این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل رستیلن (Restylane) در کلینیک زیبایی رازی

صفحه اصلی » مقالات » ژل » تزریق ژل رستیلن (Restylane) در کلینیک زیبایی رازی

ژل رستیلن (Restylane) یکی ازجدیدترین درمان‌های تزریقی و غیر جراحی صورت است که برای کاهش و پنهان کردن اثرات پیری طراحی شده است. تزریق پرکننده رستیلن از یک ژل شفاف بر پایه اسید هیالورونیک تشکیل شده است که نه تنها خطوط و چین و چروک‌های صورت را پر می‌کند، بلکه باعث رطوبت و نرمی پوست می‌شود و باعث می‌شود پوست جوان‌تر و شاداب‌تر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل رستیلن، از جمله مزایا و عوارض احتمالی، لطفا بخش‌های زیر را بخوانید.

تزریق ژل رستیلن برای جوانسازی پوست صورت


تزریق ژل رستیلن

 

رستلین یک ژل شفاف، غیر حیوانی و زیست تخریب پذیر است که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. رستلین از بافت کشت شده در آزمایشگاه ایجاد می‌شود و یک گزینه عالی برای سایر مواد پرکننده مانند کلاژن و هیلافورم است که هر دو از محصولات حیوانی گرفته شده‌اند.

انواع پرکننده‌های رستلین


پرکننده‌ها یا فیلرهای رستیلن به اشکال مختلفی وجود دارند که همه حاوی ترکیبات شیمیایی یکسانی هستند. آن‌ها از نظر اندازه ذرات متفاوت هستند، ذرات کوچک‌تر که برای از بین بردن چین و چروک‌های ظریف و بزرگ‌ترها با هدف حذف چین‌های عمیق‌تر طراحی شده‌اند. پزشک می‌تواند  به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید کدام نوع ژل رستیلن مناسب نیاز شماست.

رستیلن تاچ

رستیلن تاچ، مخصوصاً برای اصلاح خطوط ریز و چین و چروک در نظر گرفته شده است. از کوچک‌ترین اندازه ذرات در بین پرکننده‌های رستیلن برخوردار است و می‌تواند کوچک‌ترین شکاف‌ها را نیز پر کند. رستیلن تاچ، اغلب در اطراف دهان و چشم استفاده می‌شود، و خطوط لبخند را در هر دو ناحیه اصلاح می‌کند. تزریق دقیقاً زیر پوست است، رستیلن تاچ باعث می‌شود پوست فوراً محکم و جوان‌تر به نظر برسد.

با استفاده از یک سوزن کوچک، پزشک شما رستیلن تاچ را دقیقاً در زیر سطح پوست شما تزریق می‌کند. سپس ناحیه ماساژ داده می‌شود تا از صاف بودن و توزیع یک نواخت محصول مطمئن شوید. پس از این، درمان شما به پایان رسیده است و شما می‌توانید آرایش کنید و به فعالیت طبیعی خود برگردید.

شما می‌توانید در محل تزریق کمی کبودی، قرمزی و حساسیت داشته باشید، اما این برای جلوگیری از بازگشت سریع افراد به محل کار بلافاصله پس از درمان کافی نیست. برای از بین بردن ناراحتی، ممکن است بخواهید کیسه یخ را در منطقه استفاده کنید.

رستیلن پرلین

در حالی که رستیلن تاچ دارای کوچک‌ترین ذرات از تمام مواد پرکننده با نام تجاری رستیلن است، رستیلن پرلین بیش‌ترین اندازه ذرات موجود را دارد. هنوز هم به شکل ژل، رستیلن پرلین می‌تواند خطوط عمیق، چین و چروک‌ها را اصلاح کند. رستیلن پرلین، همچنین نوعی پرکننده رستیلن است که برای استفاده در حجم‌دهی به لب توصیه می‌شود.

با استفاده از یک سرنگ از قبل اندازه گیری و استریل شده، پزشک به آرامی رستیلن پرلین را به لایه عمیق‌تری از پوست شما تزریق می‌کند. پس از مطمئن شدن از پخش مساوی ژل رستیلن در ناحیه‌ی تزریق، پزشک قسمت تزریق شده را ماساژ می‌دهد و شما را از مراقبت‌های بعد از ژل مطلع می‌کند. پزشک به شما این اجازه را می‌دهد تا روز خود را به صورت عادی از سر بگیرید.

