این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل ژوویدرم در ناحیه لب، گونه و زیر چشم

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » تزریق ژل ژوویدرم در ناحیه لب، گونه و زیر چشم

ژل ژوویدرم فیلری مبتنی بر هیالورونیک اسید است. فرآورده‌های گوناگونی در خانواده ژوویدرم وجود دارند که همگی برای از بین بردن نشانه‌های پیری به کار برده می‌شوند. پیوندها و اتصالات عرضی هیالورونیک اسید در هر یک از فرآورده‌های خانواده ژوویدرم متفاوت با دیگری است. متخصص ژل ژوویدرم مناسب را متناسب با مشکل خاص بیمار در عمق‌ها و ناحیه‌های مختلف تزریق می‌کند. فیلر ژوویدرم ماده‌ای نرم و با غلظتی ژل مانند است.

اثر تزریق ژل ژوویدرم در اکثر موارد بلافاصله بعد از درمان مشخص می‌شود، هرچند برخی برای مشاهدۀ نتیجۀ نهایی باید تا کمتر شدن ورم بعد از تزریق صبر کنند. ماندگاری نتایج تزریق ژل ژوویدرم، بسته به فرآوردۀ مورد استفاده عموماً شش ماه تا دو سال است.

فیلرهای صورت مانند ژل ژوویدرم ژل‌هایی هستند که به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارند و به منظور برجسته‌سازی لب‌ها، از بین بردن آثار پیری از روی پوست و محو کردن چین و چروک‌ها در پوست تزریق می‌شوند. این ژل‌های تزریقی در میان طیف گستردۀ درمان‌های زیبایی مراقبت از پوست و ضدپیری از نظر محبوبیت بعد از بوتاکس در جایگاه دوم قرار می‌گیرند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره دربارۀ جنبه‌های مختلف تزریق ژل، از قبیل عوارض جانبی احتمالی و دوران بهبود بعد از تزریق ژل با شما صحبت می‌کنند.

انواع ژل ژوویدرم


انواع مختلف ژل ژوویدرم به شرح زیر است:

 • ژوویدرم Voluma XC : این فرآورده حجم زیر سطح پوست را افزایش می‌دهد و به منظور بزرگ کردن گونه‌ها تزریق می‌شود.
 • ژوویدرم XC و ژوویدرم Vollure XC : این فرآورده‌ها کاهش خاصیت کشسانی پوست را جبران می‌کنند و چین و چروک‌ها و خطوط دور دهان و بینی را که خط خنده گفته می‌شود، از بین می‌برند.
 • ژوویدرم Ultra XC  و ژوویدرم Volbella XC: این فرآورده‌ها لب‌ها را به روشی غیرجراحی برجسته می‌کنند.

آمادگی قبل از تزریق ژوویدرم


قبل از تزریق ژل ژوویدرم با متخصص دربارۀ اهداف و انتظارات خود از درمان صحبت کنید. تزریق ژل ژوویدرم درمانی با حداقل تهاجم است، نیاز به آمادگی خاصی ندارد و عموماً به صورت سرپایی و در همان روز مشاوره انجام می‌شود.

بخوانید:  پیشگیری از چین و چروک صورت با تغذیه و کرم مناسب هر پوست

دستورات ساده‌ای که باید قبل از مشاوره و تزریق آنها را رعایت کنید، شامل خودداری از مصرف داروها و مکمل‌هایی مانند آسپرین، ایبوپروفن و مخمر سنت جان می‌شود. همچنین سیگار کشیدن نیز باید قبل از تزریق ترک شود. رعایت این توصیه‌ها از کبودی بعد از تزریق جلوگیری می‌کند. هرگونه حساسیت یا آلرژی را نیز حتماً به پزشک معالجتان اطلاع بدهید.

سازو کار تاثیرگذاری ژوویدرم


ژل ژوویدرم از طریق مادۀ تشکیل دهندۀ فعال خود، یعنی اسید هیالورونیک، حجم بافت صورت را افزایش می‌دهد. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و موجب تولید بافت پیوندی پر کنندۀ پوست یا همان کلاژن می‌شود. هرچه سن بالاتر می‌رود، تولید هیالورونیک اسید و کلاژن کمتر می‌شود؛ در نتیجه چین و چروک‌های روی پوست بیشتر می‌شود و افتادگی و شل شدن پوست نیز بیشتر جلب توجه می‌کند.

