مزایا و ماندگاری ژل مستر تریت (MASTER TREAT) بر صورت

ژل مستر تریت مناسب برای چانه و گونه و زاویه‌دار کردن فک و گونه است. مواد تشکیل‌دهنده  ژل مسترتریت هیالورانیک اسید است که مانند فیلر های دیگر طرفداران خاص خود را دارد. ژل مسترتریت بسته به فیزیولوژی هر فرد بین ۴ ماه تا ۸ ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت جذب می‌شود.

تزریق فیلرهای پوستی یک روش درمانی بسیار محبوب و سریع است که غالباً برای کاهش خطوط و چین و چروک‌های صورت، پر کردن تورفتگی‌های به منظور بازسازی کانتورهای جوانی پوست صورت به کار برده می‌شوند.

استفاده از این ژل‌ها در میان افرادی که حجم پوست آنها به دلیل افزایش سن کاهش یافته است محبوب است زیرا کلاژنی که قبلاً شکل پوست را حفظ می‌کرد و آن را نگه می‌داشت کاهش یافته است. نتایج حاصل از تزریق زل‌های پوستی، عالی و بادوام است.

ژل‌های مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام در وضعیت‌های مختلفی به کار برده می‌شوند، متخصصین کلینیک زیبایی رازی در مورد انتخاب انواع ژل‌ها به شما مشورت می‌دهند. زل‌های نرم‌تر برای متقاضیان جوان‌تر که تمایل دارند لب‌ها یا گونه‌های آن برجستگی‌های ظریفی داشته باشند به کار برده می‌شود و در جاهایی که به افزایش حجم نیاز است، ژل‌های معمولی به کار برده می‌شوند تا کانتورهای طبیعی بازسازی شوند.

 

 اسید هیالورانیک چیست؟


فیلرها غالباً از مواد طبیعی موجود در پوست که به مرور زمان از بین می‌روند ساخته می‌شوند. اسید هیالورانیک رایج‌ترین نوع ژل بوده و همچنین همان چیزی است که ماده اصلی پوست ما را شکل می‌دهد. به عنوان مثال، کودکان، مقدار زیادی اسید هیالورانیک دارند و به همین دلیل است که گونه‌های آنها زیبا و فربه است. با افزایش سن، حجم این ماده در صورت کاهش می‌یابد و باعث می‌شود که خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و چین و چروک‌ها شکل بگیرند و مثل این است که بالونی در صورت شما وجود داشته که الان باد آن خالی شده است، ژل‌های تزریقی به بازیابی این حجم از دست رفته کمک می‌کنند. فیلرهای مختلف با کاربردهای گوناگون وجود دارند. هر نوع فیلر برای درمان قسمت خاصی از صورت مانند گونه‌ها، اطراف چشم‌ها، شقیقه‌ها، چین و چروک‌های نازولابیال، لب‌ها، خطوط لب و ... طراحی شده‌اند. نوع فیلر پوستی مورد استفاده بر اساس شرایط هر بیمار انتخاب می‌شود.

 چه قسمت‌هایی از صورت را می‌توان به کمک تزریق ژل‌های پوستی درمان کرد؟


فیلرهای پوستی را می‌توان برای قسمت‌های مختلف صورت و برای مقاصد مختلف به کار برد. انها معمولاً برای افزایش حجم و سایز لب‌ها به کار برده می‌شوند: این روش درمانی غالباً برای زنانی که تمایل دارند علائم پیری و افزایش سن خود را بازگردانده یا به تأخیر بیندازند به کار برده می‌شود.

ژل‌های پوستی یک روش درمانی رایج برای از بین بردن خطوط صورت به خصوص خطوط روی پیشانی و چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها که ممکن است به دلیل افزایش سن با استرس به وجود آمده باشند می‌باشد.

برخی بیماری‌ها و مشکلات پوستی را که می‌توان به کمک تزریق ژل‌های پوستی درمان کرد عبارتند از:

 • تورفتگی گونه‌ها
 • اسکارهای آکنه
 • اسکارهای معمولی
 • خط اخم
 • خطوط صورت
 • چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها

 ژل‌های پوستی همچنین برای جوان‌سازی، بازیابی کانتورها و برجسته‌سازی قسمت‌های زیر در صورت نیز به کار برده می‌شوند:

 • بینی
 • لب‌ها
 • اطراف دهان
 • ابروها
 • چانه و گونه‌ها

 استفاده از هر نوع زل پوستی به ناحیه تحت درمان در صورت و نتایج مطلوب و مورد انتظار بستگی دارند.

 انواع مختلف ژل‌های پوستی و دوام اثر هرکدام


به پوست مانند سفره‌ای که روی یک میز پهن شده است نگاه کنید. با افزایش سن، میز زیر سفره شروع به فرسوده شدن می‌کند و سفره روی آن شل شده و حالت افتادگی پیدا می‌کند. با افزایش سن، استخوان‌ها و بافت زیر جلدی، تحلیل یافته و صورت ما گه قبلاً گرد و با گونه‌های فربه بود، شکلی لاغر با گونه‌ها و شقیقه‌های تورفته پیدا می‌کند و استخوان‌های گونه‌ها نیز صاف می‌شوند. فیلرهای غلیظ‌تر که اثر ناشی از تزریق آنها بیشتر است با تقویت ساختارهای زیر پوست به بازسازی پوست کمک می‌کنند در حالی که استفاده از فیلرهای رقیق‌تر بیشتر برای لطیف‌تر و هموار کردن پوست به کار برده می‌شوند تا برای بازسازی آن.

طول مدت تأثیر تزریق ژل‌های پوستی به ویژگی‌های آن فیلر بستگی دارد و فیلرها با هم تفاوت دارند. برخی برای تزریق در عمق پوست ساخته شده‌اند در حالی که برخی دیگر برای تزریق‌های سطحی طراحی شده‌اند. برخی فیلرها سخت و غلیظ هستند و برخی دیگر رقیق و نرم. به عنوان مثال، برای بازیابی حجم ساختاری از دست رفته در قسمت میانی و بالایی صورت و لیفت پوست‌های شل شده از فیلرهای مناسب برای تزریق عمقی استفاده می‌شود در حالی که برای فربه کردن قسمت‌های نرم لب‌ها یا رفع خطوط اطراف لب‌ها از ژل‌های رقیق‌تر مناسب برای تزریق سطحی و زیر جلدی استفاده می‌شود. طول مدت تأثیر تزریق این ژل‌ها متفاوت بوده و به ویژگی‌های خاص آنها بستگی دارد.

دوام برخی از ژل‌های پوستی ۶ تا ۱۲ ماه است در حالی که اثر ناشی از تزریق برخی دیگر از آنها ممکن است تا ۲ سال ادامه داشته باشد. غالباً، فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک برای درمان چین و چروک‌های نازولابیال (خطوط پرانتزی که از کنار بینی تا گوشه‌های لب کشیده می‌شوند)، برجسته‌سازی لب‌ها و رفع چین و چروک اطراف لب‌ها به کار برده می‌شوند. اثر تزریق این ژل‌ها معمولاً بین ۶ تا ۱۲ ماه باقی می‌ماند البته طول این مدت در هر بیمار متفاوت است. اثر فیلرهایی که برای قسمت‌های میانی صورت به کار برده می‌شوند معمولاً تا ۲ سال ادامه می‌یابد. خبر خوب این که، با پیشرفت تکنولوژی در تولید انواع ژل‌ها، طول مدت تأثیر و دوام آنها افزایش یافته است.

اثر ناشی از تزریق فیلرهای هیدروکسی آپاتیت نیز مانند فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک بین ۶ تا ۱۲ ماه باقی مانده و برای بازیابی حجم قسمت میانی و پایین صورت، رفع چین و چروک‌ها و جوان‌سازی دست‌ها به کار برده می‌شوند. فیلرهای اسید پلی ال لاکتیک برای بازیابی حجم قسمت میانی صورت و شقیقه‌ها و برای جوان‌سازی شکل صورت و لیفت پوست‌های شل شده آن به کار برده می‌شوند. اصطلاح‌های "G prime" یا "انسجام پذیری" متناسب با ساختارهای مولکولی محصول، روی آنها قید شده که میزان سختی و نرمی ژل را توصیف می‌کند. در نهایت، با این که داشتن اطلاعات در مورد انواع ژل‌ها خوب است اما پزشک به شما در انتخاب ژل مناسب بر اساس نیازهای فردی شما کمک می‌کند.

 روش انجام فرایند


قبل از تزریق ژل باید با پزشک در مورد انتظاراتتان مشورت کرده و توصیه‌های وی را بشنوید تا متوجه شوید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب هست یا نه.

پس از مشاوره جامع با پزشک، مناسب‌ترین نوع فیلر پوستی برای شرایط شما انتخاب شده و به وسیله سوزن‌های بسیار ریز در لب‌ها، بدن یا چین و چروک‌های پوست تزریق می‌شود. فرایند تزریق حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. فیلرها معمولاً حاوی مواد بیحس کننده هستند اما احتمال دارد در صورت ترجیح شما قبل از تزریق از کرم بیحس کننده نیز روی ناحیه تحت درمان استفاده شود. نتایج حاصل از تزریق را می‌توان بلافاصله مشاهده کرد.

 مراقبت‌های بعد از تزریق ژل مسترتریت


بلافاصله پس از تزریق ژل ممکن است ناحیه تزریق به مدت کوتاهی قرمز و حساس شود. در طول ۲۴ ساعت، تورم موضعی نیز مانند توپ‌هایی در زیر پوست ایجاد شود. این تورم برطرف می‌شود و کاملاً التهابی است و ناشی از برآمدگی یا توده‌های ژل‌های تزریق شده نیست. گفته می‌شود در ۴۸ ساعت پس از تزریق، ناحیه متورم شده را فشار ندهید زیرا باعث تشدید تورم شده و ممکن است فیلر از قسمت ملتهب بیرون بزند. پزشک ممکن است ناحیه درمان شده را بلافاصله پس از تزریق ماساژ دهد تا از توزیع یکنواخت ژل در زیر پوست مطمئن شود ولی شما نباید این کار را در منزل انجام دهید مگر این که پزشک به شما گفته باشد!

مهم‌ترین عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل‌های پوستی، کبودی است که ممکن است تا مدت ۲ هفته ادامه داشته باشد. از مصرف مواد و داروهایی نظیر ایبوپروفن، روغن ماهی، داروهای رقیق‌کننده خون، آسپیرین و تخم کتان اجتناب کنید تا احتمال کبودی کاهش یابد. اگر داروهای رقیق‌کننده خون برای شما تجویز شده است نباید مصرف آنها را قطع کنید. معمولاً خطرات ناشی از قطع مصرف داروهای تجویزی توسط پزشک بیشتر از کبودی است بنابراین قطع مصرف این داروها توصیه نمی‌شود. به هر حال، توصیه می‌شود از ۱۰ روز قبل از تزریق از مصرف هر گونه مکمل رقیق‌کننده خون غیرضروری اجتناب کنید. مصرف آرنیکا، مکمل مشتق شده از آناناس به صورت خوراکی یا موضعی به کاهش کبودی کمک می‌کند البته نتیجه تحقیقات در این مورد کاملاً شفاف نیست. شدت کبودی در هر فرد متفاوت است. برخی از این کبودی‌ها را می‌توان به راحتی به کمک آرایش پوشاند در حالی که برخی دیگر تیره‌تر، بزرگ‌تر یا شدیدتر هستند (معمولاً این حالت عارضه جانبی مصرف داروهای رقیق‌کننده خون است). کبودی ناشی از تزریق فیلرها را به راحتی می‌توان با لیزر پالسی رنگی که باعث تسریع بهبودی کبودی می‌شود درمان نمود اما این کار را باید از ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل انجام داد.

در کل، تزریق ژل‌های پوستی یک روش عالی برای لیفت پوست صورت، بدون نیاز به عمل‌های جراحی لیفت است و به کاهش چین و چروک‌های صورت کمک می‌کند. فقط باید قبل از تزریق با پزشک خود در مورد دوام اثر تزریق ژل، کبودی و نگرانی‌های دیگری که دارید و همچنین نتایج مطلوب و مورد انتظارتان صحبت کنید.

 آیا تزریق ژل دردناک است؟


بیشتر ژل‌های پوستی مورد استفاده پزشکان دارای ماده بیحس کننده هستند که باعث راحت‌تر شدن تزریق می‌شود. در صورت ترجیح شما، امکان استفاده از کرم‌های بیحس کننده قبل از تزریق نیز وجود دارد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است