سوالات رایج ژنیکوماستی: هزینه و مراقبت بعد از جراحی سینه مردان

عدم تعادل هورمونی گاهی اوقات باعث رشد سینه‌های زنانه در مردان می‌شود.این عارضه با نام ژنیکوماستی یا اصطلاحاً "بزرگ شدن پستان مردانه" شناخته می‌شود که در اثر بزرگ شدن بافت پستان در مردان ایجاد می‌شود. اگرچه ورزش منظم که تا چند ماه تدوام داشته باشد می‌تواند ورم بافت را از اطراف آن کاهش دهد، ولی برای داشتن یک بدن ترکه‌ای مانند، شخص باید مدت زیادی صبر کند تا تأثیر ورزش بر روی بدن را ببیند. ولی اگر به دنبال نتایج سریع‌تر هستید، می‌توانید جراحی کوچک کردن ژنیکوماستیپستان در مردان را انتخاب کنید.
آیا این جراحی بی‌خطر است؟ این عوارض طولانی مدتی بر سلامتی ندارد؟ آیا جراحی عوارض جانبی خاصی دارد؟ آیا نرخ موفقیت این جراحی صد در صد است؟ در این مقاله جزئیات این جراحی را خواهید خواند.

ژنیکوماستی یکی از درمان‌های موثر در کاهش بافت نه چندان جذاب سینه در مردان است. این جراحی نتایج دائمی را به بیمار عرضه می‌کند و اعتماد به نفس بیماران را افزایش می‌دهد. این جراحی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. اگر به فکر انجام ژنیکوماستی هستید، متخصصین کلینیک زیبایی رازی با سال ها تجربه و با به کارگیری جدیدترین روش های روز دنیا آماده اند تا شما را به اندام ایده آلتان برسانند. فارغ از دلیل انجام این جراحی، متخصصین این کلینیک با تمام بیماران همکاری می‌کنند تا "پستان مردانه" آنها را برداشته و آن را به اندازه و شکل طبیعی سینه در مردان بازگردانند.

انواع ژنیکوماستی چیست؟


در ادامه به چهار نوع از ژنیکوماستی اشاره می‎کنیم که بر اساس شدت دسته‌بندی شده‌اند.
• درجه ۱: بزرگی خفیف، بدون پوست اضافی روی قفسه سینه
• درجه ۲: بزرگی متوسط، ولی بدون پوست اضافی روی قفسه سینه
• درجه ۳: بزرگی متوسط، با پوست اضافی روی قفسه سینه
• درجه ۴: بزرگی قابل توجه، با پوست اضافی روی قفسه سینه

علت ژنیکوماستی چیست؟پستان بزرگ شده در مردان، شکل مردانه بدن را از آنها گرفته و باعث بی‌قراری روانی می‌شود. این عارضه ممکن است یک یا هر دو پستان را و به طرق مختلفی تحت تأثیر قرار دهد. ژنیکوماستی نسبتاً (۴۰ الی ۶۰ درصد) بیماری شایعی در بین مردان است. برخی از علل اثبات شده بزرگ شدن پستان مردانه عبارتند از: چاقی بیش از حد، اختلالات مادرزادی، مصرف بیش از حد الکل، استفاده از استروئید، رشد غیر طبیعی بافت سینه، افتادگی پوست، عدم تعادل هورمونی و در بعضی موارد استعمال مواد مخدر.

کاندیدهای جراحی ژنیکوماستی چه کسانی هستند؟


کاندیدهای جراحی ژنیکوماستی چه کسانی هستند؟

کاندیدای مناسب جراحی کوچک کردن سینه مردان کسانی هستند که درباره ظاهر سینه‌های خود کمبود اعتماد به نفس دارند یا با آن راحت نیستند. مردانی که بخاطر داشتن سینه‌هایی با ظاهر زنانه از شرکت در برخی فعالیت‌ها اجتناب می‌کنند نیز کاندیدای مناسب برای این نوع جراحی هستند. پزشک متخصص هنگامی که شخص را برای انجام جراحی کوچک کردن سینه معاینه می‌کند، سایر عوامل را نیز در نظر می‌گیرد از جمله سلامت عمومی، ناهنجاری در سینه‌ها و وزن ثابت میباشد.

