این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل رادیس (RADIESSE) برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

صفحه اصلی » مقالات » ژل » تزریق ژل رادیس (RADIESSE) برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

ژل رادیس یک ماده پرکننده پوستی آرایشی است که در سراسر جهان برای کاهش چین و چروک، خطوط و چین های صورت استفاده می‌شود. علاوه بر نتایج طولانی مدت که به عنوان یک پرکننده آرایشی ارائه می‌دهد، رادیس هم‌چنین برای درمان نقایص دهان و فک و صورت، کمبود تارهای صوتی مورد تأیید FDA است و در درمان لیپوآتروفی صورت (کاهش حجم چربی صورت) در بیماران مبتلا به ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV)استفاده می‌شود.

تزریق ژل رادیس برای درمان چین و چروک صورت


تزریق ژل رادیس

 

ژل رادیس  پرکننده آرایشی است که در درمان خطوط عمیق و چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان از جمله خطوط لبخند، خطوط ماریوت (خط بغض) و چین‌های بینی استفاده می‌شود. مشابه فیلر Artefill، پرکننده رادیس دارای ذرات کوچکی است که در یک محلول ژل مانند معلق هستند. قبل از تزریق پرکننده رادیس نیازی به آزمایش آلرژی نیست زیرا میکروسفرها از هیدروکسیلاپاتیت کلسیم، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود، تشکیل شده‌اند.

در طی سه ماه اول پس از تزریق رادیس، که به عنوان یک پرکننده زیبایی عمل می‌کند، پوست را جمع می‌کند و خطوط پیری را کاهش می‌دهد. سپس، میکروسفرهای رادیس رشد طبیعی کلاژن را تحریک می‌کنند، در واقع باعث توسعه بافت جدید برای نتایج طولانی‌تر (تا دو سال) می‌شود. علاوه بر این، رادیس در درمان لیپوآتروفی صورت (اثر اچ آی وی)، کمبود تارهای صوتی، نقص دهان و فک و صورت و هم‌چنین جای زخم و فرورفتگی چانه مفید است.

کاندیداها 


کاندیداهای درمان پرکننده ژل رادیس شامل بیمارانی هستند که علائم واضح پیری صورت را دارند. کاندیداهای رادیس معمولاً به دنبال درمان خطوط برجسته لبخند، خطوط ماریوت (خط بغض) و سایر چین و چروک‌های صورت هستند. رادیس هم‌چنین می‌تواند به عنوان جای‌گزینی برای جراحی ایمپلنت، جراحی بینی، گونه‌ها یا چانه بیمار مورد استفاده قرار گیرد. بیمارانی که از کمبود تارهای صوتی یا نقص دهان و فک و صورت رنج می‌برند (هم‌چنین نقص پریودنتال و کیستیک) نیز می‌توانند از درمان رادیس بهره‌مند شوند. از آن‌جا که پرکننده رادیس ازماده طبیعی ساخته شده در بدن ساخته شده است، نیازی به آزمایش آلرژی نیست.

بخوانید:  پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر براساس رنگ و عمق جوهر تتو

داوطلبان درمان زیبایی رادیس معمولاً بین 35 تا 60 سال سن دارند و پیری خفیف تا متوسط ​​صورت را تجربه می‌کنند. بیمارانی که علائم شدید پیری را تجربه می کنند، می‌توانند برای لیفت صورت یا سایر گزینه‌های جراحی مناسب‌تر باشند. سایر کاندیدای درمان رادیس شامل بیمارانی هستند که از نارسایی تارصوتی یا نقص دهان و فک و صورت رنج می‌برند. رادیس هم‌چنین یک درمان موثر برای لیپوآتروفی صورت (کاهش چربی صورت) در بیماران مبتلا به HIV است. قبل از درمان رادیس هیچ تست آلرژی لازم نیست.

