است. به منظور مشاوره با متخصصین ما درباره جوانسازی و درمان چین و چروک دور لب با تزریق بوتاکس و یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

چین و چروک اطراف لب


 چین و چروک اطراف لب، خطوط  و چین‌های کوچک، ظریف، غیر جذاب و دردسر زایی هستند که از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان گسترش می‌یابند. این خطوط دردسر زا و غیر جذاب زیبایی لب‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند و تمایل دارند که مرز لب را نامنظم، محو و مسطح سازند. چین و چروک اطراف لب باعث می‌شوند تا لب‌ها نازک‌تر به نظر برسند و همچنین از مشخصه‌های پیر شدن صورت به شمار می‌آیند. گاهی اوقات خطوط و زاویه‌ها می‌توانند نسبتاً عمیق و تقریباً مانند ترک شده و همه‌ی آن‌ها واضح‌تر می‌شوند. تقریباً غیرممکن است که بتوان چین و چروک دور لب را با آرایش پوشش داد و خطوط می‌توانند به عنوان کانال‌های کوچکی عمل کنند که رژ لب را از مرز چروک خارج می‌کنند و به پوست اطرافش می‌رسانند. به همین دلیل است که دور لب‌ها مسطح و محو به نظر می‌رسند.

بخوانید:  تزریق فیلر هایومکسhyamax: کاربرد و مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر

انواع


چین و چروک‌های دور لب جزء سه نوع از چین و چروک‌های پوست محسوب می‌شوند:

 • خطوط خنده (خطوط نازولابیال) این خطوط از پایین بینی تا گوشه‌های دهان شما امتداد می‌یابد. خطوط خنده را می‌توان در زنان به خصوص با افزایش سن بیشتر مشاهده کرد.
 • خطوط ماریونت، اینها چروک‌های عمودی هستند که در گوشه‌های دهان شما مشاهده می‌شوند. این خطوط می‌توانند به صورت ظاهری افتاده بدهند و شما را حتی در زمانی که آرام هستید جدی‌تر، بدتر و عصبانی نشان می‌دهند.
 •  چین و چروک‌های عمودی لب، چین و چروک‌های اطراف لب عمدتاً توسط حرکات معمولی لب‌ها ایجاد می‌شوند و از این رواجتناب ناپذیر هستند. چین و چروک‌های اطراف لب همچنین خطوط ناشی از سیگار نیز نامیده می‌شوند، زیرا سیگار کشیدن مداوم، هم به علت اثرات مضر سیگار کشیدن و هم به علت فشار دادن لب‌ها در هنگام سیگار کشیدن، عامل مهمی در ایجاد این چین و چروک‌ها در اطراف لب به شمار می‌آیند. اصلاح کردن موهای پشت لب بالایی نیز می‌تواند یک عامل ایجاد کننده‌ی این خطوط باشد، اگرچه تأثیر آن به اندازه‌ی سیگار کشیدن جدی نیست.

علت ایجاد چین و چروک‌های دور لب


چین و چروک‌های دور لب به علت کاهش طبیعی حجم و کشش پوست که با افزایش سن همراه است ایجاد می‌شود. به این ترتیب، چین و چروک‌های دورلب اغلب در نتیجه‌ی دژنراسیون غیر انتخابی یا پیشرونده‌ی پوست به وجود می‌آید. افزایش سن باعث از بین رفتن تدریجی لیپیدها یا چربی‌های زیرپوست می‌شود که مسئول حفظ ماهیت کششی پوست صورت هستند و همچنین به حرکت عضلات صورت کمک می‌کنند. چین و چروک اطراف لب در صورتی که پوست در معرض نور خورشید بدون حفاظت مناسب قرار گیرد و با توجه به عادات شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن با شدت بیشتری ایجاد می‌شود. آسیب ناشی از خورشید، همراه با سطح پایین مواد مغذی و هیدراتاسیون، باعث افزایش سرعت روند پیری پوست صورت می‌شود. برخی افراد به دلیل زمینه‌ی ژنتیکی که دارند مستعد رشد پوست در اطراف دهان خود هستند که شبیه چین و چروک اطراف لب به نظر می‌رسد، اما درواقع چین‌های پوستی ایجاد شده توسط ساختار صورت هستند. با این حال، این شکل از چین پوستی باعث از بین رفتن مقاومت پوست در برابر ظهورچین و چروک با افزایش سن می‌گردد. به غیر از افزایش سن، عوامل دیگری نیز در تشکیل چین و چروک اطراف لب نقش دارند مانند:

 • از دست دادن حجم پوست صورت به علت بیماری‌های مزمن
 • استفاده از تجهیزات دندانپزشکی نامناسب برای مدت زمان طولانی
 • پوست صورت بسیار نازک که بیشتر در معرض آسیب قرارمی‌گیرد.
بخوانید:  لیزر موهای زائد بدن و صورت : چگونگی، تعداد جلسات و هزینه

عضلات صورت مرتبط با چین و چروک‌های دور لب


با افزایش سن در افراد، برخی از عضلات صورت بیشتر از سایر عضلات به شکل گیری چین و چروک اطراف لب کمک می‌کنند. یکی از این عضلات، عضله پروسروس است که مسئول چین افقی است که از اطراف پل بینی شروع شده و به صورت خطوط نازولابیال اطراف دهان امتداد می‌یابد.

 • عضله دپرسور آنگولی اوریس مسئول کشش پوست در گوشه‌ی دهان است. از دست دادن انعطاف پذیری در فیبرهای عضلانی سبب افتادگی پوست و تشکیل چین و چروک‌های اطراف لب می‌شود، که به نام ماریونت معروف هستند. چین و چروک‌های ماریونت به صورت شکلی افسرده و معمولی می‌دهند.
 • عضلات پلاتیسما مسئول ایجاد چروک‌هایی شبیه به حالت افسردگی هستند که در امتداد لب پایین یافت می‌شوند و اغلب به سمت چانه و ناحیه بالایی گردن گسترش می‌یابند. پلاتیسما درهنگام بروز احساسات عاطفی مرتبط با احساس خشم یا اضطراب به شدت منقبض می‌شوند.

چین و چروک‌های اطراف لب به علت حرکت مکرر عضله اوربیکولاریساوریس که در امتداد خروجی (اسفنگتر) دهان یافت می‌شود نیز ایجادمی‌شوند. این عضلات با سیگار کشیدن بیش از حد تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟


بوتاکس لب با مسدود کردن اجریان عصبی به عضلات ناحیه‌ی تحت درمان عمل می‌کند. از آن جا که عضلات دیگر به اندازه‌ی کافی حرکت نمی‌کنند، چین وچروک‌های پوست به طور مداوم تحریک نمی‌شوند. یک متخصص جراح زیبایی یا یک متخصص پوست با تجربه می‌تواند دقیقاً عضلات را هدف قرار دهد و مقدار درستی از سم بوتولینوم را برای رسیدن به نتایج طبیعی در ناحیه‌ی تحت درمان تزریق نماید.

روش

 •  بیمار روی تخت نشسته و پشت خود را به آن تکیه می‌دهد.
 • ناحیه‌ی هدف تمیز می‌شود.
 •  مناطقی از پوست روی عضلات هدف که تزریق باید در آن‌ها صورت گیرد، نشانه گذاری می‌شوند.
 •  تزریق در ناحیه‌ای که چین و چروک‌ها در آن قرار دارد، نزدیک به مرز قرمز (مرز ورمیلیون) لب انجام می‌شود.
 •  تزریق گاهی اوقات موجب تغییر جزئی لب می‌شود، به عنوان مثال لب می‌تواند کمی برجسته‌تر به نظر برسد.
 •  تزریق در عضلات انجام می‌شود و حدود30 ثانیه طول می‌کشد.
 •  برای جلوگیری از کبودی، فشار کمی به ناحیه‌ی تحت درمان اعمال می‌شود. علامت‌های نشانه گذاری شده روی پوست پاک می‌شوند.

