چگونگی بالا بردن ابرو ( لیفت ابرو) با تزریق بوتاکس زیر ابرو

افتادگی پوست یکی از نشانه‌های معمول پیری است که بعلت از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست ایجاد می‌شود. با افزایش سن پوست اطراف چشم‌ها، از جمله پلک‌ها، بسیار مستعد شل شدن و افتادگی است، زیرا پوست این ناحیه بسیار نازک است. علاوه بر پیری، افتادگی ابروها می‌تواند در اثر کاهش وزن ژنتیکی، سیگار کشیدن و آسیب ناشی از خورشید رخ دهد. شل شدن پوست پلک‌ها نیز می‌تواند باعث نگرانی برخی از افراد از لحاظ زیبایی صورت باشد و اگر افتادگی پلک با بینایی شخص تداخل کند برای آنها یک عارضه پزشکی باشد. تمرینات ورزشی برای صورت، پماد ضد پیری، بوتاکس ، تزریق ژل و عمل‌های زیبایی همچون بلفاروپلاستی همگی می‌توانند به سفت شدن افتادگی پوست در ناحیه پلک‌ها کمک کنند. تزریق سم بوتولینوم را باید تحت نظر یک پزشک متخصص انجام داد کسی که بتواند به روشنی تمام مزایای و مضرات استفاده از این محصول را برای بیمار شرح دهد. انجام این درمان توسط یک پزشک مجرب، معتبر بودن محصول را ضمانت کرده و همچنین وی می‌تواند تفاوت‌های آناتومی و متغیرهای چهره را بین افراد لحاظ کند.

  زنانی که قوس ابروی زیبایی دارند عموماً جذاب‌تر دیده می‌شوند. از طرف دیگر، یک ابروی ایده‌ال مردانه کمی پایین‌تر بوده و قوس کمتری دارد.

شکل ابروها نسبت عضلات پیشانی و عضلات حلقوی دور چشم‌ها را تعیین می‌کند. عضلات پیشانی ابرو را به سمت بالا کشیده و عضلات حلقوی دور چشم‌ها آن را به سمت پایین می‌کشند. بعلاوه، با بالا رفتن سن و از دست رفتن چربی باعث بوجود آمدن پوست اضافی روی چشم‌ها به شکل عرضی می‌شود که در نتیجه ظاهری خسته و خواب‌آلوده به فرد می‌بخشند. تزریق بوتاکس پوست را به سمت بالا لیفت کرده و چشم‌ها را بازتر می‌کند که در نتیجه ظاهری جوان‌تر و سرحال‌تر به شخص می‌بخشد. در کلینیک زیبایی رازی انواع روش های لیفت ابرو از جمله تزریق بوتاکس، ژل و بلفاروپلاستی برای داشتن چشمانی جذاب تر برای شما عزیزان انجام میشود.

روش های لیفت ابرو بدون جراحی


بسیاری از افراد می‌گویند که ناحیه ابرو اولین بخش از صورت است که نشانه‌های پیری در آن ظاهر می‌شود. با افتادگی پوست ابروها و پیشانی، پلک‌ها ظاهر سنگین‌تری پیدا می‌کنند. چشم‌ها کوچک‌تر به نظر رسیده و افتادگی پوست ابرو حتی می‌تواند مانع بینایی فرد شود. چه ابروها قوس جوانی خود را از دست داده باشند و چه روی لبه چشم‌ها چین و چروک پیری را دیده باشید، یک لیفت ابروی بدون جراحی می‌تواند افتادگی پوست را کاهش داده و ظاهر ابروهایتان را دوباره جوان کند.

 دو روش عمده درمان بدون جراحی افتادگی ابرو عبارتند از نخست ریلکس کننده‌های چین و چروک، مثل بوتاکس برای ریلکس کردن عضلات پیشانی. در این روش، با برجسته‌سازی ماهیچه‌های عرضی پیشانی قوس عرضی ابروها دوباره ایجاد می‌شوند. هدف از این روش درمانی ایجاد ظاهر قوس عرضی ابروها و در نتیجه لیفت ابروها است.

در روش دوم درمانی، ژل‌های زیبایی به زیر پوست تزریق می‌شود تا از زیر پوست ناحیه پیشانی را تقویت و حمایت کرده و در نتیجه به طرز موثری ابروها را لیفت کند. این روش درمانی یکی از مصارف فرعی تزریق ژل است.

بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو


بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو-

امروزه موثرترین روش درمانی مبارزه با علائم پیری در صورت تزریق بوتاکس است. سم بوتولینوم، که غالباً با نام تجاری آن یعنی بوتاکس شناخته می‌شود، انقباض عضلانی را با اثرگذاری در سطح عصبی عضلانی کاهش می‍‌دهد.

به همین دلیل استفاده ار سم بوتولینوم برای مقاصد زیبایی شروع شد؛ با تزریق بوتاکس سفتی عضلات صورت که مسئول تغییر حالات چهره هستند کاهش می‌یابد. از آن لحظه به بعد، میلیون‌ها جلسه تزریق بوتاکس انجام شده است، تا حدی که در بسیاری از کشورها تزریق بوتاکس درمانی بی‌خطر محسوب می‌گردد. با تزریق بوتاکس به زیر ابروها و داخل عضلاتی که ابروها را به سمت پایین می‌کشند، اثر لیفت عضلانی ایجاد می‌شود. محل تزریق بوتاکس تعیین می‌کند که بیمار لیفت دنباله ابرو را خواهد داشت یا لیفت میانه ابرو.

چه کسانی برای این درمان مناسب هستند؟


کاندیدهای این درمان افراد بالغی هستند که نشانه‌های پیری را در طول خط ابروی خود مشاهده کرده‌اند. بسیاری از بیماران بهبود ظاهر ابرو با بوتاکس را بعنوان گزینه جایگزین برای جراحی لیفت ابرو انتخاب می‌کنند، گزینه‌ای که نسبت به تزریق بوتاکس تهاجمی‌تر است و دوره نقاهت بیشتری دارد. بسیاری از کسانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند می‌تواند لیفت ابرو با بوتاکس را انجام دهند. اگر از خود می‌پرسید که آیا این روش اهداف زیبایی مد نظر شما را ایجاد خواهد کرد، یک جلسه مشاوره را با پزشک ترتیب دهید.

مطالعه بیشتر  تزریق بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟ چه کسانی بوتاکس نکنند؟

این روش درمانی چگونه کار می‌کند؟

این روش درمانی چگونه کار می‌کند

هنگامی که سم بوتولینوم به بدن تزریق می‌شود، مانع از آزاد شدن استیل کولین می‌شود، یک پیام‌رسان عصبی که نقشی بسیار مهم در انقباض عضلانی دارد. هر انسان سالمی دارای دو چشم، یک بینی و یک دهان است ولی با این حال متغیرهای بی‌شماری از حالات منحصر به فرد چهره و اشکال صورت وجود دارد که منحصر به همان شخص است. به عبارت دیگر هر کس دارای ساختار آناتومی متفاوتی در هنگام استراحت و در هنگام تلاش و فعالیت است. پزشک باید به دقت به این موارد نگاه کند تا موقعیت و پویایی ماهیچه‌ها را ارزیابی نماید. این دو عامل به پزشک این امکان را می‌دهند تا بوتاکس را در محل صحیح تزریق کند. به همین خاطر داشتن علم آناتومی برای کسی که تزریق بوتاکس انجام می‌دهد ضروری است.

گاهاً گفته می‌شود که بوتاکس باعث مصنوعی شدن صورت می‌شود. این اتفاق تنها زمانی رخ می‌دهد که تزریق بوتاکس به شیوه یکسانی برای همه انجام شود به عبارت دیگر به تفاوت‌های منحصر به فرد هر شخص دقت نشود. مشخص کردن محل‌های تزریق برای هر فرد به منظور دستیابی به خصوصیات هر شخص از لحاظ فنی چالش برانگیز است. به همین دلیل داشتن علم ساختارهای آنانومی و تجربه برای یک درمان‌گر بوتاکس ضروری است. پیش از درمان، توضیحات کاملی درباره سم بوتولینوم به بیمار داده شده، نتایج دلخواه وی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و بر تاریخ جلسه مراجعه مجدد توافق می‌شود. گاهاً ضروری است که پس از یک ماه درمان مجدداً تکرار شود تا هرگونه نقص کوچک نیز از بین برود. البته در این زمان صورت به دقت مورد ارزیابی قرار گرفته و یک نقشه از صورت ایجاد می‌شود و به همین خاطر درمان‌های آینده ساده‌تر خواهد بود و نیازی به مراجعه مجدد نیست.

روش تزریق

• در ابتدا یک ارزیابی کامل از ساختاری آناتومی فرد انجام می‌شود.
• در روز تزریق بوتاکس نباید ناشتا باشید.
• پیش از تزریق آرایش بیمار پاک خواهد شد.
• امکان دارد پیش از تزریق از پماد بی‌حسی موضعی برای شخص استفاده شود. این پماد را باید 20 دقیقه پیش از تزریق به محل تزریق مالید.

کاربردهای دیگر بوتاکس

چین و چروک بعلت حالات مختلف چهره ایجاد می‌شود. اکثراً چین و چروکی که در صورت درمان می‌شوند عبارتند از خط اخم، چروک پیشانی و خطوط پنجه کلاغی دور چشم . هماهنگ سازی اجزای صورت، برقراری تعادل بین عضلات، بهبود تعادل رطوبت پوست در سطح اپیدرم از طریق اقدامات متوقف کننده عبور موج تحریکات اعصاب از اعصاب پاراسمپاتیک - برای مثال کاهش تزریق بیش از اندازه زیر بغل از دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس است. کاهش سفتی عضلات در حالت استراحت - بهترین حالت برای پیشگیری از پیری پوست صورت هنگامی است که درمان بصورت متقارن انجام شود.

دلایل عدم انجام این درمان

سم بوتولینوم را نمی‌توان در مواردی که بیمار بیش از اندازه به سم عصبی بوتولینوم حساس است یا به بیماری‌هایی از قبیل ضعف عضلانی خطرناک یا سندروم لمبرت ایتون مبتلاست استفاده کرد. این درمان در دوران بارداری، شیردهی یا درمان‌های بر پایه آنتی بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید توصیه نمی‌شود. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، باید پیش از درمان این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید تا وی در زمان تزریق بوتاکس این مسئله را مد نظر قرار دهد. توصیه می‌شود که درمان بوتاکس هر سه الی هفت ماه تکرار شود. اگر درمان پیش از سه ماه تکرار شود، بیمار دچار اثری موسوم به "اثر واکسن" خواهد شد.

پس از درمان

نباید تا دو ساعت پس از درمان هیچگونه ورزش شدید یا سایر فعالیت‌های پرفشار انجام شود. صورت خود را ماساژ ندهید، اگر صورت خود را ماساژ دهید سم بوتاکس به سایر نقاط صورت منتقل خواهد شد. در طی سه روز اول پس از تزریق باید به طور منظم عضلات خود را برای 5 ثانیه کش بدهید تا به ثابت شدن سم کمک کنید. پس از 20 روز می‌‌توان درمان تکمیلی را انجام داد (تزریق مقدار کمی از سم، با ملاحظه اثر واکسیناسون). زیرا پس از 20 روز می‌توان اثر تزریق اول را کاملاً مشاهده کرد.

مطالعه بیشتر  فروش بهترین مارک بوتاکس موی سر

خطرات

خطرات تزریق بوتاکس بسیار نادر است و در عرض چند روز از بین خواهد رفت

• سردرد - معمولاً پس از چند روز از بین خواهد رفت، این نکته لازم به ذکر است که بیماران مبتلا به میگرن و بیماران مبتلا به سردردهای تنش عضلانی ممکن است با تزریق سم بوتولینوم تسکین درد را تجربه کنند.
• در صورتی که تزریق بوتاکس برای از بین بردن چروک زیرین پیشانی در ناحیه‌ای بیش از حد نزدیک به ابرو انجام شود امکان دارد بیمار دچار پتوز ابرو شود. پس از چند هفته ابروها به موقعیت اولیه خود باز خواهند گشت.

نتایج

نتایج

هدف از جراحی زیبایی بالاتر بردن کیفیت زندگی بیمار است.

 نتایج جراحی زیبایی  معمولاً در عرض چند روز قابل مشاهده خواهد بود. تا دو هفته بعد از جراحی اثرات آن بر صورت متغیر خواهد بود و حتی شاید باعث ایجاد عدم تقارن در صورت شود. پس از اولین تزریق، اثرات آن بین 3 الی 6 ماه از بین خواهد رفت. از آنجایی که این محصول بر عضله و آبرسانی پوست تأثیر می‌گذارد، نتایج درمان نه تنها برای هر کس بلکه برای همان شخص بعد از هر جلسه متفاوت خواهد بود. همچنین، تغییرات خفیفی در خود محصول وجود دارد که به علت تغییرات ساخت و تولید محصول است. تغییرات در غلظت محصول می‌تواند تا  20 درصد نوسان کند. اثر درمان پس از چندین بار تزریق بهتر خواهد شد  زیرا نقشه تهیه شده از صورت ارتقا یافته و اثرات تزریق بر صورت توسط پزشک ثبت شده است. باید بین بیمار و پزشک همکاری خوبی وجود داشته باشد.

هزینه


هزینه لیفت ابرو با بوتاکس نسبت به تعداد یونیت‌های تزریق شده متفاوت خواهد بود. اکثر بیماران می‌توانند با کمترین مقدار سم به نتایج دلخواه خود برسند. ولی در مورد تغییرات بسیار زیاد، به بوتاکس بیشتری نیاز خواهد بود. پس از بررسی اهداف بیمار و جزئیات درمان، پزشک می‌تواند مقدار بوتاکس مورد نیاز را برای بیمار اندازه‌گیری کرده و به وی اعلام کند.

ژل تزریقی یا درمال فیلر


ژل تزریقی یا درمال فیلر

تزریق ژل باعث پر شدن صورت می‍‌شود. این درمان از زیر پوست چین و چروک را پر کرده و افتادگی پوست که ناشی از کاهش خاصیت کشسانی پوست مرتبط با افزایش سن باشد را درمان خواهد کرد. تزریق ژل می‌تواند ابرو را لیفت کرده و در نتیجه ظاهری بازتر و سرحال‌تر به شخص بدهد. با درمان افتادگی پوست در ناحیه ابرو، تزریق ژل اثرات قابل مشاهده پیری را کاهش داده و باعث جوان‌تر به نظر رسیدن ابروها خواهد شد.

چه انتظاری باید داشت
تزریق درمال فیلرها یا ژل‌های تزریقی در مطب پزشکانجام می‌شود و فرآیند درمان معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. ژل به داخل پوست تزریق شده، حجم پوست را افزایش می‌دهد و چین و چروک را از داخل پر می‌کند. نتیجه تزریق ژل باعث تغییر در خطوط انحنای ابرو می‌شود.

برای لیفت غیر جراحی ابرو معمولاً از چندین نوع ژل تزریقی استفاده می‌شود. ژل تزریقی چند نوع مختلف دارد؛ دائمی، نیمه دائمی و غیر دائمی. نوع غیر دائمی ژل‌های تزریقی به مراتب از دیگر انواع آن متداول‌تر است زیرا اثرات آن موقتی بوده و براحتی می‌توان تأثیر آن را بازگرداند. ژل تزریقی دائمی را تنها می‌توان با جراحی از بدن خارج نمود. هر نوعی از ژل تزریقی از لحاظ حجم ایجاد شده زیر پوست رفتار متفاوتی دارد، همچنین از لحاظ مدت زمانی که در ناحیه ابرو باقی می‌ماند. اثرات لیفت ابرو با ژل غیر دائمی معمولاً تا 6 ماه باقی می‌ماند. به مرور زمان، ابرو تدریجاً به ظاهر پیش از درمان خود باز خواهد گشت. بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند برای حفظ ظاهر ابروهای خود بصورت منظم تزریق را انجام دهند.

عمل

درمان‌گر نوع و برند ژلی که برای بیمار مناسب باشد را به وی معرفی خواهد کرد.

مطالعه بیشتر  مزایای میکرونیدلینگ درماپن برای جوانسازی و رفع چین و چروک

ابتدا، یک پماد بی‌حسی موضعی روی ناحیه تزریق مالیده می‌شود، البته می‌توان داروی بی‌حسی را بصورت تزریقی در ترکیب با ژل بطور همزمان به زیر پوست تزریق کرد. سپس با استفاده از یک سوزن نازک، در طی چند تزریق حجم‌های کمی از ژل به نواحی از پیش مشخص شده ابرو و پیشانی تزریق می‌شود. با چندین بار تزریق، ژل تزریقی به طور یکنواخت زیر پوست پخش می‌شود و نتیجه متقارن ایجاد می‌کند.

به محض اتمام فرآیند تزریق، بیمار می‌تواند مطب را ترک کرده و به خانه یا محل کار بازگردد. هیچ دوره نقاهت یا پانسمانی برای این درمان وجود ندارد. لیفت غیر جراحی ابرو یک روش درمانی محبوب جوانسازی صورت است برای کسانی که به دنبال یک درمان سریع با نتایج قابل مشاهده هستند.

نتایج

نتایج درمان می‌تواند تا یک سال باقی بماند، ولی به مرور زمان مواد تزریقی جذب بدن خواهد شد. در نتیجه ابروها به وضعیت پیش از درمان بازخواهند گشت. برخی از بیماران به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که به صورت مرتب تزریق ژل را انجام دهند تا ظاهر شاداب و جوان ابروهای خود را حفظ کنند.

خطرات و عوارض محتمل


عوارض جانبی همچون ورم خفیف، قرمزی و حساسیت پس از تزریق ژل رایج است. برخی از بیماران دچار کبودی نیز می‌شوند. چنین عوارض جانبی معمولاً در عرض یک الی دو روز از بین رفته و می‌توان با مواد آرایشی آن  را پنهان کرد.

اگرچه عوارض جدی پس از تزریق ژل نادر است، ولی ممکن است عفونت یا واکنش‌های آلرژیک به ژل تزریقی رخ دهد. ضمناً امکان دارد ژل تزریق شده از محل تزریق حرکت کرده و زیر پوست ایجاد غده نمایند. گاهی اوقات می‌توان این غده را با ماساژ دادن از بین برد. در سایر موارد، تا زمانی که مواد تزریق شده جذب بدن شوند، غده در جای خود باقی می‌ماند. از لمس کردن یا مالیدن ابروها و پیشانی پس از تزریق ژل خودداری کنید تا احتمال بروز این اتفاق کاهش یابد.

روش های دیگر برای بالابردن ابرو


تمرینات

انجام تمرینات ورزشی روزانه به تقویت عضلات در ناحیه پلک کمک کرده و شل شدن پوست را که می‌تواند منجر به افتادگی پوست شود از بین می‌برد. مرکز تندرسی ایوا فریزر در لندن، انگلستان گزارش داده است که انجام تمرینات ورزشی برای پلک به مدت ده دقیقه در روز و حداقل برای چهار روز در هفته می‌تواند باعث سفت شدن پوست پلک‌ها شود. ابروهای خود را بالا برده و یکی از انگشتان خود را زیر استخوان ابروی خود قرار دهید تا پوست در همان جا ثابت بماند. چشمان خود را با چند حرکت گام به گام ببندید و برای شش ثانیه در همان وضعیت نگاه دارید. سعی نکنید چشمان خود را در یک حرکت ببندید. باید کشیده شدن عضلات پلک را در زمانی که انگشتتان روی استخوان ابرو قرار دارد حس کنید. چشمان خود را باز کرده و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

پماد ضد پیری

از یک پماد سفت کننده یا ضد پیری برای سفت کردن پوست افتاده اطراف چشم‌ها و روی پلک‌ها استفاده کنید. محصولی را انتخاب نمایید که حاوی پپتیدهای مس باشد، ترکیبی که می‌تواند پوست را سفت کرده و خطوط ظریف روی پوست را کاهش دهد. اطلاعات چاپ شده روی محصول را بخوانید و اطمینان حاصل کنید که محصولی که انتخاب کرده‌اید برای استفاده در ناحیه اطراف چشم‌ها بی‌خطر است. برخی از پمادها را نمی‌توان روی پلک استفاده کرد ولی می‌توان در نواحی نزدیک به چشم مالید و همان نتیجه را گرفت.

ترماژ

یکی از روش‌های درمانی زیبایی ترماژ است. در تکنیک ترماژ از امواج رادیویی برای حرارت دادن به پوست اطراف چشم‌ها استفاده می‌شود. افزایش حرارت باعث می‌شود که کلاژن موجود در پوست سفت شده و همچنین تولید کلاژن جدید را افزایش می‌دهد. این روش غیرتهاجمی بوده و به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز رسیده است. این روش درمانی اثرات نسبتاً دراز مدتی دارد و عمر نتایج آن به طور متوسط به دو سال می‌رسد.

بلفاروپاستی

می‌توان برای سفت کردن پوست‌های افتاده روی پلک از یک جراحی زیبایی موسوم به بلفاروپلاستی بهره برد. این نوع از جراحی پلاستیک برای از بین بردن چربی، پوست و عضله‌ای که باعث افتادگی در ناحیه پلک شده انجام می‌شود. بلفاروپلاستی به ویژه برای کسانی موثر است که از مشکل بینایی ناشی از افتادگی پوست رنج می‌برند.

به این پست امتیاز دهید.