این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

سوالات رایج درباره ژل: 8 پرسش مهم درباره تزریق ژل به صورت

صفحه اصلی » مقالات » ژل » سوالات رایج درباره ژل: 8 پرسش مهم درباره تزریق ژل به صورت

کاهش خاصیت ارتجاعی پوست یکی از پی‌آمدهای اجتناب‌ناپذیر بالا رفتن سن است. عامل‌های متعددی مانند تماس بیش از حد با نور خورشید، آلودگی و عادت‌های نامناسب سبک زندگی سرعت کاهش خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهد. خانم‌هایی که در گذشته می‌خواستند روند پیری پوست را به تعویق بیاندازند، حق انتخاب چندانی نداشتند. اما امروزه روش‌های مختلفی از کرم ضدپیری گرفته تا جراحی برای پیشگیری از پیری و جوانسازی پوست وجود دارد. البته در این بین روشی وجود دارد که از کرم سریع‌تر و از جراحی کم‌تهاجمی‌تر است؛ این روش موثر تزریق ژل یا فیلر است.

فیلر ژل یا ماده‌ای است که به منظور صاف کردن چین و چروک، برجسته‌سازی و خوش فرم کردن زیر سطح پوست تزریق می‌شود. این فراورده‌ها حاوی هیالورونیک اسید (HA) پایدار شده هستند که به طور طبیعی در سلول‌های پوست وجود دارد. این ماده پوست را در اثر جذب کردن آب حجیم می‌کند و در نتیجه چین و چروک را از بین می‌برد. البته اثر ژل دائمی نیست و ژل کاملاً زیست تجزیه‌پذیر است. ماندگاری نتایج با توجه به نوع ژل یک تا دو سال است. تزریق ژل درمانی بسیار ایمن است که بیش از یک دهه است بدون مشکل انجام می‌شود.

ژل در چه ناحیههایی تزریق میشود؟


صورت به مرور زمان لاغر می‌شود و انحناهای ظریف و فرم زیبای خود را از دست می‌دهد، استخوان‌ها و بافت نرم نیز تحلیل می‌رود و به این ترتیب صورت شل و افتاده می‌شود. ژل برای جبران حجم از دست رفته صورت و بازیابی حمایت ساختاری تزریق می‌شود تا صورت جوان‌تر و شاداب‌تر شود. هدف از تزریق ژل این است که صورت جوان‌تر و متناسب‌تر شود.

بخوانید:  نقاط تزریق بوتاکس:(رفع چروک پیشانی، دور چشم و اطراف لب ها)

برای مثال ژل برای بهبود شکل، تقارن و تناسب لب‌ها و برجسته کردن آنها تزریق می‌شود. تزریق ژل در گونه‌ها نیز صورت را جذاب‌تر و خوش‌فرم‌تر می‌کند. برای برجسته‌تر و متناسب‌تر کردن چانه نیز می‌توان ژل در آن تزریق کرد. همچنین تزریق ژل روش مناسبی برای زیباتر و خوش‌تراش‌ کردن بینی است.

 تزریق ژل چه مزایایی دارد؟


تزریق ژل چه مزایایی دارد

در این بخش با مهم‌ترین مزایای تزریق ژل آشنا می‌شوید:

  • سریعتر از کرم: کرم‌ ضدپیری نوعی سرمایه‌گذاری درازمدت بر روی پوست است. اگر هر روز مقدار کمی کرم روی پوست بزنید، احتمالاً نتایج آن را بعد از چند ماه خواهید دید، نتایجی که ممکن است چندان هم محسوس نباشد. ژل در ناحیه‌هایی از صورت که لاغر شده و باید حجیم شود، تزریق می‌شود. نتایج تزریق ژل تقریباً آنی است.
  • سریعتر از جراحی: اکثر عمل‌های تزریق ژل کمتر از یک ساعت طول می‌کشد، بنابراین یک روز در ساعت ناهاری می‌توانید به کلینیک مراجعه کنید و بعد از تزریق ژل جوان‌تر و زیباتر سر کار برگردید. نتایج جراحی معمولاً کمی بهتر از نتایج تزریق ژل و البته ماندگارتر است، اما جراحی تهاجم بالایی دارد و دوران نقاهت اکثر عمل‌های جراحی چهار تا شش هفته است.
  • بادوام و غیردائمی: چون ژل از هیالورونیک اسیدی تهیه می‌شود که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، اسید به مرور زمان در بدن حل و بازجذب می‌شود و در نتیجه اثر پرکنندگی آن نیز رو به کاهش می‌گذارد. بااین توصیف تزریق ژل برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بدون تن دادن به یک جراحی دائمی، جوان‌تر شوند.
  • طبیعی بودن اثر: نتایج تزریق ژل ظاهری طبیعی دارد و برخلاف بوتاکس حالت‌های صورت را تغییر نمی‌دهد و غیرعادی نمی‌کند. به مرور زمان که صورت تغییر می‌کند، می‌توانید ظاهر صورت را با تزریق مقدار مناسبی از ژل و پر کردن چین و چروک‌ها و فرورفتگی‌ها کنترل کنید.
بخوانید:  معرفی انواع تجهیزات و ترالی اورژانس و بیمارستان

تزریق ژل چگونه انجام میشود و آیا دردناک است؟


تزریق ژل چگونه انجام میشود و آیا دردناک است

تزریق ژل اگر توسط فردی غیرمتخصص و نابلد انجام شود، دردناک خواهد بود. چون ژل حاوی داروی بی‌حسی موضعی است، تزریق ژل معمولاً نیازی به بی‌حسی ندارد. تزریق ژل درمانی ساده و راحت است؛ متخصص چند تزریق کوچک را ظرف 15 ـ 30 دقیقه در پوست انجام می‌دهد. بیماران بلافاصله بعد از تزریق ژل می‌توانند آرایش کنند و سر کار برگردند. نتایج تزریق ژل آنی است. برای حفظ نتایج به دست آمده می‌توان تزریق ژل را تکرار کرد. عمل تمام بیماران یکسان نیست و به شرایط هر بیمار، شدت چین و چروک‌ها و نوع ژل انتخابی بستگی دارد.

نتایج تزریق ژل بعد از چه مدت مشخص میشود و دوام این نتایج چقدر است؟ 


نتایج بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده است، هرچند این نتایج به تدریج ظرف دو تا چهار هفته بهبود می‌یابد. ماندگاری نتایج 9 ـ 18 ماه است، البته نتیجه به دست آمده را می‌توان با تکرار تزریق ژل حفظ کرد. ماندگاری اثر ژل به شرایط هر بیمار، شدت چین و چروک‌ها و نوع ژل تزریق شده بستگی دارد.

آیا ژل ماده ایمن و بدون خطری است؟


بله، پزشکان ماهر فقط از ژل‌های مورد تایید استفاده می‌کنند. چون هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در سلول‌های پوست وجود دارد، تزریق آن باعث بروز حساسیت نمی‌شود. حتی افراد دچار حساسیت غذایی نیز می‌توانند تزریق ژل را در کمال ایمنی انجام بدهند.

عوارض جانبی بعد از تزریق ژل چیست؟


ژل‌های امروزی کاملاً با نسل اول ژل‌های تهیه شده از کلاژن تفاوت دارند. به کارگیری تکنیک‌های پیشرفته تزریق، انجام تزریق با میکروکانولا (سوزن کند) و افزایش ایمنی ژل‌ها عوارض جانی تزریق ژل را کاهش داده است. تزریق ژل به ندرت باعث بروز عوارض جانبی می‌شود، بااین حال عوارض زیر برای این درمان گزارش شده است:

  • واکنش‌های مربوط به تزریق: ممکن است محل تزریق بلافاصله بعد از تزریق قرمز شود.
  • کبودی: ناحیه درمان گاهی کبود می‌شود. البته احتمال کبود شدن محل تزریق به دلیل استفاده از میکروکانولا بسیار کمتر از گذشته شده است.
  • ناهموار شدن ناحیه درمان: توده‌های ایجاد شده را می‌توان با ماساژ دادن از بین برد، اگر توده از بین نرود، می‌توان ژل را به راحتی و به سرعت حل کرد.
  • عفونت: پس از تزریق ژل نیز مانند هر تزریق دیگری خطر عفونت وجود دارد. سرنگ تزریق ژل استریل است و متخصص اقدامات احتیاطی استاندارد را حین تزریق رعایت می‌کند.
بخوانید:  تزریق ژل ریوانس(revanesse) در کلینیک زیبایی رازی

مراقبت بعد از تزریق ژل شامل چه مواردی میشود؟


پزشک معالج مراقبت‌های بعد از تزریق ژل را کاملاً توضیح می‌دهد تا بیشترین فایده را از این درمان ببرید و با عوارض جانبی نامطلوب مواجه نشوید.

فعالیت‌های روزمره‌تان را می‌توانید بلافاصله بعد از درمان ادامه بدهید، خودتان رانندگی کنید یا سر کار برگردید.

بعد از تزریق ژل نیز مانند هر تزریق دیگری محل تزریق کمی قرمز می‌شود؛ این قرمزی را به راحتی می‌توانید با آرایش بپوشانید.

نتایجی که بلافاصله بعد از تزریق ژل مشاهده می‌کنید، نتیجه نهایی نیست و نتایج اولیه به مرور ظرف دو هفته بهتر می‌شود.

هزینه تزریق ژل چقدر است؟


هزینه تزریق ژل به نوع ژل انتخابی، مقدار ژل لازم و ناحیه درمان (گودی زیر چشم یا برجسته کردن گونه‌ها) بستگی دارد. متخصص طرح درمان را در جلسه مشاوره تهیه می‌کند و هزینه دقیق درمان را اعلام می‌کند.

Call Now Buttonتماس با ما