مراقبت های پس از تزریق

 •  کبودی جزیی ممکن است رخ دهد، اما می‌توان آن را با آرایش پوشاند. این کبودی ظرف مدت چند روز از بین می‌رود.
 • اثر بوتاکس لب پس از3 تا10 روزمشخص شده وتاثیر آن 2تا 7 ماه بسته به میزان بوتاکس مصرف شده و فیزیولوژی بیماران، باقی می‌ماند. برخی از بیماران بوتاکس لب را سریعتر از سایر بیماران دفع می‌کنند.
 • گاهی اوقات از بیماران خواسته می‌شود که پس از2 تا 3 هفته برای معاینه و در صورت لزوم تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه کنند.
 • اکثر بیماران یک یا دو بار در سال تزریق را تکرار می‌کنند.
بخوانید:  کاشت مو به روش fut (اف یو تی) چه مزایا و معایبی دارد؟

تزریق ژل


تزریق ژل می‌تواند برای صاف کردن و پر کردن چین و چروک‌ها در لب بالا و اطراف دهان استفاده شود. ژل یک نوع بافت نرم طراحی شده برای تزریق به پوست به منظور بهبود ظاهر آن است. ژل از مواد طبیعی موجود در بدن ساخته شده است و معمولاً زمانی که برای درمان چین و چروک‌های دور لب استفاده می‌شود نتایج حاصل از آن حدود 12 ماه طول می‌کشد (نتایج ممکن است در بیماران متفاوت باشد). شایع‌ترین ژل پوستی که استفاده می‌شود یک ژل موقت به نام اسید هیالورونیک (مانند رستیلان وجوودرم) است. انتخاب محصول با توجه به نیازهای بیمار و شدت چین و چروک‌های دور لب متفاوت خواهد بود.

روش

 •  بیهوشی موضعی 15 تا 30 دقیقه قبل از درمان برای راحتی بیشتر اعمال می‌شود.
 •  ژل در ناحیه‌ای که چین و چروک‌ها وجود دارند، تزریق می‌شود. سپس پزشک برای تسریع اثر تزریق، ناحیه را ماساژ می‌دهد. در طی انجام این مراحل، شما به طور کامل هوشیار هستید و به شما آینه‌ای داده می‌شود تا نتایج را مشاهده کنید.

مراقبت‌های پس از درمان

برای جلوگیری از عفونت باید از لمس کردن یا استفاده از مواد آرایشی در منطقه تحت درمان برای مدت 6 ساعت اجتناب کنید. نتایج بلافاصله قابل مشاهده هستند و 6 تا 12 ماه باقی می‌مانند. از آن جا که نتایج نسبتاً موقتی هستند، تنظیماتی را می‌توان برنامه ریزی کرد تا اطمینان حاصل شود که همیشه ظاهری طبیعی داشته باشید.

عوارض جانبی احتمالی


شایع‌ترین عوارض جانبی ناشی از تزریق جزئی و شامل درد، کبودی یا تورم در قسمت تزریق هستند. واکنش‌های آلرژیک یا عفونت موضعی نیز ممکن است وجود داشته باشند. اگر چه این عارضه بسیار نادر است، اما از آن جا که بوتاکس لب موجب تضعیف عضلاتی می‌شود که لب را فشرده می‌کنند، ممکن است در هنگام نوشیدن با نی یا تلفظ حروف ب و پ مشکلاتی داشته باشید.

پیشگیری


اگر چه از بین رفتن فیبرهای کلاژن و الاستیک در اطراف دهان به طورمعمول با افزایش سن شما اتفاق می افتد، مواردی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از آسیب بیشتر انجام دهید. “اصلاح شیوه زندگی” مانند توقف سیگار کشیدن، اجتناب از خورشید، استفاده از کرم ضد آفتاب و استفاده نکردن از نی به هنگام نوشیدن، در پیشگیری از پیدایش چین و چروک‌های دور لب مؤثر هستند.

هزینه


تجربه و مهارت جراح، زمان سال، تعداد تزریقاتی که انجام می‌شود و نوع محصول مورد استفاده برای تزریق در تعیین هزینه‌های درمان نهایی نقش دارند.

Call Now Buttonتماس با ما