مزایای میکرونیدلینگ درماپن برای جوانسازی و رفع چین و چروک

میکرونیدلینگ درماپن یک دستگاه مکانیزه درمان پوست است که برای معالجه بیماری‌های پوستی بی‌شماری متشکل از 33 12 گیج سوزن استفاده می‌شود. در حالی که درماپن در یک الگوی بافت سبد در سراسر سطح پوست منتقل می‌شود، میلیون‌ها کانال ریز در صورت ایجاد می‌شود. این امر امکان جذب بیشتر محصول را فراهم می‌کند و واکنش ترمیم زخم را تحریک می‌کند. پاسخ ترمیم زخم برای تحریک تولید کلاژن و همچنین برای درمان همزمان بسیاری از بیماری‌های پوستی بسیار ضروری است.

درماپن چگونه کار می‌کند؟


درماپن به عنوان درمانی برای خطوط ریز و چین و چروک‌ها مناسب است. درماپن روی پوست شما قرار می‌گیرد، کانال‌های نقطه‌ای کوچکی را در پوست ایجاد می‌کند که موقتاً منافذ را باز می‌کنند. بدن این اتفاق را به عنوان یک آسیب درک می‌کند که باعث آزاد شدن فاکتورهای رشد و در نهایت باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شوند. پوست شما با آغاز روند بهبودی واکنش نشان می‌دهد و شما را به ادامه بهبودی از طریق این فرایند میکرونیدلینگ تشویق می‌کند. پوست شما به طور معمول فرض می‌کند که زخم‌ها، علائم کششی و چروک‌ها ترمیم می‌شوند اما درمان‌ میکرونیدلینگ درماپن به پوست حقه می‌زند که خود را درمان کند. روند بازسازی پوست می‌تواند ماه‌ها پس از هر درمان درماپن ادامه یابد. نتایج می‌تواند در طی یک هفته یا حتی چند روز مشاهده شود. مفهوم میکرونیدلینگ مبتنی بر توانایی پوست در ترمیم خود در هر زمان با آسیب‌های جسمی است. بلافاصله پس از جلسه درمانی، پوست ما بافت آسیب‌دیده قدیمی را حل می‌کند و پوست جدید جایگزین آن می‌شود. درماپن اجازه می‌دهد تا با ایجاد صدمات بسیار ریز در پوست که باعث سنتز کلاژن جدید می‌شود، یک القای کنترل شده از مکانیسم خود ترمیمی پوست صورت بگیرد اما خطر زخم دائمی را ایجاد نمی‌کند و در نتیجه آن پوست نرم‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. تخصص درماپن در بهینه‌سازی این فرآیند برای بهبود نتایج و به حداقل رساندن عوارض و ناراحتی‌ها است.

میکرونیدلینگ درماپن چگونه انجام می‌شود؟


میکرونیدلینگ درماپن چگونه انجام می_شود؟

 

روش های درماپن به روش ایمن و دقیق با استفاده از سر سوزن استریل درماپن انجام می‌شود.

ظاهر پوست بعد از درمان چگونه است؟


بعد از انجام عمل، پوست شما شبیه به آفتاب سوختگی متوسط ​​قرمز و برافروخته به نظر می‌رسد. همچنین ممکن است حساسیت خفیفی را به لمس در ناحیه تحت درمان تجربه کنید. این عوارض چند ساعت بعد از درمان بسیار کاهش می‌یابد و پوست طی 24 ساعت آینده کاملاً بهبود می‌یابد. بعد از گذشت 3 روز، تقریباً هیچ مدرکی روی پوست مبنی بر انجام این عمل وجود ندارد.

مطالعه بیشتر  علت و درمان تعریق زیاد بدن(زیربغل،کف دست و پا) با تزریق بوتاکس

نتایج درمان چه زمان قابل مشاهده هستند؟


نتایج قابل مشاهده مربوط به جوانسازی پوست به طور کلی فقط پس از 6-8 هفته پس از عمل مشاهده می‌شوند و با گذشت زمان بهبود می‌یانبد.

آیا درماپن ورش بی‌خطری است؟


میکرونیدلینگ درماپن تزریق ندارد و بنابراین واکنش‌های آلرژیک و عوارض جانبی بعید به نظر می‌رسد. این روش درمان حداقل تهاجمی است و شامل کمترین دوره نقاهت (حدود 24 ساعت) و بهبودی سریع است و به مراقبت‌های ساده‌ای نیاز دارد.

علائم انجام روش درمانی درماپن چیست؟


علائم انجام روش درمانی درماپن چیست؟

 

درمان‌های درماپن به ویژه برای نگرانی از پیری مانند چروک، خط، و چین و چروک دور چشم موثر هستند. عدم درخشندگی پوست، استحکام پوست و فشردگی آن نیز نشانه‌ای برای درمان‌های سوزنی پوستی است و پیشرفت‌های قابل توجهی را می‌توان بوسیله آن‌ها مشاهده کرد.

منع مصرف میکرونیدلینگ پوست چیست؟


موارد منع مصرف و اقدامات احتیاطی عبارتند از: زخم کلوئیدی یا بزرگ شده؛ سابقه اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری‌های مزمن؛ تاریخچه کراتوز اکتین (خورشیدی)؛ تاریخچه عفونت‌های هرپس سیمپلکس تاریخچه دیابت؛ وجود خال‌های بزرگ شده، زگیل یا هرگونه ضایعه برافراشته در منطقه مورد نظر. موارد منع مصرف مطلق شامل موارد زیر است. اسکلرودرما، بیماری‌های عروقی کلاژن یا ناهنجاری‌های قلبی، مشکلات لخته شدن خون، عفونت فعال باکتریایی یا قارچی، سرکوب سیستم ایمنی زخم‌های کمتر از 6 ماه؛ و پرکننده‌های صورت در 6 ماه گذشته.

آیا عوارض جانبی یا خطرات مرتبط با سوزن پوست وجود دارد؟


عوارض جانبی تجربه شده با میکرونیدلینگ درماپن معمولاً در طی 48 ساعت فروکش می‌کند. این عوارض شامل پوست سرخ یا صورتی، لک، خارش، و سفت شدن محل درمان است. برای کمک به این امر، حتماً دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از درمان را رعایت کنید. این امر به کاهش قرمزی، تورم، خارش و ناراحتی کمک می‌کند و نتایج را نیز تقویت می‌کند.

سوالات متداول


درماپن چگونه چین و چروک، علائم کششی و زخم را درمان می‌کند؟

اساس درمانی میکرونیدلینگ درماپن بر اساس توانایی پوست در بهبودی خود بعد از آسیب است. درست بعد از اینکه پوست با هرگونه آسیب جسمی روبرو شد، بلافاصله بافت آسیب دیده را از بین می‌برد تا آن را با پوست جدید و سالم جایگزین کند. درماپن باعث ایجاد مناطق آسیب دیده و کنترل شده برای ایجاد کلاژن جدید بدون خطر ایجاد زخم و در نتیجه صاف‌تر و سفت‌تر شدن پوست می‌شود.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج درماپن را ببینم؟

زمان بهبودی در هر بیمار متفاوت است، اگرچه بیشتر آن‌ها یک روز تا یک هفته بعد از درمان نتایج آن را مشاهده می‌کنند. بیماران ممکن است بلافاصله پس از درمان متوجه قرمزی در منطقه تحت درمان شوند. حتی یک روش درمانی سبک نیز می‌تواند ظاهر پوست را تقویت کرده و چهره شما را روشن‌تر کند.

مطالعه بیشتر  کاربرد و دوام انواع ژل استایلج و تفاوت این فیلر با دیگر فیلرها

درمان با میکرونیدلینگ درماپن چه احساسی ایجاد می‌کند؟

كساني كه تحت درمان با میکرونیدلینگ قرار دارند، فقط احساس سوزش دارند. در حالي كه کسانی که تحت درمان با سوزن کامل 2.5 ميلي‌‎متری قرار می‌گیرند، همانطور كه ​​در بازسازي اسكار استفاده می‌شود، از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده می‌کنند.

بیماری‌های پوستی هر فرد متفاوت است و نیاز به سطوح مختلف درمانی دارد. افرادی که دارای چین و چروک‌های خفیف و خطوط ریز هستند ممکن است بعد از یک جلسه درمان بهبود پیدا کنند در حالی که مشکلات پیشرفته پوستی مانند جای زخم آکنه ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در هنگام مشورت با تکنسین متخصص پوست و متخصص درماپن مشخص خواهد شد.

چگونه باید قبل از انجام درمان درماپن، پوست خود را آماده کنم؟

برای به دست آوردن بهترین نتیجه قبل از درمان، یک دوره استفاده از کرم‌های درمانی مانند ویتامین A ، C یا Resveratrol & Procyanidin  برای تقویت استحکام پوست، خصوصاً در نواحی پوستی نازک یا ظریف توصیه می‌شود. پس از درمان، باید به مدت 6 هفته از این کرم‌ها استفاده کنید.