رستیلن ساب کیو

رستیلن ساب کیو، یک ژل مبتنی بر اسید هیالورونیک تثبیت شده غیر حیوانی (NASHA) است که بلافاصله حجم را به صورت اضافه می‌کند. بیشتر اوقات برای شکل گیری گونه‌ها و چانه که ممکن است به دلیل افزایش سن حجم آن‌ها از بین رفته باشد استفاده می‌شود. با تزریق ژل رستیلن ساب کیو، میزان اصلاح قابل پیش است، بنابراین استفاده و تغییر شکل بیش از حد نواحی صورت که تحت درمان هستند غیرممکن است. این ژل می‌تواند به سرعت و به راحتی تقارن صورت را ایجاد یا بازیابی کند و ویژگی‌های زیبایی صورت را افزایش دهد.

بخوانید:  تزریق ریان ژل در کلینیک زیبایی رازی

با تزریق در اعماق پوست، رستیلن ساب کیو برای ایجاد یا حفظ استخوان‌ها وگونه‌های تیز و خیره کننده ایده‌آل است. پزشک شما بعد از تزریق رستیلن ناحیه را ماساژ می‌دهد تا به درستی پخش شود و چهره‌ای زیبا، عاری از خط و چروک به شما بدهد.

 از آن‌جا که ذرات اسید هیالورونیک (NASHA) آب را جذب می‌کنند، نتایج رستیلن حتی با شروع تجزیه محصول حفظ می‌شود و باعث می‌شود رستیلن یکی از مقرون به صرفه‌ترین مواد پرکننده لوازم آرایشی موجود در بازار باشد. با پزشک صحبت کنید تا برایتان بگوید کدام یک از مواد پرکننده رستیلن مناسب شماست.

مزایا 


مزایا پرکننده‌های رستلین

مزایای رستیلن به راحتی قابل مشاهده است: درمان سریع، کم درد و بازیابی آن آسان است. علاوه بر این، نتایج ماه‌ها ادامه دارد و ماهیت زیست سازگاری هیالورونیک اسید در فرمول ان، نیاز به انجام آزمایشات آلرژی را از بین می‌برد.

کاندیداهای مناسب برای تزریق ژل 


ژل رستیلن فقط به چند تزریق بدون برش یا برداشتن بافت احتیاج دارد، بنابراین خطر عوارض بسیار کم است. این به نوبه خود بدان معنی است که تقریباً هرکسی که مایل است برجستگی خطوط و چین و چروک صورت خود را کاهش دهد، می‌تواند کاندید تزریق ژل رستیلن باشد. کسانی که به تزریق ژل‌های اسید هیالورونیک مبتنی بر پرندگان حساسیت دارند، می‌توانند با خیال راحت از رستیلن استفاده کنند زیرا این ماده از ریشه‌های باکتریایی گرفته شده است. اگرچه کسانی که سابقه آلرژی به پروتئین باکتری دارند، نباید از این ژل استفاده کنند.

از آن‌جا که درمان رستیلن به هیچ برشی احتیاج ندارد و شامل یک روند بهبود بسیار آسان است، بسیار نادر است که یک بیمار بالقوه به دلایل پزشکی از معالجه مستثنی شود. علاوه بر این، بیمارانی که به دلیل پروتئین‌های پرنده‌ای که در آن‌ها وجود دارد، نمی‌توانند از سایر درمان‎های اسید هیالورونیک استفاده کنند، می‌توانند تزریق رستیلن را بدون خطر واکنش آلرژیک دریافت کنند. بخش بسیار کمی از مردم ممکن است واکنش نامطلوبی به پروتئین‌های باکتریایی در رستیلن تجربه کنند، بنابراین بیمارانی که سابقه چنین مشکلاتی را دارند باید از استفاده از این ژل خودداری کنند.

مانند تمام روش‌های جراحی زیبایی، به طور کلی بهتر است که برای انجام این تزریق تا 18 سالگی صبر کنید، زیرا ساختار چهره در تمام دوره بلوغ ادامه خواهد داشت. علاوه بر این، بیماران واجد شرایط درک صحیحی از امکانات و محدودیت‌های درمان، همراه با درک کامل از خطرات مرتبط با رستیلن خواهند داشت. کسانی که این شرایط را برآورده می‌کنند و چین و چروک صورت دارند و دوست دارند بهبود یابند، کاندیدای خوبی برای انجام این روش هستند.

چه قسمتهایی از صورت را می‌توان با ژل رستیلن تزریق کرد؟ 


تقریباً هر ناحیه از پوست صورت با یکی از انواع پرکننده‌های پوستی رستیلن قابل درمان است. چین و چروک‌های عمیق و چین و چروک‌های سطحی همه با استفاده ازرستیلن کاهش می‌یابد. خطوط خنده و خطوط ظریف دهان از محبوب‌ترین اهداف تزریق هستند. بهبود خطوط صورت، که معمولاً با ذرات بزرگ‌تر رستیلن انجام می‌شود، نیز ممکن است. فرورفتگی در زیر چشم، استخوان‌های زیر بینی و چانه‌های فرو رفته اغلب با این فرمول پیشرفته اسید هیالورونیک درمان می‌شوند. از دیگر کاربردهای محبوب رستیلن استفاده از آن به عنوان پرکننده لب است، جایی که می‌تواند حجم و شکل را برای ماه‌ها پس از درمان افزایش دهد. به طور خلاصه، هر منطقه از صورت که فاقد حجم، شکل یا صافی باشد، می‌تواند از طریق تزریق رستیلن بهبود یابد.

ژل رستیلن چگونه کار می‌کند؟ 


 

تزریق ژل رستیلن

تزریق ژل رستیلن در مطب پزشک انجام می‌شود و ممکن است از چند دقیقه تا نیم ساعت طول بکشد و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از تزریق ژل به کار خود برگردند. قبل از تزریق، پزشک ممکن است استفاده از بی حسی موضعی را برای بی حس کردن محل درمان انتخاب کند. سپس مقدار کمی پرکننده رستیلن با یک سوزن بسیار نازک به پوست تزریق می‌شود. از آن‌جا که سوزن بسیار نازک است، ناراحتی بسیار کمی در رابطه با تزریق وجود دارد. مولکول‌های اسید هیالورونیک که مهم‌ترین قسمت پرکننده رستیلن را تشکیل می‌دهند به طور طبیعی آب جذب می‌کنند و باعث تورم بافت زیر خطوط و چین و چروک می‌شوند. این بلافاصله چین و چروک‌ها را پر می‌کند و سطح صاف‌تری به پوست می‌دهد. نتیجه این است که در عرض چند دقیقه چهره جوان‌تر به نظر می‌رسد.

بخوانید:  علت و درمان تعریق زیاد بدن(زیربغل،کف دست و پا) با تزریق بوتاکس

از آن‌جا که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن انسان یافت می‌شود، به مرور زمان جذب بدن می‌شود و اثرات رستیلن کم‌رنگ می‌شود. با این حال، درمان رستیلن بیشتر از سایر مواد پرکننده طول می‌کشد و ممکن است تا 12 ماه دیگر نیازی به تزریق مجدد نباشد.

روند درمان با رستیلن 


روند درمان رستیلن

قبل از تزریق رستیلن باید چند اقدام احتیاطی انجام شود. بهتر است با یک دکتر ملاقات کنید تا بفهمید آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق رستیلن هستید. قبل از دریافت رستیلن باید مصرف مکمل‌های آسپرین و ویتامین E را متوقف کنید، زیرا این مواد می‌توانند کبودی یا خونریزی در محل تزریق را افزایش دهند و هم‌چنین باعث کند شدن مدت زمان بهبودی شما می‌شوند. هر داروی دیگری که می‌تواند در درمان شما تداخل داشته باشد، پزشک به شما مشاوره می‌دهد و هم‌چنین باید از این داروها خودداری شود. اگر نگرانی دیگری درباره سلامتی دارید، حتماً این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های درمان رستیلن این است که نیازی به آزمایش اولیه پوست ندارد. از آن‌جا که رستیلن یک پرکننده غیر حیوانی است و هم‌چنین بدون رنگ است، احتمال بروز واکنش آلرژیک بسیار کم است. این خبر خوبی برای کسانی است که علاقه مندند صورت خود را صاف کنند، خطوط ریز و چین و چروک‌ها را کاهش دهند و به لب‌ها حجم دهند، اما به اجزای حیوانی حساسیت دارند که در بیشتر مواد قابل تزریق دیگر وجود دارد.

آیا تزریق ژل رستیلن دردناک است؟ 


بیشتر بیماران درمان رستیلن را نسبتاً بدون درد توصیف می‌کنند. شایع‌ترین شکایت حساسیت و قرمزی در محل تزریق است. برای تزریق ژل رستیلن از یک سوزن بسیار نازک استفاده می‌شود (سوزن‌های کوچک‌تر نسبت به سوزن‌های بزرگ‌تر درد کمتری ایجاد می‌کنند). از بی حسی موضعی اغلب برای بی حس کردن ناحیه درمان به ویژه در مورد تقویت لب استفاده می‌شود. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان مطب را ترک کنند و اگرچه باید مراقب باشند از تابش شدید آفتاب و گرما خودداری کنند، اما در همان روز قادر به بازگشت به فعالیت طبیعی خود هستند.

