این سایت هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش محصولات دارویی (ژل،بوتاکس و …)ندارد

سوالات رایج درباره تزریق بوتاکس

صفحه اصلی » مقالات » مقالات » سوالات رایج درباره تزریق بوتاکس

سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس پاسخی است به همه‌ی سؤالات شما درباره‌ی درمان چین‌ و چروک‌ها و مشکلات دیگر که با تزریق بوتاکس درمان می‌شود. بوتاکس و دیسپورت پروتئین‌های تصفیه‌شده طبیعی هستند که برای درمان چین‌ و چروک‌ها و خطوط ریز، میگرن و تعریق شدید استفاده می‌شوند.

برای دریافت مشاوره رایگان خدمات زیبایی با شماره 02186094180 تماس بگیرید و از کلینیک زیبایی رازی مشاوره دریافت کنید

 

رایج‌ترین سؤالات شما درباره‌ی بوتاکس و انواع آن در این مقاله بیان‌ شده‌اند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بوتاکس یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

سؤالات رایج درباره‌ی بوتاکس


از کجا بدانم که بوتاکس برای من مناسب است؟

اگر در سن بین 18 تا 65 سالگی خطوط اخم متوسطی بین دو ابرویتان داشته باشید ممکن است کاندیدای مناسب برای انجام بوتاکس باشید. اگر مایلید اندکی بهبود در ظاهرتان ایجاد کنید یا می‌خواهید چین ‌و چروک‌هایی که با افزایش سن ایجاد شده‌اند را برطرف کنید ممکن است بوتاکس برای شما راهی مناسب باشد. این کار یک گزینه عالی برای بیمارانی است که در انجام عمل جراحی تردید دارند اما خواهان از بین رفتن چین ‌و چروک‌های عمیق صورت، کاهش چروک‌های عمودی عمیق بین دو ابرو، صاف شدن چین‌وچروک‌های عمیق پیشانی و رفع چین‌ و چروک‌های دور چشم خود هستند؛ بنابراین خود را از ظاهری پرتنش خلاص کنید و از ظاهری که به ‌اشتباه شما را آدمی خسته و عصبانی وانمود می‌کند، رهایی یابید. نواحی جدیدی که تحت درمان قرار می‌گیرند شامل چین ‌و چروک‌های دور لب، بینی و باندهای عضلانی ضخیم گردن هستند. بیماران از بهتر شدن اندک خود هم، راضی و خوشحال هستند. پس از درمان با بوتاکس می‌توانید این انتظار را داشته باشید که بهتر و زیباتر به نظر برسید.

بخوانید:  فیلر بینی (عمل بینی بدون جراحی): مزایا و معایب تزریق فیلر در بینی

بوتاکس چگونه تزریق می‌شود؟

بوتاکس به شکل پودر در ویال­های استریل 50 و 100 واحدی می‌باشد. هر پزشک باید برای باز ساخت کردن یا رقیق کردن پودر درون ویال به آن سالین اضافه کند. در هر جا مقدار سالین (آب‌نمک) از 1 سی‌سی، 2 سی‌سی،2.5 سی‌سی، 4 سی سی یا بیشتر می‌تواند در هر 100 واحد اضافه شود. پزشک ترجیح می‌دهد که از 2 سی‌سی استفاده کند تا بوتاکس را خیلی غلیظ نگهدارد. هدف این است که عضلات مسئول چین ‌و چروک‌ها را ضعیف کند. برای کاهش چین‌وچروک‌های صورت بوتاکس باید به داخل عضلات تزریق شود (گاهی بالا یا پایین) اما نه لزوماً درون چین و چروک‌ها.

تزریق بوتاکس روی میگرن چه تأثیری دارد؟

بوتاکس برای کاهش علائم متعددی که با میگرن همراه هستند شامل استفراغ، حالت تهوع و حساسیت به صداها، نور و بوها، استفاده می‌شود. بوتاکس سبب تضعیف  یا حالت بی‌حسی درآمدن موقت عضلاتی می‌شود که با اعصابی تماس دارند که به‌عنوان نقاط شروع سردردهای میگرنی مشخص ‌شده‌اند.