آیا میکرونیدلینگ درماپن دردناک است؟

دو نوع درمان درماپن وجود دارد. نوع اول با استفاده از کرم بی‌حس کننده 15-40 دقیقه قبل از شروع درمان، پوست را بی‌حس می‌کند تا یک درمان عمیق‌تر و تهاجمی درماپن را فراهم کند. مورد دوم استفاده از درماپن در عمق کم است و نیاز به استفاده از کرم بی‌حس کننده را از بین می‌برد. بسته به نوع پوست بیمار و نوع درمان ارائه شده ممکن است پوست برای چند روز قرمز و تحریک شود. اما استفاده از کرم‌های مخصوص قبل و بعد از درمان می‌تواند این تأثیر را به حداقل برساند.

آیا بعد از درمان درماپن دوره نقاهت وجود دارد؟

بعد از میکرونیدلینگ درماپن معمولاً نیازی به استراحت نیست اما ممکن است پوست صورت شما بعد از درمان 12-48 ساعت قرمز باشد. بیشتر افراد قادرند بلافاصله بعد از درمان به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردند. استفاده از لیکوگل، استتار تنفس پوست را کاور می‌کند و هرگونه قرمزی را برای بازگشت سریع به محل کار می‌پوشاند.

پس از درمان درماپن چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟

  • روز اول: اریتم و قرمزی، شدت آن به میزان تهاجمی بودن درمان انجام شده و نوع پوست بیمار بستگی دارد.
  • روز دوم: رنگ قرمز یا صورتی شبیه به آفتاب سوختگی متوسط ممکن است تا روز دوم دوام داشته باشد و ممکن است در روز 2 تورم قابل توجهی مشاهده شود.
  • روز سوم: پوست به سرعت به حالت عادی بر می‌گردد اما ممکن است هنوز رنگ صورتی داشته باشد. تورم فروکش می‌کند.
مطالعه بیشتر  مراقبت بعد کاشت مو: تغذیه و مراحل رشد مو بعد از پیوند مو

چندبار در سال می‌توان میکرونیدلینگ درماپن را انجام داد ؟

به طور متوسط ​​یک دوره 4-8 جلسه درمانی درماپن در سال توصیه می‌شود زیرا نتایج طولانی مدت است.

چه مدت بعد از تزریق فیلر می‌توانم درمان درماپن را انجام دهم؟

توصیه می‌شود حداقل 4 روز پس از تزریق فیلر درمان دیگری روی پوست خود انجام ندهید تا هرگونه کبودی ناشی از تزریق فیلر برطرف شود. یا می‌توانید در صورت تمایل ، 1-2 روز قبل از تزریق فیلر درمان درماپن ارا انجام دهید.

آیا کسانی که از بوتاکس استفاده می‌کنند باید 6 ماه بعد از درماپن از تزریق بوتاکس خودداری کنند؟

مشتریانی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته‌اند باید 2 هفته منتظر بمانند و سپس از درمان درماپن استفاده کنند.

آیا قرمزی و خارش بعد از درمان طبیعی است؟

بله، کاملاً طبیعی است. طیف وسیعی از علائم، از قرمزی و خشکی پوست گرفته تا پوسته پوسته شدن پوست یا ایجاد تعداد زیادی توده جوش مانند وجود دارد اما همه ان‌ها طی 3 روز از بین خواهند رفت. این علائم فقط نشان دهنده این است که بدن در حال از بین بردن سموم است.

آیا می‌توانم میکرونیدلینگ درماپن را همرمان با لیزر موهای زائد  IPL و/یا جوانسازی پوست انجام دهم و فاصله زمانی آن چقدر باید باشد؟

زخم کردن دوباره پوستتان باعث ایجاد بافت اسکار در پوست می‌شود. این درمان‌ها می‌توانند رنگدانه را درمان کنند، اما در صورت درمان با میکرونیدلینگ درماپن لزومی به استفاده از آن‌ها نیست. در صورت لزوم می‌توانید از فواصل 4 هفته‌ای بین درمان‌های پوستی خود استفاده کنید.

اگر الکترولیز داشته باشم چه می‌شود؟ آیا هنوز درمان درماپن اشکالی ندارد؟

درمان درماپن بعد از الکترولیز خوب است اما بهتر است پوست را به مدت یک یا 2 هفته به حال خود بگذارید تا بهبود یابد زیرا درغیر این صورت حساس‌تر خواهد بود و ممکن است میزان درد در طول درمان بیشتر باشد. البته انتخاب این موضوع به پزشک متخصص الکترولیز بستگی دارد زیرا برخی تمایل دارند آسیب بیشتری به پوست وارد کنند و به همین دلیل پوست به زمان بهبودی بیشتری نیاز خواهد داشت.

آیا می‌توانم درماپن را همراه با لایه برداری شیمیایی پوست انجام دهم؟

به طور کلی بله و می‌تواند یک ترکیب خوب درمانی باشد. می‌توانید هر 3 هفته درمان درماپن و لایه برداری پوست را با یکدیگر جایگزین کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است