ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ بوتاکس صورت چقدر دوام دارد؟

 

بوتاکس ماده‌ای است که برای کاهش چین و چروک و جلوگیری از شکل گیری چروک‌های جدید از آن استفاده می‌شود. وقتی بوتاکس به قسمت‌های خاصی از صورت تزریق می‌شود، سیگنال‌های عصبی را که عضلات به آن ناحیه پاسخ می‌دهند، مسدود می‌کند. تزریق بوتاکس باعث شل شدن عضلات می‌شود و از چروک شدن پوست جلوگیری می‌کند. در این حالت چین و چروک‌های قدیمی شروع به محو شدن می‌کنند و ممکن است چروک‌های جدیدی شکل نگیرند.
دوام تزریق بوتاکس می‌تواند تحت تاثیر عوامل زیر قرار بگیرد:
• محل تزریق
• مقدار تزریق بوتاکس
• سن شما و خاصیت ارتجاعی پوستتان- با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی آن کاهش می‌یابد و ممکن است اثرات تزریق بوتاکس سریعتر از بین برود.
• عمق چین و چروک- ممکن است اثرات آن هنگام رفع چروک‌های عمیقتر سریعتر از بین برود.
• قدرت عضله درگیر و اینکه فرد چقدر از آن عضلات استفاده می‌کند.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی بهترین نوع بوتاکس را براساس سن و شرایط پوست شما توصیه خواهند کرد و نکات لازم را برای افزایش ماندگاری اثرات بوتاکس به شما عزیزان ارائه خواهند کرد. تزریق بوتاکس دور چشم، پیشانی، خط اخم و خط خنده در این کلینیک با بهترین کیفیت و تحت نظر متخصصین با تجربه انجام می شود.

دیدن نتایج تزریق بوتاکس چه مدت طول خواهد کشید؟


این قابل درک است که بسیاری از مراجعین در نوبت اول مایل هستند که سریعا نتایج تزریق بوتاکس خود را ببینند. برخی از آنها نیز وقتی می‌بینند که نتایج آن بصورت آنی قابل مشاهده نیست، ناامید می‌شوند.
معمولا سه تا پنج روز بعد از تزریق بوتاکس، اثرات آن را می‌توان مشاهده کرد که نتایج کامل آن نیز پس از 14 روز قابل مشاهده است. این دوره تأخیر به دلیل زمانی است که بدن برای شروع واکنش نسبت به سم بوتولینوم نیاز دارد. به همین دلیل، اکثر متخصصین توصیه می‌کنند که بیماران پس از گذشت دو هفته یک ویزیت نیاز دارد تا بررسی پیشرفت تزریق او بررسی شود.
فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که شروع اثرات بوتاکس را رقم می‌زند. افرادی که دارای عضلات صورت قوی هستند ممکن است اثرات آن را دیرتر ببینند و احساس کنند.
اگر چین و چروک‌های پوست شما خیلی عمیق شده باشد، یا اولین تزریق بوتاکس را در سنین بالا دریافت می‌کنید، بعید نیست که بوتاکس تنها برخی از خطوط را صاف کند. برای خطوط بسیار عمیق، به نظر می‌رسد تا یک سال نیاز به تزریق بوتاکس است تا خط عمیق رفع شود. بعضی اوقات ممکن است یک فیلر پوستی برای برطرف کردن چین و چروک‌های عمیق پوستی لازم باشد.
افرادی که بار اول است که بوتاکس تزریق می‌کنند تا بتوانند در یک رویداد مهم یا مناسب خاصی، ظاهر بهتری داشته باشند لازم است که حداقل دو هفته قبل از آن مناسبت ویژه، اولین جلسه مشاوره و تزریق خود را برنامه ریزی کنند تا بتوانند از نتایج بهینه آن بهره مند شوند.

