این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

تزریق ژل ریان (Reyoungel): کاربرد و مراقبت‌های بعد از تزریق

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » تزریق ژل ریان (Reyoungel): کاربرد و مراقبت‌های بعد از تزریق

ریان ژل (Reyoungel) پرکننده‌ای از مجموعه فیلرهای پوستی است که برای از بین بردن نشانه‌های پیری به کار برده می‌شوند. این پرکننده‌ها از اسید هیالورونیک با اتصال عرضی استخراج شده از ژل HA غیرحیوانی تهیه می‌شوند. ژل‌های تزریقی شفاف، بدون رنگ و زیست تجزیه پذیر هستند. طراحی این ژل‌ها به گونه‌ای است که با تزریق آنها می‌توان چین و چروک‌ها را از بین برد، صورت را خوش‌فرم کرد و لب‌ها را برجسته نمود. تزریق ژل روشی ایمن و موثر برای درمان کل صورت است که جوانی دوباره و زیبایی بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

 

تزریق ژل در صورت علاوه بر این که با محو کردن چین و چروک‌ها، صورت را جوان‌تر می‌کند، تمام ذرات ناخالصی موجود روی صورت را نیز از بین می‌برد.

برای این که مطمئن شوید آیا تزریق ژل روش مناسبی برای هر چه جوان‌تر و شاداب‌تر کردن صورتتان است یا خیر، حتماً با پزشک مشورت کنید. هرچند بسیاری از افراد نتیجۀ رضایت بخشی از تزریق ژل می‌گیرند، اما این روش برای برخی به اندازۀ کافی موثر نیست، بنابراین مشاوره با پزشک کمک می‌کند تا دربارۀ مناسب و موثر بودن این درمان زیبایی تصمیم بگیرید.

متخصیصین کلینیک زیبایی رازی با سالها تجربه در زمینه تزریق ژل بهترین مشاوره و روش درمانی را به شما عزیزان ارائه خواهند کرد.

کاربردهای تزریق ژل ریان


 

تزریق ژل ریان

مهم‌ترین کاربردهای تزریق ژل ریان عبارت است از:

بخوانید:  قیمت تزریق ژل چقدر است؟ هزینه تزریق ژل لب، گونه و چانه

سازو کار تاثیرگذاری تزریق ژل


هیالورونیک اسید ترکیب اصلی برای نگه داشتن آب پوست است. هرچه سن بالاتر می‌رود، رطوبت پوست کمتر می‌شود، در نتیجه خاصیت انعطاف‌پذیری پوست نیز کمتر و پوست شل می‌شود. رمز تاثیرگذاری هیالورنیک اسید به قابلیت آن برای حفظ رطوبت پوست مربوط می‌شود، چون این ترکیب ظرفیت بالاتری برای حفظ رطوبت دارد؛ یک گرم هیالورونیک اسید می‌تواند شش لیتر آب را نگه دارد. پوست از سه لایۀ اصلی به نام‌های اپیدرم، درم و زیرپوستی تشکیل می‌شود. هیالورونیک اسید در تمام لایه‌های پوست وجود دارد. هیالورونیک اسید رطوبت پوست را بیشتر می‌کند و در تمام لایه‌های پوستی از بیرونی‌ترین لایه تا لایه درم به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند؛ همچنین این ترکیب می‌تواند چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی پوست را موقتاً پر کند.

نتیجه تزریق ریان ژل بعد از چه مدت مشخص میشود؟


 

تزریق ریان ژل برای جوانسازی صورت مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم‌ترین آنها آنی بودن نتایج است. هدفتان از تزریق ژل هر چه که باشد ـ صاف کردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی پوست، برجسته کردن لب‌ها یا خوش فرم کردن چانه یا گونه‌ها ـ بلافاصله بعد از تزریق ژل متوجه اثر آن خواهید شد.

البته اثری که بلافاصله بعد از تزریق ریان ژل مشاهده می‌کنید، لزوماً نتیجۀ نهایی درمان نیست. جا افتادن ژل عموماً کمی بیشتر زمان می‌برد.

چرا جا افتادن ژل زمان میبرد؟

ژل‌های تزریقی ترکیبی از پروتئین‌ها، مواد معدنی و مواد طبیعی دیگر هستند. ژل بعد از تزریق شدن در لایۀ بیرونی پوست، به آهستگی پخش می‌شود تا فضاهای خالی را پر کند. در نتیجه تغییری آنی را در سطح پوست مشاهده می‌کنیم و چین و چروک‌ها به سرعت صاف و محو می‌شود.

در عین حال ریان ژل به تدریج حل می‌شود و با سلول‌های پوستی یکی می‌شود. این فرآیند که اصطلاحاً به آن “جا افتادن” می‌گوییم، نتایج ماندگارتری را به دست می‌دهد اما تکمیل آن زمان‌بر است.

کبودی زمان مشاهده نتایج را به تاخیر میاندازد

برخی افراد با کبودی در نقاط تزریق مواجه می‌شوند. کبودی جز عوارض شایع تزریق ژل به شمار می‌آید، اما برای مشاهدۀ نتیجۀ نهایی باید تا زمان برطرف شدن کبودی صبر کنید.

