این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟ (فرم v شکل صورت)

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟ (فرم v شکل صورت)

منظور از مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست؟ در واقع، افرادی که از شکل ظاهری صورت خود راضی نیستند اغلب به جای اینکه تحت جراحی‌های ترمیمی پیچیده و پرهزینه قرار گیرند، به تزریق چربی صورت روی می‌آورند. تزریق چربی صورت یک روش پزشکی است که از چربی خود بیمار برای جوان سازی، مدلینگ صورت یا تغییر شکل قسمت خاصی از صورت استفاده می‌شود.

از تزریق چربی صورت در حال حاضر معمولاً به جای پرکننده‌های تزریقی مصنوعی و پروتزهای سیلیکونی صورت استفاده می‌شود زیرا اکثر بیماران از بافت چربی زیادی برخوردار هستند و این روش اساساً بدون زخم و عوارض است. مدلینگ صورت با تزریق چربی می‌تواند با سایر روش‌های جوان سازی و زیبایی صورت نیز ترکیب شود. فرم V شکل صورت، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و  بر اساس معیارهای زیبایی شناسی یکی از رازهای جذابیت ظاهری است که به مدلینگ صورت نیز معروف است. در ادامه روش تزریق چربی صورت و بهبودی پس از آن توضیح داده شده است.

علت تزریق چربی در صورت 


علت تزریق چربی در صورت

برای مدلینگ صورت، تزریق چربی در قسمت و زاویه‌های مختلفی از صورت انجام می‌‌شود. معمولا برخی از افراد به علت داشتن شرایط زیر از فرم صورت خود راضی نیستند و تزریق چربی را برای مدلینگ و خوش فرم شدن صورت انجام می‌دهند:

  • صورت باریک به صورت گفته می‌شود که چربی‌های ناحیه گونه به دلایل متعددی از قبیل وراثت، کاهش وزن، بیماری یا بالا رفتن سن از بین می‌رود. می‌توان با تزریق چربی به افزایش حجم قسمت میانی صورت کمک کرد تا به این ترتیب گونه‌ها برجسته شده و صورت کاملاً جوان شود.
  • صورت کشیده به صورتی گفته می‌شود که طول صورت در ناحیه پیشانی و گونه‌ها بیشتر از عرض آن می‌باشد. در این شرایط می‌‌توان به منظور افزایش عرض صورت به تزریق چربی در ناحیه پیشانی و گونه پرداخت تا صورت به شکل قلب یا بیضی دیده شود.
  • در برخی موارد قسمت پایین صورت بسیار بزرگتر از قسمت فوقانی آن می‌باشد زیرا چربی بیشتری در این ناحیه تجمع یافته است. در چنین حالتی می‌توان با تزریق چربی در قسمت میانی صورت و در صورت لزوم در قسمت فوقانی به ایجاد توازن بهتر پرداخت. پزشک برای انجام این کار از لیپوساکشن به منظور تخلیه چربی‌های ناحیه گردن استفاده می‌کند تا تعادل بهتری ایجاد شود.
  • در برخی موارد بیماران از حالت صورت خود شکایت دارند زیرا باعث می‌‌شود صورت آنها چاق به نظر برسد. در این حالت نیز همانند مورد بالا پزشک به تزریق چربی در ناحیه گونه می‌‌پردازد تا ضمن رفع چربی‌های اضافی در نقاط خاص صورت به ایجاد ظاهر دلخواه بیمار نیز بپردازد.
  • در مواردی که صورت بیمار به دلایل متعددی از قبیل وراثت، تروما یا برخی اختلالات خاص نامتقارن شده باشد می‌توان با تزریق چربی به عنوان یک روش ترمیم کننده به رفع مشکل ایجاد شده پرداخت و بدون ایجاد بافت اسکار و صرف هزینه بیشتر و نیاز به استراحت در منزل بیمار را به نتیجه دلخواه رساند.
  • در برخی موارد بیمار به علت بالا رفتن سن حجم قابل توجهی از چربی صورت خود را از دست داده است و صورت او در نواحی مختلف از قبیل گونه، لب، اطراف دهان، زیر چشم و اطراف بینی حالت افتاده پیدا کرده است. در چنین حالتی می‌توان از تزریق چربی برای جبران کردن چربی از بین رفته استفاده کرد و به مدلینگ صورت پرداخت. نتایج حاصل از این روش بسیار طبیعی و واقعی می‌باشد و به هیچ عنوان باعث جلب توجه دیگران نخواهد شد.
بخوانید:  نقاط تزریق بوتاکس:(رفع چروک پیشانی، دور چشم و اطراف لب ها)

مدلینگ صورت با تزریق فیلر بهتر است یا چربی؟ 


در تزریق چربی برای مدلینگ صورت برخلاف تزریق ژل، از ترکیبات خارجی استفاده نمی‌شود به همین دلیل بیمار دچار هیچ گونه عوارضی جانبی نخواهد شد. استفاده از چربی بدن خود بیمار یک نکته بسیار مهم است که نباید نادیده گرفته شود و مهمترین تفاوت بین تزریق ژل و چربی به مسئله استفاده از ترکیبات طبیعی بدن مرتبط است. تزریق چربی در آن دسته از بیمارانی که دچار آلرژی یا حساسیت به ترکیبات مختلفی از قبیل کلاژن هستند یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در مسئله تزریق چربی به صورت برای مدلینگ صورت نقش دارد طول عمر چربی تزریق شده بیشتر از ژل می‌باشد به نحوی که در برخی موارد نتایج بدست آمده از چند ماه تا دو سال باقی می‌مانند. از سوی دیگر ژل مورد استفاده به ویژه ژلی که حاوی هیالورونیک اسید است توسط بدن تجزیه می‌شود و معمولاً نتایج به دست آمده فقط چند ماه باقی می‌ماند. در این شرایط بیمار به تزریق مجدد ژل به منظور حفظ نتایج ایجاد شده نیاز دارد.

نحوه مدلینگ صورت با تزریق چربی 


نحوه مدلینگ صورت با تزریق چربی

تزریق چربی برای مدلینگ صورت در سه مرحله انجام می‌شود که شامل استخراج چربی از ناحیه دهنده، پالایش چربی و رفع ناخالصی آن و تزریق در نواحی مورد نظر صورت می‌باشد. نتایج حاصل از تزریق چربی برای مدلینگ صورت پس از درمان قابل مشاهده است و از چند ماه تا دو سال ماندگاری دارد.

چگونه برای مدلینگ صورت با تزریق چربی آماده شویم؟ 

مدلینگ صورت با تزریق چربی یک روش درمانی سرپایی است که در مطب پزشک انجام می‌شود و پس از اتمام درمان شما می‌توانید به منزل برگردید. به این ترتیب شما می‌‌توانید دوران بهبود خود را در منزل سپری کنید. پزشک از شما می‌خواهد که به مدت دو هفته قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید. زیرا ممکن است مصرف این داروها باعث بروز واکنش آلرژیک شود. قبل از تزریق چربی نیازی به انجام تست آلرژی نمی‌باشد.

بخوانید:  لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی بدون جراحی با تزریق بوتاکس و ژل

مرحله اول استخراج چربی 

اولین مرحله برای مدلینگ صورت با تزریق چربی، استخراج چربی مورد نیاز از نواحی دهنده از قبیل فک، باسن، شکم، ران و پهلو می‌باشد. در این روش پزشک از لیپوساکشن به منظور جمع آوری چربی‌های مورد نیاز استفاده می‌کند تا احتمال آسیب دیدگی سلول‌های چربی به حداقل برسد. پزشک برای جمع آوری چربی‌های مورد نیاز از کانوله مخصوص استفاده می‌کند تا احتمال آسیب دیدگی سلول به حداقل برسد.

مرحله دوم تفکیک کردن سلول‌های چربی 

پس از آن که پزشک به استخراج چربی مورد نیاز برای مدلینگ صورت پرداخت چربی به دست آمده را درون دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهد تا تحت شرایط خاص سلول‌های چربی از مایعات جدا شوند و سپس سلول‌های آسیب دیده کنار گذاشته می‌‌شوند. به این ترتیب چربی سالم به منظور تزریق در نواحی مورد نظر آماده می‌‌شود.

مرحله سوم تزریق چربی 

مدلینگ صورت با تزریق چربی در مرحله سوم به اتمام می‌رسد و پزشک به کمک روش‌های مخصوص چربی آماده شده را به نواحی خاص صورت تزریق می‌‌کند. در این مرحله پزشک نقاط خاص صورت را برای تزریق آماده می‌کند تا مرحله تزریق چربی انجام شود. پزشک از این روش به منظور افزایش حجم، مدلینگ صورت و رفع ناهنجاری‌ها و نواقص صورت استفاده می‌کند. پزشک به کمک سرنگ مخصوص چربی اماده شده را به درون نواحی مورد نظر تزریق می‌‌کند تا نتایج دلخواه به دست بیاید.

 

 

دوران بهبود و نتایج حاصل از درمان 


دوران بهبود و نتایج حاصل از درمان مدلینگ صورت با تزریق چربی

بروز مقداری کبودی و تورم در ناحیه دهنده و گیرنده چربی پس از مدلینگ صورت با تزریق چربی طبیعی است و معمولاً طی مدت کوتاهی بهبود پیدا می‌کند. معمولاً تورم ایجاد شده طی مدت چند روز برطرف می‌‌شود و در صورت بروز درد یا ناراحتی بیمار می‌تواند از داروی مسکن استفاده کند. بیمار باید همانند سایر روش‌های درمانی از همه نکات توصیه شده توسط پزشک پیروی کند. اکثر بیماران می‌توانند طی مدت ۴۸ ساعت پس از درمان به انجام فعالیت‌های روزمره و امور کاری خود بپردازند. پس از آنکه تورم اولیه از بین رفت بیمار می‌‌تواند فوراً شاهد جوانی و شادابی صورت خود باشد. مهمترین مسئله ای که در ارتباط با تزریق چربی برای مدلینگ صورت وجود دارد افزایش حجم صورت و جوانسازی قابل توجه آن است. اگرچه نتایج حاصل از درمان در همه بیماران یکسان نیست معمولا طول عمر نتایج حاصل از تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل می‌باشد و بیمار می‌تواند از چند ماه تا ۲ سال از نتایج به دست آمده بهره‌ مند شود.

بخوانید:  درمان چین و چروک دور لب با تزریق بوتاکس و ژل

Call Now Buttonتماس با ما