اثرات بوتاکس تا چند وقت دوام دارد؟


اثرات بوتاکس تا چند وقت دوام دارد؟

 

به عنوان کسی که برای اولین بار بوتاکس تزریق کرده است، مهم است توجه داشته باشید که احتمالاً اولین تزریق شما به نتایج بهینه و طولانی مدت منجر نمی‌شود.
شرط بهره مندی از نتایج بلند مدت اینست که چندین تزریق بوتاکس انجام شود تا ماهیچه‌های شما شرطی شوند و به سم بوتولینوم پاسخ دهند. دوام نتایج پس از چند جلسه تزریق طولانی‌تر می‌شود، زیرا پوست زمان بیشتری را برای بازسازی کلاژن لازم برای پر کردن خطوط و چین و چروک‌ها خواهد داشت.
نتایج تزریق بوتاکس به منظور زیبایی، بطور متوسط چهار تا شش ماه به طول می‌انجامد، اما باید انتظار این را داشته باشید که اثرات اولین تزریق شما سریعتر از بین برود. احتمالاً لازم است دو یا سه ماه بعد از اولین جلسه تزریق خود، نوبت تزریق دوم خود را تعیین کنید.

عوامل مؤثر بر ماندگاری بوتاکس


عوامل مؤثر بر ماندگاری بوتاکس

از آنجا که شروع تزریق بوتاکس در بیماران مختلف متفاوت است، دوام این روش نیز متفاوت خواهد بود. بسته به سبک زندگی و سایر عوامل، تزریق‌های بوتاکس شما ممکن است کم و بیش موفق باشند.
درک این عوامل می‌تواند در بهبود تجربه کلی تزریق بوتاکس و افزایش اثربخشی تزریقات بعدی آن به مرور زمان تغییر بزرگی را در ظاهر شما ایجاد کند، بنابراین لازم نیست که جلسات بعدی تزریق دارای فواصل یکسانی باشند.

چندین عامل وجود دارد که می‌تواند در طولانی شدن ماندگاری بوتاکس تأثیر بگذارد.

دوز تزریق

به طور معمول، بوتاکس با 1 تا 3 سی سی محلول نمکی رقیق می‌شود. بسته به مساحتی که مورد هدف قرار می‌گیرد، می‌توان تغییراتی در رقت آن ایجاد کرد.
تزریق در یک ناحیه بخصوص منجر به نتایج بهتری در همان محل می‌شود، در حالی که یک تزریق رقیق‌تر امکان انتشار بوتاکس را به مناطق اطراف می‌دهد که می‌توانند از اثرات ضد چین و چروک آن سود ببرند.
متأسفانه، برخی از مراکز زیبایی ملاحظات تزریق را بیش از حد مورد احتیاط قرار داده و سبب رعایت بیش از حد دوز مصرف بوتاکس می‌شوند، به این معنی که بیمار مزایای تزریق کامل را دریافت نمی‌کند. به همین دلیل است که تزریق بوتاکس توسط یک متخصص خوشنام، بر خلاف مراکز زیبایی نامعتبر که کیفیت محصول خود را تضمین نمی‌کنند، بسیار مهم است.

تازگی محصول

بوتاکس به شکل پودری منجمد است. قبل از تزریق برای ایجاد رقت مناسب به آن محلول نمکی اضافه می‌شود. در حالت ایده آل، بوتاکس باید تا 24 ساعت پس از مخلوط کردن استفاده شود زیرا در هنگام تازه بودن بیشترین قدرت را دارد.
در حالت ایده آل، همان روزی که ویال بوتاکس باز می‌شود باید از آنها استفاده کرد تا بیماران بهترین نتیجه ممکن را کسب کنند. با این وجود، پس از باز شدن بوتاکس، این محلول تا دو هفته قابل استفاده است.

متابولیسم بدن شما

ورزشکاران و افرادی که فعالیت بسیار زیادی دارند، تمایل دارند که بوتاکس را با سرعت بیشتری متابولیزه کنند و سریعتر آن را از بین ببرند.

ضخیم بودن عضلات صورت

اگرچه ماهیچه‌های زیادی در صورت شما وجود ندارد، اما ممکن است فردی باشید که عضلات ضخیم تری در صورت (یا حتی پوست ضخیم تر) نسبت به سایرین دارد. در این صورت، باید بدانید که قبل از اینکه نتایج ظاهری مورد نظر خود را ببینید، نیاز به تزریق‌های بیشتری با بوتاکس دارید. هرچه تزریق‌های بیشتری را در طول زمان مشخصی انجام دهید، بوتاکس موثرتر خواهد بود و ماندگاری آن نیز طولانی تر خواهد بود. اگر عضلات بسیار ضخیمی در صورت خود داشته باشید، بدن شما سریعتر به ظاهر قبلی خود باز می‌گردد و از این رو شما را مجبور می‌کند تا فواصل بین تزریق‌های خود را کمی کوتاهتر کنید.

چند تزریق نیاز دارید؟

اگر تاکنون بوتاکس نکردید، ممکن است از نتایج اولین تزریق خود کمی ناامید شوید. اگر این اتفاق برای شما رخ داد، نگران نباشید، این یک واکنش طبیعی است و متخصص پوست شما احتمالاً تعداد دفعات تزریق شما یا تعداد واحدهای دریافتی در هر تزریق را طوری تنظیم می‌کند تا به ظاهر مورد نظر خود دست پیدا کنید. هرچه تزریق‌های بیشتری داشته باشید، بدن شما نسبت به بوتاکس پاسخ بهتری خواهد داد و بعد از چند جلسه تزریق بوتاکس متوجه خواهید شد که ظاهر شما به طور چشمگیری بهبود می‌یابد.

آیا سیگاری هستید؟

اگر سیگاری هستید، احتمالاً نتایج مثبت بوتاکس را کمتر مشاهده خواهید کرد. همچنین به احتمال زیاد مجبور هستید که بسته به سایر عادت‌های ناسالمی که دارید، شارژ تزریق بوتاکس خود را با فواصل کمتری مثلا هر دو ماه یکبار انجام دهید. ماهیچه‌های صورت افرادی که سیگار می‌کشند بیشتر از افرادی که سیگار نمی‌کشند فعالیت دارد و استعمال سیگار برای سلامت پوست شما وحشتناک است و باعث می‌شود که بسیار پیرتر از سنتان جلوه کنید و به نظر برسید. همه اینها در کنار قرار می‌گیرند تا اگر سیگاری هستید، روی نتیجه تزریق بوتاکس شما تأثیر منفی بگذارد.

آیا ورزش می‌کنید یا نه

اگرچه شما احتمالاً فکر می‌کردید که ورزش کردن باعث بهبود اثرات بوتاکس شما خواهد شد اما در واقع برعکس است- البته اگر شما برنامه ورزشی منظمی دارید نباید از این کار دست بکشید! اگر از نظر جسمی فردی بسیار فعال هستید، سیستم ایمنی بدن شما نیز فعالتر خواهد بود. این بدان معناست که بدن شما تزریق بوتاکسی که دریافت می‌کنید را زودتر تجزیه می کند زیرا آنها را به عنوان عفونت یا مهاجم می‌داند و در نتیجه اثرات بوتاکس شما را کاهش می‌دهد، به این معنی که به جلسات تزریق مکرر بیشتری نیاز خواهید داشت.

شخصی مجرب را برای انجام تزریق بوتاکس خود انتخاب کنید

و نکته آخر اینکه، تجربه پزشک متخصص پوست شما عامل اصلی ماندگاری بوتاکس شما است، خواه اینکه تزریق بوتاکس در پیشانی شما باشد یا جای دیگری در صورت شما. اگر یک تکنسین یا متخصص بی‌تجربه تزریق شما را انجام می دهد، احتمالاً نیاز دارید که مجدداً به آنجا بازگردید، زیرا ممکن است او دقیقاً نداند که چه میزان دوزی باید تزریق کند یا مکان دقیق تزریق را نداند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان