مزایا و کاربرد تزریق ژل استایلج (STYLAGE) به صورت و دست

استایلج اولین فیلر پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک منوفیازیک است که از اجزای غیر حیوانی ساخته شده است و برای درمان حتی عمیق ترین چین و چروک‌های روی پوست افراد بالغ، بازیابی حجم و سفتی صورت استفاده می‌شود تا چهره‌ای جوان و با طراوت را برای شما به ارمغان بیاورد.

علاوه بر تصحیح عیوب پوستی، تمام پرکننده‌های استایلج با عملکرد آنتی اکسیدانی مانیتول یا سوربیتول برای محافظت از پوست استفاده می‌شوند. آنتی اکسیدان‌ها به طور موثری مواد اکسید کننده را مورد استفاده قرار می‌دهند که به منظور حفظ سلامت پوست و همچنین عملکرد پرکننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، بیماران به دوره نقاهت کمتری نیاز دارند زیرا تورم بعد از تزریق به لطف آنتی اکسیدان‌ها به طور مؤثرتری مهار می‌شود.

اگرچه می‌توان پرکننده‌های صورت را از مواد مختلفی تهیه کرد، اما هدف تولید همه آنها نتیجه‌ای است که بلافاصله پس از درمان مشاهده می‌شود. ممكن است از پرکننده‌های صورت به عنوان گزینه‌ای برای جراحی استفاده شود و به شما كمك می‌كند تا از اقدامات تهاجمی و پر هزینه خودداری كنید.

در کلینیک زیبایی رازی از بهترین برندهای فیلر برای جوانسازی و حجم دهی صورت تحت نظر متخصصین باتجربه استفاده می شود.

 

پرکننده های پوستی چیست و چگونه کار می‌کنند؟


پرکننده های پوستی برای درمان‌های زیبایی بینی و صورت استفاده می‌شوند و به پوست تزریق می‌شوند. آنها به منظور کاهش چین و چروک‌های ناخواسته، ایجاد حجم و احیای پوست طراحی شده‌اند. پرکننده‌های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند که ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. اسید هیالورونیک یک مولکول قندی است که تقریباً در تمام موجودات زنده به طور طبیعی وجود دارد. این ماده به آب می‌چسبند و می‌تواند به عنوان روان کننده و در قسمت‌های متحرک بدن مانند مفاصل عمل کند. همچنین برای انتقال مواد مغذی و در تنظیم تعادل آب در پوست بسیار مهم است.

پرکننده‌های پوستی با تقویت عرضه اسید هیالورونیک به پوست کار می‌کنند. پرکننده‌های پوستی باعث احیا و افزایش حجم پوست می‌شوند و فوراً از خطوط و چین و چروک‌ها کاسته می‌شود و جلوه‌ای لطیف‌تر را ایجاد می‌کند. پرکننده‌های پوستی یک ژل تزریقی نرم تشکیل شده از اسید هیالورونیک تثبیت شده و غیر حیوانی است. این ژل سازگار با بافت پوست است و از نزدیک شبیه اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. ماندگار است اما دائمی نیست.

فیلر استایلج برای چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟


فیلرهای استایلج در این موارد قابل استفاده است:

 • هیدراتاسیون پوست و تغذیه کننده طبیعی پوست: فیلرهای پوستی استایلج برای تصحیح علائم جزئی پیری زودرس مانند افتادگی و کم آبی بدن استفاده می‌شود. پوست در مناطقی مانند پشت دست، صورت، گردن به خوبی به فیلر استایلج پاسخ می‌دهد.
 • اصلاح و حجم دهندگی لب با فیلر استایلج: برای برجسته کردن لب‌های نازک مناسب است. ژل پرکننده به اندازه کافی انعطاف پذیر است و در عین حال حجم ایجاد شده در اثر آن همچنان در برابر حرکات مختلف لب‌ها مقاومت می‌کند.
 • پر کردن و صاف کردن چین و چروک‌ها: برای رفع کردن چین و چروک‌های سطحی و عمیق بسیار مناسب است. برخی از خطوط صورت که معمولاً تحت درمان قرار می‌گیرند شامل چین و چروک‌های پنجه کلاغی، خطوط جانبی و چین‌های روی بینی می‌باشد. از طریق این ژل‌های پرکننده هیالورونیک اسید، ویژگی‌های جزیی صورت مانند خطوط بینی و لاله گوش نیز قابل ترمیم است.
 • ترمیم کننده و حجم دهنده صورت: به منظور تقویت و حجم دهی مناسب برای صورت‌های ظریف در نظر گرفته شده است. همچنین، از آن برای رفع خطوط صورت استفاده می‌شود.

در جلسه مشاوره برای تزریق فیلر، چه انتظاری می‌رود؟


پزشک احتمالا قبل از انجام عمل یک جلسه مشاوره با شما خواهد داشت. این تنها روش مؤثر برای تعیین روش درمانی مناسب است. همچنین بهترین زمان برای پرسیدن سؤالات خود درباره روش، عوارض جانبی و هر چیز دیگری است که ممکن است در مورد آنها کنجکاو باشید.

بهتر است وقتی را به دیدن تصاویر اختصاص دهید. با این کار ظاهری را که پس از عمل به دست می‌آورید را خواهید دید. متخصص تزریق شما تصویر واضح‌تری از اهداف شما خواهد داشت و می‌تواند به شما در تعیین آنچه می‌خواهید کمک کند. و اگر قابل اجرا نباشد، آنها توصیه‌هایی را برای بهتر شدن کار ارائه می‌دهند.

تصاویر قبل و بعد عمل بیماران واقعی را مشاهده کنید. کلینیک‌ها باید آلبومی داشته باشند که بتواند این تصاویر را به شما نشان دهند تا بتوانید از نتایجی که عمل خود، ایده واضحی بدست آورید. اگر نتایج برای شما واضح به نظر نمی‌رسد، سوالات خود را بپرسید، پزشک متخصص یا کلینیک پزشکی پاسخی برای تمام سوالات شما خواهند داشت.

آماده سازی برای تزریق فیلر


آماده سازی برای تزریق فیلر کار دشواری نیست. پزشک شما در هنگام مشاوره به شما خواهد گفت که چه کارهایی باید انجام دهید، بنابراین باید ابتدا بیش از هر چیزی که در اینجا نوشته شده است به آن دستورالعمل‌ها مراجعه کنید. بیشتر دستورالعمل‌ها شامل مواردی از این دست هستند:

 • در جلسه مشاوره و جلسه تزریق خود آرایش نکنید، یا حداقل دستمال مرطوب به همراه داشته باشید تا هنگام ورود به مطب، با دستمال آن را پاک کنید. آرایش روی لب و اطراف آن، مانند رژ لب و پاک کردن آن بسیار مهم است زیرا ممکن است در درمان اختلال ایجاد کند.
 • از داروها یا مکمل‌هایی که ممکن است خون شما را غلیظ کنند، از جمله آسپرین،NSAIDS و مکمل‌های ویتامین E استفاده نکنید. لیست کاملی از این موارد را پزشک شما دارد که می‌توانید از او بخواهید.
 • اگر رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، مصرف آنها را بدون مشورت با پزشک بهداشت متوقف نکنید. توقف ناگهانی مصرف رقیق کننده خون می‌تواند بسیار خطرناک باشد. ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و از کلینیک مراقبت از پوست خود را مطلع کنید.
 • نوبت تزریق خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که درست قبل از یک رویداد بزرگ نباشد. بهتر است تزریق خود را حداقل یک یا دو هفته قبل انجام دهید تا تورم اولیه از بین برود و اثرات کامل آن دیده شود.
 • چرخه قاعدگی می‌تواند شما را نسبت به درد حساس تر کند. اگر در دوره قاعدگی خود هستید، آگاه باشید که محل تزریق شما حساس‌تر خواهد بود. اغلب، بهتر است برای معالجه راحت حداقل یک هفته از چرخه قاعدگی شما گذشته باشد.

در روز تعیین وقت خود از هیچ گونه ماده‌ای روی لب از جمله روان کننده‌ها یا مرطوب کننده استفاده نکنید مگر اینکه متخصص به شما بگوید. هر نوع آرایشی نیز نیاز به پاک کردن دارد.

