تزریق ژل گونه: گونه گذاری و بزرگ کردن گونه ها با تزریق فیلر

پرکننده‌های پوستی، محصولات پرکننده دارای بافت نرمی هستند که به پوست تزریق می‌شوند تا به صاف کردن خطوط واضح و چروک‌ها کمک کنند.

نتیجه تزریق فیلر یا پرکننده، چهره‌ای با نشاط‌تر، ظاهر جوان و بهبود اعتماد به نفس است. با بالا رفتن سن، گونه‌ها خالی می‌شوند و افتاده‌تر به نظر می‌رسند و باعث ایجاد ظاهری خسته و مسن می‌شوند. پرکننده‌های پوستی، گزینه محبوبی برای به تاخیر انداختن نیاز به جراحی یا کاهش هزینه های مربوطه و کاهش دوره بهبودی پس از یک عمل جراحی هستند. تعدادی از پرکننده‌های پوستی در بازار وجود دارند که بسیار توصیه شده‌اند و برای پر کردن گونه‌ها و بازگرداندن ظاهر سالم و سرزنده بسیار موثر هستند.

از کدام فیلر باید استفاده کرد؟


از کدام فیلر باید استفاده کرد؟

 

پزشکان ما مشتاقند تا با استفاده از جدیدترین تکنیک‌ها و فناوری‌های موجود در صنعت و با استفاده از دانش و تخصص خود، از پرکننده‌های پوستی برای بازگرداندن ظاهر با نشاط و زیبایی که بیماران دوست دارند به آن دست یابند و کاهش سرعت فرآیند پیری با تمرکز بر گونه‌ها استفاده کنند.

برای تعیین اینکه کدام یک از پرکننده‌های پوستی برای پر کردن گونه‌ها و بازگرداندن ظاهر جوان‌تر و پر انرژی خود مناسب هستند، با پزشکان مشورت کنید.

با وجود گزینه‌های مختلف موجود در بازار، انتخاب یک گزینه به خصوص برای دفعات اول درمان دشوار است.  پزشکان معتقدند که چهار پرکننده پوستی زیر، در راس فیلرهای گونه قرار دارند:

ژوویدرم ولوما XC

ژل ژوویدرم ولوما XC توسط همان کسانی که بوتاکس را برای ما به ارمغان آورده‌اند، ابداع شده است و در درجه اول حاوی اسید هیالورونیک ‏(HA) است که نوعی قند می‌باشد که به طور طبیعی در بدن ما تولید می‌شود و به پوست ما رطوبت، حجم و انعطاف پذیری می‌بخشد. یکی از ویژگی‌های اساسی HA است که با افزایش سن، کاهش می‌یابد و باعث از بین رفتن حجم پوست می‌شود که در نهایت منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط ریز می‌گردد. در صورت تزریق HA به پوست، به جذب آب در پوست کمک می‌کند و باعث حجم بخشیدن به ناحیه‌ای که به آن تزریق شده است می‌گردد.

نتایج تزریق HA معمولاً شامل بازگرداندن جوانی به گونه‌ها، نرم شدن خطوط متوسط تا نسبتاً عمیق اطراف بینی و دهان و کاهش عمق خطوطی که از گوشه‌های دهان به سمت چانه حرکت می‌کنند، است.

رستیلن لیفت

پرلن-ال قبلی ، یا رستیلن لیفت نیز از HA به عنوان ماده فعال اصلی استفاده می‌کند. تفاوت در این است که ژوویدرم ولوما XC برخلاف رستیلن لیفت یک پرکننده پوست محسوب نمی‌شود. در عوض آن را تقویت کننده پوست می‌نامند زیرا به تقویت درونی پوست کمک می‌کند و می‌توان از آن برای همه استفاده کرد.

هنگامی که این ماده به طور مستقیم توسط یک فرد متخصص استفاده می‌‌شود، نتایج آن می‌تواند شامل کاهش عمق چین و چروک، از بین بردن خطوط ریز و افزایش حجم اطراف گونه‌ها باشد. اما صرفاً به همین نتایج محدود نمی‌شود. همچنین ثابت شده است که این ژل، چین‌های عمیق، مانند خطوط اطراف بینی را اصلاح می‌کند.

مطالعه بیشتر  مراقبت کاشت ابرو: تغذیه، شستشو و توصیه های بعد از کاشت ابرو

ژل رادیس

ژل رادیس از کریستال‌های پایه کلسیم کوچک معلق در ژل دارای پایه آب ساخته شده است و یکی دیگر از پر کننده‌هایی است که برای پر کردن فوری حجم از دست رفته استفاده می‌شوند. این ژل پس از تزریق در ناحیه آسیب دیده، جذب می‌شود و بدن کلسیم را متابولیزه می‌کند که منجر به پر شدن نواحی هدف می‌شود. تاثیر رادیس به همین جا ختم نمی‌شود و بدن را به تولید طبیعی کلاژن بیشتر تحریک می‌کند و در نتیجه اثرات طولانی مدتی دارد.

این فرمول برای درمان چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت مانند چین‌های اطراف بینی و همچنین برای پر کردن گونه‌ها و کانتورینگ صورت استفاده می‌شود.

ژل اسکالپترا

این ژل گاهی اسکالپترای زیبایی نیز نامیده می‌شود. ماده اصلی فعال در اسکالپترا، پُلی ال لاکتیک اسید ‏(PLLA) است؛ ترکیبی مصنوعی که باعث تولید کلاژن جدید می‌شود. این امر باعث می‌شود اسکالپترا درمانی بی‌نظیر و بسیار موثر باشد؛ اما آن را تبدیل به درمانی می‌کند که برای آشکار شدن نتایج، بیشترین زمان را نیاز دارد. در اکثر موارد بیماران باید درمانهای مختلف را انجام دهند و چهار تا شش هفته منتظر بمانند تا نتایج آشکار شوند.

اما با این حال وقتی نتایج پدیدار می‌شوند معمولاً بسیار جادویی هستند. نواقص قبلی، از گونه‌های توخالی گرفته تا نواحی شل و چین خورده صورت تا خطوط ریز همه در یک آن از بین می‌روند.

چه میزان ژل برای گونه لازم است؟


چه میزان ژل برای گونه لازم است؟

بهبود جزئی

بهبود جزئی چهره می‌تواند چیزی مانند پر کردن چند خط ریز، صاف کردن یا پر کردن اندک لب‌ها یا پر کردن نقاط توخالی بسیار کم عمق باشد. معمولاً در این وضعیت می‌توان برای بهبود نواحی مختلف چهره، بدون  نتیجه چشمگیر یا تغییر قابل توجهی در ظاهر، یک بهبودی جزئی ایجاد کرد و این درمان معمولاً فقط به مقدار کم تا متوسطی از پرکننده پوستی نیاز دارد. با این حال مقدار پرکننده مورد نیاز برای این میزان از بهبودی بسته به مواردی مانند ناحیه تحت درمان و سن شما، می‌تواند تقریباً از ۰.۵ سی سی تا ۳ سی سی متفاوت باشد. به عنوان مثال بیمارانی که در دهه ۳۰ زندگی خود قرار دارند، برای آنکه بیشتر شبیه دهه ۲۰ سالگی خود به نظر برسند، ممکن است به یک بهبود جزئی در گونه‌ها نیاز داشته باشند که احتمالاً در این صورت فقط ۱ سی سی برای دیدن نتایج نیاز است. در حالی که افرادی که در دهه پنجاه یا شصت زندگی خود قرار دارند و به دنبال نتایج مشابه هستند، حداقل به ۳ سی سی فیلر نیاز دارند.

بهبود متوسط عمده

وقتی به دوره میانسالی می‌رسیم، نواحی میانی چهره ما شروع به از دست دادن حجم قبلی خود می‌کنند و صاف‌تر می‌شوند. نواحی میانی صورت، شامل شقیقه‌ها، زیر چشم‌ها فرو رفتگی گونه‌ها و بینی می‌شوند. بسته به سن و نواقص طبیعی چهره شما، درمان این موارد به مقدار قابل توجهی از فیلر پوستی نیاز دارد. اگر گودی زیر چشم‌های شما زیاد باشد، عموماً به ۰.۵ تا یک سی سی در هر طرف صورت نیاز است. اگر این فرورفتگی‌ها بسیار عمیق باشند، ممکن است به بیشتر از آن نیز نیاز باشد. برای پر کردن شقیقه‌ها ممکن است برخی افراد تنها به ۰.۵ سی سی در هر طرف صورت نیاز داشته باشند؛ در حالیکه ممکن است افراد دیگر در هر طرف صورت خود به ۲ سی سی پر کننده نیاز داشته باشند. درباره گونه‌ها هم به همین شکل است و معمولاً در هر طرف صورت به ۱ تا ۳ سی سی پرکننده برای پر کردن گونه‌ها نیاز است. (بله این بدین معنا می‌باشد که برای پر کردن گونه‌های مسطح خود، در کل به ۶ سی سی فیلرنیاز دارید) اگر به دنبال لیفت قسمت میانی چهره با مایعات پر کننده و اصلاح کامل هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حداقل به ۴ سی سی پرکننده نیاز باشد.

مطالعه بیشتر  لیزر موهای زائد بدن و صورت : چگونگی، تعداد جلسات و هزینه

مشکلات رایج ناشی از پر کردن بیش از حد


صورت پف/ بالشتی

این ظاهر نتیجه پر کردن بیش از حد گونه‌ها و ناحیه زیر چشم‌ها می‌باشد. این مشکل اغلب اتفاق می‌افتد. داشتن گونه‌های پرتر معمولاً با ظاهر جوان‌تر همراه است. با این حال وقتی فردی که سن بالاتری دارد، گونه‌های خود را بیش از حد پر می‌کند، معمولاً باعث پف کردن بیش از حد گونه‌ها می‌شود که بسیار غیرطبیعی، نامتناسب و نامناسب برای سن آنها است. این وضعیت در افراد جوان‌تری که به دنبال «گونه‌های سیبی» هستند نیز اتفاق می‌افتد. هنگامی که شما گونه‌ها و گودی طبیعی زیر چشم را بیش از حد پر می‌کنید، اتصال طبیعی پلک و گونه را از بین می برید. این وضعیت باعث می‌شود تمام بخش میانی صورت شما به یک بالش پف دار دائمی تبدیل شود و چشم‌های شما گودتر و کوچک‌تر دیده شوند.

این مشکل فقط بر زنان تاثیر نمی‌گذارد. در واقع می‌تواند مردان را بیشتر هم تحت تاثیر قرار دهد. وقتی گونه‌های مردان پر می‌شود، باعث زنانه تر به نظر رسیدن چهره آنها و عجیب شدن چهره می‌شود؛ چراکه بیشتر پف دار و کمتر عضلانی است.

استخوان‌های گونه شیطانی

داشتن گونه‌های پرتر باعث جوانتر به نظر رسیدن ما می شود؛ در حالی که داشتن استخوان گونه زاویه دار و قدرتمند، حتی مشارکت بیشتری در داشتن ظاهر بی‌نقص ما دارد. کانتورینگ صورت با میکاپ، کمک زیادی به تاکید بر این ظاهر می‌کند؛ با این حال پرکننده‌های پوستی اگر به درستی تزریق شوند، می‌توانند گونه‌ها را شکل داده و حتی آنها را برجسته‌تر و جوان‌تر کنند اما اگر استفاده از آنها به صورت نادرست انجام شود یا مقدار پرکننده مورد استفاده یا محل تزریق آن نادرست باشد، یک ظاهر سخت و غیر طبیعی را ایجاد می‌نمایند. پزشک شما باید با شکل طبیعی صورت شما کار کند تا بهترین محل برای تزریق فیلر و مقدار پرکننده مورد نیاز برای پیشگیری از بروز این نتایج منفی را مشخص نماید.

مطالعه بیشتر  کاشت موی طبیعی: هزینه پیوند موهای پیشانی، شقیقه و پشت سر

سوالات رایج


آیا پس از تزریق فیلر ، گونه‌های من غیر طبیعی به نظر خواهند رسید؟

به هیچ وجه! بر عکس پر کردن گونه با فیلر، طبیعی‌ترین نتایج را خواهد داشت. تنها چیزی که افراد درباره چهره شما متوجه خواهند شد، این است که ظاهر شما جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

آیا پر کننده گونه گران است؟

بستگی به این دارد که گران بودن برای شما چه معنایی داشته باشد. به عنوان مثال در مقایسه با راه‌حل‌‌های جراحی، پر کننده‌های گونه ارزان‌تر هستند. با این وجود اگر نگران هزینه هستید، هر راه حل قیمت متفاوتی دارد.

نتایج آن چه مدت باقی می‌مانند؟

مدت زمان باقی ماندن نتایج به عوامل مختلفی از جمله بدن شما، شدت علائم و نوع پرکننده مورد استفاده بستگی دارد. به عنوان مثال نتایج ماده اسکالپترا تا دو سال باقی می‌ماند که بسیار بی سابقه است. متخصصان درباره این موضوعات در جلسه مشاوره ، مفصل با شما صحبت خواهند کرد.

اگر احساس کنم پرکننده پوستی بیش از حدی دریافت کرده‌ام چه می‌شود؟

اگر در نهایت از نتایج خود راضی نبودید، خبر خوب این است که بیشتر فیلرهای پوستی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، از اسیدهای هیالورونیک یا مولکول‌های قند ساخته شده‌اند. اسید هیالورونیک با تزریق ماده‌ای به نام هیالورونیداز قابل حل است. همچنین اگر نمی‌خواهید پرکننده‌های خود را حل کنید، به خاطر داشته باشید که آنها دائمی نیستند و با گذشت زمان به طور مداوم توسط بدن شما جذب می شوند. جذب کامل بیشتر پرکننده‌ها در هر ناحیه از بدن، شش ماه تا دو سال طول می‌کشد.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید قبل از انتخاب تزریق کننده فیلر پوستی انجام دهید، آشنایی با روش کار او است.

قبل از انجام جلسه درمانی، یک برنامه مشاوره را در نظر بگیرید. اگرچه بسیاری از افراد از تزریق بیش از حد پرکننده‌های پوستی می‌ترسند، اما باید بدانید که خرج کردن پول برای درمان با پر کننده و در نهایت مشخص نبودن نتایج آن نیز به همان اندازه مایوس کننده است. اطمینان حاصل کنید که دقیقاً با آنچه که می‌خواهید از نتایج خود ببینید، ارتباط برقرار می‌کنید تا آنها بتوانند درباره میزان پرکننده‌ای که نیاز دارید، نتیجه دقیقی به شما ارائه دهند.

بسیاری از متخصصان پیشنهادات ویژه ای را به شما ارائه می‌کنند و در یک برنامه درمانی با شما کار می‌کنند تا در دستیابی به نتایج مورد نظر و حفظ آن‌ها به شما کمک کنند. بنابراین حتماً هنگام برنامه ریزی از مشاور خود بپرسید که چه گزینه‌هایی برای شما در دسترس می‌باشد.

به این پست امتیاز دهید.