شخص باید در چه گروه سنی باشد؟


هر مردی که بالاتر از ۱۸ سال سن دارد و از لحاظ پزشکی مشکلی نداشته باشد می‌تواند برای این جراحی اقدام نماید.

چگونه باید برای جراحی آماده شد؟• آزمایشات پزشکی را انجام دهید.
• از سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی اجتناب کنید.
• پزشک خود را در جریان داروهای مصرفی خود بگذارید.
• سوالاتتان را از وی درباره مدت زمان جراحی و مدت زمان بستری شدن بپرسید.

چه اقدماتی روز عمل لازم است؟• باید قفسه سینه و زیر بغل‌ها در روز جراحی کاملاً شیو شده باشند.
• ۶ ساعت پیش از جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
• البسه راحت بپوشید.
• با خود یک نفر را بعنوان همراه بیاورید.

چه روش هایی برای جراحی کوچک کردن سینه مردان استفاده می شود؟


پیش از رفتن به سراغ جراحی، پزشک چندین آزمایش را انجام می‌دهد و شاید حتی داروهایی را برای بیمار تجویز کند تا از بروز هرگونه بهبودی در وضعیت بیمار مطئن شود. اگر مشکل باقی ماند، جراحی تنها گزینه خواهد بود. نوع تکنیک جراحی به درجه شدت ژنیکوماستی بستگی دارد. برخی از انواع خفیف بزرگی پستان را می‌توان با لیپوساکشن کاملاً درمان کرد. این جراحی شامل ایجاد برش‌های ریزی دور هاله نوک پستان و وارد کردن لوله‌های ساکشن برای خارج کردن چربی و بافت سینه می‌باشد. در موارد شدید ژنیکوماستی، برش بزرگتری نیاز خواهد بود تا جراح بتواند بافت اضافی سینه و پوست اضافی را بردارد. در برخی موارد، نیاز به انجام تکنیک‌های کشیدن پوست و تغییر مکان نوک سینه خواهد بود تا شکل سینه به صورت نرمال بازگردد.

مراقبت های بعد از عمل شامل چه نکاتی است؟


جراحی کوچک کردن پستان مردانه در مراکز جراحی معتبر و با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جراحی ممکن است یک الی دو ساعت طول بکشد زیرا جراح باید چربی و بافت غیرضروری سینه را خارج کند. بیماران باید تا چند هفته اول پس از جراحی، انتظار کبودی و ورم در اطراف ناحیه قفسه سینه را داشته باشند. جراح از یک پانسمان فشاری برای پانسمان کردن استفاده خواهد کرد که باید تا دو هفته بعد از جراحی باز نشود. این کار به تغییر شکل و تسریع در بهبودی کمک می‌کند.
به مدت هفت روز باید از آنتی بیوتیک‌های تجویز شده مصرف کنید و بخیه‌های ۱۴ روز پس از جراحی کشیده خواهد شد.
اگرچه بسیاری از بیماران می‌توانند بعد از چند روز به فعالیت‌های روزمره خود برسند، ولی باید از فعالیت‌های پرفشار اجتناب کرد (حدوداً ۳ هفته). جراح دستورالعمل‌هایی را به شما خواهد داد تا از طی شدن بی‌خطر فرآیند بهبودی و ریکاوری اطمینان حاصل نماید. پس از ریکاوری کامل، اکثر بیماران از نتایج جراحی خود رضایت دارند.

خطرات جراحی ژنیکوماستی چیست؟


عوارض جانبی ژنیکوماستی عبارتند از:
• ورم
• کبودی در بعضی قسمت‌های قفسه سینه
• درد و ناراحتی
• بی‌حسی
این عوارض موقتی بوده و ۷ الی ۱۴ روز بعد از جراحی فروکش خواهد کرد.

آیا عضلات قفسه سینه‌ام دوباره رشد خواهد کرد؟


آیا عضلات قفسه سینه‌ام دوباره رشد خواهد کرد؟

ژنیکوماستی باعث پنهان شدن عضلات طبیعی قفسه سینه می‌شود. جراحی کوچک کردن پستان در مردان با وجود تمرکز بر برداشتن لایه‌های بیش از حد رشد کرده در بافت سینه، ولی آسیبی به عضلات قفسه سینه نخواهد زد. پس از جراحی، بیماران حس می‌کنند که عضلات سینه آنها بروز بیشتری دارد. با در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب و ورزش پس از طی شدن ریکاوری، بیماران خواهند توانست سفتی طبیعی عضلات سینه را با شکلی مردانه‌تر و قوی‌تر به دست آورند.