پزشک ممکن است به شما توصیه کند از کیسه یخ برای کاهش عوارض جانبی رستیلن مانند تورم و حساسیت در ناحیه تزریق استفاده کنید. ناراحتی مربوط به درمان رستیلن باید طی چند ساعت یا چند روز پس ازتزریق کاهش یابد. اگر این مرحله ادامه یافت، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعدی 


مراقبت‌های بعد از تزریق ژل رستیلن ساده است و به طور کلی با برنامه روزانه بیماران تداخل ندارد. بیماران باید از قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید خودداری کنند، زیرا ممکن است تورم و کبودی را در محل تزریق افزایش دهند. هم‌چنین، از لایه برداری شیمیایی، سطح دهی مجدد پوست با لیزر، سفت شدن پوست با لیزر و سایر موارد تقویت کننده لیزر باید خودداری کرد زیرا احتمال ایجاد التهاب وجود دارد. درد پس از درمان باید حداقل باشد. یک شکایت رایج در بین کسانی که تحت درمان رستیلن قرار گرفته اند، تورم است. اگرچه این باید در چند روز اول پس از تزریق فروکش کند. زمان بهبودی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین برخی ممکن است کمی بیشتر از دیگران دچار قرمزی و تورم شوند.

پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند که از انعطاف پذیری عضلات صورت در زمینه درمان خودداری کنند. کشش عضلات می‌تواند اثر ژل رستیلن را مختل کند. در 24 ساعت اول پس از درمان، بهتر است از حرکات ناگهانی در ناحیه تقویت شده خودداری کنید. به عنوان مثال، ممکن است به بیماری که تحت درمان رستیلن برای حجم لب قرار گرفته است،  خندیدن بیش از حد توصیه نمی‌شود، زیرا این امر باعث کشش عضلات اطراف شده و ژل  راتحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان بخشی از روش مراقبت‌های بعد از تزریق ژل رستیلن، توصیه می‌شود در صورت لزوم از بسته سرد برای کاهش تورم و قرمزی در محل تزریق استفاده کنید.

حفظ نتایج رستیلن 


حفظ نتایج رستیلن

نتایج رستیلن بیشتر از سایر مواد پرکننده دوام می‌آورند. تزریق مجدد ممکن است بعد از شش ماه در مناطقی که بیشتر در معرض حرکت هستند؛ مانند لب ها، لازم باشد. هم‌چنین، برخی از بیماران در طی دو هفته اول پس از تزریق اولیه خود تمایل به تزریق مجدد یا ترمیم دارند. با این حال، تزریق‌های رستیلن به طور متوسط ​​حدود هشت تا دوازده ماه ماندگار هستند. پس از این مدت، ممکن است شما تصمیم بگیرید که مجددا ژل را تزریق کنید، و از آن‌جا که هر تزریق بعدی بیشتر از درمان قبلی طول می‌کشد، با مراجعه منظم به پزشک می‌توانید نتایج خود را به راحتی حفظ کنید. اگر ترجیح ندهید تزریق‌های اضافی رستیلن انجام دهید، اسید هیالورونیک به طور طبیعی به پوست شما جذب می‌شود و هیچ اثری از مواد فیلر باقی نمی‌گذارد.

بخوانید:  سوالات متداول لیزر موهای زائد: از مراقبت تا نتیجه و هزینه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در مورد درمان رستیلن و سایر دار‌وهای تزریقی به خاطر بسپارید این است که این روش موقتی بوده و در نهایت اثرات آن کم‌رنگ می‌شود. اگرچه رستیلن حداقل دو برابر بیشتر از سایر مواد تزریقی دوام دارد، اما دائمی‌ترین راه حل برای بهبود چهره شما جراحی پلاستیک است.

عوارض جانبی 


تزریق رستیلن یکی از ایمن ترین روش های جراحی زیبایی موجود است ، اما هنوز موارد پزشکی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. همان‌طور که در بالا ذکر شد، برخی از افراد ممکن است نسبت به عناصر پروتئین باکتریایی موجود در ژل واکنش آلرژیک داشته باشند. رستیلن گزینه مناسبی برای افراد مستعد این مشکل نیست. هم‌چنین از ابتدای درمان خطر ابتلا به عفونت حیوانی بسیار اندک است. زنان باردار یا شیرده نباید از رستیلن استفاده کنند.