بخوانید:  تجهیزات پزشکی ضروری برای مراکز خدمات درمانی و خانه

از بین رفتن کبودی معمولاً دو تا ده روز طول می‌کشد، البته با استفاده از ژل آرنیکا یا کیسه یخ می‌توانید این روند را سریع‌تر کنید. همچنین برای پیشگیری از کبودی توصیه می‌شود که از دو هفته قبل از تزریق ریان ژل از مصرف بعضی داروها و مکمل‌ها مانند ایبوپروفن، آسپرین و جینکوبیلوبا خودداری کنید.

تزریق ژل را مدت زیادی قبل از مراسم مهمی مانند عروسی انجام دهید

در تزریق ژل نیز مانند هر مسئلۀ دیگری که به مراسم مهم مربوط می‌شود، برنامه‌ریزی حیاتی است. همواره بهتر است که یک درمان جدید را مدت زیادی قبل از یک مراسم مهم شروع کنید. پزشکان توصیه می‌کنند که تزریق‌های زیبایی را حداقل سه هفته قبل از مراسم انجام دهید تا ژل فرصت جا افتادن داشته باشد. اگر اولین بار است که ژل تزریق می‌کنید، بهتر است این کار را 4 تا 6 هفته قبل از مراسم انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که تمام بیماران مانند هم نیستند و نتایج ممکن است برای همه یکسان نباشد.

 

مراقبت بعد از تزریق ژل ریان


با رعایت توصیه‌های زیر به بدنتان کمک می‌کنید تا فرآیند التیام بعد از تزریق ژل را سریع‌تر انجام بدهد.

  • نوشیدن آب فراوان: تامین آب بدن برای حفظ سلامت عمومی و داشتن پوستی سالم و درخشان ضروری است.
  • خودداری از انجام ورزشهای سنگین: فعالیت بدنی سنگین فشار خون را بالا می‌برد و خطر کبود شدن و ورم کردن را افزایش می‌دهد. سعی کنید حداقل 48 ساعت بعد از تزریق به خودتان استراحت بدهید.
  • دوری از نور خورشید: چون اشعه ماوراءبنفش می‌تواند اسید هیالورونیک را تجزیه کند، اگر مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرید، ممکن است اثر تزریق ژل کاهش پیدا کند. پس برای دستیابی به بهترین نتیجۀ ممکن حداقل یک هفته بعد از تزریق ژل ریان از نور خورشید دوری کنید و همواره از ضدآفتابی با SPF بالا استفاده کنید.
  • مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAIDs): قبل از تزریق ژل ریان نباید ایبوپروفن مصرف کنید، اما مصرف آن بعد از تزریق به کنترل ورم و کبودی کمک می‌کند.
بخوانید:  بوتاکس درماتوکس برای رفع چین و چروک‌های ریز، بستن منافذ و رفع قرمزی پوست

آیا سفر هوایی بعد از تزریق ژل ایمن است؟ 


جا افتادن ژل و مشاهدۀ نتیجۀ نهایی چند روز طول می‌کشد. همچنین احتمال دارد محل تزریق بلافاصله بعد از درمان کبود شود و ورم کند؛ ممکن است در چنین شرایطی بخواهید سفرتان را قدری به تعویق بیاندازید تا ورم و کبودی از بین برود.

با توجه به پژوهش‌های انجام شده در زمینۀ ایمنی پرواز بعد از تزریق ژل توصیه می‌کنیم که پروازتان را حداقل یک هفته به تعویق بیاندازید. تغییر در فشار هوای کابین می‌تواند منجر به بیشتر شدن ورم و کبودی بشود. اگر بعد از پرواز مستعد احتباس آب هستید یا در درمان‌های گذشته سابقۀ کبودی بعد از تزریق دارید، حتماً این عوارض را در زمان برنامه‌‍ریزی برای پرواز مدّنظر داشته باشید. همین‌طور اگر قرار است یک سفر هوایی طولانی داشته باشید، بهتر است این توصیه را جدی‌تر بگیرید و تا یک هفته بعد از تزریق ژل ریان پرواز نکنید.

عوارض جانبی تزریق ریان ژل


بسیاری از بیماران واکنش‌های طبیعی بعد از تزریق را با عوارض جانبی اشتباه می‌گیرند. تزریق ریان ژل عوارض جانبی چندانی را به دنبال ندارد، اما گاهی اوقات عوارضی موقتی بروز می‌یابد که باید به آنها رسیدگی کرد. این عوارض شامل سرخ شدن پوست، حساسیت به لمس و ورم کردن صورت و بعضی واکنش‌های آلرژیک می‌شود.

این واکنش‌ها چندان نگران کننده نیست، چون ظرف چند دقیقه یا چند ساعت برطرف می‌شود. اگر صورتتان بعد از چند روز هنوز متورم بود یا همچنان درد داشتید، با متخصص تماس بگیرید تا با انجام آزمایش‌های لازم دلیل استمرار درد، سرخی صورت یا واکنش‌های دیگر مشخص شود.

آیا تزریق ژل دردناک است؟


ممکن است ناراحتی مختصری را هنگام تزریق ژل در صورتتان احساس کنید، اما این درد به سرعت برطرف می‌شود. همچنین می‌توانید قبل از تزریق از کرم بی‌حسی استفاده کنید تا درد ناشی از تزریق به حداقل برسد. اکثر متخصصین از ژل‌هایی ترکیب شده با داروهای  بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که بیمار بعد از تزریق دچار درد نمی‌شود و تمام واکنش‌های نامطلوب به راحتی کنترل می‌شود.

Call Now Buttonتماس با ما