آیا اسکاری از جراحی به جا خواهد ماند؟


در جراحی کوچک کردن پستان در مردان، اندازه اسکار به تکنیک جراحی استفاده شده بستگی دارد. اگر از لیپوساکشن استفاده شود، برش‌ها بسیار کوچک خواهند بود و در اطراف هاله نوک پستان قرار دارند. پزشک تمام تلاش خود را می‌کند تا با کمترین میزان اسکار به بهترین نتیجه ممکن دست یابد.

آیا علت تمام موارد بزرگ شدن پستان ژنیکوماستی است؟


علت تمام موارد بزرگ شدن پستان ژنیکوماستی نیست. ژنیکوماستی کاذب (شبه ژنیکوماستی) به عارضه‌ای گفته می‌شود که بزرگ شدن سینه‌ها در اثر انباشتگی چربی باشد و نه رشد بافت سینه. پزشک آزمایشاتی را تجویز خواهد کرد که مطمئن شود عارضه‌ای که با آن مواجه است ژنیکوماستی است. اگر صرفاً بافت چربی در قفسه سینه خود داشته باشید، صرفاً رژیم غذایی مناسب و ورزش بعنوان بهترین روش درمانی توصیه می‌شود. اگر مشکل با گذر زمان حل نشد، می‌توان از لیپوساکشن برای درمان این مشکل استفاده کرد.

هزینه جراحی ژنیکوماستی؟


هزینه جراحی بستگی به میزان چربی برداشت شده، تغییرات در شکل بدن، تکنولوژی مورد استفاده و سایر هزینه‎های متفرقه می‌شود.
هزینه‌های ژنیکوماستی عبارتند از:
• آزمایشات پیش از عمل
• جلسه مشاوره با جراح پیش از عمل
• جراحی
• مراجعات به جراحی و مشاوره بعد از عمل
• مراقبت‌های پزشکی در زمان بستری
• وعده غذایی ۵ روز بیمارستان
• داروهای مورد نیاز در زمان بستری
• کارکنان بیمارستان
• دست اندر کاران جراحی

ژنیکوماستی، شبه ژنیکوماستی یا افتادگی پوست اطراف هاله پستان؟


اولین نکته در آمادگی برای جراحی ژنیکوماستی فهم این مسئله است که کدام عمل به بهترین نحو نیازهای شما را برآورده خواهد کرد. برای رسیدن به این تصمیم، یک جلسه مشاوره با جراح پلاستیک کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پزشک آناتومی شما را بررسی می‌کند تا مشخص شود که دلیل بزرگی پستان چیست:
• بافت بیش از حد سینه
• چربی اضافی
• هم بافت سینه و هم چربی
• افتادگی پوست اطراف هاله پستان
در بسیاری از مردان مسن و بیمارانی که وزن بسیار زیادی از دست داده‌اند، بزرگی سینه نتیجه مستقیم افتادگی پوست در ناحیه سینه است. این مشکل را می‌توان به راحتی با جراحی کاهش هاله پستان برطرف نمود. بیمارانی که تنها مشکل چربی اضافی دارند، که به شبه ژنیکوماستی گفته می‌شود، می‌توان با لیپوساکشن به یک سینه صاف و یکدست دست یافت. ولی مشکل اکثر بیماران ژنیکوماستی، چربی اضافی و/ یا رشد بیش از حد بافت سینه است. برای این دسته از بیماران برش بافت و برداشتن چربی ضروری است. آن دسته از مردانی که وزن زیادی از دست داده‌اند نیز ممکن است به برداشتن پوست و لیفت سینه بهمراه برداشتن غدد لنفاوی و لیپوساکشن نیاز داشته باشند.