بوتاکس چگونه بر روی تعریق شدید تأثیر می‌گذارد؟

 بوتاکس اغلب برای درمان تعریق شدید زیر بغل، کف دست‌ها و کف پاها استفاده می‌شود، با این‌حال می‌توان آن را در هرجایی که تعریق شدید رخ می‌دهد بکار برد. بوتاکس به‌طور موقت از اعصابی جلوگیری می‌کند که تعریق را در زیر بغل، کف دست‌ها یا سایر مناطق موضعی که بوتاکس تزریق ‌شده است، تحریک می‌کنند. بوتاکس مستقیماً از طریق یک سوزن بسیار کوچک به درون پوست در جایی که بیش ‌از حد عرق می‌کند تزریق می‌شود.

آیا کاری هست که باید قبل یا بعد از تزریق انجام بدهم یا انجام ندهم؟

برای به حداقل رساندن عوارض بوتاکس کبود شدگی بهتر است به مدت دو هفته قبل از درمان آسپیرین، ایبوپروفن، روغن‌های ماهی یا دوز­های بالای ویتامین E (دوزهای بیشتر از 100/IU در روز) را مصرف نکنید. هر چند این کار تنها برای رعایت احتیاط است. برخی بیما

بخوانید:  مراقبت بعد از اتوپلاستی: تغذیه و نحوه شستشوی زخم جراحی گوش

ران ترجیح می‌دهند که مصرف مکمل‌ها را قبل از تزریق‌هایشان قطع نکنند. بهتر است پس از تزریق طی چند ساعت روی صورتتان نخوابید. شما بلافاصله پس از تزریق می‌توانید همه‌ی فعالیت‌های معمولی‌تان را انجام دهید.

بوتاکس چقدر سریع عمل می‌کند؟

اثر تزریقات بوتاکس روی چین ‌و چروک‌های صورت معمولاً طی هفته‌ی پس از تزریق بوتاکس ایجاد می‌شود. حداکثر میزان تاثیرآن روی چین ‌و چروک‌های صورت معمولاً تا یک ماه پس از تزریق دیده می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس مانع از انجام حالت‌های چهره می‌شود؟

درمان بوتاکس هنگامی‌که توسط یک متخصص که به ‌درستی آموزش‌دیده است انجام شود، نتایج حاصل از آن خیلی طبیعی است و اساساً ظاهر صورتتان را تغییر نخواهد داد یا مانع از این نمی‌شود که شما نتوانید احساسات را از طریق حالت‌های صورتتان نشان دهید.

آیا با تزریق‌های بوتاکس در صورتم احساس بی‌حسی خواهم کرد؟

خیر، صورتتان از تزریق‌های بوتاکس احساس بی‌حسی نخواهد کرد. برخی افراد وقتی عضلاتی که در حال تلاش برای حرکت کردن هستند ضعیف شده‌اند، را با عنوان بی‌حسی توصیف می‌کنند. با این‌حال اگر شما این مناطق ضعیف شده را لمس کنید کاملاً آن را عادی احساس می‌کنید. بوتاکس روی حس لامسه تأثیری نمی‌گذارد.

برای دریافت مشاوره رایگان خدمات زیبایی با شماره 02186094180 تماس بگیرید و از کلینیک زیبایی رازی مشاوره دریافت کنید

اگر در یک قسمت بیش ‌از حد بوتاکس تزریق ‌شده باشد آیا روشی وجود دارد که به سریع‌تر فرونشاندن تأثیرات آن کمک کند؟

متأسفانه نمی‌توان تأثیرات بوتاکس را برگشت داد. به همین دلیل است که انتخاب یک متخصص پوست برای درمان تزریقی‌ ضروری است. بهترین راه‌حل این است که صبر کنید تا بوتاکس به‌ تدریج از بین برود که معمولاً بین 3 و 4 ماه طول می‌کشد.

آیا پس از بوتاکس می‌توان ورزش کرد یا این کار نتایج بوتاکس را کم می‌کند؟

بستگی به نوع ورزش دارد. پزشکان توصیه می‌کنند پس از دریافت بوتاکس برای اینکه بوتاکس عمل کند 2 ساعت صبر کنید و ورزشی انجام ندهید. ورزش کردن پس از تزریقات درمان چین و چروک، نتایج بوتاکس را کاهش نمی‌دهد.

آیا می‌توان به‌جای دیسپورت از بوتاکس استفاده کرد؟

هیچ مشکلی برای انجام جایگزینی در میان همه‌ی نوروتوکسین­‌ها شامل بوتاکس، دیسپورت یا زئومین وجود ندارد. پزشک بیماران را تشویق می‌کند که اگر نتایج بهتری با یک محصول به‌جای محصول دیگر داشته‌اند، به این مسئله توجه کنند. محصولات در صورتی‌که به‌ درستی آماده یا بازسازی و تزریق ‌شده باشند، با هم مشابه هستند.

بخوانید:  اتوپلاستی چیست (هزینه جراحی زیبایی گوش کودکان و بزرگسالان)

آیا پس از تزریقات درمان چین‌ و چروک می‌توانم صورتم را بشویم و حمام کنم؟ رانندگی چطور؟

شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بوتاکس رانندگی کنید و صورتتان را بشورید اما این مسئله مهم است که از ماساژ شدید صورتتان خودداری کنید.

آیا لازم است پس از تزریق بوتاکس کازمتیک مرخصی کاری بگیرم؟

بیماران معمولاً پس از درمان بلافاصله می‌توانند به سرکار بروند و سایر فعالیت‌های عادی خود را انجام دهند، اگرچه باید از ورزش، خم شدن طولانی‌مدت و فعالیت شدید طی باقی روز خودداری شود.

اگر تصمیم بگیرم که تزریق بوتاکس را قطع کنم چین‌وچروک‌هایم برمی‌گردند؟

اگر درمان بوتاکس را قطع کنید خطوط باریک و چین ‌و چروک‌ها به‌ تدریج دوباره برمی‌گردند.

آیا تزریقات آسیب می‌رسانند؟

تزریقات بوتاکس با یک سوزن خیلی ظریف انجام می‌شود و برای اکثر بیماران درد خیلی ندارد. قرار دادن یخ بر روی پوست قبل و بعد از تزریق حتی برای حساس‌ترین بیماران باعث می‌شود این درد تقریبی از بین برود.

آیا تزریق بوتاکس عضلات دیگر راهم بی حس می‌کند؟

خیر. بوتاکس تنها در قسمت‌هایی که تزریق می‌شود عمل می‌کند و به قسمت‌های دیگر بدنتان انتقال نمی‌یابد.

آیا می‌توان دیسپورت، زئومین و بوتاکس را برای مردان هم انجام داد؟

بله. دیسپورت برای مردان بسیار بی‌خطر است. تنها تفاوت بین زنان و مردان این است که مردان دارای ساختارهای صورتی متفاوتی هستند، بنابراین تزریق کننده باید از یک تکنیک متفاوت استفاده کند.

چند وقت یک‌بار نیاز به تزریق می‌باشد؟

اکثر افراد می‌خواهند که این فرایند را هر 3 تا 5 ماه هنگامی‌که عملکرد عضله باز می‌گردد تکرار کنند.

آیا چین‌ و چروک‌های من به‌طور کامل از بین می‌روند؟

چین‌ و چروک‌ها به‌طور قابل ‌توجهی طی یک هفته کاهش میابند. وقتی سلول‌های جدید پوستی بازسازی می‌شوند و سلول‌های پیر چروکیده از بین می‌روند، چین‌وچروک‌ها در نهایت تا وقتی‌که درمان بوتاکس یا دیسپورت تکرار می‌شود، ناپدید می‌شود.

در صورتی‌که باردار باشم می‌توانم بوتاکس انجام دهم؟

خیر. هیچ تحقیقی در مورد تأثیر بوتاکس بر روی بارداری انجام ‌نشده است. بهتر است بهتر است در دوران بارداری بوتاکس تزریق نشود.

آیا پس از اولین درمانم نیاز به ادامه بوتاکس دارم؟

تزریقات معمولاً بین 3 تا 4 ماه دوام‌ دارند. برای حفظ نتایج تزریق اولیه‌تان شما مدتی پس ‌از این دوره نیاز به دریافت تزریقات بیشتر دارید.

برای دریافت مشاوره رایگان خدمات زیبایی با شماره 02186094180 تماس بگیرید و از کلینیک زیبایی رازی مشاوره دریافت کنید
Call Now Buttonتماس با ما