متخصص ابتدا ناحیه‌های درمان را با قلم علامت می‌زند، سپس ژوویدرم را در ناحیۀ هدف تزریق می‌کند. همچنین متخصص ناحیۀ درمان را به آرامی ماساژ می‌دهد تا ژل به طور یکنواخت پخش شود و احتمال ورم کردن کمتر شود. کل درمان، بسته به ناحیۀ تزریق معمولاً 15 دقیقه تا 1 ساعت طول می‌کشد.

همراه با ژوویدرم مقدار کمی لیدوکائین نیز برای کاهش درد تزریق می‌شود. به این ترتیب درد و ناراحتی بیمار در طول درمان به حداقل می‌رسد و درد به سرعت تسکین می‌یابد.

مراقبت بعد از تزریق ژل ژوویدرم


دوران بهبود بعد از تزریق ژوویدرم بسیار کوتاه است؛ به بیماران توصیه می‌شود که به مدت حداقل یک روز بعد از تزریق از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنند.

بیمار تا چهار ساعت بعد از تزریق نباید دراز بکشد تا ژل تزریق شده در بافت نرم در نقاط مورد نظر قرار بگیرد و در ناحیه‌های دیگر پخش نشود. همچنین از بیماران خواسته می‌شود که ناحیۀ تزریق را به مدت 24 ساعت نمالند و ماساژ ندهند.

بیماران می‌توانند بعد از یک روز برای پوشاندن ورم آرایش کنند، البته استفاده از لوازم آرایشی حاوی الکل تا چند روز مجاز نیست. بیماران سیگاری باید کشیدن سیگار را حداقل از چند روز قبل از تزریق تا چند روز بعد از آن ترک کنند تا فرآیند التیام بهتر و سریع‌تر انجام شود.

همچنین مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAIDs) تا چند روز ممنوع است. بیماران به مدت چند هفته قبل و بعد از تزریق باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند و هر روز از ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند.

بخوانید:  مراقبت بعد از بوتاکس: ورزش، شستشو و نحوه خوابیدن بعد بوتاکس

خطرها و عوارض جانبی احتمالی


قدری ورم و کبودی بعد از تزریق طبیعی است. دیگر عوارض جانبی شایع تزریق ژل ژوویدرم عبارت است از:

 • قرمز شدن محل تزریق
 • حساسیت به لمس
 • ایجاد توده یا برآمدگی
 • درد خفیف
 • خارش

تمام این عوارض جانبی معمولاً ظرف دو تا چهار هفته از بین می‌رود. انتخاب پزشک ماهر و مجربی که در زمینۀ تزریق‌های زیبایی آموزش دیده باشد، برای پیشگیری از عوارض بسیار مهم است.

سوالات متداول


آیا دلایلی وجود دارد که نتوانم تزریق ژل ژوویدرم را انجام بدهم؟

چنانچه سابقه حساسیت شدید یا واکنش‌های آلرژیک شدید (آنافیلاکسی) دارید یا به لیدوکائین یا پروتئین‌های باکتریایی گرم ـ مثبت مورد استفاده در انواع ژل ژوویدرم حساسیت دارید، از تزریق این فرآورده‌‌ها خودداری کنید.

آیا تزریق ژل ژوویدرم دردناک است؟

تزریق ژوویدرم برای اکثریت قریب به اتفاق بیماران تقریباً بدون درد است، به خصوص اگر بیمار قبل از تزریق از کیسه یخ استفاده کرده باشد. به علاوه داروی  بی‌حسی موضعی نیز گاهی اوقات تزریق می‌شود. همچنین متخصصین از دستگاه سرد کننده پیشرفته‌ برای کاهش ناراحتی استفاده می‌کنند.

نتیجه تزریق ژل ژوویدرم بعد از چه مدت مشخص میشود؟

نتایج بلافاصله بعد از تزریق مشخص می‌شود، هرچند نتایج اولیه تا چند ساعت بعد از تزریق بهتر نیز می‌شود.

صورتم بعد از تزریق ژل چه تغییری میکند؟

ممکن است ناحیۀ تزریق بلافاصله بعد از درمان کمی سرخ شود، ورم کند یا دچار خارش یا حساسیت به لمس در این نقاط بشوید. تمام این موارد عوارض طبیعی تزریق است. ناراحتی ناشی از تزریق ژوویدرم موقتی است و معمولاً ظرف چند روز از بین می‌رود. اکثر بیماران می‌توانند همان شب تزریق آرایش کنند و نیازی به استراحت کردن ندارند. اگر ژوویدرم در لب تزریق شود، ممکن است لب تا چند روز متورم باشد.

