بوتاکس که امروزه به عنوان یکی از کارآمدترین درمان‌های ضد پیری شناخته می‌شود، از سال‌ها پیش به صورت مؤثر و ایمن برای کاهش خطوط و چروک‌های موجود در صورت و جلوگیری از ظهور چروک‌های جدید در آینده مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

ما در جمیل طب، انواع مختلفی از بوتاکس صورت که از منابع مطمئن خریداری شده است را به شما عرضه می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید بوتاکس برای صورت با تخفیف می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

کاربرد بوتاکس برای صورت


قسمت‌هایی از صورت که از تزریق بوتاکس و غیر فعالسازی ماهیچه‌ها برای درمان آنها استفاده می‌شود، عبارتند از:

 • خطوط اخم در بین ابروها
 • خطوط پیشانی
 • چین و چروک دور چشم
 • ناحیه اطراف چشم‌ها
 • خطوط بانی (Bunny) در دو طرف بینی
 • افتادگی بینی
 • لبخند لثه‌ای (نمایان بودن بیش از حد لثه‌ها در بالای دندان‌ها در هنگام خندیدن)
 • چهارگوش بودن بیش از حد شکل صورت همراه با عضلات بزرگ (عضله ماستر) در زاویه فک
 • چروک‌های روی لب بالایی
 • خمیدگی رو به پایین دهان
 • چانه پاپلی (Popply) – صاف کردن تورفتگی‌های سنگریزه‌ای شکل در چانه با کمک تزریق بوتاکس چانه
 • برجسته‌سازی خط فک ضعیف

برندهای مختلف بوتاکس موجود در فروشگاه ما برای تزریق در صورت


بوتاکس کازمتیک (Botox Cosmetic)

بوتاکس کازمتیک یکی از برندهای بوتاکس است که از سال‌ها پیش برای درمان مشکلات زیبایی و برخی از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بوتاکس یک پروتئین خالص‌‌سازی شده است که از سم بوتولینوم ساخته شده است. این یک محصول ایمن و دارای تأییدیه FDA برای آرامسازی عضلات است که میزان حرکت عضلاتی که باعث ایجاد خطوط و چروک‌هایی در پوست صورت می‌شوند را به طور جزئی کاهش می‌دهد. اثرات بوتاکس در حدود 5 روز بعد از تزریق مشخص می‌شود و بعد از 14 روز به اوج خود می‌رسد. نتایج تزریق بوتاکس در موارد مختلف بین 4 تا 6 ماه دوام دارد.

دای اسپرت (Dysport)

دای اسپرت (یک سم بوتولینوم نوع A) یک شل کننده عضله است که مشابه با بوتاکس کازمتیک عمل می‌کند. آثار مطلوب تزریق این نوع ژل نیز مشابه با بوتاکس کازمتیک است و به همان طریق برای غیر فعال کردن عضلاتی که باعث پیدایش خطوط اخم و چین و چروک‌های صورت شده‌اند، استفاده می‌شود. تفاوتی که دای اسپرت با بوتاکس کازمتیک دارد، در تعداد واحد مورد نیاز آن است. تعداد واحد لازم از دای اسپرت معمولاً بیشتر از بوتاکس است، هر چند که این امر به معنی کارآیی کمتر دای اسپرت نیست. در واقع تعداد واحد بیشتری که برای دای اسپرت لازم است فقط به خاطر شیوه خاص رقیق‌سازی و تزریق این محصول می‌باشد. نتایج حاصل از تزریق دای اسپرت و بوتاکس کازمتیک در افراد مختلف بین 3 تا 6 ماه دوام دارد و برای حفظ این نتایج باید بعد از این مدت، تزریق بوتاکس مجدداً تکرار شود.

 • زمان لازم برای اثربخشی بوتاکس – مولکول‌های دای اسپرت اندازه کوچکتری نسبت به بوتاکس دارند و بنابراین نتایج تزریق آنها زودتر مشخص می‌شود. به طوری که اولین آثار تزریق دای اسپرت بین 2 تا 5 روز و برای بوتاکس کازمتیک بین 4 تا 7 روز بعد از تزریق شروع به ظهور می‌کند.
 • دوام – دوام و ماندگاری دای اسپرت در برخی افراد بیشتر از بوتاکس کازمتیک است. در نتیجه، تعداد درمان‌های تکمیلی لازم در طول هر سال با استفاده از دای اسپرت کمتر خواهد بود.
 • بوتاکس کازمتیک برای درمان فرورفتگی‌های عمیق با سطح محدود استفاده می‌شود، در حالی که دای اسپرت در سطح وسیع‌تری از عضلات، تزریق و پخش می‌شود (مانند چروک‌های پیشانی). بنابراین گاهی اوقات ممکن است یک فرد به تعداد واحد کمتری از دای اسپرت در مقایسه با بوتاکس کازمتیک نیاز داشته باشد، اما این در حالت کلی صادق نیست و برای افراد مختلف فرق دارد.

زئومین (Xeomin)

زئومین نیز همانند بوتاکس کازمتیک و دای اسپرت برای رفع چروک‌های پیشانی، خطوط دور چشم، خطوط اطراف بینی و خطوط اخم در صورت طراحی شده است. ماده فعال موجود در زئومین (سم بوتولینوم) دقیقاً همان ماده‌ای است که در بوتاکس کازمتیک و دای اسپرت وجود دارد. تجربه به ما ثابت کرده است که افرادی که بوتاکس کازمتیک یا دای اسپرت در آنها خوب جواب نمی‌دهد اغلب نسبت به زئومین، خیلی خوب پاسخ می‌دهند. نتایج تزریق زئومین در برخی از افراد بعد از تنها 2 تا 3 روز شروع به شروع می‌کند و عموماً تا 4 ماه دوام دارد. این در حالی است که پیدایش آثار تزریق بوتاکس کازمتیک کمی کندتر از زئومین است اما برای دای اسپرت می‌تواند در روز بعد از تزریق، شروع شود.

نورونوکس (Neuronox)

نورونوکس نیز یک نوع سم بوتولینوم است که توسط کشور کره جنوبی ساخته می‌شود و ترکیب شیمیایی آن مشابه با بوتاکس کازمتیک است. نتایج تزریق نورونوکس در حدود یک تا سه روز بعد از تزریق، قابل مشاهده خواهد بود و روند بهبودی آن به مرور زمان ادامه پیدا می‌کند و بهترین حالت آن در حدود یک تا سه ماه بعد از تزریق مشخص می‌شود. آثار تزریق نورونوکس به مدت 3 تا 6 ماه دوام دارد. میزان ماندگاری این نتایج ممکن است بسته به فرد مورد نظر و روش درمان مورد استفاده برای او، متغیر باشد.

مسپورت (Masport)

مسپورت یکی از برندهای بوتاکس است که در ایران تولید می‌شود. از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و خطوط و چروک‌های صورت را به نحو مؤثری کاهش می‌دهد.

شروع اثربخشی هر یک از برندهای بوتاکس، دای اسپرت و زئومین چه مدت طول می‌کشد؟


از آنجا که برای شروع اثر بوتاکس بر عضلات صورت به چند روز زمان نیاز است، نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق مشخص نمی‌شود. می‌توان انتظار داشت که اولین آثار بهبودی چین و چروک صورت در عرض 48 ساعت بعد از تزریق مشخص شود و نتایج کامل نیز بسته به نوع محصول و شدت چین و چروک‌های موجود در صورت، چند روز بعد از آن قابل مشاهده خواهد بود.

تعداد واحد بوتاکس مورد نیاز برای تزریق در صورت 


سم بوتولینوم عموماً به صورت بسته‌های 100 واحدی عرضه می‌شود و جراح پلاستیک شما می‌تواند تعیین کند که شما برای هر قسمت از صورتتان به چند واحد از آن نیاز دارید. در جلسات بعدی در صورتی که لازم باشد می‌توان تعداد واحد مورد نیاز بوتاکس را تغییر داد.

نتایج تزریق بوتاکس تا چه مدتی دوام دارد؟


در حدود 4 روز بعد از بوتاکس صورت ، شما باید شروع بهبودی خطوط و چروک‌های صورت را مشاهده کنید. نتایج نهایی نیز بعد از گذشت 14 روز قابل مشاهده خواهد بود. این نتایج در بیماران مختلف و بسته به مقدار اولیه سم بوتولینوم که تزریق شده است، می‌تواند تا 4 ماه دوام داشته باشد.

نکاتی که در هنگام خرید بوتاکس باید به آن توجه کرد؟


 • شما باید اطمینان حاصل کنید که محصولی که خرید می‌کنید تا قبل آنکه به شما تحویل داده شود در شرایط سالم و به طور صحیحی نگهداری شده است، زیرا سم بوتولینوم شدیداً نسبت به دما حساس است.
 • مطمئن شوید که محصولی که می‌خرید، قبلاً از تولیدکنندگان معتبر خریداری شده است و یک محصول تقلبی نیست.
 • حتماً اطلاعات لازم در مورد ویژگی‌های هر یک از برندهای سم بوتولینوم را کسب کنید و آن محصولی که بیشترین مطابقت را با نیازهای شما دارد، خریداری کنید.

نحوه تشخیص بوتاکس اصلی از تقلبی


انواع تقلبی بوتاکس که اخیراً کشف شده‌اند، از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به محصولات اصلی که در بازار به فروش و توزیع می‌رسند، دارند. با این وجود چند نکته کلیدی در بسته‌بندی این محصولات وجود دارد که اصل یا تقلبی بودن آن را نشان می‌دهد. به طور کلی محصولات تقلبی از سه طریق قابل تشخیص هستند. اول آنکه بر روی برچسب درج شده بر روی بسته بوتاکس‌های تقلبی، تعداد زیادی از اعداد و ارقامی که بر روی برچسب بوتاکس‌های اصلی وجود دارد، دیده نمی‌شود.

دوم آنکه بر روی کارتن بسته‌های بوتاکس، عبارت‌های LOT:، MFG: و EXP: چاپ شده و در بوتاکس‌های اصلی حتماً تاریخ و اطلاعات مربوطه در جلوی هر یک از این عبارت‌ها درج شده است. اما در محصولات تقلبی هیچ عددی در مقابل این عبارت‌ها بر روی کارتن دیده نمی‌شود.

و نهایتاً اینکه لیست ترکیبات فعال موجود در محصول که هم بر روی بطری (ویال) و هم روی کارتن محصول درج شده است، در محصولات اصلی و تقلبی با هم فرق دارد. در محصولات اصلی، ترکیب فعال بوتاکس به صورت “OnabotulinumtoxinA” و در محصولات تقلبی به صورت “Botulinum Toxin Type A” نوشته شده است. همچنین بوتاکس‌های اصلی دارای یک برچسب هولوگرام هستند که بر روی آن، عبارت “Allergan” درج شده است.

هزینه


قیمت برند محصول
جهت کسب اطلاع در ارتباط باقیمت انواع محصولات بوتاکسجمیل طب می توانید باشماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید. بوتاکس کازمتیک
دای اسپرت
زئومین
نورونوکس
مسپورت

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان