تزریق چربی با نانوفت

تزریق چربی با نانوفت یک روش خاص برای تزریق چربی است که پزشک مقدار مورد نیاز از بافت چربی را از نواحی خاص بدن استخراج می‌‌کند و سپس به کمک روش میکرو اینجکشن و تجهیزات خاص آن را به ناحیه مورد نظر تزریق می‌نماید. سلول‌های چربی و ترکیبات به دست آمده از این فرآیند حاوی سلول‌های بنیادین هستند. این سلول‌ها همچنین دارای ترکیباتی هستند که به ترمیم بافت و بازسازی زخم کمک می‌کنند. تزریق چربی با نانوفت که به منظور زاویه سازی صورت (ناشی از کاهش حجم چربی در این ناحیه و بالا رفتن سن) مورد استفاده قرار می‌گیرد به جوان سازی پوست کمک می‌کند زیرا سلول‌های چربی حاوی سلول‌های بنیادین هستند.

از تزریق چربی با نانوفت برای کدام نواحی بدن می‌توان استفاده کرد؟


از تزریق چربی با نانوفت برای کدام نواحی بدن می‌توان استفاده کرد؟

تزریق چربی با نانوفت برای پوست نواحی مختلف بدن و مورد استفاده قرار می‌گیرد که کیفیت پوست کاهش پیدا کرده است، پوست نازک شده یا آسیب دیده است، دارای چین و چروک یا لکه‌های حاصل از پیری می‌باشد. نانوفت یک روش تزریق چربی می‌باشد که پزشک سلول‌های چربی و سرشار از سلول‌های بنیادین را به نواحی مختلف بدن تزریق می‌‌کند تا به ترمیم و جوانسازی پوست بپردازد. می‌توان از تزریق چربی با نانوفت به منظور افزایش کیفیت پوست و بهبود شرایط آن استفاده کرد. از این روش برای جوانسازی زیر چشم، صورت، گردن، پشت دست و قسمت فوقانی قفسه سینه استفاده می‌شود. تزریق چربی با نانوفت برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • سیاهی دور چشم
 • چروک ریز اطراف چشم
 • افتادگی پوست صورت
 • چروک ریز اطراف دهان و روی صورت
 • چروک ریز ناحیه قفسه سینه
 • چروک ریز روی گردن
 • شل شدگی پوست ناشی از لیپوساکشن و تروما
 • بدشکلی پوست ناشی از بافت اسکار
 • از بین رفتن طراوت و شادابی دست ناشی از بالا رفتن سن

فیلر چربی چه تفاوتی با تزریق چربی با نانوفت دارد؟ 


تفاوت مهمی که بین فیلر چربی به کمک بافت چربی به دست آمده توسط لیپوساکشن و تزریق چربی به کمک نانوفت وجود دارد این است که چربی مورد استفاده در نانوفت ابتدا تحت شرایط خاص قرار می‌گیرد تا ناخالصی آن گرفته شود و برای تزریق آماده گردد. در این روش بافت چربی به دست آمده به درون سلول‌ها تزریق می‌شود تا سلول‌های چربی غنی از سلول‌های بنیادین به جوانسازی پوست صورت بپردازند. تزریق چربی با نانوفت دارای خاصیت پرکنندگی صورت می‌باشد و در عوض باعث ترمیم و جوانسازی پوست می‌شود. طول عمر نتایج به دست آمده طولانی ‌تر است و ظاهر طبیعی تری ایجاد می‌گردد.

تزریق چربی با نانوفت چگونه انجام می‌شود؟ 


تزریق چربی با نانوفت چگونه انجام می‌شود؟

اصول اولیه استفاده از این روش جمع آوری چربی از نواحی مورد نظر به‌ کمک کانوله و غنی سازی آن با سلول‌های بنیادین و سپس تزریق در ناحیه مورد نظر می‌باشد. در این روش می‌توان از نقاط مختلف بدن به جمع ‌آوری چربی و آماده‌ سازی آن پرداخت. معمولاً برای این روش پزشک به جمع آوری چربی از قسمت پایین شکم، اطراف ران و پهلوها می‌پردازد تا چربی مورد نیاز را جمع آوری کند. در تزریق چربی با نانو فرد پزشک به صورت مکانیکی به جمع آوری چربی می‌پردازد و سپس آن را پالایش می‌کند تا سلول‌های نانوفت سرشار از سلول‌های بنیادین به دست بیاید. بافت چربی حاوی مقدار زیادی سیتوکین است غلظت آن کاهش پیدا می‌‌کند تا امکان ارسال آن به درون بدن توسط کانوله فراهم شود. این ماده در مرحله آخر درمان زیر سطح پوست تزریق می‌شود. سیتوکین به ماده‌ای گفته می‌‌شود که آزاد سازی فاکتورهای رشد می‌پردازد. سیتوکین باعث فعال سازی سلول‌های ترمیم کننده در ناحیه مورد نظر می‌شود و فرایند ترمیم بافت را سرعت می‌بخشد.

چه موقع نتایج حاصل از تزریق چربی با نانوفت قابل مشاهده خواهد بود؟


معمولاً نتایج حاصل از تزریق چربی با نانوفت طی مدت یک تا سه ماه قابل مشاهده خواهد بود. پس از این مرحله حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از چربی تزریق شده در بدن باقی می‌ماند و مابقی آن جذب می‌‌گردد. معمولاً پس از ۳ ماه نتایج نهایی به دست می‌آید و طی مدت شش ماه کیفیت پوست به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

دوران بهبود پس از تزریق چربی با نانوفت


پس از تزریق چربی با نانوفت شما مرخص می‌شوید و به منزل بر می‌گردید. اما پزشک از شما می‌خواهد که به مدت دو تا سه روز در منزل استراحت کنید و سپس به انجام فعالیت‌های روزمره و امور کاری خود بپردازید. مراقبت‌های پس از تزریق چربی با نانوفت به شرح زیر می‌باشد:

 • بروز ادم و تورم خفیف در ناحیه تحت درمان طبیعی است و طی مدت یک هفته بهبود پیدا می‌کند. معمولاً این عارضه جانبی طی مدت چند روز برطرف می‌شود.
 • باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب یا قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید خودداری کنید.
 • تا ۱۲ ساعت پس از تزریق چربی از استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن، دستکاری کردن یا خاراندن ناحیه مورد نظر حداقل تا ۶ ساعت پس از درمان خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن می‌تواند باعث به وجود آمدن عوارض‌ جانبی شود و شانس موفقیت درمان را کاهش دهد زیرا سطح اکسیژن خون کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل افرادی که به انجام این روش درمانی می‌‌پردازند باید از سیگار کشیدن خودداری کنند.

سوالات متداول درباره‌ی تزریق چربی با نانوفت


آیا می‌توان از تزریق چربی با نانوفت در کنار سایر روش‌های درمانی استفاده کرد؟ 

می‌توان از تزریق چربی با نانوفت در کنار سایر روش‌های درمانی از قبیل جراحی صورت، پیلینگ پوست، جوانسازی صورت و تزریق ژل و بوتاکس استفاده کرد.

آیا تزریق چربی با نانوفت خطر دارد؟ 

در صورتی که تزریق چربی با نانوفت توسط یک جراح پلاستیک باتجربه انجام شود ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل خواهد رسید. در حقیقت تزریق چربی با نانوفت محبوبیت بیشتری نسبت به تزریق ژل پیدا کرده است زیرا زیست پذیری آن با بدن صد درصد است و پس از تزریق چربی بیمار دچار هیچ گونه واکنش آلرژیک نخواهد شد. همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم این روش با ایجاد برش در سطح پوست همراه می‌باشند که بیمار باید از نکات توصیه شده توسط پزشک پیروی کند تا دچار عوارض جانبی و عفونت در ناحیه مورد نظر نشود.

برای انجام این روش از چه نوع بی حسی استفاده می‌شود؟ 

پزشک با توجه به شرایط بیمار به منظور انجام تزریق چربی با نانوفت در بیمارستان از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می‌کند.

ماندگاری نتایج حاصل از درمان چقدر است؟ 

معمولاً نتایج به دست آمده از درمان با این روش حدود ۳ سال ماندگاری دارد.

تزریق چربی با نانوفت در چند جلسه انجام می‌شود؟

معمولاً تزریق‌ چربی با نانوفت در یک جلسه انجام می‌شود و می‌تواند ۷۰ درصد از چروک صورت را برطرف کند. می‌توان به منظور کسب نتایج بهتر از جلسات درمانی بیشتری استفاده کرد اما معمولاً این روش درمانی در یک جلسه انجام می‌گردد.

هزینه درمان با تزریق چربی به روش نانوفت چقدر است؟

هزینه درمان با تزریق چربی به روش نانوفت به کیفیت و کمیت شرایط خاص بیمار بستگی دارد که در جلسه مشاوره پزشک شاطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می‌‌دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان