مزایای تزریق بوتاکس ایرانی برای رفع چروک پیشانی و دور چشم

انواع بوتاکس ایرانی به طور موقت، انقباض عضلانی در قسمت مختلف صورت که باعث ایجاد چین و چروک‌هایی نظیر خط اخم و چین و چروک‌های اطراف چشم می‌شوند را کاهش می‌دهد. نتایج حاصل از تزریق این نوع بوتاکس پس از دو تا هفت روز نمایان شده و معمولاً به مدت 3 تا 4 ماه ادامه می‌یابد. دو هفته پس از تزریق شما می‌توانید نتایج کامل حاصله را مشاهده کنید.

تزریق بوتاکس با ناراحتی جزئی همراه بوده و برای انجام این کار نیازی به بستری شدن نیست. افرادی که بوتاکس تزریق می‌کنند از دیدن پوستی که لطیف‌تر شده، چین و چروک کمتری دارد و ظاهری جوان‌تر پیدا کرده است خوشحال و راضی هستند.

امروزه بسیاری از پزشکان از بوتاکس ایرانی با برند بوتاکس مصپورت MASPORT استفاده می‌کنند که کیفیت و دوام مناسب داشته و مانند برندهای مرغوب با کمترین عوارض همراه بوده و بیماران از نتیجه آن راضی هستند.

کاربردهای بوتاکس ایرانی


کاربردهای بوتاکس ایرانی

 

بوتاکس دارویی است که به منظور کاهش حرکت در عضلات تزریق می‌شود و در نتیجه ظاهر چین و چروک‌هایی که در حد خفیف تا متوسط هستند را بهبود می‌یابد. بوتاکس را همچنین می‌توان در زیر بغل، کف دست و کف پا به منظور درمان تعریق مفرط تزریق کرد.

بوتاکس را می‌توان به منظور بهبود شرایط زیر در صورت تزریق نمود:

بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟


ممکن است در موارد زیر تزریق بوتاکس برای شما مناسب نباشد:

  • اگر شما اخیراً تغییراتی به روش‌های جراحی در صورت خود ایجاد کرده باشید.
  • اگر شما عضلات بسیار ضعیفی در قسمت تحت درمان داشته باشید
  • اگر نامتقارنی صورت شما زیاد باشد
  • اگر شما عفونت فعال در نزدیکی محل درمان داشته باشید
  • اگر شما دچار افتادگی پلک، اسکار‌های عمیق باشید یا اگر با جدا کردن چین و چروک‌ها نتوانید آنها را برطرف نمایید.

 پس از تزریق بوتاکس از انجام چه کارهایی باید پرهیز کنید؟


پزشکان توصیه می‌کنند که تا 3 ساعت پس از تزریق دراز نکشید و از اعمال فشار مستقیم روی صورت خود به مدت 8 ساعت پس تزریق خودداری کنید. لطفاً در صورتی که تزریق را بعدازظهر انجام می‌دهید این مورد را به یاد داشته باشید. پزشکان همچنین پزشکان توصیه می‌کنند که از انجام هرگونه ماساژ یا لیزر درمانی در ناحیه صورت به مدت 2 هفته پس از تزریق اجتناب کنید زیرا انجام این کار نتایج درمان را تغییر می‌دهد.

مطالعه بیشتر  قیمت تزریق بوتاکس چقدر است؟ هزینه بوتاکس خط اخم و چروک پیشانی

 نتایج حاصل از تزریق بوتاکس چه مدت دوام دارد؟


ماندگاری بوتاکس

در هر فردی متفاوت است. بیشتر بیماران تزریق را با فواصل زمانی 3 تا 4 ماهه انجام می‌دهند.

 سؤالات رایج 


نتایج حاصل از تزریق، طبیعی است. بیماران گزارش داده‌اند که ظاهر آنها شاداب و جوان شده و هرگز ظاهری غیر طبیعی پیدا نکرده‌اند.

 آیا من برای تزریق بوتاکس هنوز خیلی جوانم؟

شاید نه. بیشتر افراد عضلات پرکاری دارند که در سنین 20 سالگی باعث ایجاد خطوط دائمی روی صورت آنها می‌شود. تزریق در دستگاه‌های عصبی باعث شل شدن عضلات شده و از ایجاد خطوط دائمی روی پوست جلوگیری می‌کنند. همچنین با این کار از عمیق شدن چین و چروک‌های ریزی که در حال حاضر روی صورت شما وجود دارد جلوگیری می‌کند.

 آیا تزریق دردناک است؟

بیشتر بیماران در هنگام تزریق دردی احساس نمی‌کنند.

 اگر درمان را متوقف کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

داروها به تدریج عضلات را ترک می‌کنند و در نتیجه عضلات دوباره شروع به منقبض شدن کرده و چین و چروک‌ها روی پوست دوباره شکل می‌گیرند.

 آیا من در روزی که بوتاکس یا ژل تزریق می‌کنم می‌توانم ورزش کنم؟

شما می‌توانید قبل از حضور در مطب پزشک ورزش کنید ولی پس از تزریق بهتر است یک روز صبر کنید و سپس برنامه ورزشی خود را ادامه دهید. به هر حال، تزریق کننده بر اساس شدت درمان و در صورت نیاز، یک دستورالعمل به شما خواهد داد.

 من ازدواج کرده‌ام! آیا می‌توانم بوتاکس یا ژل تزریق کنم؟

بله. اما پزشکان توصیه می‌کنند که هر گونه درمانی را 3 ماه قبل از اتفاق بزرگ انجام دهید. اثرات بوتاکس حدود 3 ماه و تأثیر تزریق ژل‌ها بین 6 تا 12 ماه بسته به ناحیه تزریق باقی خواهد ماند. اگر شما تمایل به تزریق بوتاکس یا ژل برای اولین مرتبه دارید، پزشکان توصیه می‌کنند که 6 ماه قبل از روز بزرگ این کار را انجام دهید تا ببینید که آیا نتایج حاصله را دوست دارید یا نه.

 من ایبوپروفن / آلیو / ناپروکسن / آسپیرین مصرف می‌کنم، آیا می‌توانم تحت درمان با بوتاکس قرار گیرم؟

بله ...اما مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، احتمال خونریزی و کبودی را افزایش می‌دهند. اگر شما این داروها را به صورت دائمی مصرف می‌کنید، لطفاً قبل از قطع مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید. اگر شما این داروها را فقط در مواقع ضروری مصرف می‌کنید لطفاً یک روز قبل از تزریق و در روز تزریق از مصرف آنها پرهیز کنید. تایلنول و مسکن‌های مخدر (مانند نورکو، ویکودین، پروکوست) باعث افزایش احتمال خونریزی یا کبودی نمی‌شوند و به همین دلیل ادامه مصرف آنها اشکالی ندارد.

مطالعه بیشتر  بوتاکس دست: مزایای درمان تعریق کف دست‌ها با تزریق بوتاکس

** نکته: اگر شما داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنید (مانند کومادین، لوونوکس، پراداکزا و...) باید قبل از درمان و برای دست‌یابی به بهترین نتایج با پزشک خود مشورت کنید.

 برای کاهش احتمال کبودی و تورم من قبل و پس از تزریق چه کارهایی باید انجام دهم؟

علاوه بر مصرف داروهای تجویز شده؛ اگر مکمل‌های روغن ماهی مصرف می‌کند باید 5 روز قبل از تزریق، مصرف آن را قطع کنید. همچنین مکمل‌های هموئوپاتیک به نام آرنیکا مونتانا نیز ممکن است به کاهش احتمال کبودی کمک کند. این داروها به شکل قرص یا کرم موجود بوده و می‌توانید آنها را از داروخانه‌ها تهیه کنید.

 بلافاصله پس از درمان، من چگونه به نظر می‌رسم؟

نتایج حاصل از بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس، شما برآمدگی‌های کوچک و قرمزی در محل تزریق مشاهده می‌کنید که معمولاً پس از 20 تا 30 دقیقه برطرف می‌شود. پس از تزریق فیلرها نیز ممکن است کمی دچار قرمزی و تورم شوید. ممکن است جای سوزن نیز پس از تزریق روی پوست دیده شود. قرمزی، تورم و کبودی احتمالی ناشی از تزریق فیلرها نیز در 48 ساعت اول پس از تزریق مشهود است اما به تدریج برطرف می‌شود. شما می‌توانید کارها و امور شغلی خود را پس از تزریق بوتاکس و در همان روز ادامه دهید. بیشتر افراد که نگران میزان تورم پس از تزریق ژل هستند، یک روز پس از انجام فرایند مرخصی می‌گیرند ولی نیازی به این کار نیست و به راحتی و تصمیم شما بستگی دارد.

 من چند روز پیش نوبت گرفتم، اما بیمار هستم، آیا هنوز باید بیایم؟

پزشکان توصیه می‌کنند که 7 روز پس از از بین رفتن علائم به مطب مراجعه کنید. سیستم ایمنی سرکوب‌شده می‌تواند احتمال واکنش‌های منفی نسبت به تزریق بوتاکس یا ژل‌ها را افزایش دهد. اگر شما تمایل به تزریق ژل دارید، پزشکان توصیه می‌کنند که از 30 روز قبل و تا 30 روز پس از تزریق از انجام عمل‌های دندانپزشکی خودداری کنید.

مطالعه بیشتر  بهترین سن برای تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم: سن مناسب بوتاکس

 من باردار هستم یا به نوزاد خود شیر می‌دهم. آیا می‌توانم بوتاکس یا ژل تزریق کنم؟

تزریق بوتاکس با فیلرهای بافت نرم در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود. مطالعاتی در مورد تولید مثل حیوانات برای تعیین احتمال آسیب‌دیدگی جنین انجام نشده است. هنوز مشخص نشده است که آیا ژل‌ها یا ترکیبات آنها وارد شیر انسان می‌شوند یا نه. اگر شما برای بارداری برنامه‌ریزی کرده‌اید یا تحت درمان‌های باروری قرار دارید، پزشکان توصیه می‌کنند 2 هفته پس از تزریق این کار را انجام دهید.

 من زخم‌های سرد دارم. آیا می‌توانم ژل یا بوتاکس تزریق کنم؟

بله... اما اگر تزریق در اطراف دهان شما انجام می‌شود و شما در این قسمت، زخم سرد دارید بهتر است درمان را به تأخیر بیندازید. اگر شما مستعد ابتلا به زخم‌های سرد هستید لطفاً به پزشک تزریق کننده اطلاع دهید. پزشک برای شما آسیکلویز تزریق کرده و قبل از انجام فرایند یک دستورالعمل به شما خواهد داد.

 من سفر می‌کنم / امشب یا فردا پرواز دارم. آیا هنوز می‌توانم تزریق را انجام دهم؟ 

بله. سفر تأثیری بر نتایج درمان ندارد. ولی باید در نظر داشته باشید که تا 3 ساعت پس از تزریق نباید دراز بکشید و صورت خود را نیز تا 8 ساعت پس از درمان نیابد فشار دهید. همچنین اگر شما ژل تزریق کرده‌اید ممکن است دچار کمی تورم، قرمزی و کبودی احتمالی شوید. در صورت نیاز به تجدید درمان، ما توصیه می‌کنیم که این کار را 2 تا 3 هفته پس از درمان اولیه و برای اطمینان از دست‌یابی به نتایج مطلوب انجام دهید. لطفاً به یاد داشته باشید که درمان اولیه نزدیک به زمان سفر شما نباشد.

به این پست امتیاز دهید.