این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

مزایای تزریق ژل آیدیا برای حجم دهی به لب، گونه و چانه

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » مزایای تزریق ژل آیدیا برای حجم دهی به لب، گونه و چانه

تزریق ژل آیدیا با هدف حجم دهی به لب ، زیر چشم ، گونه و زاویه سازی فک انجام میشود. مواد تشکیل دهنده این ژل، اسید هیالورنیک است که باعث جوان سازی کامل صورت از طریق اصلاح حجم و بازسازی بافت می شود.

فهرست مطالب

مواد تشکیل دهنده ژل آیدیا چگونه عمل می‌کند؟


فیلرهای پوستی بخشی از دسته‌ای هستند که “مواد تزریقی” نامیده می‌شوند. این مواد با بازگرداندن حجم به خطوط ریز، چین و چروک، لب‌ها و گونه‌ها آن‌ها را پرتر و برجسته‌تر نشان می‌دهند.

رایج‌ترین فیلرها اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک یک قند پیچیده است که تقریباً در هر قسمت از بدن ما وجود دارد و از آنجا که ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد، بی‌خطر و مؤثر است. بنابراین، بعید است که باعث ایجاد آلرژی شود. با افزایش سن بدن، اسید هیالورونیک کمتر و کمتر تولید می‌شود و در نتیجه سایر ساختارهایی که باعث حجم و برجستگی صورت ما می‌شوند به تدریج از بین می‌روند.

اسید هیالورونیک در حجم بسیار کمی با سوزن بسیار ریز زیر پوست تزریق می‌شود. ژل به پوست زیر چین و چروک‌ها حجم می‌دهد و آن را پر و صاف می‌کند. پزشک شما قبل از تزریق به صورت شما کرم یا پماد بی‌حسی می‌زند تا در طول تزریق راحت باشید.

پزشکان درمان‌های زیر را بوسیله فیلرهای پوستی ارائه می‌دهند:

مزایای فیلر پوستی چیست؟


تزریق فیلر پوستی یک روش آسان برای کاهش ظاهر چین و چروک، صاف کردن پوست و داشتن ظاهری جوان‌تر است. نتیجه یک جلسه درمان فوراً دیده می‌شود و می‌تواند حدودا 3 تا 12 ماه ادامه داشته باشد. تزریق فیلر پوستی می‌تواند نتایج طبیعی به دنبال داشته باشد که تاثیری در بیان صورت نداشته باشد. از آنجا که چهره شما به مرور زمان تغییر می‌کند، فیلرهای پوستی به شما این  امکان را می‌دهند که با افزایش سن، ظاهر خود را به طرز ماهرانه و ظریفی جوان نگه دارید.

بخوانید:  تزریق بوتاکس کنیتوکس برای رفع چین و چروک پیشانی و دور چشم

آیا من کاندید مناسبی برای تزریق ژل ایدیا هستم؟


ژل ایدیا برای استفاده در هرکسی که مایل است ظاهر چین و چروک و خطوط صورت خود را کاهش دهد یا می‌خواهد به برخی از اجزای صورت خود حجم بدهد مناسب است. از فیلرها همچنین می‌توان برای درمان جای زخم که ممکن است در اثر آکنه رخ داده باشد استفاده کرد. با استفاده از فیلرها می‌توانید ظاهر چین و چروک‌ها را تا حد زیادی کاهش داده و ظاهری جوان‌تر به دست آورید.

آیا به مشاوره اولیه احتیاج دارم؟


بله ، شما باید قبل از شروع درمان اول یک مشاوره اولیه داشته باشید، صرف نظر از اینکه در جاهای دیگر این روش درمانی را انجام داده‌اید یا خیر. این جلسه مشاوره تضمین می‌کند که شما قبل از شروع درمان کاملاً نسبت به روند و نتیجه درمان آگاه باشید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل آیدیا


در طول 48 ساعت اول بعد از درمان از ماساژ یا مالش دادن مناطق درمان شده خودداری کنید. در طی 8 ساعت اول پس از درمان، نباید مناطق تحت درمان صورت را به طور غیر ضروری لمس کنید. بعدا می‌توانید صورت خود را با صابون بشویید و آرایش سبکی داشته باشید. تا زمانی که قرمزی و تورم اولیه پوست کاهش نیابد، از تماس با گرمای شدید (به عنوان مثال سولاریوم و آفتاب گرفتن) یا سرمای شدید خودداری کنید. زخم‌های سرماخوردگی (به عنوان مثال تبخال) می‌توانند بعد از درمان دوباره ایجاد شوند.

داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین ممکن است باعث طولانی‌تر شدن بهبودی محل تزریق و یا ایجاد کبودی‌های کوچک شود.

آیا نتایج تزریق فیلرهای پوستی من قابل توجه خواهد بود؟


فیلر خوب نامرئی است. بسیاری از مردم از استفاده از فیلر می‌ترسند ، زیرا فقط “نتایج بدی” را که ممکن است وجود داشته باشد می‌بینند. این قابل درک است اما پزشکان نمی‌خواهند لب‌ها و گونه‌های پف کرده‌ای داشته باشید! نتیجه یک تزریق عای فیلر مشاهده نیست، فقط به شما کمک می‌کند شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر برسید (و احساس کنید). این کار به شما کمک می‌کند که بهترین حالت خود را داشته باشید، بنابراین عاشق آنچه در آینه می‌بینید خواهید شد!

پزشک در بسیاری از موارد فیلر پوستی را در چند مرحله تزریق می‌کند، بنابراین تغییرات مداوم، ظریف اما قابل توجهی را تجربه می‌کنید و فقط بهتر و بهتر به نظر می‌رسید.

بخوانید:  اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

سوالات متداول


آیا می‌توان فیلر پوستی را از بین برد؟

بعضی از فیلرها قابل برگشت هستند اما همه آن‌ها اینطور نیستند. اگر به دنبال فیلرهای تجزیه‌پذیر هستید فیلرهای حاوی HA (اسید هیالورونیک) را امتحان کنید.

فیلرهای HA با استفاده از آنزیم هیالاز به سرعت و به راحتی حل می‌شوند. این آنزیم حدود 5-10 دقیقه پس از تزریق شروع به کار می‌کند و معمولاً کار خود را بعد از 48 ساعت به پایان می‌رساند. از آنزیم هیالاز می‌توان برای از بین بردن نتیجه‌ای که دلخواه فرد نیست یا برای از بین بردن عوارض فیلر مانند غده‌ها (توده‌ها) و انسداد عروق (رگ خونی مسدود شده) استفاده کرد.

آیا فیلرهای پوستی دائمی بهتر از موقت هستند؟

خیر. شکل صورت و ساختار استخوان ما با افزایش سن تغییر می‌کند، بنابراین تزریق فیلر دائمی پوست می‌تواند باعث مشکلات قابل توجهی شود. فیلرهای پوستی دائمی نمی‌توانند به راحتی با تغییرات احتمالی پوستی و استخوانی که به مرور زمان و روند پیری اتفاق می‌افتد، تنظیم شوند. بله، حتی استخوان‌های صورت شما نیز به مرور زمان کوچک می شده و دچار آتروفی می‌شوند. استفاده از فیلرهای دائمی یا تزریق‌های آرایشی دائمی می‌تواند چند سال بعد بسیار غیرعادی به نظر برسند، بنابراین بهتر است از فیلرهای پوستی موقت و باکیفیت استفاده کنید.

 آیا دوره نقاهت لازم است؟

پس از درمان‌های تزریقی ممکن است چند روز تورم و حساسیت در نقاط تزریق وجود داشته باشد اما چیزی نیست که مانع از رفتن به محل کار شود.

آیا صورت من بعد از تزریق ظاهر ناموزونی خواهد داشت؟

خیر، پزشکان برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی فیلر را به دقت تزریق می‌کنند. پزشکان در تمام درمان‌های تزریقی، چند روز پس از تزریق یک جلسه پیگیری برای شما در نظر می‌گیرند تا در صورت لزوم یک سری اصلاحات را روی صورت شما انجام دهند و همیشه آرامش خاطر داشته باشید.

آیا دیگران می‌توانند متوجه شوند که من به صورت خود ژل تزریق کرده‌ام ؟

در بیشتر موارد نه، کسی متوجه نخواهد شد. ممکن است متوجه شوند که بهتر از قبل به نظر می‌رسید، اما فکر نمی‌کنند که شما تزریق ژل انجام داده‌اید زیرا نتایج بسیار طبیعی خواهد بود. بیشتر بیماران دوست دارند کارشان ظریف باشد نه چیزی که باعث شوکه شدن افراد از دیدن ظاهر آن‌ها شود. به همین دلیل است که پزشکان در درمان‌های تزریقی همیشه از مقدار کمی ژل یا بوتاکس استفاده می‌کنند.