آیا تزریق ژل میتواند جایگزینی برای عمل جراحی باشد؟

تزریق ژوویدرم در بعضی موارد نتایج چشمگیری را به دست می‌دهد، بااین حال نمی‌توان آن را جایگزینی برای جراحی جوانسازی صورت محسوب کرد. فیلرها غالباً در کنار جراحی برای پر کردن چین و چروک‌هایی تزریق می‌شوند که با عمل جراحی نمی‌توان آنها را از بین برد.

ماندگاری نتیجۀ تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری اثر تزریق ژوویدرم موردی کاملاً فردی است و به عامل‌های متعددی مانند ساختار پوست، محل درمان، سبک زندگی، سن، نتیجۀ مورد نظر بیمار و تکنیک تزریق بستگی دارد. چنانچه ژل در نقاطی مانند دور چشم یا گونه که حرکت کمتری دارند، تزریق شود، نتیجۀ تزریق ماندگارتر خواهد بود. اثر تزریق ژل در ناحیه دور دهان و لب‌ها عموماً چهار تا شش ماه دوام دارد.

بخوانید:  بوتاکس درماتوکس برای درمان چین و چروک‌های ریز، بستن منافذ و رفع قرمزی پوست

چنانچه تزریق را تکرار نکنم، پوستم چه وضعیتی پیدا میکند؟

اثر ژل به تدریج محو می‌شود و پوستتان کم کم به شکل قبل از تزریق درمی‌آید. اما با تکرار کردن تزریق می‌توانید نتیجۀ به دست آمده را حفظ کنید.

موارد احتیاطی مهم قبل از تزریق ژل ژوویدرم چیست؟

 • اگر باردار هستید یا به فرزندتان شیر می‌دهید، حتماً موضوع را به پزشک معالج اطلاع دهید. هنوز مطالعه‌ای در زمینۀ ایمنی تزریق ژوویدرم در دوران بارداری و شیردهی انجام نشده است.
 • هنوز مطالعه‌ای در زمینۀ ایمنی تزریق JUVÉDERM VOLUMA XC در بیماران زیر 35 سال یا بالای 65 سال، تزریق JUVÉDERM  XC  و  JUVÉDERM  Ultra XC به بیماران زیر 18 سال و تزریق JUVÉDERM VOLLURE XC and JUVÉDERM VOLBELLA  XC در بیماران زیر 22 سال انجام نشده است.
 • ایمنی و تاثیرگذاری تزریق ژل JUVÉDERM VOLUMA®XC در ناحیه‌های دیگری به جز گونه‌ها، تزریق ژل JUVÉDERM® XC و JUVÉDERM VOLLURE XC برای کاربردهای دیگری به جز رفع چین و چروک‌های صورت و تزریق JUVÉDERM® Ultra XC و JUVÉDERM VOLBELLA® XC در ناحیه‌های دیگری به جز لب‌ها و ناحیه دور دهان در مطالعات بالینی مورد بررسی قرار نگرفته است.
 • چنانچه سابقه باقی ماندن جای زخم قابل توجه ـ برای مثال جای زخم کلوئیدی و اسکار هیپرتروفیک ـ یا سابقه ابتلا به اختلال‌های رنگدانه‌ای را دارید، حتماً موضوع را به پزشک معالجتان اطلاع دهید، چون مصرف فیلرهای ژوویدرم ممکن است منجر به تغییرات رنگدانه‌ای یا باقی ماندن جای زخم شود.
 • چنانچه قصد دارید لایه‌برداری با مواد شیمیایی یا لیزردرمانی را در آینده نزدیک انجام دهید، موضوع را به پزشک اطلاع دهید، چون اگر این درمان‌ها بعد از تزریق ژوویدرم انجام شود، احتمال ملتهب شدن نقاط تزریق وجود دارد.
 • وجود زخم و آسیب دیدگی در نزدیکی محل تزریق ژوویدرم خطر بروز عوارض جانبی را افزایش می‌دهد.
 • اگر تحت درمان‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن قرار دارید که واکنش ایمنی بدن را کاهش می‌دهد، پزشک معالجتان را از این موضوع مطلع کنید، چون تزریق ژل ژوویدرم در این شرایط ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد.
 • اگر داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا رقیق کننده‌های خون دیگری مصرف می‌کنید که احتمال خونریزی طولانی را به دنبال دارد، پزشک معالجتان را از این موضوع مطلع کنید، چون مصرف این داروها خطر خونریزی و کبودی محل تزریق را افزایش می‌دهد.
Call Now Buttonتماس با ما