چه مناطقی را میتوان با رادیس درمان کرد؟ 


پرکننده رادیس یک درمان همه کاره است که می‌تواند بسیاری از نیازهای زیبایی و اصلاح صورت را برطرف کند. رادیس برای بازگرداندن ظاهری جوان و طبیعی مناسب است و صورت را حجم می‌دهد. رادیس یک درمان موثر برای:

 • چین‌های بینی
 • خطوط ماریونت
 • خطوط لبخند
 • خطوط اخم
 • بزرگ کردن لب
 • پل یا بزرگ شدن بینی
 • برجسته کردن گونه
 • تغییر شکل چانه
 • کانتورینگ خط فک
 • اصلاح تار صوتی
 • انسداد بینی
 • لیپواتروفی صورت

رادیس در مقایسه با رستیلن و سایر پرکننده‌ها


ژل رادیس در مقایسه با رستیلن و سایر پرکننده‌ها

رادیس، در مقایسه با رستیلن و سایر مواد پرکننده آرایشی، نتایج ماندگاری بیشتری دارد. اثرات تزریق رادیس یک تا دو سال طول می‌کشد. درمان‌های رادیس معمولاً پس از حدود شش ماه نیاز به تجویز مجدد دارند. تزریق کلاژن معمولاً فقط حدود سه ماه طول می‌کشد اما ممکن است تا شش ماه طول بکشد. علاوه بر این، درمان‌های رادیس مزایای زیر را نسبت به تزریق کلاژن یا رستیلن ارائه می‌دهند:

نتایج رادیس به طور متوسط ​​بیش از یک سال ماندگار است. رادیس تولید کلاژن طبیعی جدید را تحریک می‌کند. درمان‌های رادیس به تزریق و تعداد ویزیت‌های کم‌تری نیاز دارند. با این حال،  درمان‌های رادیس به طور کلی گران‌تر از سایر پرکننده‌های پوستی هستند.

از طریق سال‌ها مطالعات بالینی و تحقیقات مستقل، رادیس ایمن و موثر شناخته شده است. قبل از تزریق پرکننده رادیس نیازی به آزمایش آلرژی نیست زیرا میکروسفرها از هیدروکسیلاپاتیت کلسیم تشکیل شده‌اند، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود.

روند درمان رادیس 


روند درمان ژل رادیس

روند درمان رادیس یک روش سرپایی ساده است که به طور کلی با استفاده از بی حس کننده موضعی انجام می‌شود. زمان درمان بسته به میزان درمان، تا 15 دقیقه طول می‌کشد. پزشک برای هر محل برای درمان یک یا چند نقطه تزریق انتخاب می‌کند. بی حسی موضعی و ضد عفونی کننده استفاده می‌شود. سپس پرکننده آرایشی رادیس در زیر پوست، در زیر لایه درم و زیرپوستی تزریق می‌شود. اگرچه بیماران باید نتایج فوری را مشاهده کنند، نتیجه نهایی در عرض یک هفته مشهود است. نتایج تا دو سال ماندگار است.

بخوانید:  نقش ژل الانسه در رفع چروک، خط خنده و جای جوش

آماده شدن برای درمان رادیس 


در طی مشاوره رادیس، پزشک پوست شما را معاینه می‌کند و درمورد این‌که چگونه درمان می‌تواند خطوط صورت و چین و چروک را اصلاح کند، بحث خواهد کرد. زمان درمان بسته به میزان اصلاح مورد نیاز، تا 15 دقیقه طول می‌کشد. از آن‌جا که رادیس از عناصری تشکیل شده است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، هیچ آزمایش پوستی قبل از درمان لازم نیست. بیماران رادیس می‌توانند در همان روز درمان شوند. ببینید آیا شما کاندیدای رادیس هستید یا خیر.

فرآیند تزریق رادیس 


فرآیند تزریق ژل رادیس

تزریق رادیس از طریق یک روش ایمن و ساده انجام می‌شود. از بی حسی موضعی برای بی حس کردن محل تزریق استفاده می‌شود. تزریق رادیس که به طور کلی در مطب پزشک انجام می‌شود، در زیر پوست و به صورت مداوم و به داخل صفحات مناسب صورت مورد نیاز برای اصلاح و تقویت انجام می‌شود.

رادیس چگونه کار می‌کند؟ 


درمان رادیس به دو روش مشخص عمل می‌کند. برای سه ماه اول ،تزریق رادیس به عنوان یک ماده پرکننده عمل می‌کند، پوست را جمع می‌کند و از خطوط ظریف صورت می‌کاهد. سپس میکروسفرهای منحصر به فرد رادیس تولید کلاژن را تحریک کرده و رشد بافت جدید را در منطقه تزریق و اطراف آن تشویق می کنند. با گذشت زمان، بدن بیمار ژل را جذب می‌کند، در حالی که کلاژن هم‌چنان در محل تزریق رشد می‌کند و ژل را با بافت طبیعی خود بیمار جایگزین می کند.