چگونه می‌توان تشخیص داد که از کدام فیلر باید استفاده کرد؟

بزرگترین تفاوت بین فیلرهای مختلف موجود در اندازه ذرات مورد استفاده، ماده مؤثر و مقدار موجود در هر ویال است. به عنوان مثال، پزشکان فیلرهای با ذرات کوچکتر را برای خطوط سطحی و فیلرهای با ذرات بزرگتر را برای چین و چروک‌های عمیق‌تر، بازگرداندن حجم از دست رفته، چین‌های پوستی و لب‌ها پیشنهاد می‌کنند.

بخوانید:  انواع تجهیزات پزشکی مورد نیاز اتاق عمل

تزریق فیلر چه حسی دارد؟

فیلرها با استفاده از یک سوزن بسیار ریز به پوست یا زیر پوست تزریق می‌شوند. برخی از فیلرها حاوی لیدوکائین هستند، بنابراین هرگونه ناراحتی در آن‌ها به حداقل میزان ممکن می‌رسد. برای درمان لب، پزشکان می‌توانند از مسدودکننده‌های عصب بیهوشی استفاده کنند که شبیه به تزریق دندان است. درمان از 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و نتایج فوری قابل مشاهده خواهد بود.

چه مدت بعد از تزریق می‌توانم نتایج حاصل از فیلرهای پوستی را مشاهده کنم؟

نتایج حاصل از تزریق فیلرهای پوستی را به سرعت پس از تزریق مشاهده خواهید کرد.

ماندگاری اثر فیلر چه مدت طول می‌کشد؟

این موضوع  تا حد زیادی به ساختار پوست، سبک زندگی، سن و میزان کمال‌طلبی هر بیمار بستگی دارد. شما می‌توانید هر زمان بعد از اولین درمان، درمان ترمیمی داشته باشید، اما به طور کلی برای حفظ نتایج به دست آمده، پس از 6 تا 9 ماه برای خطوط، چین و چروک‌ها و چین‌ها و پس از 6 ماه برای لب به درمان پیگیری نیاز دارید.

آیا تزریق فیلر عوارض جانبی دارد؟

گاهی اوقات برخی از واکنش‌های مرتبط با تزریق مانند قرمزی گذرا، تورم، درد، خارش و حساسیت در محل تزریق رخ می‌دهد. اما این عوارض یک یا دو روز پس از درمان چروک و چند روز دیگر پس از درمان لب برطرف می‌شوند.

انواع دیگر واکنش‌ها بسیار نادر است و تنها در هر 15000 نفر یک نفر واکنش حساسیت را بعد از تزریق فیلر هیالورونیک تجربه می‌کند.

آیا فیلرهای پوستی ایمن هستند؟

فیلرهای پوستی با بافت پوست یکپارچه می‌شوند و امکان عبور عناصر حیاتی از جمله اکسیژن و هورمون‌ها را فراهم می‌کنند و در نتیجه پوست سالم و طبیعی به نظر می‌رسد. این فیلرها با گذشت زمان توسط فرایندهای طبیعی بیولوژیکی تجزیه شده و از بدن خارج می‌شوند. هیچ مشکلی در دراز مدت ثبت نشده است.

چه کسی نمی‌تواند از فیلرهای پوستی استفاده کند؟

  • کسانی که می‌دانند به اسید هیالورونیک حساسیت دارند
  • نباید در مناطقی که بیماری پوستی، التهاب یا مشکلات پوستی وجود دارد تزریق انجام شود
  • زنان باردار یا شیرده

 

درمان چقدر طول می‌کشد؟

بسته به میزان اصلاح و تزریق مورد نظر شما، درمان معمولاً 30 دقیقه و احتمالا کمی بیشتر طول می‌کشد. هنگام دریافت پماد تسکین دهنده درد، باید 20 دقیقه منتظر بمانید تا کامل اثر کند. بنابراین در کل باید یک ساعت برای این کار وقت بگذارید.

Call Now Buttonتماس با ما