عوارض جانبی ناشی از درمان رستیلن معمولاً کم است. ممکن است مقداری قرمزی و تورم ظاهر شود، اما باید ظرف یک هفته برطرف شود. در این مدت باید از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض سرما خودداری کرد ،زیرا این شرایط باعث فشار اضافی روی پوست می‌شود.

سوالات متداول 


سوالات متداول درباره رستیلن

موارد زیر برخی از سوالات متداول بیمارانی است که تمایل به جوان‌سازی پوست صورت خود با تزریق رستیلن دارند.

رستیلن از چه ساخته شده است؟ 

رستیلن از اسید هیالورونیک ساخته شده است، ترکیبی که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، جایی که فضای بین پروتئین‌های دیگر را پر می‌کند، مواد مغذی را تحویل می‌دهد و آب را در خود نگه می‌دارد. برخلاف سایر پرکننده‌های پوستی، رستیلن از اسید هیالورونیک منشا غیر حیوانی تشکیل شده است. به طور خاص، اجزای بیولوژیکی رستیلن با استفاده از باکتری در محیط آزمایشگاه ایجاد می‌شوند، بدین معنی که افرادی که به پروتئین‌های پرنده در سایر مواد پرکننده حساسیت دارند می توانند با خیال راحت رستیلن را به عنوان روش جوان‌سازی صورت انتخاب کنند.

آیا آزمایش قبل از تزریق ژل رستیلن لازم است؟ 

از آن‌جا که رستیلن تنها گزینه‌ای است که از منابع حیوانی ساخته نشده است، آزمایش آلرژی مورد نیاز برای سایر پرکننده‌های پوستی هیالورونیک اسید قبل از استفاده از رستیلن لازم نیست. بسیاری از بیماران این مورد را یکی از مزایای بزرگ رستیلن می‌دانند، زیرا مرحله آزمایش ممکن است هفته‌ها طول بکشد.

چه مدت طول می‌کشد تا زمانی که نتایج را ببینم؟

تغییرات باید تقریباً بلافاصله پس از درمان با رستیلن آشکار شود. به دلیل تورم و فرآیندهای طبیعی مربوط به جذب اسید هیالورونیک جدید، چند روز طول می‌کشد تا ظاهر شما تثبیت شود. پس از رسیدن به این مرحله، باید بتوانید از مزایای تزریق‌های رستیلن برای مدت حدود شش ماه بهره‌مند شوید.

بعد از تزریق رستیلن چه شکلی خواهم بود؟ 

بلافاصله پس از عمل، بیماران ممکن است مقداری تورم و قرمزی را مشاهده کنند، اما این ظرف چند روز کم‌رنگ می‌شود. سپس ظاهر جدید و جوان شده ظاهر می شود: لب‌ها یا قسمت‌های افتاده پوست پرتر می‌شوند، چین‌های بزرگ اصلاح می‌شوند و تشخیص خطوط ریز بسیار دشوارتر است. به طور کلی، رستیلن به شما چهره‌ای جوان‌تر، شاداب وکم‌تر خسته از آن‌چه در گذشته داشتید می‌بخشد.

اگر از نتایج خود راضی نباشم چطور؟

حتی ممکن است کاندیدای مناسب برای ژل رستیلن، از نتایج تزریق ژل راضی نباشند. اگر مشکل اصلاح نشود، تزریق بیش‌تر، ممکن است بهترین امید را برای راضی کردن  بیمار داشته باشد. اما در صورتی که ژل بیش از حد تزریق، زمان بهترین درمان کننده است. از آن‌جا که رستیلن طی ماه‌های پس از تزریق به‌تدریج توسط بدن جذب می شود، حجم اضافی به تدریج محو می‌شود و بیمار می‌تواند گزینه‌های یک راه حل دل‌پذیر را کشف کند.

در صورت قطع درمان رستیلن چه اتفاقی می‌افتد؟ 

از نظر پزشکی، هیچ دلیلی وجود ندارد که مانع از تزریق ژل رستیلن در هر زمان شود. این روش بسیار ایمن و غیرتهاجمی است و هر برنامه تزریق به نوبه‌ی خود کامل است. لطفا توجه داشته باشید گرچه سلامتی شما در خطر نیست، اما اگر مراقبت‌های بعد از تزریق و دستورالعمل‌های پزشک خود را دنبال نکنید، ممکن است نتایج دلخواه خود را نداشته باشید.

Call Now Buttonتماس با ما