روش تزریق ژل استایلج


تزریق پرکننده برای بیشتر بیماران بیشتر از یک ساعت طول نمی‌کشد. بیشتر این زمان نیز صرف انتظار برای اثر کردن کرم بی حسی خواهد شد تا تزریق ژل. اگر گذراندن این زمان برای شما مشکل است، یک کتاب، مجله، یا تلفن هوشمند با خود بیاورید و وقت خود را به استراحت و دوری از اضطراب اختصاص دهید.

اگر محل تزریق شما حساس است، تزریق لیدوکائین بیش از هر چیز دیگری درد خواهد داشت. یک نیشگون سریع و سوزش خفیف احساس می‌شود و در طی چند ثانیه فشار آن کمی کاهش می‌یابد. هنگامی که لیدوکائین اثر کرد، فقط فشار فیلر را از طریق محل تزریق خود حس خواهید کرد.

بعد از تزریق، بیشتر متخصصان و کلینیک‌های پزشکی از شما می‌خواهند که حدود ۱۵ دقیقه در مطب باشید. این یک احتیاط است برای رد هرگونه واکنش یا آلرژی احتمالی. لازم است بدانید که بروز آلرژی بسیار نادر است و نباید شما را از این عمل منصرف کند مگر اینکه سابقه آلرژی داشته باشید.

دستورالعمل‌های بعد از تزریق فیلر


بعد از انجام عمل تزریق فیلر، ممکن است دچار درد یا حساسیت شوید. در حالی که نباید احساس درد زیادی کنید، علاوه بر تورم در چند روز اول بعد از عمل، به احتمال زیاد دچار کبودی و ناراحتی خواهید شد.

برای کسب بهترین نتیجه این نکات را دنبال کنید:

 • در محل تزریق خود بلافاصله بعد از درمان و در روز بعد یخ بگذارید. کمپرس یخ به کاهش کبودی کمک خواهد کرد و در روز بعد نیز به شما کمک می‌کند تا تورم را تحت کنترل داشته باشید.
 • یخ ندارید؟ کنار داروخانه متوقف شوید و ماسک پوششی ژل خنک کننده تهیه کنید. آن را حدود ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید، سپس آن را به آرامی روی لب خود قرار دهید.
 • هنگام خواب شب، سر خود را بالا بگذارید. بالا قرار دادن سر با کمک یک بالش اضافی به کاهش تورم شما کمک خواهد کرد و از مصرف هرگونه مایعاتی را سبب می‌شوند خواب شما بپرد خودداری کنید.
 • هرگز بعد از دریافت فیلر پوستی، صورت خود را ماساژ ندهید زیرا ممکن است به طور تصادفی پرکننده را صاف کنید و میزان حجمی را که امیدوارید به آن برسید کاهش دهید. حداقل تا ۴۸ ساعت از لمس لب خودداری کنید. این اجتناب شامل استفاده از رژ لب، حجیم کننده لب و یا اسکراب است.
 • اگر لبهایتان خشک است، استفاده از مرطوب کننده ملایم برای لب شما مناسب نیست. آن را با انگشت یا قلم مو بصورت یک پوشش نازک روی لب بمالید و از فشار دادن آن به داخل لب خودداری کنید.
 • حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از ورزش کردن خودداری کنید. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما هدف این است که سریعتر بهبود یابیم و استراحت بهترین راه برای انجام این کار است.

 عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟


ممکن است بیماران پس از درمان برخی از واکنش‌های التهابی را در بخشهای تحت درمان مشاهده کنند. عوارض جانبی مشترک شامل:

 • پیگمانتیشن
 • کبودی
 • قرمزی
 • ورم

روش‌های مناسب برای مراقبت‌های بعد از تزریق شامل تمیز نگه داشتن مناطق تحت درمان و محافظت از آنها از قرار گرفتن در معرض دمای های خیلی پایین و بالا است که باعث بهبودی سریع می‌شود. بیماران هنوز در معرض ابتلا به عوارض جانبی هستند (البته احتمال اینکه آنها را تجربه کنند بسیار کم است).

مدت زمان اثر


مدت زمان تأثیر کاملاً فردی است و به عوامل بسیاری از جمله نوع پوست، سبک زندگی، سن، روش تزریق مورد استفاده و غیره بستگی دارد. فناوری نوآورانه استایلج  دوام و امنیت بسیار خوبی را تا ۱۲ ماه خواهد داشت.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است