آیا نتایج فوری هستند؟


نتایج رادیس هر دو فوری و طولانی مدت هستند. بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج درمان رادیس خود را بلافاصله مشاهده کنند. درمان‌های رادیس نیاز به استراحت  بسیار کم دارند، به‌طوری‌که اکثر بیماران بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود بازگشتند. پزشک دستورالعمل‌ها و جزئیات خاصی را در مورد انتظارات شما در طول و بعد از درمان به شما ارائه می‌دهد. رادیس هم‌چنین در زیر سطح پوست کار می‌کند، تولید کلاژن و بازسازی بافت را تحریک می‌کند و نتیجه‌ای را ارائه می‌دهد که تا دو سال طول می‌کشد.

درمان مجدد رادیس


نتایج حاصل از درمان رادیس گرچه طولانی مدت است اما دائمی نیست. بیماران برای اینکه ظاهر جوان‌تر شده خود را تحت درمان مجدد قرار دهند انتخاب می‌کنند. افرادی که به دنبال اصلاح دائمی چین و چروک و صورت هستند ممکن است بخواهند جراحی لیفت صورت را به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر بگیرند.

بخوانید:  تزریق ژل اسکالپترا (Sculptra) در کلینیک زیبایی رازی

خطرات 


اگرچه تمام اقدامات آرایشی انتخابی با خطراتی همراه است، خطرات مرتبط با پرکننده رادیس حداقل هستند. معمولاً پرکننده‌های تزریقی خطر واکنش آلرژیک را به همراه دارند. با این حال، از آن‌جا که رادیس از ماده‌ای ساخته شده است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، در واقع خطر آلرژی وجود ندارد. بیش‌ترین خطر مرتبط با رادیس زمانی اتفاق می‌افتد که بیماران به پزشکان غیرمجاز اجازه می‌دهند درمان را انجام دهند. با انتخاب یک پزشک حرفه‌ای می‌توان از این خطر جلوگیری کرد.

سوالات متداول 


سوالات متداول درباره ژل رادیس

رادیس از چه ساخته شده است؟ 

رادیس هیدروژل تزریقی است که حاوی ذرات ریز هیدروکسیلاپاتیت کلسیم (ماده ای که به طور طبیعی در استخوان‌ها و دندان‌های انسان وجود دارد) است. رادیس ماده پایداری است که به راحتی توسط بدن تجزیه نمی‌شود و بنابراین ماندگاری بالایی دارد. این ماده بر روی حیوانات آزمایش نشده است و شامل هیچ فرآورده‌ای از حیوانات نمی‌شود.

آیا پیش آزمایش لازم است؟ 

از آن‌جا که مواد موجود در رادیس در بدن انسان نیز یافت می‌شود، رادیس هیچ واکنش آلرژیکی ایجاد نمی کند و نیازی به پیش آزمایش نیست. این یکی از مزایای رادیس نسبت به سایر پرکننده‌های پوستی است.

آیا چندین جلسه تزریق رادیس لازم است؟ 

برای تزریق رادیس معمولاً فقط یک جلسه لازم است. از آن‌جا که این عوارض بلافاصله آشکار می‌شوند، بیمار می‌تواند تشخیص دهد که آیا مایل به درمان بیشتر است. رادیس ماندگاری بالایی دارد و پوست تحت درمان نرم و لمس است. با این حال ممکن است یک بیمار در موارد جداگانه تمایل به درمان‌های مجدد داشته باشد، یا تصمیم بگیرد که درمان رادیس را با پرکننده تزریقی دیگری مانند رستیلن ترکیب کند.

آیا به دنبال تزریق رادیس عوارضی وجود دارد؟ 

بعد از درمان رادیس تورم جزئی ایجاد می شود. به طور معمول از یک تا دو روز طول خواهد کشید. (استفاده از یخ در ناحیه تحت درمان به پایین آمدن تورم کمک می کند.) پس از چند ساعت استراحت، باید بتوانید تمام فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. با این حال، بیمارانی که آمپول‌های رادیس را دریافت کرده‌اند، باید 48 ساعت فعالیت‌هایی را که باعث حرکت بیش از حد یا چشم‌گیر عضلات صورت می‌شوند، مانند نوشیدن از طریق نی، خندیدن، داد زدن، آدامس یا غذاهای بسیار جویدنی و غیره به حداقل برسانند.

Call Now Buttonتماس با ما