چگونه می‌توان بهترین جراح را برای ژنیکوماستی انتخاب کرد؟


اگرچه هیچ مردی از شنیدن لزوم انجام جراحی روی سینه خود خوشحال نخواهد شد ولی اسکارهای این جراحی معمولاً به خوبی پنهان خواهند شد. ولی مهمترین مسئله انتخاب جراح مناسب است. شما باید جراحی را انتخاب کنید که:
• تجربه زیادی در درمان ژنیکوماستی دارد
• علل پیش زمینه‌ای ژنیکوماستی را می‌داند
جراح پلاستیک مجرب می‌داند که ممکن است دلایل زیادی برای ژنیکوماستی وجود داشته باشد - از جمله هورمو‌ها، استروئیدهای آنابولیک، مواد مخدر و داروهای تجویزی - و به همین خاطر آزمایشات دقیقی را تجویز خواهد کرد. هیچ کس دوست ندارد بعد از تحمل سختی‌های جراحی دوباره به شرایط قبلی بازگردد تنها به این خاطر که علت اصلی مشکل وی هورمون‌ها بوده‌اند.

ورزش و تغذیه قبل از عمل تاثیری بر نتیجه دارد؟


سومین نکته در آمادگی برای جراحی ژنیکوماستی داشتن یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی است. اگر وضعیت شما در اثر مصرف مکمل‌ها، داروهای تجویزی یا مواد مخدر است باید مصرف آنها قبل از جراحی قطع شود. بعلاوه، اگر چربی زیاد باعث مشکل شماست، می‌توانید وزن اضافی را از طرق زیر کاهش دهید:
• افزایش مصرف میوه و سبزیجات
• محدود کردن مقدار شکر در رژیم غذایی
• کاهش تعداد نوشیدنی‌های الکلی
• انجام سی دقیقه تمرین قلبی - عروقی برای حداقل سه روز در هفته
• انجام تمرینات مقاومتی با وزنه، باند یا توپ
این موارد می‌توانند مشکل سینه شما را بدون نیاز به جراحی حل کنند. و حتی اگر شما کاندید جراحی هستید، بهبود رژیم غذایی و برنامه ورزشی بر سلامت عمومی بدن‌تان تأثیر خود را خواهد گذاشت. هرچه پوست و بافت‌های شما سالم‌تر، بهبودی و ریکاوری شما سریع‌تر.

نتایج چه مدت دوام خواهد داشت؟


 نتایج چه مدت دوام خواهد داشت؟

تحت شرایط نرمال، نتایج جراحی ژنیکوماستی طولانی مدت است؛ جلسات منظم مراجعه پس از عمل از اهمیت بالایی برخوردار است.
از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب یا برنزه کردن به مدت حدوداً شش هفته اجتناب کنید، تا زمانی که کبودی و اکثر تورم فروکش کند. اشعه خورشید باعث طولانی شدن مدت ورم شده و می‌تواند باعث تغییر رنگ دائمی پوست شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب در روزهای اول پس از جراحی می‌تواند باعث آشکار شدن جای اسکار روی بدن شود.
در برخی بیماران که خاصیت کشسانی پوست از بین رفته است (اکثراً در بیماران مسن) ممکن است حتی بعد از عمل نیز پوست یا چروک اضافه وجود داشته باشد. در بیشتر موارد این چین و چروک تا شش الی دوزاده ماه پس از جراحی وجود خواهد داشت و سپس بطرز قابل توجهی کاهش می‌یابد و پوست افتاده معمولاً سفت می‌شود.
پس از جراحی کاهش اندازه سینه مردان، پدیده‌ای رخ می‌دهد که در پی آن هاله پستان کوچک می‌شود. گزارش شده که قطر هاله پستان ۱۰ الی ۵۰ درصد نسبت به اندازه اولیه خود کاهش می‌یابد. این مشکل معمولاً زمانی رخ می‌دهد که مقدار قابل توجهی از بافت غدد لنفاوی برداشته شود.
صبور باشید. ممکن است سه ماه یا بیشتر طول بکشد که ورم فروکش کرده و نتایج نهایی جراحی دیده شود.

چه زمانی برای معاینه مجدد مراجعه شود؟


جلسات معاینه مجدد بسیار مهم هستند. برای ایمنی و همچنین نتایج زیبا و سالم، هرگاه که متوجه تغییری در سینه‌های خود شدید بدون درنگ با جراح خود تماس بگیرید. به منظور شناسایی و درمان هرگونه عوارض بعد از عمل، جلسات معاینه مجدد تا آخر عمر باید ادامه یابد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است